Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Siteleriniz

DynamicK

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Google para kazanmasa zaten oyle bir hizmet sunmazdi. Hayir kurumu olarak kurulmadi.

Adsense ile para kazanmak siteye yazi gireyim adsense koyayim gelsin paralar seklinde olmuyor. O nedenle 100 kisiden 99'u para kazanamiyor.

Eski calistigim bir firma her yil minimum 1 milyon dolar kazaniyordu adsense'den.

Site icerigi ile cok dengeli bir sekilde adsense ilanlarini yerlestirmen gerekiyor. Ilanlari ziyaretcinin kazara tikladigi ilan degil de icerik ile nerede ise %100 alakali ve ziyaretcinin dikkat cekebilecegi ilan olarak gostermek cok onemli.

Bu nedenle iceriginin cok iyi bir sekilde oturmus olmasi ve sitende milyonlarca sayfa olmasi cok onemli. Butun sayfalarinin google'da yer almasi ve odakli trafik almak sart.

Ayrica trafiginin olabildigince yuksek olmasida gerekiyor.
Sitene gunde 100 kisi giriyor ise her gun adsense ilanlarina 5 tiklama aliyorsan ilanlar basarili yerlestirilmis demektir.

Icerigini iyi bir sekilde optimize ederek bu tiklama sayisini 10'a cikarabilirsin.

(ilanlara tiklama) / ziyaretci = 1/10 gibi ise gayet iyi
bu orandan daha ustunu bekleme pek cok ama cok zor..

bu demek oluyor ki sitene her gun 1000 kisi gelse 100 tiklama eder. Ortalama desen gunde 40-50 lira kazandirir.

Ama oyle cok basarili bir siten olmayacagi daha buyuk ihtimal. Gercekte gunde 1000 kisinin geldigi bir siteden kazanacagin miktar asagi yukari gunde 5-10 lira civari olacaktir.

Sitenin "bounce rate" i yuksek ise o zaman hic gelir dahi bekleme derim. Bounce rate icin google analytics raporlarina bakiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Arkadaşlar merhaba,
2011-2012 öğretim yılı, yani isveç in non-EU öğrencilere paran yoksa gelme kardeşim dediği yıl okula başlamak üzere ilk tercihime Uppsala-sustainable development MASTER için kabul edildim..
burs için de sonuç bekliyorum. burs olmaz ise kesin gitmeyeceğim.. (iki yıl 120 000 TL kadar harcamak anlamsız !)
ancak burstan da oldukça ümitliyim..

bir de almanyada iki ünivb den kabul aldım, ki biri TUM münih teknik üniv.. yani sadece almanya değil avrupada hatırı sayılır üniversitelerden...

sorum şu, bu iki üniv. yöreyi vs.. bilen var mı acaba, ya da en azından bilmese de sezileri ile bana tavsiyede bulanacak war mı?
yani burs çıkarsa mutlak uppsala mı seçeyim.. burs onore eden bişey tabi.. ama münihte de okul parası vermeyeceğim, sadece yaşam giderleri bana ait..

ben 40 yaşındayım :) 4 yaşında kızım ile birlikte bu maceraya atılacağım :) dolayısıyla kızım için de iyi biryerler olması çok önemli.. zira eğitim yabancı dil vs... sanki onun için isvecce yerine almanca daha anlamlı gibi....
kafam karışık..
sizlerin görüşleri çok kıymetli.. şimdiden teşekkürler :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...