Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Behzat Ç. (2010) - Star

Magnum

Öne çıkan mesajlar

mani said:

dizi türkçe ve açık açık söylenen şeyleri anlamıyorsunuz bi garipsiniz kusura bakmayın.

Ercü sıradan bir katil değil. adam eğitimli, zeki, takıntılı bir psikopat. Behzat'tan intikamı çok kolay alacaktı ama kızının intihar olayıa denk gelince esasında Behzat'ın değişik bir karakter olduğunun farkına vardı. Ercü zeki bir adam olduğu için ne zaman oyun oynayacağını ne zaman işi bitireceğini bilen birisi. Bugüne kadar kendisine saygısızlık yapanlar arasında birtek Behzat onun zeka seviyesine yakın ve değişik bir karakter.

Helikopter sahnesinde neden söylemedi diyorsunuz direk. Adam oyun oynuyor oyun. Amacı o. sıradan bir şekilde yumruğun intikamını almak değil yetmiyor O'na o sıradanlık. Herşeyi planlı programlı yapmış işte. Her türlü tuzağı kurmuş Behzat'a yaşatılabilecek en büyük acıyı yaşatmış. Yaşağıdı hergün öldürmüş zaten ve son olarak ölümden daha beter birşey yapmış. Anlamadıysanız zaten yuh.

Aslında sizin mantığınızla bakarsak Dexter'da çok gerizekalı birşey. Neden okadar ritüeli var, osu var pusu var. Sık kafasına kurşunu. at adamı krematoryuma ne delil kalsın ne birşey.

arkada kalmasın güzel yazmış.
Sosyal ağlarda paylaş

dizinin izlenecek hiçbir yanı kalmadı. polisiye adına zaten bir şey yoktu. aylar evvel belliydi ne olacağı. o behzatın düğündeki oynayışı dizinin gerçekçiliğinin bittiğinin resmi. sezon finali çekiyosun dimi azcık çalış. iki dön. yok. ankara havası iki kere izlenerek oynanacak oyun. hadi behzatı geçtim oynamasın. harun? hayalet? sezonun nasıl çözüleceğini göstere göstere anlatmana katlandık kendimizden bir şeyler gösteriyorsun diye. onu da beceremiyorsan açar kitap okurum sokağa çıkarım ne izliycem seni. ben ercümentin travis triplerini değil harunun pringlesı maaşı alınca yiyişini sevdim anlıyo musun?

bir tek şeyin hakkını vereyim hayaletin okuduğu türkü genzime düğüm oldu.

typo
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Yalnz said:

Abi mantıki açıdan bakarsak ercü tamamen bir yumruk yüzünden behzat'a takmış. E hadi diyelim adamı vurdurmaya gidiyor, şule'yi görüyor falan fıstık. Bir yumruk için bu kadar süre boyunca niye uğraşıyor?

Abi ercü olayı hiç olmamış ya, hele ercü gibi bir karaktere... Yani adam sana yumruk atıyor ki sen sana biri yumruk atsa adamı envai yollarla harcayıp işine bakacak adamsın. Ama behzat ile o kadar süre oynuyorsun.

Yani. Olmamış, olamamış.

valla boş konusuyosunuz dicem.

adam sapkın işte. aksine bu kadar basit bi olaydan herşeyi büyütmese ercumentin karakterine uymaz durum.
Sosyal ağlarda paylaş

bozuk said:

dizinin izlenecek hiçbir yanı kalmadı. polisiye adına zaten bir şey yoktu. aylar evvel belliydi ne olacağı. o behzatın düğündeki oynayışı dizinin gerçekçiliğinin bittiğinin resmi. sezon finali çekiyosun dimi azcık çalış. iki dön. yok. ankara havası iki kere izlenerek oynanacak oyun. hadi behzatı geçtim oynamasın. harun? hayalet? sezonun nasıl çözüleceğini göstere göstere anlatmana katlandık kendimizden bir şeyler gösteriyorsun diye. onu da beceremiyorsan açar kitap okurum sokağa çıkarım ne izliycem seni. ben ercümentin travis triplerini değil harunun pringlesı maaşı alınca yiyişini sevdim anlıyo musun?

typo

ula behzatla harun dizinin ilk primosunda yolun ortasında cıkıp oynuyodu araba bozulunca.
Sosyal ağlarda paylaş

He aga he. Sen koca gizli devletin en baba elemanlarından birisin. İş adamısın, gizli örgütlerin finans kaynağı ve elemanısın. Heryerde adamın var.

Ama ne oluyor? Trafikte cihaza üflemediğin için adamın teki yumruk atıyor. Sende kalkıyorsun bu adamın peşinden bir 8 ay koşturuyorsun.

Üstüne üstlük koca ercüment çözer, bir yumruk için gizli örgütü tehlikeye atıyor, derin devletin en baba elemanlarının kimliklerinin açığa çıkmasına neden oluyor, o kadar insan öldürülüyor bir yumruk hesabına.

Çok mantıklı.

Şule olayı çok güzel kurgulanmasına rağmen ercü olayı hiç güzel kurgulanamamıştır. Açık ve net.

Sosyal ağlarda paylaş

psikopatı anlamamışsın sen çok yanlış gelmişsin. adam derin devlet takmıyor. memduh başgan bile el pençe divan duruyor istihbaratın önünde. ercü ise iplemiyor bile. Kimseden emir almıyor anlamadın galiba karakteri 10 bölümdür falan.

Ercü istihbaratın adamı değil. Ercü arkası sağlam manyağın biri. Kimsenin adamı değil. orda bulunmasının nedeni kendi istemesi, herzaman her yerde istediğini elde etme tutkusu. Adamın umrunda değil dünya yıkılsa yeter ki kendisinin her istediği olsun, kimse O'na hayır demesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla aga bak ben sana diziyi 1. bölümünden beri takip eden biri olarak hatırlatayım, nejat işler bu dizide ilk oynadığında "konuk oyuncu" olarak oynamıştı (dizinin ortalarıydı). Beğenilince bahar'ı diziden şutlayıp ercüment çözer'i diziye soktular.

Ercüment Çözer'de çok takmayan biri değil aksine takmaz gibi görünüp gayet bu işlerin içinde olan biri. Memduh'u vurması ve büyük abiyle tekrar el sıkışması da büyük abinin ondan vazgeçemediğini gösteriyor çünkü ercüment gayet bu adamlara iş yapıyor.

Ha psikopoat, hiç bir şeyi takmayan biri bile olsa el insaf arkadaş, bir yumruk aga bir yumruk.

Bu muydu yani?

Sosyal ağlarda paylaş

bozuk said:

typo

Zevkler ve renkler tartışılmaz diye boşuna dememişler.
Bence 10 numara bir senaryo.
Sezon Finali'de şimdiye kadar izlediğim dizilerin sezon finallerinin içerisinde en babasıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

Son bir kaç haftadır öyle pek küfür falan olmuyordu eskisi gibi final bölümünüde izleyince anladım ki küfür olmamasının nedeni RTÜK baskısı falan değilmiş, "nede olsa izleyiciler kendileri seslendirirler" diye düşünüyorlarmış adamlar meğerse. Bu nasıl bir finaldir, nasıl bir fatalitydir yahu.
Tek üzüldüğüm nokta geçen bir kaç bölüm önce yine şule ile behzatın ilk tanıştığı zamanki flashbackleri göstermeselerdi keşke de biraz daha fazla "oooohaaa!" diyebilseydik.
Uyarlandığı kitaplara da sadık kalmadı bildiğim kadarıyla böyle bir final yaparak dizi? Varsa burada okuyan şulenin kitaplardaki akıbetini merak ettim (tabi kitaplarda öyle bir karakter varsa)
Sosyal ağlarda paylaş

Bir tane -gözlemlediğim kadarıyla- hemen hemen her konuda zevksiz ve barzo bulduğum bir adam ve bir yerlerden senaryoyu duymuş biri haricinde beğenmeyen yok, o ikisine de laf anlatmayıverin abi nefesinize yazık :p

Her şeyi güzel bağladılar, yeterince de heyecanlı bir yerde bıraktılar, terazinin tozunu aldım. Her şey de tutarlı, yeter ki biraz dikkatli izleyip biraz da düşünün, kestirip atmayın. Sorulan soruların çoğu Türkçe Windows'ta bile hata mesajını okumamak gibi sorular resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de Ercüment karakterinin ne kadar derin, hareketlerinin ne kadar tutarlı olduğunu ve Nejat'ın ne kadar güzel oynadığını gerçekten anlamayanlar var. "Bağa mı didin" dışında gereksiz gelen hiçbir yeri olmadı adamın bana şahsen.

Behzat'ı niye öldürmemiş demişsiniz, herkesi öldürmüyor, ruh haline ve vermek istediği dersin türüne göre değişiyor. Arkadaşına sert giren futbolcuyu, sert girip futbol hayatını bitirerek cezalandırdı mesela. Daha önce de bileğini kırıp voleybol hayatını bitirdiği kız vardı. Behzat'ın da hem psikolojisini hem mesleğini bitirmek üzere oyun oynuyor adam.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben açıkcası çok beğendim senaryoyu.
Ercü'nün tek bir yumruk sonrası devam eden işleri arasında Behzat'ı yavaş yavaş bitirme planını işlemesi falan çok güzel detaylardı bu son bölümle birleşince.
Harunnun olayı tam mallığın son noktası oldu hele orda Edayı öptükten sonra eee istiyorsun sandım falan süperdi.

Birde en sondaki sponsorların arasına bir tanede prezarvatif markası da ekleselerdi bence bütün dizinin anfikri olarak harika olurdu :P
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...