Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

Bir daha olur da online a gelirsem raging barbarian fln açmayın yahu.

Bir de birisi civ 5 for dummies hazırlasın sevabına. IQ da oyunu anlamayacak kadar düşük değil ama?

Abi tam olarak nerde ne sorunu yasıyorsun bilsem yardımcı olmaya çalışırım.Şöyle bir tavsiyem var eğer büyüdüğün için dengeyi kurmakta zorlanıp yeni kurduğun şehirleri filan kaybediyorsan one-city challange oyna prince seviyesinde filan.
Ben çok yapardım tek şehri koruyacak kadar asker çıkartıp kesinlikle savaş filan açmadan pasif oynayarak kazanıyordum ve savaş harici bütün mekanikleri böyle çözdüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Once city challenge deneyeyim madem. Çünkü bana göre mantıklı gidiyorum. şehirleri korunaklı yerlere kuruyorum, o an en uygun ne ise o tile a o improvement i yapıyorum, advisorlara oyun başında dikkat etsem de amacıma uygun research seçiyorum, culture da oyunun başlarında contruction, settler, worker, ile ilgili olanları, ortaya doğru da commerce gold vb seçiyorum, ama eninde sonunda ya ordu ya teknoloji olarak geri kalıyorum. teknolojim ilerde olursa 3 nation aynı anda saldırıyor, savaşmaktan tech ve resource dibe vuruyor, tech olarak geri kalınca adamlarım yetersiz güçte kalıyor.

neyse kısaca benim bir oyunda birini izlemem lazım gözlemci gibi.

bir de 1 city deneyeyim
Sosyal ağlarda paylaş

Asker upgradelerini nasıl yapıyorsun oda önemli mesela.Ben kesinlikle cover i fulluyorum arada birden çok medic oluyor.Zaten melee hattı kolay ölmezse yandan atlılarla ve arkadan ranged unitelerle bitiriyorsun adamları.

Bu arada oluyormu bilmiyorum ama istersen beraber aiye karşı bir oyun filan atabiliriz zaten canım sıkılıyor baslayacagım az sonra muhtemelen bir oyuna.
Sosyal ağlarda paylaş

@kalten

Abi anca hsonu cuma veya ctesi gecesi atariz bana da uyar ama turn aralari feci uzun multide su an. Multi oyunun ilk turnleri, single in ortacaglari gibi fln soylemis olayim =)

Unitlerde de o kadar dikkat etmiyorum ben acikcasi oyle araya medic fln. Sadece meleeler de ranged dmg reduce acilinca onu aliyorum hep. Onun disinda random kafama gore

Su turn aralari bir duzelse ya ufak bir patch match
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Elizabeth ile denizlerin hakimi oldum :) memleketime karadan yaklaşana,denizden cevap veriyorum. Ordum cok az ama denizden savunmam iyi. Bakalım bu sefer emperor'da kazanabilecekmiyim.

AI kafa çalıştırıp deniz ünitesinden ordu kurup saldırıyor mu yoksa mal mal tek birim gelip duruyor mu? Ben bir yığın gemi ile hareket ettiğini görmemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

AI'ye karşı geyiğine oyun çevirebiliriz hehe. Şimdi savaşırken tech ve resource olarak geride kalmak sorun. Savaşırken sırf defans yaparsan her şekilde zarara giriyorsun. Karşı ülkelere senin gördüğün zararın fazlasını yaşatmak lazım. Ha ünitelerini mi çalarsın, generali mi kesersin, ordu mu yenersin, yağma mı yaparsın o sana kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...