Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Salem (Paradox'tan İlginç Proje)

Khiran

Öne çıkan mesajlar

sQu said:

Ultima onlineda insanlar skill kasmak için neler yapıyordu bilmem hatırlıyor musunuz ama nekadar zevkli ve başarılı olduğunu tartışmaya gerek yok heralde. O yüzden bence oyunu daha tam kavrayamadan yanlış yorumlamışsınız. Dediğim gibi, gelişmiş bir village yaptım, denemek isteyen varsa buyurur gelir yardımcı olmaya çalışırım.

abi ultima online'da yerden bulduğumuz bi taşı alıp inceleyerek skill kasmıyorduk. ney kasacaksak onu kullanarak yapıyorduk. odun kıymığı inceleyip basic combat kasmak nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

sQu said:

Ultima onlineda insanlar skill kasmak için neler yapıyordu bilmem hatırlıyor musunuz ama nekadar zevkli ve başarılı olduğunu tartışmaya gerek yok heralde. O yüzden bence oyunu daha tam kavrayamadan yanlış yorumlamışsınız. Dediğim gibi, gelişmiş bir village yaptım, denemek isteyen varsa buyurur gelir yardımcı olmaya çalışırım.

abi ultima online'da yerden bulduğumuz bi taşı alıp inceleyerek skill kasmıyorduk. ney kasacaksak onu kullanarak yapıyorduk. odun kıymığı inceleyip basic combat kasmak nedir?

http://salemwiki.info/index.php/Cloak_&_Dagger

göster su incelediğin kıymığı da biz de öğrenelim ozaman, boşa oynuyoruz heralde biz.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten içinden gelerek bir incele ondan sonra fikir belirt bence böylece başlamayı düşünen arkadaşlar attığın negatif yorumlar ile yanlış bilgilenmez.

Basic combat dediğin şey Self Defense ve sadece sana 3 ability veriyor. Bu abilityleri de hiç bir şekilde zaten kullanamıyorsun. Moblara vurabilmek için Game Hunting skilleri, oyunculara vurmak için (PVP) The Rights of Englishmen lazım. Self Defense öğrenebilmek için :

100 Cloak & Dagger
250 Sparks & Embers

lazım ve sen kıymıktan basic combat değil, sparks & embers alıyorsun. Ha zaten o kıymık da değil wood choppings. İzin ver de o da sparks & embers versin, bence baya mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece sparks&embers vermiyor başka şeyler de veriyor az da olsa da şimdi net hatırlamıyorum tabi. bi de bilmiyorum aynı şeyden mi bahsediyoruz, lumberjacking mi ne bi skill alınca odun kesmeye başlayabiliyoruz, odun kesip toplayınca sağ tıkladığında bi seçenek çıkıyor, ona basınca odun böle 3-4 parçaya ayrılıyor. ben de onlara kıymık diyorum kıymık gibi görünüyor çünkü. neyse sonuç olarak bunları study ediyoruz, 3-5 kategoriden skill geliyor. nerde burada mantık?

tamam oyun belki ileride çok zevkli bi hal alabilir de yani 2 saat boyunca amele amele kıymık, taş toplayıp study ettim 3-5 temel skille kavuşabilmek için. ha bi de şu kırmızı ağaçlardan toplanan bi yaprak var, doğaya çıktığında ilk ondan toplamanı istiyor ve onu bulmam bildiğin 1 saatimi aldı. ağaca basıyorum yok basıyorum yok. diyorum neyi yanlış yapıyorum, açtım googleı araştırdım, her ağaçta 2 tane varmış, millet tabi onları sömürdüğü için bize kalmıyormuş. bildiğin amele amele dolaşıp o yaprağın olduğu ağacı bulmaktan başka çaren yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin yapamaman, yanlış şeyler ile uğraşman ve bilgi edinmek için hiç çabalamamandan kaynaklanıyor. O kıymık dediğin şey sadece refresher görevi görüyor ki bunun ne olduğunu anlatmayacağım çok uzun birşey ve oyundaki herşey güzel hesaplanmış şeyler. Evet beğenmiyorsan oynamayabilirsin tabi ama öyle hamallık gerektiren bir şey yok, sadece neyi yapman gerektiğini bilmediğin için acı çekmişsin okadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bu oyun (salem ) konu dışı ,her oyunla ilgili söyleyeceklerim.
Bilgi edinmek için uğraşmamak ne demek ? Birazda develeporlar bilgi vermek için uğraşsa olmaz mı? Netice itibari ile yaptıkları bir ticaret ,bir ürün satıyorlar .Bunun açıklamasını yapmaları gerekmez mi ?Mesela en basitinden user interface ve oyun mantığını adam gibi anlatan bir tutorial yapsınlar .Dikkatimi çekti hep böyle temel soruların cevabı zor bulunuyorda min-max türü rehberler her yerde var mesela.
Senin dediğin bana windows -linux tartışmalarını hatırlattı ,linux şöyle iyi böyle iyi ama windows satıyor ?Çünkü vatandaşın bir sorusu olduğunda cevabını kolayca bulabiliyor ,onlarca forumda nerd modunda takılması gerekmiyor (biraz insafsızlık yaptım linuxa biliyorum , örnek verme babında ) .Aynı şey oyun develeoperları içinde geçerli ,müşteri için bunları hazırlamalılar neticede bu bir iş özellikle MMO yapıyorsanız bu zorunluluk.

sQu said:

Senin yapamaman, yanlış şeyler ile uğraşman ve bilgi edinmek için hiç çabalamamandan kaynaklanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sQu senin oyunu beğenmen ve severek oynaman çok güzel bir şey. oyun sana hitap ettiği şeyi herkese hitap etmiyor demek ki. ben oyunu kurduktan 30 dk sonra sildim çünkü gerçekten amelelik oyunu. sen oyuna girince google'da guide açıp okuyarak oynamayı seviyorsundur, o senin şahsı seçimin. oyunun evrensel olarak iyi olduğunu kanıtlamaya çalışmana gerek yok. BEN seviyorum de olsun bitsin, oynayan oynar oynamayan oynamaz. BENCE oyun amelelik oyunu. vaktine değer veren kimse oynamamalı BENCE. şahsı görüşüm.

noktalama öncesi boşluğu tebrik ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun iyi olduğunu kanıtlamaya çalışmıyorum, sizin oyunu oynamamış/oynayamamış olmanız sonucunda oyunu kötü/amelelik oyunu olarak nitelendirmenizi beğenmediğim için bunun olmadığını kanıtlamaya çalışıyorum. Oyunda tutorial da var, dev'ler de her türlü bilgiyi veriyor. Ha tabi ki zoruna giden insanlar oynayamıyor normaldir. Bu forumdaki mmoların %90'ında geçen muhabbet "bu ne abi gene korean grinding oyunu yapmışlar". İnsanlar hala deliler gibi lineage 2 oynuyorsa ve oyunun %99'u grinding üstüne kuruluysa burda yanlış olan sizin düşüncenizdir malesef. Herşey bi kenara, oyun zaten crafting mmo'su olarak tanıtılıyor, ne olmasını bekliyordunuz zaman harcamaktan başka anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

jagd said:

Şimdi bu oyun (salem ) konu dışı ,her oyunla ilgili söyleyeceklerim.
Bilgi edinmek için uğraşmamak ne demek ? Birazda develeporlar bilgi vermek için uğraşsa olmaz mı? Netice itibari ile yaptıkları bir ticaret ,bir ürün satıyorlar .Bunun açıklamasını yapmaları gerekmez mi ?Mesela en basitinden user interface ve oyun mantığını adam gibi anlatan bir tutorial yapsınlar .Dikkatimi çekti hep böyle temel soruların cevabı zor bulunuyorda min-max türü rehberler her yerde var mesela.
Senin dediğin bana windows -linux tartışmalarını hatırlattı ,linux şöyle iyi böyle iyi ama windows satıyor ?Çünkü vatandaşın bir sorusu olduğunda cevabını kolayca bulabiliyor ,onlarca forumda nerd modunda takılması gerekmiyor (biraz insafsızlık yaptım linuxa biliyorum , örnek verme babında ) .Aynı şey oyun develeoperları içinde geçerli ,müşteri için bunları hazırlamalılar neticede bu bir iş özellikle MMO yapıyorsanız bu zorunluluk.

sQu said:

Senin yapamaman, yanlış şeyler ile uğraşman ve bilgi edinmek için hiç çabalamamandan kaynaklanıyor.

http://salemwiki.info/index.php/Main_Page

wiki var herşey yazıyor, wikiye bakmak için alt tab yapmaya üşenen insanlar için custom client içerisinde ingame wiki var. Ama bu mesaj yazan arkadaşlar custom client yüklemeye bile zaman harcamamış ki :) Sen de yorum yapmışsın ama hiç bişeye bakmamışsın bile, kısaca ben buraya ne yazarsam yaziyim bi cacık olmayacak anladım o yüzden boşverin siz de oynamayın kötü oyun baya, çok zamanınızı yiyo
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun başı güzel değil.

insanlar o yüzden ısınamayıp bırakıyorlar.

güzel olmayan mmoların %90'ını indie stüdyolar geliştirir.

indie stüdyolar genelde niş oyunlar yaparlar.

niş oyunları herkes beğenmez ama seveni mutlaka çıkar.

o insanlarla o niş mmo yoluna devam eder.

kapiş?

oyun kötü işte.

haven and hearth'ı da biliyorum. aynı adamların eski oyunu. o da böyleydi işte. onu da seven/oynayan azdı.

gerginlik yaratma.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgilendirme için çok sağol ama gene de konuşma üslubuna dikkat etmeni öneririm, internet ortamındayız karşındaki insanın yaşını yada seviyesini bilemiyorsun malesef, "gerginlik yaratma" gibi mahallenin muhtarı tavırları takınman hiç hoş değil. Bu başlığı 25 sayfasını sizler doldurmuşsunuz, demek ki ilgi ve alakayı hak eden bi oyun. Sandboxdan anlamıyorsan senin için kötü olabilir ama bu sana "oyun kötü" deme hakkı vermiyor. Önceki verdiğim örnek gibi "Lineage çok kötü sırf grinding" diyen insanlar da var. 15 sene mmo oynarsan belki sen de herşeyin grafik olmadığını anlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...