Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üniversitede şarap skandalı!

Quel-Thul

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

Turkceplease said:

bir yanlışı yapanı uyarma yada tembihlemenin nezamandan beri ayıp yada horlanacak birşeyki?için abi geberin diyip vurdum duymazlık mı daha moda?

pardon abi hangi yanlış? alkol içmek midir yanlış olan? bunu dayandırdığın tek nokta alkol içip sapıtan insanlarsa dayanağın oldukça zayıf ve hiç ikna edici değil.

pardon da yani çok mu zor şunu anlamak allah aşkına? İnsanlara "içme" demek yerine "ağzınla iç" deyip bu fikri aşılarsan da aynı sonuca ulaşacağının farkında değil misin anlamıyorum?

"araba kullanma" ile "yavaş araba kullan" arasındaki fark ile birebir aynı. daha kaç kere yazmamız lazım bu örneği. sırf Dinen yasak diye drama yaptın iki saattir burda ama üzgünüm senin Dinine inanmayan bir sürü insan var bu dünyada. Onların tek sorumlulukları insan haklarını ihlal etmemek i.e adam gibi içip etrafını rahatsız etmemek.

welcome to the world, I will be your guide.
Abi ardeth çok basit ve güzel açıklamış,adam haklı.

Bende müslümanım ve alkol içiyorum ama ağzımla içiyorum yani,alkol alıcaksam araba ile çıkmıyorum dışarı zevkin hesabı olmaz.Binerim taksiye giderim evime ya da nereye gideceksem bu kadar basit.

Bu kadar basit olan birşeyi,kendini müslümanlık elçisi veya kendini insanlığa adamış biri gibi göstermek için,ben herkese içmeyin diye tembih ediyorum veya uyarıyorum demek gayet saçma.

Ben sapıtmadığım sürece özgürüm alkol de alırım sigaramı da içerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

öyle abi 30 uma geldim 1 damla içki sürmedim ağzıma.Size göre geriyimdir hayatın büyük zevkinden mahrum kalıyorumdur.Bana göre doğru bir iş yapıyorum.İçenleride içmeme yönünde tembihlemeyi ve ikna etmeye çalışmayıda bi insani görev biliyorum.

tamam kardeşim buna laf söyleyen oldu mu?İçki içmeyen geridir diyen de olmadı

.Ama resim sergisinde misafirlere şarap ikram edildi diye "Vay reziller" diyerek insanları baskılamaya çalışan bir gazetecilik(rezillik) zihniyet var ortada
Sosyal ağlarda paylaş

Kadın saçından tahrik olup kadının saçını kapatanlar içince sapıtılınabileceğini düşünüp alkolüde yasaklar. Fark etmez yani. Önemli olan bu zihniyetin değişmesidir. İnsanı hayvandan ayıran fark ne kadar sosyal olduğudur. Zihniyet problemi şuradan dolayı çıkıyor. Kız çocuğunu diri diri toprağa gömen bir zihniyete gelen reçetenin içindeki önlemleri gayet normal yalın sade bir hayat süren insanlara dayatmanın hiçbir anlamı yok.

Siyasal İslamcılara:

Sen obez bir insansın senin diyet+spor yapmana gerek var ben sağlıklı bir insanım formumu korumam yeterli. Sen obezsin diye banada diyet yaptırmaya çalışma. Ayrıca senin diyet yapman kendini zora sokman da senin obezliğinle alakalı. Bunu da insanlara cakalayıp satmaya çalışma. Dünyada yaşanan gelişmelerden nasibini alıp dosdoğru yaşayan sade insanlara gelipte kibrit kutusu büyüklüğünde peynir yedirmeye çalışma. Herkes kendisinden sorumludur. O inandığınız Allah sizi denetmen olarak dikmedi diğer kullarının başına. Biri gelip akıl danışırsa da fikrini söylersin. Nedir bu saçmalık?
Sosyal ağlarda paylaş

bansheee said:

Turkceplease said:

öyle abi 30 uma geldim 1 damla içki sürmedim ağzıma.Size göre geriyimdir hayatın büyük zevkinden mahrum kalıyorumdur.Bana göre doğru bir iş yapıyorum.İçenleride içmeme yönünde tembihlemeyi ve ikna etmeye çalışmayıda bi insani görev biliyorum.

tamam kardeşim buna laf söyleyen oldu mu?İçki içmeyen geridir diyen de olmadı

.Ama resim sergisinde misafirlere şarap ikram edildi diye "Vay reziller" diyerek insanları baskılamaya çalışan bir gazetecilik(rezillik) zihniyet var ortada

içmek var içmek var bide.her içki içen alkolik olmadıgı için uyarma ihtiyacı duymana gerek yok bence
ha içmemek tercihtir bişi denemez.fakat 2 kadeh keyif için bişi içmekle oturup şişeler devirmek arasında fark var yani
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Kadın saçından tahrik olup kadının saçını kapatanlar içince sapıtılınabileceğini düşünüp alkolüde yasaklar. Fark etmez yani. Önemli olan bu zihniyetin değişmesidir. İnsanı hayvandan ayıran fark ne kadar sosyal olduğudur. Zihniyet problemi şuradan dolayı çıkıyor. Kız çocuğunu diri diri toprağa gömen bir zihniyete gelen reçetenin içindeki önlemleri gayet normal yalın sade bir hayat süren insanlara dayatmanın hiçbir anlamı yok.

Siyasal İslamcılara:

Sen obez bir insansın senin diyet+spor yapmana gerek var ben sağlıklı bir insanım formumu korumam yeterli. Sen obezsin diye banada diyet yaptırmaya çalışma. Ayrıca senin diyet yapman kendini zora sokman da senin obezliğinle alakalı. Bunu da insanlara cakalayıp satmaya çalışma. Dünyada yaşanan gelişmelerden nasibini alıp dosdoğru yaşayan sade insanlara gelipte kibrit kutusu büyüklüğünde peynir yedirmeye çalışma. Herkes kendisinden sorumludur. O inandığınız Allah sizi denetmen olarak dikmedi diğer kullarının başına. Biri gelip akıl danışırsa da fikrini söylersin. Nedir bu saçmalık?

(tu)(tu):)-D
Sosyal ağlarda paylaş

Turkceplease said:

senin insani görevini yerim <3
Sosyal ağlarda paylaş

adam kızıp gitmiş.

öyle uysal uysal abi modunda bizi ikna etmeye çalışmış ama içten içe yanıyor adam.

siz demişsiniz ya, "ben de müslümanım ama içiyorum"

değilsiniz işte adamın gözünde. için için bunu düşünüyor kızıyor size ama diyemiyor, onun kadar müslaman olmadığınızı söylese kızacaksınız, asla anlamayacaksınız. sizler dünyevi şuursuzluklara imanınızı çoktan satmışsınız çünkü. (onun gözünde)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...