Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

Diplomatın oy trade etmesi ve propaganda yapması çok güdük kalmış olan spy işlerini canlandıracaktır. Çok iyi olmuş o.

Turizm için ağır olarak din kullanmak gerekecek ki bu dini süslü bir hobiden daha işlevli yapıyor. Bayağı iyi. Ayrıca piety'nin sonuna reform ayağına bonus ekleneceği yazıyor, o bonuslar da çok güzel olmuş.

Şahsen en sevdiğim olay ticaret yolları. Ticaret üniteleriyle yeni şehirlere production boostu yaptırmak, düşmanların ticaret rotalarını yağmalamak falan çok güzel şeyler.

Arkeoloji, müzeler, great works, BM falan oyuna saatleri gömüp, şunu da yapim diye vakit ayıracağımız eğlenceli yeni bir opsiyonlar. Oyunun içeriğini bayağı arttırıyorlar.

Son olarak bazukalılar ve x-com infantry üniteleri gerçekse DEV ROBOTtan ibaret late game'i zenginleştirecektir.

Multiplayerı'da elden geçirseler elimizde mükemmel bir oyun olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni eklenecek devletler arasında bana en ilginç gelen Venedik.

Venice

- Leader - Enrico Dandolo
- Capital - Venice
- Unique Ability - Serenissima - Cannot gain settlers nor annex cities; double the normal number of trade routes available; a Merchant of Venice appears after researching Optics; may purchase in puppeted cities; Merchant of Venice instead of Settler through the Liberty policy
- Unique Unit - Merchant of Venice - replaces Great Merchant; can purchase City-States bringing them under Venetian control as a Puppet
- Unique Unit - Great Galleass - replaces Galleass; stronger range attack; more resilient in battle; cost more than base unit

Epey farklı bir oynanışı var. Çok güçlü de çok zayıf da olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Civ dünyanın en çok vakit tüketilen oyunlarından biri herhalde. Bir akşam başına oturunca kulaklıktan audiobook dinlemeye başlayın. Kitabın oyundan önce bitme ihtimali var.

Ya aynen, ilk defa oynuyorum ilk oyunumun bu kadar uzun sürmesi normal mi değil mi anlamaya çalışırken oyundan soğudum lan, savaş açsam bitmiyor culture kassam bitmiyor eöhhhhhhh
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe genelde space victory ile bitiyor bende. O kadar millete dalan bir yapıda değilim genelde biri ile ally ken ona dalarlar ya da AI direk durup dururken bana dalınca şehirlerinin yarısını alıp barış yapıyorum =P

Bu expansion çok güzel görünüyor ya, ama bana oynamak için full bir gün lazım yine. Save ile başlayınca aynı etkiyi vermiyor =D
Sosyal ağlarda paylaş

Libertyle gelen settler fast train özelliği great merchantlar için yoktur heralde.

Domination temelli bi oyunda çok zayıf kalır, ki multide eninde sonunda iş oraya bağlanıyor. Double trade route un etkisini kestiremiyorum ama productiona eşdeğer para gelse bile kritik noktalara şehir atmayınca multide üstünden geçilir gibi geliyor. Ha singleda turizmdir diplomasidir bi yere varabilir tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

BlaCk said:

Redeagle said:

Civ dünyanın en çok vakit tüketilen oyunlarından biri herhalde. Bir akşam başına oturunca kulaklıktan audiobook dinlemeye başlayın. Kitabın oyundan önce bitme ihtimali var.

Ya aynen, ilk defa oynuyorum ilk oyunumun bu kadar uzun sürmesi normal mi değil mi anlamaya çalışırken oyundan soğudum lan, savaş açsam bitmiyor culture kassam bitmiyor eöhhhhhhh

ilk oyunlar uzun surer normal cok. tooltipleri okumaktan oyunu oynıyamıyosundur cünkü. 3-4'cu oyunlarda ama tıkır tıkır oynamaya baslarsın bı pazar gününe 2 oyun rahat sığar
Sosyal ağlarda paylaş

En büyük harita ve marathon oynuyorum valla çok hızlı olunca elindeki ünitenin kıymetini bilemeden hep yenisi çıkıyor. Research hızına yetişemiyorsun resmen. Hele şehirlerini çok iyi ayarlarsan 1-2 turn de research bitiyor 1 turn de ünite çıkıyor çok zevkli olmuyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

En büyük harita ve marathon oynuyorum valla çok hızlı olunca elindeki ünitenin kıymetini bilemeden hep yenisi çıkıyor. Research hızına yetişemiyorsun resmen. Hele şehirlerini çok iyi ayarlarsan 1-2 turn de research bitiyor 1 turn de ünite çıkıyor çok zevkli olmuyor bence.

Abi huge mapte marathon oynuyorsan zaten bitmesi 1 hafta filan sürer normal yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Warlord da oynuyorum sanırım, baştan 3. , şehri iyi yere kurup tüm tileları improve edince , hızlı modda oynarsanız çatır çatır bitiyor ne yapsanız. Research de hızlı gidiyor. Zamanında zorluk derecesinden battleship le phalanx e yenilmiş biri olarak fobim var, Civ 1 =D

Standart hızda en azından 5. yada 6. zorluk seviyesinde filan oynadığında hiç bir şekilde o fark olmaz.Ayrıca artık phalanxlar battleshipin rüzgarından filan ölür muhtemelen şu an.Civ 3 te kaldı o olaylar :P
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...