Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

saçların ŞAPIR ŞAPIR dökülmeye başlaması

Drall

Öne çıkan mesajlar

bi de saç kremini kesinlikle dibe sürmeyin, sadece uçlarına sürün. arkadaş sürüp geçiyodu saçları sapır sapırı da şapır şapırı da aşarak dökülmeye başladıydı =( ben de saç kremi tavsiyesini tararken dökülen miktar minimalize olsun diye istiyorum sadece

bi de dalin meselesini de deneyeyim, loreali de. hangisini denesem bilemedim sdfgs. en iyisi dalin şampuan+loreal saç kremi kombosu deneyeyim, dalin şampuan ters teperse kardeşime veririm şampuanda da loreale geçerim. hatta direkt loreale mi geçsem ya

son olarak: saçlarım eskiden canlılıktan durduk yere zıplıyodu, şimdi söndü kaldı olduğu yerde. saçlarım ilk toplanmaya başladığında saçı topladığım kısmın çapı atıyorum 8 santimse, şimdi belki 5 belki 4 santim(Sayılar tamamen üfürük, oransal olarak vermek istedim). elimi attığımda geliyo, dökülen saçların çoğu bariz biçimde diğerlerine göre incelmiş saçlar =/
Sosyal ağlarda paylaş

Tararken dökülecek saç zaten döküleceği gelmiş saçtır o gün tararken dökülmez, ertesi gün banyoda ya da rüzgarda dökülür. O yüzden tararken dökülecek saçları dert etmeyin. Esas iş saçı o raddeye getirmemekte.

Belime kadar düz saçım oldu, saç kremi kullanmanın çok bir etkisi yok düz saçta. Gerçi benimki kadar düz saç da az rastlanır da, düz saçta pek farketmiyor genel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

snarveien said:

mulgear6 said:

bi ton şampuan kullandım
saç dökülmesine karşı
sonra dalin kullanmaya başladım
dökülmüyo eskisi kadar
dalin kullan
ciddiyim true story

bu arkadaşa katılıyorum. benim de dökülüyodu biraz şimdi johnson's baby bebek şampuanı kullanmaya başladım artık nerdeyse hiç dökülmüyo şükür cidden denemelisin true story 2x

beyler arkadaşlara katılıyorum, benim cildim çok kuruydu johnsons baby yağı kullandım annemin kolları arasında ama ondan sonra kurumamaya başladı
true story bro
Sosyal ağlarda paylaş

Drall senin saç dökülmesi erkek tipi dökülme gibi gözüküyor, şampuanla bakımla pek kurtulunacak gibi değil maalesef. Tabii dermatoloğa gitmeden anlaşılmaz da genel tavır olarak o şekilde. Ya ilaç falan zorlayacaksın ya da artık feda edeceksin. İlaçlarda da kafaya sürülenlerin pek bir etkisi yok. Genelde saç kökleri daha derinde olduğundan oraya kadar erişemiyorlar. O yüzden onlara boşa para kaptırma. Hap falan kullanmak gerekiyor öyle bir durumda, onların da çok kötü yan etkileri çıkabiliyor kimilerinde.

18-19 yaşlarında benim de öyle ani dökülme başlamıştı bi ara, acaip takıntı yapmıştım öss ve üni stresiyle. Bildiğin obsesif olmuştum aylarca ıncığını cıncığını araştırdım, resmen uzman oldum saç konusunda. Allahtan çok bişi olmadı. Yanlarda belli belirsiz bir açıklık oldu sonra durdu, şimdilik bayağı iyi. Nazar değmesin :) Babamda ve dayımda da kellik yok. Babamın da yanlarında az açıklık var sadece, bi de hafif genel seyrelme başladı yaşın etkisiyle. Oradan da şansım var tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de 19umdayım bende de dökülüyo fena az bişey yanlar açıldı ama dalin,johnsons kullanınca durdu gibi bişey nazar değmesin. loreal,elidor,pantene falan hikaye hepsi döküyo saçları ayrıca bebe şampuanı kullandıktan sonra saç kremi falan da kullanmıyorum pek gerek de yok saçlarım sürekli kısa zaten ama benden tavsiye bi hafta da olsa denemelisin
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

ulan benim de düz olaydı saçlar keşke ya. dalgalı saçl çok gıcık abi. kıvırcık olsa gene neyse. ne pis saçım var :<

Abi kıvırcık olsa gene iyi deme. Saçlarım uzunken İMKB'de staj yaptım, gevur eziyeti dedikleri şey kıvırcık saçı zaptetmekmiş öğrendim.

Saçlarım sadece istediğim şekilde durmuyor. Afrikalı tipi kıvırcıklığın bir çeşidi bendeki, kabus cidden.

Geçen aya kadar yine uzunlardı biraz, şimdi 4-5 cm'ye falan kestirdim, yine de yerlerinde durmuyorlar, her tel farklı yöne kabarıyor, eğiliyor, dikeliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

kıvırcıksa ciddi işe girdiğinde asker traşına vuracan mecbur.

İş ararken bile uzun saçla arayamıyorsun. Hatta fotoğrafında da kısa saç olması gerekiyor. Adamlar sanki evlencek benimle, ne yapacaklarsa saçlarımı.

Kendileri mutsuz diye yeni gelenlerin de mutsuz olmasını istiyorlar.

FUUUU THE SYSTEM!
Sosyal ağlarda paylaş

saçlarım kıvırcık-dalgalı. bonus oluyor orta vadede. fakat güzel bir berbere tarif edip abi ben saçı uzatıcam diye kestirdim ve öyle devam ettim. 3 yıldır sorunsuz uzuyor. saç bakımı için egzama varsa eğer her gün yıkanmak şart zaten. kalın uçlu tarakla ıslakken taramak, at kuyruğu toplanıyorsa en azından ev ortamında saçı açık bırakmak önemli. olabildiğince kafayı kaşımamak da bir nebze etkiler :)
Sosyal ağlarda paylaş

erkek tipi kellikse ona pek çare yok gibi. yavaş yavaş alışmaya başlayın. Uzun saçlılar şampuanlara, kremlere yatırdıkları paranın birazını da kullandığı taraklara yatırsınlar. Şampuanın yanında gelen eşantiyon tarak kullanan adamlar var. Bir de taramayı bilmeyenler var. Saç en çok tararken ve şekil verirken yıpranır. Dikkat..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...