Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

dragon armor filan yapılır herhalde.

block yapmayınca öttürüyor boss'lar, 3-4 vuruşta yatmak vs 15 vuruşta yatmak gibi bir hesap.

Zaten çoğu boss hatta çoğu mob power attack kullanıyor. Blocking şu an 20 falan arada bir deneyeyim diyorum hiç bir faydası olmadığı gibi power attack'a karşı bir de üstüne üstlük sta'dan yiyorsun. Sol el slotuna vereceğin spell veya 1hander'ın avantajını olduğu gibi kapaması da cabası.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Zaten çoğu boss hatta çoğu mob power attack kullanıyor. Blocking şu an 20 falan arada bir deneyeyim diyorum hiç bir faydası olmadığı gibi power attack'a karşı bir de üstüne üstlük sta'dan yiyorsun. Sol el slotuna vereceğin spell veya 1hander'ın avantajını olduğu gibi kapaması da cabası.

block 40'ta, 2 perk verdim ve 8 dmg yiyeceğim yerde 0 veya 1 dmg yiyorum. stam da gittiği gibi geliyor. tes'te block her zaman en güvenli yol endgame'de absürd enchanted setler hazırlanana dek.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

block 40'ta, 2 perk verdim ve 8 dmg yiyeceğim yerde 0 veya 1 dmg yiyorum. stam da gittiği gibi geliyor. tes'te block her zaman en güvenli yol endgame'de absürd enchanted setler hazırlanana dek.

Her canı sıkılan mob'un power attack abanıp bütün block'unun içine etmesi sorununu nasıl çözüyorsun o Quick Reflexes o kadar fark ediyor mu?

Bir de anladığım kadarıyla difficulty epey fark ediyor. Expert'te abartısız 30 dakikadır uğraştığım 3 tane chaurus'u adept'e alıp bir kerede kestim. Galiba diff. düştükçe daha az power attack yapıyor moblar da.
Sosyal ağlarda paylaş

companion olarak lydia geldi yanıma, aşık oldum hatuna.
sırnaşırım felan diye düşünüyordum ama romance yok oyunda.
romance yok ama bi yandan da karakteri sürekli iteliyor kız.
"evet tabii ki efendim, siz mutlaka en iyisini bilirsiniz efendim" modunda takılıyor.

keşke planescape torment gibi companionlarımızla oturup sohbet etsek, felsefe yapsak, geyik çevirebilsek felan ne güzel olurdu. gerçi mass effect/dragon age hatta new vegas tarzına da razıyım. olum iki satır dialog edelim lan şu karakterlerle. "naber moruk" diyelim mesela...
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Oyunda çok fazla büyü yok zaten Oblivion'daki kadar yapmamışlar. Ama custom spell yapabiliyor olman lazım onun için de Bağcılar Winterhold Koleji'ne gitmen lazım.

oradaki tüm questleri bitirdim archmage oldum. ancak neyden bahsettiğini anlamadım kendi büyümüzü nasıl yapıyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

keşke planescape torment gibi companionlarımızla oturup sohbet etsek, felsefe yapsak, geyik çevirebilsek felan ne güzel olurdu. gerçi mass effect/dragon age hatta new vegas tarzına da razıyım. olum iki satır dialog edelim lan şu karakterlerle. "naber moruk" diyelim mesela...

Of aynen. Companion olayi asiri bayik. Diablo'daki mercenary gibiler ya. Hos skyrim de hack n slash gibi olmus zaten. Diyaloglar cok yetersiz. Oyle kese kese ilerliyoruz simdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

kami said:

oradaki tüm questleri bitirdim archmage oldum. ancak neyden bahsettiğini anlamadım kendi büyümüzü nasıl yapıyoruz

Oblivionda sadece Mage Guild'inde custom spell olması gibi bunda da kolejde olur diye düşünmüştüm ama custom spell making yokmuş oyunda.

Master level spell'ler sadece book'lardan öğrenilebiliyormuş. Bu book'lar da rare'miş ve dünyaya dağılmış vaziyetteymiş. Herhalde şu librarian orc yardım edebilir onlar için bilemeyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...