Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 3

HellHound

Öne çıkan mesajlar

abi oyun inanilmaz kötü mü yoksa yalnizca ilk 25 dakikasi mi bu kadar felaket ?

ciktigi donem firsat bulamadim diye oynayamamistim, dun basladim oynamaya. uzun zamandir ilk kez bir oyunu 1 saat bile oynamadan kapattim. config'den dahi girip her seyi max'lamama ragmen grafikler berbat otesi. diyalog diye bir sey kalmamis, hic rpg ogesi olmasa daha iyiymis. ruh sifir oyunda, hicbir sahne etkilemedi beni daha, ki ilk 30 dakikasinda duzgun bir is cikarilmis olsa etkileyici birkac sahne olabilirmis. her sey dan dun oluyor, olay örgüsü leş.

bu kadar kotu mu devam edecek oyun, yoksa toparliyor mu ilerde? mars'a gelip biraz ilerledim, kapattim direkt. onceki iki oyuna hakaret resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

abi oyun inanilmaz kötü mü yoksa yalnizca ilk 25 dakikasi mi bu kadar felaket ?

ciktigi donem firsat bulamadim diye oynayamamistim, dun basladim oynamaya. uzun zamandir ilk kez bir oyunu 1 saat bile oynamadan kapattim. config'den dahi girip her seyi max'lamama ragmen grafikler berbat otesi. diyalog diye bir sey kalmamis, hic rpg ogesi olmasa daha iyiymis. ruh sifir oyunda, hicbir sahne etkilemedi beni daha, ki ilk 30 dakikasinda duzgun bir is cikarilmis olsa etkileyici birkac sahne olabilirmis. her sey dan dun oluyor, olay örgüsü leş.

bu kadar kotu mu devam edecek oyun, yoksa toparliyor mu ilerde? mars'a gelip biraz ilerledim, kapattim direkt. onceki iki oyuna hakaret resmen.

hikaye, gameplayı düzeltmez de, grafikler için şurdaki modları yükleyebilirsin.

http://social.bioware.com/forum/1/topic/368/index/9735492/1
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
30 saat oldu toplam gameplay, oyun toparladı baya. ilk 1.5 - 2 saat kesinlikle son zamanların en berbat oyun deneyimiydi benim için, fırlatıp atacaktım oyunun kabını camdan. ama mars görevinden sonra sarmaya başladı baya. ciddi uzun olmuş oyun, incik cincik her şeyi yapmama rağmen daha yapılacak tonla şey var sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

30 saat oldu toplam gameplay, oyun toparladı baya. ilk 1.5 - 2 saat kesinlikle son zamanların en berbat oyun deneyimiydi benim için, fırlatıp atacaktım oyunun kabını camdan. ama mars görevinden sonra sarmaya başladı baya. ciddi uzun olmuş oyun, incik cincik her şeyi yapmama rağmen daha yapılacak tonla şey var sanırım.

O link deki patch leri yukledin demi adam oldu?
Sosyal ağlarda paylaş

1-2 yi oynamıştım 3 te yarısına gelmeden kapadım bidahada oynamadım.Hani seriye ayıp olmasın bitsin gitsin diye bile oynıyasım gelmedi.Vanguard oynardım hep baya kötüydü 3te mekaniği charge+shock+charge+shock sanırım o yüzden bilemedim.

Hangi class zevkli söliyinde bitiriyim bari şu kötü sonu göriyim bende.
Sosyal ağlarda paylaş

dün bitirdim oyunu.

gameplay açısından müthiş yenilikler yoktu, çizgisini korumuş gene. ama aksiyon daha fazlaydı, insanity'de oynadığım için kafayı çizdirten yerler oldu. vanguard oynadım, daha önce de biotic oynamıştım diye hatırlıyorum. oyunun daha uzun süreceğini düşünüyordum, baya sarmıştı her zamanki gibi star wars vari atmosferi, karakterleri ve hikayesi. 33 saat gibi bir sürede bitirmişim.

daha önce de söylediğim gibi mars görevinin sonuna kadar gerçekten oyundan nefret ettim. diyalog'lar da yes/no şeklindeydi adeta, grafikler kötü, hikaye sığ, atmosfer ve oyuncuyu etkileme kabiliyeti sıfır bir oyun gibiydi. daha sonra açıldı, ve sürekli kendini kendi içinde geliştirdi oyun (nası bi cümle olduysa bu da) görev çeşitliliği iyiydi, rp öğeleri yetersiz kalsa da oyunun aksiyon tarafı ağır bastığı için bir yerden sonra gözüme çok da batmadı.

squad'ımızda eski yüzler kadar yeni yüzler de görmeyi bekliyordum, ama oyun çekirdek kadrosuna sadık kalmış. iyi de olmuş aslında, her ırktan, her kafadan adam vardı zaten takımda. save'lerimi saklayıp, 1. oyundan bu yana aynı shepard ile oynamak hikaye açısından iyi oldu benim için.

grafikler önceki oyunlardan haliyle daha iyi olmasına rağmen son derece yetersiz gelmişti başta, hatta şu baştaki earth bölümlerinde aşağıda koşan sivilleri görünce oyundan çıkmayı falan düşündüm ahah. fakat nvidia inspector yükleyip adam ettim büyük ölçüde grafikleri, o iyi oldu.

müzikler pek güzeldi, soundtrack'ini indiricem bu oyunun bir şekilde. etkileyici olmuş parçalar, havada kalmamış.

buradaki çoğu insan gibi ben de rpg oynadım mı aman haritanın şurasında çük kadar yer açık kaldı, bir koşu orayı da gidip açayım, aman şunu da yapayım kafasında olduğum için oyundaki tüm questleri yaptım. yalnız şöyle bir saçmalık yaşadım, aslında büyük ölçüde benim hatam ama söylemeden geçemicem. illusive man'i basmaya gittiğimiz assault the cerberus base görevi öncesi oyun bana 'şunu şunu yap, bak dönüşü olmayabilür' demiş olsa da, ben herhalde son görev bu olamaz, daha reaper'lar duruyor lan diyip gazladım gittim göreve. halbuki o sırada 9 - 10 tane bitirmiş olduğum, fakat citadel'e gidip teslim etmediğim görev vardı. eneee bi baktım ciddi ciddi dönüşü yok, normandy'e dönüyoruz da citadel'e görev bırakmaya gidemiyoruz haliyle hikaye gereği. baktım çok etkileyecek mi war assets bakımından diye, o sırada yedim tabi control/destroy/synthesize spoiler'ını ufaktan da olsa. dedim bu kadar üzerine oynadım, bari devam edeyim. ama içim de içimi yiyor, ulan yapmıştım o görevleri bırakamadım diye.

neyse, dedim bitireyim bari, yakın bir save'den açarım olmazsa. son zamanlarda oynadığım en başarılı oyun serisi sonu sahnelerini yaşattı bana me 3 (sahne diyorum bak, genel ending demiyorum) catalyst'e ulaşmaya çalışırken olanlar ve akabini gerçekten çok gerçekçi, çoğu filme taş çıkartacak derecede iyi sahnelerdi.

ending'de synthesize seçeneğini seçtim ben, en olması gereken o gibi geldi. her ne kadar legion gg olmuş olsa da, geth'ler sevdiğim bir ırktı benim oyunda. edi de zaten süper hatundu, jokerle de işi pişirmişlerdi, kıyamamz moduna girdim biraz. bir de aralarında en paragorn seçeneği o gibi gözüktü bana. velhasıl, etkileyici sahneler ve güzel bir credits sonu bonus cutscene'iyle bitirdik efsanevi seriyi.

ending süper kötüydü, müthiş kötüydü diyemicem, fakat kesin anlamda son bulmuş bir seride bu kadar açık kapı bırakılmamalıydı. tabi asıl kızılması gereken ea'nin, ve buna alet olmuş bioware'in kapitalist oyun mantığı. ancak dlc'ler, yok efendim ios oyunu, bok püsür ile en iyi ending'i açmak (ki kime göre en iyi ending) nedir yani. multiplayer oynamadım henüz ama ne gibi bir alakası olabilir galactic readiness rating'in artmasında, onu da çözemedim. oyunun bize sunduklarıyla, war assets ile bu sona ulaşmış olsak daha ılımlı yaklaşılabilirdi, ama ne zaman ki öğrendim mp, ios vs. olaylarını orda kafam attı işte. durumu bilsem, shepard'ın ölmemesi için daha çok kasardım, ki en iyi endnig'e de baktım bir nefes alıştan ibaretmiş lol. böyle böyle işte.

shepard ikonik bir karakter oldu gerçekten oyun dünyasında. tam görev adamıydı. rip'lerimi gönderiyorum kendisine.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Hehe synth seçeneğinde son sahne yok, yıkıntılar arasından shepard ın zırhı görünüyor sonra nefes alıyor birden felan. Sırf reaperları patlat seçeneğinde çıkıyor yanlız.

biliyorum, iki ending'de yaşıyormuş sadece shepard. araştırdım ettim, ben o deliver etmeyi unuttuğum questleri deliver etsem de gene aynı şeyler olacakmış. her türlü dlc, ios, mp'ye bakıyormuş oyunun sonu.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu serinin en iyi yanı kararlarınızı geleceğe taşımak. 1 de böcek queen i salarsanız 2'de teşekkür eden bir asari çıkıyor, 3 de direk karşınıza mı ne çıkıyor sanırım. Bunun gibi yığınla tercih var başka oyunlarda böyle birşey göremedim. Bence tekrar oynanabilirlik açısından (hemde tüm seri için) çok güzel birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Bence bu serinin en iyi yanı kararlarınızı geleceğe taşımak. 1 de böcek queen i salarsanız 2'de teşekkür eden bir asari çıkıyor, 3 de direk karşınıza mı ne çıkıyor sanırım. Bunun gibi yığınla tercih var başka oyunlarda böyle birşey göremedim. Bence tekrar oynanabilirlik açısından (hemde tüm seri için) çok güzel birşey.

ah ya nasil saf temiz bir kalbin var, gozlerin umutla piril piril ufka dogru bakiyor :P

sakin tekrar oynama da dagilmasin iluzyon ehu
Sosyal ağlarda paylaş

Benim save ler silinmişti, ME3'ü default gelen haliyle oynadım ve cidden oyundaki tercihler rezildi. Daha sonra 1-2 ye dönüp aynı save ile 3 ü denedim ciddi farklılıklar var. 2 deki bütün karakterler bir yerlerde görünüyor, quest felan veriyorlar, yada mevcut olan questlerde araya girip hikayeyi değiştiriyorlar. Sırf 3 ü oynayan bayağı birşey kaçırıyor =P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...