Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Oyun kesinlikle oynanır Ardeth burada bir sorun yok.Bir kaç sayfa ötede söylediğim olaylar dışında (NPClerin gaza getirme kısmı sıfıra yakın ölçekte) güzel oyun.
Uzun soluklu olması için Enchanting ve Smithing fulleyip oynanamak gerekiyor zira oyun direk power playing kıvamına dönüyor kafa tutabilecek bir npc kalmıyor (en azından master seviyede sneak/archer/dagger kırması bir thief ile bitirdim)
Hatta sneak ortalama levellarda iken sevinmiştim Oblivion gibi değil gündüz gözüyle adamın önünden sneak atak falan yapamıyorsun diyede master seviyeye gelindiğinde destekleyen perkler ile bir farkını göremedim malesef hatta yanında companion varsa yanyana gidiyorsunuz companionu görüp seni görememeleri bazen gülünç oluyor.
Kıssadan hisse insanın bütün isteklerine cevap verebilecek bir oyun için daha çook zamana ihtiyaç var skyrimde kendi içinde barındırdığı güzellik ve saçmalıklarla bir şekil oynatıyor kendini gözün kapalı deneyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ya herşey güzelde,
main quest eksik, yani etkileri eksik.

Hiç öyle "aman dragonlar saldırıyor" havası yok şehirlerde questi yapmazsan. Yapınca da haliyle bi bayram havası yok.

Blizzard olsa,
sırf o main questten bi oyun yapar, onu süper işler ve bayıla bayıla oynardık biz. Sam de çıkar "aman o 10 tane quest epi topu" derdi. Ama adamlar işlemeyi biliolar

bu kadr güzel malzeme var elinde, herşey yarım yamalak, oyun sanki tam oturmamış gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

yok torment döneminden bir milyon yıl filan ileride skyrim, bioware oyunları filan var öyle donuk, kıpırdamayan npc'li artık.
witcher'da şehirde gördüğün adamı başka şehire yürürken gördüğünde haber verirsin oblivion'a yetişti diye.

witcherda act 1 de atmosfer süper ama. tam bir witchersın
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

tomkat said:

Seru said:

tomkat said:

rogue actim

sneak+archery+smithing+alchemy+illusion disinda bi seye kasmam gerekiyor mu

lockpick, pickpocket? enchanting ve speech de iyi gider bence.

onlar cok gereksiz

kendi kendine ilerliyor zaten lockpicking pickpocket

speech de oyundaki ene gereksiz perk heralde

smithingden yaptigin silahlari satip zengin oluyosun zaten

benim mage ile 50k param vardi oyun bittiginde hepsi enchantingden geldi

he sen perk'lerden bahsediyorsun, ben skill'lerden bahsediyorsun sandım.

bana göre lockpicking, pickpocket ve sneak perk'leri gereksiz.

speech iyi oluyor, en azından merchant'ların her ürünü almaları perk'i verilmeli. alchemy bana göre süper gereksiz, hiç perk vermedim lvl 49'um. keza iluzyon da öyle sadece eğlence katma amaçlı alınabilir. roleplay havasına girmek istiyorsan iluzyona verilmeli.

illusion perkelerine vermeyince büyüler daha yüksek levellı yaratıklara işliyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

arch mage olduktan sonra whiterun da jarl'ın yanındaki büyücüye gittim bişeler satmaya. Bana "büyüyle ilgileniyorsan winterhold da college var oraya git istersen" dedi. npc yanından geçerken duyulan diaoglardan pek bişey beklememek gerekiyor. dialoglardan genel olarak fazla bişey beklememek de gerekiyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

dialoglardan hiçbirşey beklememek gerekiyor. HELELÖ dese daha mutlu olurum öle aptal aptal şeyler söylemek yerine.

bide bu dialog ekranı dışında adamın konuşmaya devam ederken random köylünün gelip konuşması ve ne adamın söylediğini anlayabilmen ne altyazı okuyabilmen... altyazıda kayboluyor keza.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

dialoglardan hiçbirşey beklememek gerekiyor. HELELÖ dese daha mutlu olurum öle aptal aptal şeyler söylemek yerine.

bide bu dialog ekranı dışında adamın konuşmaya devam ederken random köylünün gelip konuşması ve ne adamın söylediğini anlayabilmen ne altyazı okuyabilmen... altyazıda kayboluyor keza.

http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=746#content

şurdan downloads'a girip "reduced distance npc greetings"i indirip kur aras, rahat edersin
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Obliviondaki gibi uyuşmayan diyalog olayı da var mı?

- I think there are ghosts in my house
- Yes the weather is very nice

Nası olsa konsolcular diyalogları dinlemez diye sallamamış adamlar resmen sdf çok mu zor lan 20-30 tane diyalog yazmak.

skyrimin en warriorlarının en warriorı oluyosun, gelip hala I killed a bear today (ki fena iş değil ayılar ejderha falan dövebiliyo) did you kill anything? diyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Seru said:

tomkat said:

Seru said:

tomkat said:

rogue actim

sneak+archery+smithing+alchemy+illusion disinda bi seye kasmam gerekiyor mu

lockpick, pickpocket? enchanting ve speech de iyi gider bence.

onlar cok gereksiz

kendi kendine ilerliyor zaten lockpicking pickpocket

speech de oyundaki ene gereksiz perk heralde

smithingden yaptigin silahlari satip zengin oluyosun zaten

benim mage ile 50k param vardi oyun bittiginde hepsi enchantingden geldi

he sen perk'lerden bahsediyorsun, ben skill'lerden bahsediyorsun sandım.

bana göre lockpicking, pickpocket ve sneak perk'leri gereksiz.

speech iyi oluyor, en azından merchant'ların her ürünü almaları perk'i verilmeli. alchemy bana göre süper gereksiz, hiç perk vermedim lvl 49'um. keza iluzyon da öyle sadece eğlence katma amaçlı alınabilir. roleplay havasına girmek istiyorsan iluzyona verilmeli.

illusion perkelerine vermeyince büyüler daha yüksek levellı yaratıklara işliyor mu?

abi yukarda sneak gereksiz denmis ahah

sneak olmadan nasil thief oynanir ya

butun bonus dmg sneakdan geliyor hem archery hem backstab icin

hatta backstabi acmak icin sneak tree lazim

ayrica illusion islemez yuksek lvli yaratiklara

draugr death lord, scourge gibi

hatta onlara yedirmek icin bile perk gerekiyodu

hatta makinelere yedirmek icin bile perki var

sakat biraz

hobi olarak kullanin
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Ardeth said:

Nası olsa konsolcular diyalogları dinlemez diye sallamamış adamlar resmen sdf çok mu zor lan 20-30 tane diyalog yazmak.

skyrimin en warriorlarının en warriorı oluyosun, gelip hala I killed a bear today (ki fena iş değil ayılar ejderha falan dövebiliyo) did you kill anything? diyo.

Saber ve ayılar hala oyundaki en zor encounter. Dragon'ları thunderstorm'da eritiyosun, ama bi ayı çıkıyor koseden çota diye deviriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Cuce said:

Ardeth said:

Saber ve ayılar hala oyundaki en zor encounter. Dragon'ları thunderstorm'da eritiyosun, ama bi ayı çıkıyor koseden çota diye deviriyor.

Mammoth daha zor deil mi yauw?
Sosyal ağlarda paylaş

classına göre değişiyor zorluk
ayıdır sabre dır 2 shot benim için bilemedin 3.

dragonlar hala direniyorlar, neyse ki odahving var ( show amaçlı tamamen )

giantlar lol
mamothlar lol
yavaş olan herşey lol.

Ama o toparlak üzerinde hızlıca hareket eden cüce makineleri, bütün potionlarımı yiyo şerefsizler
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...