Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect 3

HellHound

Öne çıkan mesajlar

ben hala cruciblein ne bok oldugunu anlamadim

prothean engineering yapimi degil mi o silah? o zaman nasil icinden reaper cikiyor? yani catalyst reapermis. eger o velet reapersa neden secenek sunuyor hem de arasinda reaperleri patlatma olan secenegi. (butun yasam formlarinin temel amacinin self preservation oldugunu varsayarsak cok sacma bisey bu. hem de reaperlar olmadan kaos olacagina inaniyor bi de)

ulan 1 tane organik geldi diye nasil fikrini degistiriyo bu

yoksa ben mi gotumle izledim oyun sonunu

Sosyal ağlarda paylaş

bi de neden velet bu catalyst? carl sagan'in bi kitabi vardi adini unuttum orda da uzayli herif astronotun babasi kiliginda geliyodu, cok sacmaydi, oyle bi klise mi yapalim demisler?

velet reaperlari kontrol ediyosa neden citadel'a hepsini geri cagirmiyo crucible'i patlatsinlar diye

reaperlar biliyo mu bu veledin onlari kontrol ettigini?

kiclariyla mi yazmislar bu senaryoyu

hic biseyin cevabi yok

reaperlari kim yaratmis

Sosyal ağlarda paylaş

tomkat

contact'i diyorsun, hiç de saçma değildi babası kılığında gelmesi, nedenini de açıklıyordu zaten. eciş bücüş, makyajcının hayalgücüyle sınırlı humanoid birşey olacağına kendini öyle tanıtır yeterince gelişmiş bir uzaylı, biz onun dilini değil, o bizim dilimizi konuşur.

o bakımdan saçma değildi çocuk, şepırd'ın zihninde olumlu olarak yer etmiş bir karakterin biçimini aldı ki agresif davranmasını engellemek için de makul bir psikolojik yöntem.

da geri kalan kısımları bayağı havada ve saçma, evangelion seyredip yazmışlar işte. biri anime'in, öbürü oyun sektörünün kötü tang finişleri.

Sosyal ağlarda paylaş

tomkat

crucible prothean dizaynı bi silah filan değil, bu cycle'a kadar gelmiş geçmiş tüm civilizationların üzerine birşeyler eklediği bi dizayn

catalyst crucible'dan çıkmıyor, zaten citadel'de takılıyormuş o, "citadel benim evim" diyor hatta
crucible gibi bişeyin inşa edilebilmiş olması ve shepard'ın oraya kadar ulaşabilmiş olması artık reaperların çözüm olmadığını gösteriyor(muş)

o yüzden catalyst reaperlara shepard'ı parça pinçik etmelerini emretmek yerine yeni çözüm önerileri sunuyor shepard'a

Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

tomkat

contact'i diyorsun, hiç de saçma değildi babası kılığında gelmesi, nedenini de açıklıyordu zaten. eciş bücüş, makyajcının hayalgücüyle sınırlı humanoid birşey olacağına kendini öyle tanıtır yeterince gelişmiş bir uzaylı, biz onun dilini değil, o bizim dilimizi konuşur.

o bakımdan saçma değildi çocuk, şepırd'ın zihninde olumlu olarak yer etmiş bir karakterin biçimini aldı ki agresif davranmasını engellemek için de makul bir psikolojik yöntem.

da geri kalan kısımları bayağı havada ve saçma, evangelion seyredip yazmışlar işte. biri anime'in, öbürü oyun sektörünün kötü tang finişleri.

abi ben konsoldan gelicek sese bile raziyim oyle klise bi kiliga burunmesinden iyidir.

hadi contact'i gectim, belki orda oyle olmaliydi yesil uzayli yerine ama burdaki AI sonucta, formsuz, bedensiz bisey daha iyi olurdu

bari suna cevap verselermis

catalyst velet reaperlari indoktrine mi etmis yoksa hepsi geth gibi legion mu? cunku kac tane reaperla konussan hepsi demigod konumunda egolari tavan yapmis, hiyerarsi oldugunu hic sanmiyorum reaperlar arasinda

Sosyal ağlarda paylaş

ha bi de elusive man ne ara citadel'a sizmis? indoktrine edildigini biliyoruz, reaperlar iceri almis olabilir ama o kicikirik herifin reaperlarin last line of defense olarak onumuze surulmesi cok komik

eger shepard'i durdurmak icin orda degilse, neden zirt diye karsimiza cikiyor. bi de nasil mind control atiyor shephard'a?

onu da gectim, catalyst shephard'a secenek sunacak kadar guvenmisse neden elusive man'i onu durdurmasi icin gonderiyor

ya abi tek bir sorunun bile cevabi yok son videoda

Sosyal ağlarda paylaş

tomkat said:

ha bi de elusive man ne ara citadel'a sizmis? indoktrine edildigini biliyoruz, reaperlar iceri almis olabilir ama o kicikirik herifin reaperlarin last line of defense olarak onumuze surulmesi cok komik

eger shepard'i durdurmak icin orda degilse, neden zirt diye karsimiza cikiyor. bi de nasil mind control atiyor shephard'a?

onu da gectim, catalyst shephard'a secenek sunacak kadar guvenmisse neden elusive man'i onu durdurmasi icin gonderiyor

catalyst'in shepard'a güvenmesi diye bişey yok ki, "crucible yeni seçenekleri olanaklı kıldı" diyor sadece ve seçimi de shepard'a veriyor

illusive man bi last line of defense değil zaten orası bariz, ki oyunun sonu hakkındaki eleştirilerden biri de bi oyun sonu boss'u olmaması

illusive man prothean VI'dan aldığı bilgiyle catalyst'in citadel olduğunu öğrenip citadel'e gidiyor ve reaperları shepard hakkında uyarıyor. bütün bu süre boyunca indoctrinated olduğunun farkına varmadığı için istediği an reaperları kontrol edebileceğini zannediyor ve ancak shepard ve anderson'ın karşısına çıktığında indoctrinated olduğunu farkediyor

ha illusive man dışında koca citadelde tek bir allahın kulu yok o biraz komik tabi, ama reaperların esas kuvvetinin o sırada tüm galaksinin birleşmiş donanması tarafından engellendiğini düşünebiliriz ki zaten admiral hackett reaperların citadel'e ve dolayısıyla shepard'a ulaşmaması için engellenmeleri emrini veriyordu bi ara

Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

tomkat said:

catalyst'in shepard'a güvenmesi diye bişey yok ki, "crucible yeni seçenekleri olanaklı kıldı" diyor sadece ve seçimi de shepard'a veriyor

illusive man bi last line of defense değil zaten orası bariz, ki oyunun sonu hakkındaki eleştirilerden biri de bi oyun sonu boss'u olmaması

illusive man prothean VI'dan aldığı bilgiyle catalyst'in citadel olduğunu öğrenip citadel'e gidiyor ve reaperları shepard hakkında uyarıyor. bütün bu süre boyunca indoctrinated olduğunun farkına varmadığı için istediği an reaperları kontrol edebileceğini zannediyor ve ancak shepard ve anderson'ın karşısına çıktığında indoctrinated olduğunu farkediyor

ha illusive man dışında koca citadelde tek bir allahın kulu yok o biraz komik tabi, ama reaperların esas kuvvetinin o sırada tüm galaksinin birleşmiş donanması tarafından engellendiğini düşünebiliriz ki zaten admiral hackett reaperların citadel'e ve dolayısıyla shepard'a ulaşmaması için engellenmeleri emrini veriyordu bi ara

iste reaperlarin allahinin shepard'a secenek sunmasi komik geldi bana

saniyorum crucible citadel'i rail gun tarzi biseye donusturen bi silah ama citadel'in kontrolu hala velette olmali cunku ben citadelim diyor zaten

ayrica citadel'in tam altinda hayvan gibi reaper durmuyo muydu zaten, o lazerleri sallayan reaper. catalyst dese ya gel citadela shepard'i parcala diye

Sosyal ağlarda paylaş

catalyst'in olayı katliam yapmak değil çünkü, catalyst'in olayı düzeni sağlamak. crucible varken bu amaç için başka yollar da mümkün hale geliyor

bi de shepard incecik bi beam'le citadel'e varıyor, yine anderson demişti galiba "o beam'le citadel'e ölü ve canlı insanları gönderiyorlar" diye, yani eşşek kadar reaper ordan geçemiyodur heralde

Sosyal ağlarda paylaş

iyi kotu biraz viralimiz donsun diye yaptiklarina inaniyoru
duzgun son dlcsi cikarip BIYOVER COK INGENIUS BIR HAREKET YAPTI VAOV dedirtecekler

lost stayla detay aramaya gerek yoktu

uzayda nefes alma
herkes oldu geri cekiliyoruz beyler diyen adamin volkan kardes bir el atsana demesi
iki dakika icinde apayri yerlere isinlanan murettebat

nefes olayi hele uzayda ses gibi bir etken degil hani
en angut space operada bile yok, sunun gibi bir yapimda isteseler yapamamalilar, yetkili biri hop demeli

guilty crown yapmadi bu kadarini, plothole yahut asspull denemeyecek kadar absurt seyler, ruya bunlar diyip gecilmek zorunda

Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

uzayda nefes alma diyip duruyonuz da citadel zaten kapalı bi mekan değildi ki hiçbi zaman? kanatları açık dururken de gayet nefes alıyordu herkes, etrafında bi bariyer neyin bişey var demek ki

Nefes aldığı ekran görüntüsünden önce citadel pert oluyor ama =P
Sosyal ağlarda paylaş

Presidium ile wardlarin ustu kapali, shepardin durdugu yer presidiumdaki kulenin alti, maintanence shaft gibi biyer teknik olarak imkansiz yani

Ha bide cok mantik sorgulamayin, companionlarin cicili kiyafetleri bozulmasin diye kask yerine nefes alma maskesi koyuyor sanki uzayda vakum yok, ulan onu gectim sirf basinc yuzunden kac rus kosmonot can verdi, eva suit de acilan bi delik yuzunden saniyeler icinde pert olman mumkun uzayda kan kaynamaya basladigindan o basincta

Space magic lulz
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda companionlarin uzayda oldugu bir gorev yok ki. O nefes alma cihazlarini solunum yapamayacaklari ortamlarda takiyorlar, vakumda degil.

Shephard'in en sonda nefes almasi ise muhtemelen Citadel'de degil dunyada oluyor. Catalyst'in Shephard'i son anda dunyaya isinlamis olmasi pek uzak bir ihtimal degil.

Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:

Yahu şu daha önce sızdığı iddia edilen endingler ne peki bilen var mı?

oyun çıkmadan önce sızan endingleri diyorsan, oyunda şu an olan endingler işte.

yeni sızan endingleri diyorsan, onlar hep fanboy spekülasyonu,
belki bioware "lan böylesi daha mantıklıymış" diyip dlc ile değiştirebilir o yönde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...