Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Borsa - İmkb - Sermaye Piyasası başlığı...

suBzer0

Öne çıkan mesajlar

alakası olmaz mı ya, ülkede güvensizlik ve istikrar kaybı finansal olarak en büyük tehlike işaretidir. hiçbir yabancı yatırımcı güvensizlik olan bir markette pozisyon almaz. bugünkü dramatik düşüş spekülasyon olabilir, yabancının elinde çok fazla mal* var, bu güvensizlik ortamını bahane ederek tahtalara vuruyor olabilirler, bu dramatik düşüşte mal verenler 70 binlerde tekrar aynı malları geri toplayabilir. uzun vadeli hareket şu halde öngörülemez ama kısa pozisyon alanların realize etmesi gerek. uzun vadeli yatırımcı için 6 aylık bir sürede büyük bir kayıp olacağını düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı kaybetmez, uzun vadeli pozisyon alıyor büyük yatırımcı.

alan olmazsa diye bir şey yok, mal el değiştirir hareket yaratılır. reel satış olmasına gerek yok spekülasyon için. yaratılan trend ile diğerlerine gerçek satış yaptırılabilir ve mallar toplanabilir. bütün krizlerde para böyle kazanılmıştır. korkuyu salıp, dökülenleri toplarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

alakası olmaz mı ya, ülkede güvensizlik ve istikrar kaybı finansal olarak en büyük tehlike işaretidir. hiçbir yabancı yatırımcı güvensizlik olan bir markette pozisyon almaz. bugünkü dramatik düşüş spekülasyon olabilir, yabancının elinde çok fazla mal* var, bu güvensizlik ortamını bahane ederek tahtalara vuruyor olabilirler, bu dramatik düşüşte mal verenler 70 binlerde tekrar aynı malları geri toplayabilir. uzun vadeli hareket şu halde öngörülemez ama kısa pozisyon alanların realize etmesi gerek. uzun vadeli yatırımcı için 6 aylık bir sürede büyük bir kayıp olacağını düşünmüyorum.
o zaman benim gibi 1 önceki sayfaya gitmeye üşenen arkadaşlar için uplayayım :P
Sosyal ağlarda paylaş

spekülasyonun anavatanı güvensizlik ve belirsizliktir. büyük balığın küçük balığı korkutup elindeki avucundakini topladığı dönemlerdir bu dönemler. bilinçsiz yatırımcıyı tokat manyağı ederler. küçük para ile amatör bir şekilde pozisyon alanlara tavsiyem hemen kol kesip çıkmalarıdır. uzun vadeli yatırımcı olarak ben tedirgin değilim bu süreç bir şekilde tatlıya bağlanacak. ayrıca gelen tepki spekülatif bir tepki, ne kadar süreceği belli olmaz fakat geçici bir durumdur. 70K altı görüleceğini zannetmiyor dramatik bir değişiklik olmadıkca.

dramatik değişiklikten kastım da RTE'nin saçma sapan açıklamaları, AKEPE'nin sokaklara dökülerek iç savaşa sebep olması, ordunun dahil olması, olağanüstü hal ilan edilmesi vb.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...