Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam Oyun Hayatımı Alt Üst Etti

NolaxThensbane

Öne çıkan mesajlar

Şu Holiday sale'i sırf bizim forumda meşhur olmadı, hangi foruma gitsen millet deli oyun satın aldığını söylüyor. Sırf bu yüzden zaten deli gibi para kaldırdılar.

Bende eskiden direk kopya oyun indirip oynuyordum, şimdi online içeriğin artması ve Steam platformunu ayrıcana sevmemden ötürü steam'den alıyorum çoğu şeyi.

Kampayanlarda bu sevgiyi perçinliyor. Mesela PS3 almayı planlıyordum hep, Valve Sony ile anlaşınca bomba oldu, Steam'i zamanla PS3'ün içine iyice entegre edecekler. Portal 2'de cross platform olayı ve tabi PS3 aldığın oyunu PC'de de sahip olma olayı falan süper olay.

Birde tabi büyük bir community kurmayı başardı Valve. Hem forumları, hem friends sistemi oyun içi bilgi paylaşımı falan çok harika bir hale getirdi. Küçük çapta MMO gibi aslına bakarsan steam üzerinde multi oyun oynamak.
Sosyal ağlarda paylaş

steam yazılımı ilk yıllarda hantaldı ve ağır geliyordu, son yıllarda hem adam ettiler hem de yük bindirmez hale geldi makineye. ne kadar geliştirdiklerini, friends, achievements, backup vs olaylarına ayrıca girilir ama esas olay elbette ki çılgın indirimler. 6-12 aylık aaa+ oyunlar 5-10$ olursa almamak ayıp. en nihayetinde bir hamburger menü fiyatı yani, oyunun başında harcadığı saate vursa insan saati 3-5 cente filan geliyor oyunların. e daha ne? şunu vermeyen adam elektriği de çengel atıp alıyordur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Steam ilk çıktığında çok basitti, bir özelliği yoktu, kimse anlamıyordu neden steam diye bişey var. Bir Half-life 2 vardı zaten başka oyun yoktu. Hiçbir özelliği yoktu. Zamanla öyle geliştirdiler ki vazgeçilmez hale geldi resmen. Bence biraz integrity olayına abanmaları lazım şimdi. Yerini iyice sağlamlaştırmak ve steam frenzy sağlamak için mesela facebook integration falanda eklenebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Rewendor said:

alakasız kaldı. bu devirde hala korsan oyunu cd'ciden alan cd'den oynayan mı kaldı

korsan oyun için değil, mağazaya gidip alınan cdleri kastediyor yukardaki resim.
cd ile uğraşmaktansa internetten indirip oynuyorsun, cd düştü deriyle uğraşmıyorsun.

thank you captain obvious da, resim benim mesajıma cevaptı benim mesajım da korsan oyun vs steamle ilgiliydi cd'yle alakalı değildi, o yüzden alakasız kaldı dedim zaten :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...