Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 3

HellHound

Öne çıkan mesajlar

Darksun said:

Yakında DLC için açıklama gelecek (Nisan demişlerdi) , adam gibi bir son ile hiç fena oyun olmaz.

Ama mutlaka 1-2-3 diye seri halinde oynayın =P Tek başına 3 bence yeterli değil.

1-2 spoiler de vereyim 1-2 den gördüğüm, keşke yazsaydım bunları =P

***ME1 de STG lideri Kirahe mi neydi kurtarırsanız, 3'de default bir karakterin yerine o geçiyor, Salarian üssünde kendine ait bir sahne ile cerberus squad ı öldürüyor. Default olan karakterin böyle bir sahnesi olmadığı gibi birde siper aldığı halde ölüyor. Bu adam'da öyle bir sorun yok.
***Wrex in kurtulmuş olması başlı başına ödül zaten, konuşmalar felan çok geyik. Gemi içerisindeyken bana ya ben burayı özlemişim ama bana anca kargoda yer vermiştin penceresi felan yoktu, tabi ben liara gibi öpücük dağıtamıyorum ahah diyor.(romance 1 den beri liara olunca). Genophage i cure edince kroganların hakedecekleri yere geleceğini ama bunun eski hataları tekrarlamak ve tarihi tekerrür etmesini sağlamak olmadığını söylüyor. Wrex ölmüşsse (yada default olarak) yerine bakan kardeşi rezalet, durmadan şunu cure edinde azınıza edeceğiz diyip duruyor.
***Javik in konuşmaları ME2 deki takımınızdaki adamlara göre değişiyor. Bu odada eskiden kalan şöyleydi böyleydi gibi muhabbetleri var. Wrex ile STG üssündeki muhabbeti çok komik, Wrex salarianları korkutmak için durmadan bırakında şunları yiyeyim karaciğerlerinden başlayayım felan diyince javikde benim zamanımda salarian ciğeri tam bir ziyafetti tarzı birşey söylüyor, salarian larda şaşırmış ifadeyle buna bakıyor. Javik in yine bir konuşmasında salarian komutanı buna sen ne sin peki diyince prothean cevabı veriyor, komutan genetik amma ilerledi ya normalde neydin turian mı felan diyince javik sinirli bir şekilde prothean diyişi çok komik.
***Biotic okulunu kurtarma görevinde öğrenciler default versiyonunda tek başlarınayken, ME2 save iyle öğretmenleri Jack olarak çıkıyor. Okulda bir yerde 2 öğrenci ile karşılaşıp güç alanını indirmesini alliance olduğunu söylediğinizde size güvenmiyorlar , default oyunda o okulun idarecisini araya sokarak güvenmelerini sağlarken. ME2 sayesinde 3. bir kişi ekleniyor bu adam sizin cerberusdan kurtarıp bu okula gönderdiğiniz otistik bir adam. Sizi tanıyor muhabbet ediyorsunuz ve size armor'nin kapısını açıyor içeride silah buluyorsunuz(default da böyle birşey yok sanırım). Bölüm sonunda bir kız geride kalıyor, onu kurtarmaya çalışan liderlik görevini üstlenen çocuk kızı kurtarmasına rağmen arkadan vurulup kendi ölürken. Jack varsa öğrencilerini kendi kurtarıyor ve kimse ölmüyor.
***ME2 den Kasumi varsa eğer, citadel deki Hanar avlama questinde size eşlik ediyor görünmez olarak. Kasumi yoksa siz hanar dünyasını kurtarmak için bilgisayarın başına koştuğunuzda sizinle çalışan salarian yandaki henchmanle kavga ederken vurulup ölüyor. Kasumi varsa bilgisayara o koşarken siz ise direk henchman in ağzının ortasına yapıştırıp salarian u kurtarıyorsunuz adam ölmüyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar ama daha devam ediyorum oynamaya, bunun dışında gelen ekstra teşekkür mailları felanda var tabi. 1. oyunda aldığınız konseyi kurtarma kararı war asset de alliance filolarının daha o saldırıdan sonra toparlanamadığını belirtmesi ve daha az güçlü olmalarına yol açıyor.

http://28.media.tumblr.com/tumblr_m17fstjCS31qfz9tjo1_500.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Shephard indoctrination

Abi bioware drone mu falan demişsiniz bu fikri ortaya atanlara ama bende orda bir gariplik sezmiştim ve milletin yazdıklarınıda bugün tekrar oynayarak bir daha gözden geçirdim, ve bencede doğru .Bioware inanılmaz bir tesadüf gerçekleşetirdi, yada hakkaten kendilerini alkışlatıcak bir sondu. Mesala birçok kişi şey diyor örnek olarak shephard anderson'ı vurduğu yerden vucüdunda delik oluştu ve anderson öldüğünde aynı yerden kan akmaya başladı, bu tarşılır çünkü tam citidel teleport a ulaşmadan bir revenant tarafından vuruluyor, ondanda olabilir. Mesala reaperların ne kadar gelişmiş olurlarsa olsunlar bir ışın bir dalga ile sentetik ve organic birşeştirebilcek teknojileri olduğunu sanmıyorum. hah buda çürütülebilir. Ama ne varki ilk shephard citadel ayak bastığında burasını hiçbir yere benzetemediğini söylüyor , anderson da shephard'ın irade gücünü simgeliyor bana göre , oda burası senin şu bana bahsettiğin collector üstüne benziyor diyor , hakkaten aynı şekilde tarz cesetler üstüste, sheppard 'ın tam bilincinde kaldığı gibi, hadi eyvallah buda çürütüldü diyelim ama biraz sheppard ilerdiğinde o köprünün yanındaki elektirik'le çalışan inip çıkan piston gibi aletler direk ama direk shadow broker'ın gemisi ya, çünkü hiçbiryerde o teknolijinin eşi benzeri yok, oda shepphard ın bilincinin bir parçası. Çünkü bizde rüyalarımızda ordan burdan birçok yeri birleştiririz, ama rüyadayken bu farklılarda bir gariplik var hissederiz ama uyanıncaya kadar tam olarak kavrayamayız. Bence indoctrianation teorisi yüksek bir şekilde olası

Ha birde

Mesala çocuk iluzyon olduğuna dair teori'ler var ve hakkaten doğru olabir çünkü çocuk en baştan bir çocuk gibi değilde olgun adam gibi, yok herkes ölücek diyip kaybolmalar. Shuttle'a biniyor küçücük çocuk kimse sallamıyor orda yok muş gibi birde suratında endilşe yok bir şey yok o bir garip. Ha birde benim keşfettiğim birşey var, videolarda ve yazılarda ben göremedim belki başka bir yerde yazılmıştır. shephard citadel'de anderson ve illusive man'le karşılaştığı oda direk mass effect 2 'den beri gördüğümüz illusive man'in odasının aynısı shephard zihninde oradan da bir parça kullanıyor bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Viktor merak ettim silah çıkması için en iyi paket hangisi ? spectre paket aldım, diğer paketlerinin de bir kaç tanesini denedim ya ya şu tek kullanımlık equipmentlardan çıkıyor yada, submachine gun çıkıyor sürekliki ben soldier'a assault rifle veya en azından bir sniper istiyorum.

Yani sözde random diyor ama sürekli submachine gun çıkması bana pek random gelmedi sanki onun bir püf noktası var gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen random, SMG en ise yaramayan silah oldugu icin en cok o cikiyor :p

loot dagilimi var zaten

silver yapicak kivama gelene dek recruit pack tavsiye ederim, en azindan lvl 3-4 yapin baslangic silahini

silver yapmaya baslayinca veteran abanican, hem silah hemde karakter acmak icin, vanguard ile enginar haric human karakterler cop direk

zaten rahatliyor bi noktadan sonra

soldier zaten cop class direk krogan haric, assault rifle cok az kullandim zaten bu oyunda

baslangic silahlarida iyi baya, mantis iyi baya, javelin ile black widow levellamayi gectim kasilamiycak kadar nadir droplar, widow levellamaya kasiyorum iste ben su anda
Sosyal ağlarda paylaş

simdi kartlarin belli nadirlik duzeyleri var, magic, pokemon vs vs kartlarindan mantik

common
uncommon (silver)
rare (gold)
N7 (black)

butun ivir zivir bonuslar, baslangic silahlari, human karakter kartlari ve consumable lar common card ve ehr packden cikiyor bunlar

veteranda commonlara ek olarak garanti bi uncommon geliyor (ikitanede gelebilir sans) onlarda color code dan anlasilicagi uzere silver, ama sansa gore gold da cikabilir veterandan cok nadir olsada

spectre packde garanti bitane rare card oluyor ama dusuk bi sans diger packlerdeki gibi bir ust seviyedende kart cikabiliyor, ultra rare siyah N7 tier bu, kasilicak gibi degil cunki cidden cok cok cok cok zor dusuyor (yaklasik 30 spectre pack aldim, bitane bile cikmadi daha, sans)

hangi silahlar ultra rare peki?

saber, talon, wraith, scorpion, paladin, javelin, black widow

zaten singledaki en OP silahlar bunlar

silah ve mod cesitliligi bol, bikac anlamsiz cop silah olsada deneme yanilmayla uncommon silahlar bile is yapiyor alisinca
Sosyal ağlarda paylaş

said:
MASS EFFECT 3 EXTENDED CUT
POSTED ON APRIL 5, 2012 BY DARKLARKE
An official press release went out today announcing how we are re-prioritizing the Mass Effect 3 post release content schedule to provide a more fleshed out experience for our fans. For many of you the “Extended Cut” will help answer some questions and give closure to this chapter of the Mass Effect story. Oh and it’s at no cost to you – the fan.

Here is a mini FAQ to help you understand what the Mass Effect 3: Extended Cut is and isn’t:

What can fans expect from the Extended Cut DLC?
For fans who want more closure in Mass Effect 3, the DLC will offer extended scenes that provide additional context and deeper insight to the conclusion of Commander Shepard’s journey.
Are there going to be more/different endings or ending DLCs in the future?
No. BioWare strongly believes in the team’s artistic vision for the end of this arc of the Mass Effect franchise. The extended cut DLC will expand on the existing endings, but no further ending DLC is planned.
What is BioWare adding to the ending with the Extended Cut DLC?
BioWare will expanding on the ending to Mass Effect 3 by creating additional cinematics and epilogue scenes to the existing ending sequences. The goal of these new scenes is to provide additional clarity and closure to Mass Effect 3.
When will the Extended Cut DLC be available?
Currently the Extended Cut DLC is planned for this summer, no specific date has been announced at this point.
Why are you releasing the Extended Cut DLC?
Though we remain committed and are proud of the artistic choices we made in the main game, we are aware that there are some fans who would like more closure to Mass Effect 3. The goal of the DLC is not to provide a new ending to the game, rather to offer fans additional context and answers to the end of Commander Shepard’s story.
So there you have it. Are we proud of the game we made and the team that made it? Hell yes. Are we going to change the ending of the game? No. Do we appreciate the passion and listen to the feedback delivered to us by our fans? Very much so and we are responding.

Summer is coming…

http://blog.bioware.com/2012/04/05/mass-effect-3-extended-cut/
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse, oyunun sonunu degistirmemeleri guzel. Korktugum fanboy baskisi ile oyuna yeni bir son yazmalariydi. Bence bir hikaye tamamlanip satisa cikarildiktan sonra yaraticilarinin onu degistirmeye hakki yoktur.

Mevcut sonu daha iyi anlamamizi saglayan cinematiclere ise bir itirazim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Mass effect 4 ???

Hikaye'yi bitirdik diyolar mı ben mi yanlış anladım? Mass effect 4 olucak mı o yazıdan ben tam anlam çıkaramadım. çünkü bariz bir şekilde sheppard kaybetti, happy ending bitmedi , bir paypack olmıcak ozaman, sheppard chosen one değilmiş meğer darth vader gibi ,arkadan bir 3 oyunluk daha konu çıksın diye bir luke skywalker kafasında yeni biri mi çıkarçaklar resistance falan hesabı.

Sosyal ağlarda paylaş

"White Wolf" said:

Mass effect 4 ???

Hikaye'yi bitirdik diyolar mı ben mi yanlış anladım? Mass effect 4 olucak mı o yazıdan ben tam anlam çıkaramadım. çünkü bariz bir şekilde sheppard kaybetti, happy ending bitmedi , bir paypack olmıcak ozaman, sheppard chosen one değilmiş meğer darth vader gibi ,arkadan bir 3 oyunluk daha konu çıksın diye bir luke skywalker kafasında yeni biri mi çıkarçaklar resistance falan hesabı.

Mass Effect 4 değilde bu evrende geçen başka oyunların yapılcağı zaten söylendi. Yapılsada güzel olur çünki settingden çok ekmek yer bioware. Birde ztn adam demiş "give closure to this chapter of the Mass Effect story."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...