Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

5 dakika önce, Pordakal dedi ki:

Bu borsalarda circuit break  muhabbeti yokmuydu. Hani bi hisse %20 artış veya düşüş yaşadığında devlet alim satimi durdurup manipulasyon varmi yokmu diye kontrol etmiyomuydu 

Bitcoin borsalarinda millet bundan yakiniyodu. Alt coinler 1 gunde 100 den 0.1 e indiğinde.

yapiyorlar zaten, dun son 3 saat neredeyse hic trade edilemedi GME

son 1 haftada her gun 4-5 kere durdurdular ama ona ragmen millet dahada aldi dahada yukseltti

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

Elon etsy diye twit attı şirketin degeri 1 milyar dolar arttı. Bu adamı ABD'nin spk'sı hoplatmasin spekülasyon yapıyor diye. 

bu saklabani coktan 10 kere hapse atmalari lazimdi ama iste wild west, sen public bi company'nin ceo'susun tweet atmadan once bi suzgecten gecirmen lazim.

aynisini trump icin de yazabilirdim mesela.

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Goering dedi ki:

ben onu herkes yakalayamaz diye yazdım (4$ call'u)

4, 14, 40 , 60 , 100 , 150 , 200 , 250 buralardan yakalananlar da kazandı, 

300den girip sakin olanlar kazandı

Çok acayip oldu, bı sürü insan kazandı, melvin captial kaybetti, çok komik

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Pordakal dedi ki:

Bu borsalarda circuit break  muhabbeti yokmuydu. Hani bi hisse %20 artış veya düşüş yaşadığında devlet alim satimi durdurup manipulasyon varmi yokmu diye kontrol etmiyomuydu 

Bitcoin borsalarinda millet bundan yakiniyodu. Alt coinler 1 gunde 100 den 0.1 e indiğinde.

valla ben de tam bunu yazıp sildim cahil bi soru diye ama iyi sormuşsun. ben de bunu anlayamıyorum açıkçası bistte de oldu birkaç kere sanırım. aşırı artış düşüş olduğu zaman müdahale edeceksen borsanın manası ne?

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, roket adam dedi ki:

valla ben de tam bunu yazıp sildim cahil bi soru diye ama iyi sormuşsun. ben de bunu anlayamıyorum açıkçası bistte de oldu birkaç kere sanırım. aşırı artış düşüş olduğu zaman müdahale edeceksen borsanın manası ne?

panigi durdurmak icin, herkes bir nefes alsin ve olayi analiz etsin diye. cok mantiksiz degil.

ben de GS hisseleri tutarken olmustu 2-3 gun %25 artinca durdurmuslardi bir sabah.

Sosyal ağlarda paylaş

Alım satımı durdurmak mantıklı ama sırf alımı durdurmak müdahale etmek demek. Hisseyi emir vermeden sattığı kısmı yazış bence.

Robinhood aracı kurumlara bağlı bir aracı, çünkü komisyon almıyor, komisyon almamasına rağmen işlem yapabilmesi yatırımcı getirdiği için aracı kurumlardan aldığı bonuslar sayesinde. Dolayısıyla onlar keserse robinhood da kesmek zorunda. Sonuncusu benim yorumum ama öyledir herhalde.

Sosyal ağlarda paylaş

citadel bankasina bagli araci kurumlarin hepsi satmayi kesmis, RH de onlardan biri.

citadel olayda en cok para kaybeden hedge fund olan melvin capital in ortagi gibi(bu olay sirasinda 2.7 milyar usd kredi actilar melvine)

dolayisiyla baya kendi gotlerini kurtarmak icin durdurmuslar gme satisini

Sosyal ağlarda paylaş

51 dakika önce, eldar dedi ki:

Alım satımı durdurmak mantıklı ama sırf alımı durdurmak müdahale etmek demek. Hisseyi emir vermeden sattığı kısmı yazış bence.

Hisseyi alan adam marginle satın aldıysa, platformun margin policy'si dahilinde senin adına satabiliyorlar. Burada hisseyi satın almayı kaldırmayla eş zamanlı olarak margin requirementları yükseltme operasyonu çekiliyor. Sonra platform dipten elden çıkarıyor hisseleri. Doğru o olay ama bugün yaşananlar arasında çok da skandal değil.

Sosyal ağlarda paylaş

yarin saticaz diye mail atti robin hood

ya arada dun bloklanan hisselerden birisi SNDL, benim urunlerine olan guvenimden dolayi yatirim yaptigim bi weed firmasi

acayip underperformerdu stocklari, findik fistik gibi topluyordum bende, ama sektorde rakipleriyle arasindaki farki ben size nasil tarif etsem, adamlar bildigin cuaranin apple i gibiler, cok kaliteli ve user friendly herseyleri, customer care fln iyi, fiyatlari uygun, cuaralar zehir, herkesin tercihi, hic yaniltmadilar beni bu gune kadar. burda bu markalari manyak gibi lab teste yollayan nerdler var, onlar da onayliyordu bu firmayi hep, o yuzden gozum kapali aliyordum ucuz stocklarini, dun blok yedi hic sasirmadim

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...