Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

razor 1911

Farinal

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

Farinal said:

hocam bu adamlar nasıl oyunları çıkmadan release ediyorlar?

ben esas şeyi merak ediyorum..

berbat bir oyun nasıl halen 60 dolar fiyatla satılıyor da, kaliteli oyunlar 10 dolara satılıyor?

abi eskiyince ucuzluyo orasını biliyoruz.

ama en sikko oyun yeni çıkınca da 60 dolardan satılınca garipsiyo insan tabi. bu arada orijinal alıp napıcaksınız ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

marifaritiko said:

Rewendor kafan çok güzelmiş canım, güle güle kullan...

Biraz da kendininkini çalıştır bi bak bakalım, görünen o ki 0 km duruyor daha, gayet basit bir mantığa bile böyle bir tepki vermiş, arpa boyu yol gidip. Belki seninki de güzeldir. ya da çirkindir, çalıştırmadan bilemezsin. Ne demiş atalarımız, geç olsun, güç olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Diyorum ya, kafanı kullansan yeter diye. Ama sana fazla tabii o bile :) Hayır, laf ettiğin konuda hiçbir tutanağın yok, cevap bile verememişsin, işin gücün lamer saldırısı yapmak.

Boşuna demiyoruz patiye yeni üye alımı yaparken zorunlu zeka testi yapalım gereksizleri eleyelim baştan diye, sonra böyle çer çöp adam doluyo etraf.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

marifaritiko said:

Bunun bir farkı yok, çünkü malı direkt olarak dükkandan çalmanla korsan indirmenin pratikte farkı olmuyor. Sen korsan indirerek direkt cd'yi çalmış olmasan da adamın o cd'ye yüklediği piyasa değerini çalmış oluyorsun.

O değerden bizene kardeşim. İndirir oynarım oyunu sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

aquila said:

senko said:

bilmiyorumda tapilasi adamlar onlar. bana deselerki microsofttami calisirsin razorda mi razora giderim dusunmeden. Kac kisinin duasini aliyorlar belli deil adamlar. yaptiklari iiligin haddi hesabi yok.
direk cennetlikler sdf

peki kaç ailenin ekmeğine mani oluyolar, kaç adamdan küfür yiyolar onu da düşündün mü?

Evet korsan hırsızlık, haksızlık ve suç. Buna itirazım yok, ama korsan sanıldığı kadar büyük darbe vurmuyor oyun piyasasına.

Daha geçenlerde okudum, yapılan araştırmalar sanılanın aksine korsanın orjinal oyun piyasasında çok minik bir etkisi olduğunu gösteriyor.

Korsan indirilen oyunun büyük kısmı meraktan vs indirilirken indirenlerin büyük çoğunluğu zaten korsan indirme imkanı olmasa oyunu almayacak olan insanlar oluyor. Haliyle hani oyun 100 sattıysa 50 de korsan indirildiyse aslında o 50'nin sadece 2si 3ü orjinal alacakken korsan indirmiş adam oluyor mesela, adamlar da 150 değil 102 satacakken 100 satmış oluyor pek farketmiyor. (rakamlar benim uydurmam da aşağı yukarı aradaki farkı anlatmak için şeyettim)

Bu da yapımcılar için minimum düzeyde ve göze alınabilir bir kayıp.

şey de cabası, 50 tane korsan indiren adamın, zengin orjinal alacak adama gidip OBÜ ŞO OYON ÇOK GÖZÖL demesi de var. forumlarda orada burada tartışıp reklamını yapması da var.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Diyorum ya, kafanı kullansan yeter diye. Ama sana fazla tabii o bile :) Hayır, laf ettiğin konuda hiçbir tutanağın yok, cevap bile verememişsin, işin gücün lamer saldırısı yapmak.

Boşuna demiyoruz patiye yeni üye alımı yaparken zorunlu zeka testi yapalım gereksizleri eleyelim baştan diye, sonra böyle çer çöp adam doluyo etraf.

hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın.
senin gibi narsistleri cebimden çıkarırım, bunu bil.

şimdi shut your fuckin mouth.
Sosyal ağlarda paylaş

marifaritiko said:

hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın.
senin gibi narsistleri cebimden çıkarırım, bunu bil.

şimdi shut your fuckin mouth.

Ahaha 3 günlük velede bak gaza gelmiş bi de :) İngilizce küfredince karizma oluyo tırt ergenimiz. Hakkında bilgiyi de fikri de tırt mesajlarınla verdin zaten.

Büyü de gel :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...