Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age 2

HellHound

Öne çıkan mesajlar

yazdığın hiçbir şeyin tartıştığımız şeyle alakası yok. önceki mesajımda söylediğim herşey geçerliliğini koruyor. alakasız şeyler söyleyip hatalı olduğun şeyleri doğruymuş gibi göstermeye çalışma

oyundaki skill/spell/buff vs sistemi alchemy olduğu için mecburen potionlar kullanılıyor. bütün sistemi rest sonrası potion içip combat boyunca ritimli mousela tıklama üstüne yaparsan bu leş bir gameplay çıkarır ortaya

senin başından beri demeye çalıştığın "oyunda consumable itemlar var ve oyun seni bunları kullanmaya itiyor" durumu için witcher iyi bir örnek değil

son bir kez farklı bir örnekle anlıyabileceğini umduğum bir basitlikle anlatıcam

eğer bg2 deki bütün potionlar kalksa, bütün item bufflar kalksa, bütün consumablelar gitse, oyundaki fiziksel dövüş kısmı sağ tıklamadan ibaret olsa ve oyundaki bütün büyüler scrollardan tek seferlik basılsa bu oyunun başka oyunların aksine scroll kullanımını çok iyi kotardığını ve oyuncuyu kullanmaya zorladığını göstermez

sadece oyunun çok kötü ve sıkıcı bir sisteminin olduğunu gösterir

ayrıca sen kısa pantolla gezerken ben yüz yüz kasetten defender of the crown yüklüyordum
Sosyal ağlarda paylaş

off inatla haklılığını savunmak için konuyu witcherın dövüş sistemine getiriyorsunki ben ilk mesajımda zaten o sistemin vasat olduğunu söyledim, tekrar söylüyorum anlamadıysan witcher dövüş sistemi çok başarılı bir sistem değil hatta rise of the white wolf dan sonra bile daha çok geleştirilmesi gereken bir sistem. ama pes ettim, umarım dragon age 2 okumaya gelipte msgıma bakan biri bile olup ne demek istediğimi anlarsa bana yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

gs user score 7.1 ve düşmeye devam ediyor, 94'leri kafadan basanlar olmasa critic ortamalası da 8 altına inecek neredeyse.

me2 gibi bunu da rezil ettiler belli. ne da3 ne de me3 adam olur herhalde artık. rpg başlayıp gears of war/god of war bitirecekler serileri.

edit: shooter dedim de doğrusu var halbuki.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

gs user score 7.1 ve düşmeye devam ediyor, 94'leri kafadan basanlar olmasa critic ortamalası da 8 altına inecek neredeyse.

me2 gibi bunu da rezil ettiler belli. ne da3 ne de me3 adam olur herhalde artık. rpg başlayıp shooter/god of war bitirecekler serileri.

me 2 güzeldi be.. inventory olmaması filan sux0rz ama bunun kadar kötü diil.

bu oyun vampirlere güneşi market etmek gibi bişi
Sosyal ağlarda paylaş

abi havadan yerden ordan burdan out of thin airden mob fışkırıyor asdf, 3mob diye dalıyorsun bi bakmışın 20 kişi olmuş,
kirkwallda 5 npc falan var toplamda, aynı adamları copy paste yapmışlar heryere

bide ortaçağ temalı bi oyunda meal ticket lafı gördüm ya..lol
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:

me 2 güzeldi be.. inventory olmaması filan sux0rz ama bunun kadar kötü diil.

bu oyun vampirlere güneşi market etmek gibi bişi

bazı karakterler ve muhabbetleri (zahid ve doktor zuzaylı gibi) süperdi ama gameplay namına kötü bir oyundu, shooter dediğin şeyde ateş etmek keyifli olur en azından. o da yoktu, zaten tek silahla gidiyorsun bütün oyun. saklandığın yerden taraya taraya gidiyorsun öyle.
senko said:

hikaye 1in devami mi?
once 1i sonra 2yi mi oynamak icap eder?

hikaye bir yana da ikiyi oynarsan birinciye dokunmak istemeyebilirsin gibi bir durum var sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

karakter yaratma ekranın history kısmında gözlerini kapa yoksa 1 için ağır spoiler alıcaksın. bide oyun boyu diyalogları skiple paso böylece once 2 sonra 1 oynayabilirsin :P.

spoiler

fade e girince elf kız daldı bana :(
konuyu da çözdüm gibi ya bu qunariler yada apostateler ayaklanıyo chantryyi sikertiyo , seeker chantrysi de bizim cüceden noldugunu ogrenmeye geliyo işte. da neremiz champion hala çözemedim.

Sosyal ağlarda paylaş

ya sidequestler o kadar baydı ki esc esc gidiyorum artık

gözünüze çarpan, dragon age vari bir quest varsa söyleyin geçmiyim

ayrıca nightmare çok meh olmuş
archerlar los pullanmıyor
mageler dispelsiz kesilmiyor
assassinler vanish atıp 80% hp lik ambush atıyorlar

ulan wow da subt roguelardan çektiğimiz yetmedi burda da dadandılar kıçımıza
Sosyal ağlarda paylaş

Veri izide bitirip bitirip oyunları atarlı oyuncu moduna girmeyin lol
DA2 süks neden? yeni dönem oyuncularını hedef alıyor ki bazıları baldur çıktığında doğmamıştı bile.. ellerindeki kaynaklar ile rahatça hem eski hemde yeni kitleye hitab eden birşey yapabilirlerdi ama çıkara çıkara fastforward hack&slash oyunu çıkardılar sundular önümüze.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

abi havadan yerden ordan burdan out of thin airden mob fışkırıyor asdf, 3mob diye dalıyorsun bi bakmışın 20 kişi olmuş,
kirkwallda 5 npc falan var toplamda, aynı adamları copy paste yapmışlar heryere

bide ortaçağ temalı bi oyunda meal ticket lafı gördüm ya..lol

Ahahahaha yanlız hakketen bioware'de muhteşem bir korku oyunu yapma potansiyeli var, önündeki adamla savaşıyorsun kamerayı bir çeviriyorsun arkada yoktan 5 adam belirmiş..
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

ya sidequestler o kadar baydı ki esc esc gidiyorum artık

gözünüze çarpan, dragon age vari bir quest varsa söyleyin geçmiyim

ayrıca nightmare çok meh olmuş
archerlar los pullanmıyor
mageler dispelsiz kesilmiyor
assassinler vanish atıp 80% hp lik ambush atıyorlar

ulan wow da subt roguelardan çektiğimiz yetmedi burda da dadandılar kıçımıza

ağlama melis zaaaaaa

dragon age 2 icin aklımda kalıcak tek şey "ekmek çaldı diye milyon parçaya bölünen hırsızın dramı."

arkadaş her vurduğum adam on yüz bin milyon baloncuğa dönüsüo lol kendimi atari salonunda captain america oynuyor falan sandım asdfasf
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

İlk oyunda da belirli yerlerde arkadan spawn oluyorlardı ama bu kadar değildi. Moku çıkmış.

ahah bunda cok iyi be, zorluga tad katmis

tam bole jenerik 13232. dusman inmis, 3 mob dolaniyor diyorum cakiyim fireballu bitsin combat cakiyorum hoooop helikopterle mavi marmaraya inen israil askeri modeli tepeme 7 mob iniyor halatlarla, tekbir getirip sopalama komutuda yok oyunda flanki yiyorum direk

arada bole ara sokaklarda kapisirken ama zaten kamera acilari rezalet, bakiyorum karakter AYYY OYYY YANDIM ANAM diyor, o zaman aklima geliyor bakiyorum minimape alakasiz bir menzilden, alakasiz bir yerden archerlar gelmis saydiriyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

yok ama eski charın yaptıkları sağda solda karşına çıkıyo. işte kral kim, wardena sonda noldu vs.

biraz devam etse hikaye iyimiş ya. lelianayla bitirdi bide baktık bön bön. sanders elf kızı eve alınca paso kesiyo :/ evden de atamıyosun :(

ama origins daha iyiydi kanımca, bu savaşları hızlandırcam muhabbetiyle iyice kısalmış oyun tekrar uzasın diye tonla düşman serpiştirmişler hatt saysak eminim şehirdeki insanların %70 hırsız %20 templar %5i mage, kalanda qunari

Sosyal ağlarda paylaş

High Texture Pack'i yükledim, 1080p, AA fln full, Very High ayarlarda saçma bir fps düşmesi mevcut. 15 civarı fln yanılmıyorsam, aşırı kasıyor. Ne AA fln kapamak, ne de high textures'i kapamak bir işe yaramıyor Very High'da her türlü kasıyor. Herşey açık High'da ise deli divane akıyor. 60fps fix fln. İlginç bir sıkıntı, herhalde peçle ayar çekerler. GTX580, i7 950 fln var.

Onun dışında rutin bayıyor bir süre sonra. Sanırım bunda WoW'dan baymamda çok etkili. Bu türü sevenin hoşuna gider baya. Bir de kan efektlerini hiç beğenmedim. Garip baya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...