Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dungeon Siege 3

axedice

Öne çıkan mesajlar

bitirdim oyunu. ds seven biri sevmez pek, direk konsol oyunu yapmislar. fa3 ustune new vegas yapan obsidian boyle rezil oyun nasil yapmis tuhaf. blizz konsola nasil yapacagini bu kadar olcup tartiyorsa bir bildigi vardir.

her seyi yapsan 11 saat suruyo oyun. lan hani cok buyuk oyun olsa anlarsin da izometrik anasini satayim.

hayvanlar otesi linear. outdoor'da sadece yoldan gidebiliyorsun, ic mekanlarda ise mesela 5 odali ev ise koridordan teker teker girip odayi tek tek aciyorsun.

key mapping yok. kontroller kotu (gamepad ile daha rahat oynaniyor, surpriz!), ui hersey kotu.

pc'de adi cikip konsola yapilmis bi baska boktan oyun. ustune rezil bir port yapip 50 dolar istemek tam komedi olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

oynamadım ama ability dps dediği spell vs gibi özelliklerin damage'idir, attack dps de düz saldırının damage'idir.

daha iyi açıklayabilmek için:
eline kılıç alıyorsun, bu kılıcın normalde verdiği damage üstüne swords skillinden gelen damage hesaplanarak attack dps gösterir.
bu damage'in üstüne kullanmış olduğun ability'nin (mesela "power slash: +%20 damage" gibi) bonusları eklenir, sonuç ability dps olarak çıkar.

tabii dediğim gibi oynamadığım için sadece tahminde bulunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki bone bişey sorucam ama bunu içtenlikle soruyorum. Madem oynamadın ve bilmiyosun, tam olarak neden bu konuda yorum yapıyorsun? Niçin? Ya gerçekten, neden?

Attack dps senin kılıçtan vs.den verdiğin ortalama hasar, ability dps ise o büyünün ortalama hasarı. Abilityler ofansifse bu iki dps toplanıyor, yok değilse sadece bu değer geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Peki bone bişey sorucam ama bunu içtenlikle soruyorum. Madem oynamadın ve bilmiyosun, tam olarak neden bu konuda yorum yapıyorsun? Niçin? Ya gerçekten, neden?

bu şekilde işlediğini gördüğüm bazı oyunlar oldu,
adam soru sormuş ben de bir fikir sunsun diye tahminimi söyledim.

benim anlamadığım bu şekilde ofensif bir post atmanın sebebi nedir?
yanlış bişi mi yaptım, ayıp bişi ya da terbiyesizlik?

hani diyceksen "kimse oynamadığı oyun hakkında konuşmasın",
e bizim yıllardır bu forumda yaptığımız iş bu zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

Objektif konular vardır, cevaplar kişiden kişiye değişir. Ben x oyununu beğenirim sen beğenmezsin mesela, sonra da iyi mi kötü mü diye tartışırız çünkü "tartışılacak" bi konu vardır ortada.

Bide subjektif konular vardır, cevaplar kişiden kişiye değişmez. Dps neyse odur, senin yorumunun hiç bir değeri yoktur. Ability dps hiç bi işe yaramıyor, herşey attack dpste biter diye yalan yanlış bi yorum yapsan bile kabulüm. Yorum çünkü, en fazla oturup verilerle bilgilerle çürütmeye çalışırım. Ama bu kadar subjektif bi konuda yorum yapmak, bilmediğin bi şeyin cevabını vermeye çalışmak? Bana göre burda yanlış olan bişey var.
Sosyal ağlarda paylaş

sonuçta aynı şeyi söylemiş değil miyiz?

Bone said:

ability dps dediği spell vs gibi özelliklerin damage'idir, attack dps de düz saldırının damage'idir.

bu kılıcın normalde verdiği damage üstüne swords skillinden gelen damage hesaplanarak attack dps gösterir.
bu damage'in üstüne kullanmış olduğun ability'nin (mesela "power slash: +%20 damage" gibi) bonusları eklenir, sonuç ability dps olarak çıkar.

axedice said:

Attack dps senin kılıçtan vs.den verdiğin ortalama hasar, ability dps ise o büyünün ortalama hasarı. Abilityler ofansifse bu iki dps toplanıyor, yok değilse sadece bu değer geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
oyunu geçende satın almıştım, kurup oynayayım dedim, sürekli başlangıçta crash oluyor, menüyü görmek nasip olmadı.

Close all applications
Go to Control Panel -> Region and Language
On Formats tab, set Format to English (United States) (don't change anything else)
On Location tab set Current location to United States
On Administrative tab in the Language for non-Unicode programs section, click the Change system locale button and in the new window again select English (United States)
Click OK and restart Windows when prompted

yapmak gerekiyormuş herhalde,
ama yapmaya üşendim, sildim direk.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
regional settingleri united kingdom yaptım düzeldi.

grafikleri güzel aslında, fire archon açtım alev efekti hoşuma gitti, karakterin form değiştirmesi de enteresan bir özellik olmuş.

yalnız multiplayer berbat. kamerayı ayarlamadan çıkartmışlar piyasaya, nasıl yapmışlar bunu anlamadım.
yanındaki oyuncu yürüdükçe senin de kamera ona göre oryente oluyor, kamera sürekli sallanıyor, oyuncular aynı ekranda hapis kalıyor.

bu yüzden bir oyuncu geri kaçıp diğer oyuncu gelen düşmanlara dalamıyor. illa yanyana, aynı ekranda durmak zorundasınız.

öte yandan kameranın kendi kafasına göre dönüp durması çok kötü midemi bulandırdı. 3 dakika anca dayanabildim. kapadım direk sonra.

acaba camera fix var mı diye internete baktım, çok kişi bundan şikayetçi olmuş, çözümü de: singleplayer imiş.

obsidian'a yakışmıyor böyle oyunlar yapmak. eğer yeni çıkartacağı oyunlar da böyle olacaksa, hiç oyun yapmasınlar kapatıp valve'a devretsinler firmayı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...