Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Talent Sistemi GG?

Gangren

Öne çıkan mesajlar

casual =/= yetersiz

ahrdcore gece gunduz oynayipta yetersiz olan yiginla insan var, tek tus spamliyarak dps levelliyan adamin gear falan sallamadan tank olarak, mind flay spamliayrak levelliyan priestin talent biel degistirmeden heale rolarak gelmesini istemiyorum gurubuma

randomdaki adami yontmaya vaktim yok sahsen, kendi serverimdan veya guildumden olsa gayette sabirla anlatir gosteririm, yardimci olurumda daha en ufak elestiriyi bile kaldiramiyan, yeteneksiz, ogrenme azmi olmiyan adam gelmesin benim gurubuma arkadas

herif bilmiyor, bilenide inatla dinlemiyor, ego meselesi yapiyor, cuvalladigi ve her pull geberdigi halde inatla dedigimi yapmiyor "stfu and o you job" diyorsa bassin gitsin yetersiz serveri acilsin orda oynasin bu

single player oyun oynamiyorsunuz, karsinizda baska insanlar var kendiniz icin degilse bile onalra saygi icin bakilir isler nasil yuruyormus dogru olan neymis diye
Sosyal ağlarda paylaş

aslında HoN'daki gibi wow'a da puanlama sistemi gelse müthiş olabilir. önce belirli bi miktar puanla başlansa, her successful dungeonda belirli bi miltar puan artsa falan.. bu kadar az talent değişkenliği olan, tankların belirli talentlarının olduğu bir oyunda halen böyle saçma sapan şeylerin olması insanların beyin yoksunluğunun olduğunun göstergesidir.

lvl 80'e kadar 5-10 dungeon yaparak hmm bunu böyle yapsam olur ya denebileceği bir oyun bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

level kasarken zaten aralik dar olucak, sectigi specde her instance a girsin iste, gogo dps ile leve lcap e rushlayip sira cabuk gelsin haydin diye 80 olur olmaz zirt tank girmesin

abi şuna çok kılım, geçen gün 24k hpli tank geldi grubumuza, dedik madem yeni 80ledin tank değil dps girsene heroice, olmaz o zaman gear düşük diye atarlar gruptan dedi, e sonra da biz çıktık zaten gruptan bişey değişmedi

hani ilk zamanlar tamam herkeste kötü gear vardı bilmemneydi gene de yapılıyodu heroicler ama artık herkes en az t9 seviyesindeyken böyle tanklarla uğraşmak çok bayıyor

dün de paladinimle girdim 25k hpli druid tank vardı işte, instance'ın yarısını ben tankladım sacred shieldla filan, healer da ben de tank da işkence çektik yani, olmasın artık böyle şeyler, 3k gsli adamlar tank olmayıversin anasını satıyim
gerçi işi gs muhabbetine dökmek de istemiyorum, en son rogue'umu levellarken draktharon'a filan 25k hpli tanklar geliyordu, yani isteyince gear da düzülüyor, enchantleniyor vs oluyor, level 80'de 24-25k hp ile gezen tankların olayı tamamen beleşçilik üşengeçlik başka bişey değil

of çok dolmuşum fsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası ben öyle düşünmüyorum yani adamın HPsi düşük veya itemları yetersiz diye kicklemek yanlış. Yeni 80lemiştir ve HC itemları gerekiyordur HP arttırmak içn o yüzden o HP ile girebilmiştir. Ha ama adam yeteneksiz ise ve o HP ile ben tankım lannn diye kasıyorsa o ayrıkonu elbette.
Sosyal ağlarda paylaş

ben 18k ile basladim tankliga

tanklikta HP her zaman onemli dgeil, yirtina yirtina soylerim bunu her yerde

gear kotu olabilir, kasmamistir ama skill ile tamamlar, 4k gs li 30k hp li warrior tank geldi HoR a, yandim dedim herif sanat gibi oynadi valla, bi warriorin elidne ne kadar ability varsa yeri ve zamaninda hepsini kullandi

onun yaninda 5k gs li adam geliyor, herif daha dogru seal acmayi bilmiyor, bu adamda 80k hp olsa ne yazar, aggro tutamiyor

ben paladin tankimla, HoR haric en kotu healer gelsin, en kotu dps gelsin goturuyorum gurubu, 4. wave de HoR da aptal healer ortada gezerken geberdi, bossu sirf seal cevirip CD kullanarak %5 e indirdik, dps moron olmasa uzaga kos dedigimde kossaydi bubble acar bir posta heallanir indirirdim ama kismette olmaid, UK nin son yarisini healersiz yaptim filan teee ulduar geari ile

ama tank kotu olunca olmuyor iste, bir gurubun herseyi tank rezilde eder vezirde, aggro tutamiyorsa dunyanin en iyi healeri ol yetisemiyorsun, patir patir dps i feda ediyorsun

dps ol isini yapamiyorsun cunki iki vuruyorsun DRIDIRIRI ustune geliyor moblar

iyi bir tank hem kotu dps i hem kotu healeri sirtliyabilir
iyi dps vasat tank ve kotu healeri tasiyabilri
iyi bir healer vasat bir tanki, kotu dps i tasiyabilir

ama kotu tanki tasiyabilme diye birsey yok iste, kilavuz karga olunca burnun pislikten cikmiyor, anca dua edicen gurupta iyi plate dps olucak o goturucek

3 plate dps tanksiz heroic yaptigimizi bilirim ehueheeu, ama randomdan gelen bir adam haric hep tanidikti ve iyi oyunculardi
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

ben 18k ile basladim tankliga

tanklikta HP her zaman onemli dgeil, yirtina yirtina soylerim bunu her yerde

gear kotu olabilir, kasmamistir ama skill ile tamamlar, 4k gs li 30k hp li warrior tank geldi HoR a, yandim dedim herif sanat gibi oynadi valla, bi warriorin elidne ne kadar ability varsa yeri ve zamaninda hepsini kullandi

onun yaninda 5k gs li adam geliyor, herif daha dogru seal acmayi bilmiyor, bu adamda 80k hp olsa ne yazar, aggro tutamiyor

ben paladin tankimla, HoR haric en kotu healer gelsin, en kotu dps gelsin goturuyorum gurubu, 4. wave de HoR da aptal healer ortada gezerken geberdi, bossu sirf seal cevirip CD kullanarak %5 e indirdik, dps moron olmasa uzaga kos dedigimde kossaydi bubble acar bir posta heallanir indirirdim ama kismette olmaid, UK nin son yarisini healersiz yaptim filan teee ulduar geari ile

ama tank kotu olunca olmuyor iste, bir gurubun herseyi tank rezilde eder vezirde, aggro tutamiyorsa dunyanin en iyi healeri ol yetisemiyorsun, patir patir dps i feda ediyorsun

dps ol isini yapamiyorsun cunki iki vuruyorsun DRIDIRIRI ustune geliyor moblar

iyi bir tank hem kotu dps i hem kotu healeri sirtliyabilir
iyi dps vasat tank ve kotu healeri tasiyabilri
iyi bir healer vasat bir tanki, kotu dps i tasiyabilir

ama kotu tanki tasiyabilme diye birsey yok iste, kilavuz karga olunca burnun pislikten cikmiyor, anca dua edicen gurupta iyi plate dps olucak o goturucek

3 plate dps tanksiz heroic yaptigimizi bilirim ehueheeu, ama randomdan gelen bir adam haric hep tanidikti ve iyi oyunculardi

şuna bişey ekleyebilirim, iyi dps zaten o aggroya saygı duyar ne var ne yok boşaltıp aggro almaz üzerine hunter roque agroo iyiyse tankı rahatlatır aggroda..
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

CATA WILL FIX IT arkadaşlar.

Şu yeni talent sistemini görmeden konuşmamak lazım hakikaten, çok bomba birşey de geliyor olabilir.

e talentların anlanmlı kısımları genelde cdli skiller veya yeni özellik katan skiller falan, % bonusları fillerları kaldırsalar temizleseler iyi bi durum olabilir aslında.
tek derdim hybrid talent olmıyacak kimsede
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 senedir filan Resto Shamanımla mutlu mesut oynarım, şimdiye kadar da çok şükür hiç bir hata yapmadım, hiç faillemedim, raide girerken açtım okudum uzuuun uzun. Ha "taktiğini anlatın bu bossun" da demedim. Kendim taktiği oluşturmaya çalıştım. Olmadıysa değiştirdik filan öyle işte. Level 80'e kadar da Enhancement - Elemental filan gittim. Ama 80'de hiç kimseyi tanımadan, kimseye bakmadan, hiç bir resto shamana inspect çekmeden (talent için) kendi kendime yürüttüm karakteri. Çok da sağlam olduğunu düşünüyorum şu anda. Ha "proggresin nerde hocam" diye soran olursa da Magtheridon'da Türk guildi diye başlayıp sonra olmayınca universale çevirince biraz bişiler yaptık. 10-mande ama. 25-mande festergut kestik o kadar. Progress yok yani. Ha neden yetersizler yüzünden. Tankımız sağlamdı cidden, dpslerden bir kaç tanesi sağlamdı, healerlar da iyiydi. Ama işte 3 dpsle de 25-man raid yürümediği için olmadı. Sonra zaten guild yavaş yavaş arap guildine döndü birden (Magtheridon'da son free migratelerden önce felaket bi arap furyası vardı bilen bilir) Ama abi araplar içinden kimse kusura bakmasın da 3-4 tane toplasan iyi adam görebildim koca serverda.

Bir kaç ay önce ilk alt karakterimi açtım, DK. "Tank yaparım ooh mis" dedim. Level 80 oldum. Emblem farmlıyim dedim. Tank seçersem hızlı gelir diye düşünmeden DPS olarak daldım. Ama abi gear olmadığı için mi, serverın mallığından mı artık bilmiyorum da hc başına 1 saat sıra bekliyeceksem haliyle daha çabuk neyle sıra gelicekse ona geçerim. Geçtim haliyle. Tank olarak girdim. Gear yok dediler, tanklayamazsın dediler paşa paşa da tankladım çok güzel. Ama o ilk ve son oldu. Geri kalanların hepsinde daha dungeonın başında bütün herkes "lol noob tank" diyip gruptan çıktı. Yine 1 saat bekleme olayına döndü. Eee nasıl emblem kasıcam ben? En sonunda zaten uğraşamam ya dedim bıraktım alt malt ellemiyorum şimdi. Şansa bala 1-2 tane VoA'ya girdim de 1 tane epicim oldu. Ama yok yani. Hadi guild olsa bişiler yapılır, tanıdık olsa yine bişiler yapılır da. Koca serverda bizim elemanlar migrate edince bir başıma kaldım. Zaten low population oldu server.
Sosyal ağlarda paylaş

o HoRda warrior tank süper olur cidden. dk ile çok zorlanıyordum ben bıraktım artık hatta dropum yok diye uğramıyorum bile..

ama warrior warbringer ile ezer. uzaktaki moba charge oradan huntera charge block aç o ara ölsün moblar. aoe stun da var mis.

warrior tanka hastayım bu aralar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
şuna bişey ekleyebilirim, iyi dps zaten o aggroya saygı duyar ne var ne yok boşaltıp aggro almaz.

Warrior altım var gearı iyi sayılabilecek düzeyde dps spec.Yaptığım Random heroiclerin %85 i ne yaptığını bilmeyen tanklarla geçmiştir.Sadece swing ile aggro alınan tankların listesi çok uzundur ama şansıma healerlar hep iyidir neredeyse tüm dungeonı ben tanklarım bir pm sonrası.
Main karakterimde shadow priest aoe buildinde %55 threat reduction var ve şu oyunda aggro alabilmesi en düşük classdır kendileri (+fade var) ama fade effect bittiği anda tankın kucağından aldığım mobların sayısıda fazladır.
Kıssadan hisse dediğin bazı tank tiplemelerinde yalan yada ben kötüyüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Viktor güzel yazmış fakat araba örneğinde olduğu gibi gene yanlış anlaşılmış.

Biz sadece pro'lar araba kullansın demiyoruz bir zahmet araba kullanmayı bilenler çıksın yollara diyoruz. Yoksa çok kayıp oluyor...

Bu arada adam 30 kere demiş ama genede anlaşılmamış bir türlü.

casual oyuncu demek yeteneksiz oyuncu demek değildir bunu söyleyende yok. casual bir çok oyuncu zati uzun yıllardır bu tarz oyunları oynayan kişiler ama ev,iş yada çoluk çocuk derken zor tabii adamın 7/24 zaman ayırması oyuna.

Tabii bu ek paketle casual yada hardcore mantığıda baya bir değişmiş.
Adam günde bir saat oynayıp kral olmak istiyor ki kimse kusura bakmasın bir saatte oturup film izleyemiyoruz.

İnsanların tek derdi yeteneksizlerin oyunun belli bir aşamasında elenmesi ki haklılar. Adama hiç bir çaba göstermeden bu kadar gelebiliyorsa o zaman oyunun mantığı ne ? Neden kasılıyor ? Madem öle kopya server'larda olduğu gibi koysunlar item vendor millet tıklayıp alsın.

Bir laf almış gidiyor. " Eskiden kaç kişi gördü son dungeon'ları" diye. E peki yeni 80 olmuş bir oyuncu şu anda aktif olan bir ek paketin kaçta kaçını görebiliyor ? Oyunun end game dungeon'larının yüzde 80 yada 90'ını oynamadan geçiyor. Hali ile Viktor'un dediği tarzda oyuncular baya fazla sayıda oluyor.

Birde çoğunluk mutlu neye göre söyleniyor. Eğer hala herkez oyunuyor diyorsanız bence birdaha düşünün. Yada " o zaman oynamayın kardeşim" diyorsanız.

Single player bir oyun değil çat diye kapatasın. İnsanlar en kötüsünde aylarca emek harcıyorlar. Öle pat diye kapatamazsın ne kadar hoşuna gitmesede. Beklersin ve şikayetlerini dile getirirsin düzelmesi için. Zati müşterisi olduğun birşeyi eleştirmekde en doğal hakkın. Sonuçta ben onlara para veriyorum oynamak için onlar bana değil. Bu yüzden komik oluyor " O zaman oynamayın" demek.

Kısaca kontak anahtarını çevirmekten aciz insanlar ehliyet alamasın diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Napıyor bunlar?

WAR'dan çalmadıkları birşeyler kaldığını farketmişler :P

WoW adına pozitif bir gelişme ancak her zaman olduğu gibi rafine ederken malzemeden çalacaklar gibi gözüküyor.

Sorun pasif talentlar değildi. Spec ayrımı dışında talent "tree" denecek bir dallanma, çeşitlilik yoktu. Asıl sıkıcı olan talentların no-brainer ve kullanılmayan diye ayrılması.

O aşağı giden oklardan, pre-requirementlardan, diablo'dan kalma skill sisteminden bir türlü kurtulamadılar. İşte gün geldi o sistem başlarına yıkıldı.

"Concentrated Coolness" 51'den 31'e düşürmek değil, o çıkarılan 20'nin yerini doldurabilecek birşeyler tasarlayabilmektir.
Sosyal ağlarda paylaş

@Abso
yok öyle birşey yahu gearsız adam tabiiki girmicek heroiclere atsın iki üç normal sonra 3-5 de normal toc al sana heroic gear
Direk votekicklerim yada çıkarım 18-20k hpli adamı HC de görürsem hele hele Toc/fos/hor/pos HC de gearsız adamla hiç girmem 3-5 gear kasmış adamla girip ölmeden 10-15 dakikada bitirmek var çakma elemanla yarım saat kırkbeş dakika eziyet çekmek var ki muhtemelen o adamı birdaha görmüyüceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...