Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
food doluyor, şehir nüfüsu artıyor, yemek 0 olcağpına %40 ı saklanıyor
yani bi sonraki citizen daha hızlı geliyor veya yemek +1 ken nüfus artıp -1 e düşmesi durumu dikkatinden kaçsa bile sorun olmuyor çünkü stokta yemek var. (yada farmını pillageladılar ne bilim)
Sosyal ağlarda paylaş

steam indiriminde goty i caktım dun bi 6 7 saat oyniyim dedim nası olmus civ 4 ten sonra diye.

Aynı kareye 2 asker koyamamak degisik olmus. taktiksel seyler getirmis ama meh yani asker mass lemenin tadı bir baskaydı.

Din bi soraki patch te gelcekmis gordum ama din olmayınca nası oynuycagımı sasırdım normalde hemen din alıp yakınlarımdaki ai lara din i satıp guzel bi baslangıc yapardım simdi degisik geliyo.

Tile satın alma ilginc olmus. Civ 4 teki gibi 4 turn sonra su tile a sahip olacagım diyemiyorum bulamadım sehrin nasıl buyudugunu kafam karıstı biraz. Ama guzel oluyo 1 tile uzakta diye 10 turn bi madeni alamamak sinir bozuyodu artık al kur ohh.

Ulkelerin baslangıc tech i galiba duz agriculture. o hosuma gitmedi. civ 4 te degisik civlerdeki degisik baslangıclar degisik oyun methodlarına yoneltiyodu iyi oluyodu.

Policy adopting guzel olmus. Ama policy alırken anarchy e gecmemek garipsetiyor ve 5 tip policy i full ledikten sonra hala mecburen policy vermek sacma geliyo. niye 5 policy i fulledim diye anarchy e gitsin ki memleketim.

Culture bombing i hala yapamadım kafam karıstı. Soyle kulturumle ezip sehir alamadım. City stateler yakınındaysa sana katılmak istemeliymis falan. Belki oyle yapıyodur cok da denemedim. City Stateleri puppet yapmak guzelmis. ugrasmayı sevmiyorum oyle her sehirle gelir versin yeter!

Herkesle cok iyiyim cok guzelim trade yapıyorum. Hop guarded denouncing you. Ne oldu lan 2 dk once atımı al koyunu ver diyoduk simdi noldu da denounce ediyosun. Sebepler biraz daha acık olmalıymıs oyle kafaya gore seni sevmiyorum diyo gibi geliyo.

America oynamayı seviyorum ben yanında da manifest destiny falan yazınca dedim heralde lousiana purchase i oyuna gecirebilcem temiz temiz sehirleri satın ala ala genislerim askeri dusunmuyorum(her yerim gold gem olunca akiyi tabi para) diyodum. Ne denediysem ne kadar kankut olduysam olayım sehir satmıyo kimse. Ver lan o sehri cok para vircem diyorum olmuyo. Keske olsaymıs.

performanssal sorunu var gibi geldi oyunun. 8 ulke large haritayı takıla takıla oynadım oyunun sonuna dogru. makina da oyle kotu degil bf3 ultra 60 fps oynatan makina sonucta. Belki arka planda bisey acıktı falan bilemedim.

İlk 6 7 saat boyle duygular verdi bana hadi hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce Civ'e hiç kafa yormamış konuya yabancı biri olarak soracam ama çok vurmayın pls

Bu gotyyi aldım ben de, sorum şu şimdi taş çağından başlamak ve çok fazla ilerlemek istemiyorum, yani taştan başlayıp uzaya gitmeyen bir kısmı var mı bu oyunun? Misal antik devirde veya roma devrinde falan sabitlensin oyundaki ilerleme, oluyor mu öyle?

Yıllar yıllar evvel bir Empire Earth vardı, ondan içimde kalmış taş çağında başlatıp yine hep o çağlarda takılabiliyorduk ayarı vardı menüsünde.
Sosyal ağlarda paylaş

Din ve diplomasi ne lan din ve espionage olacaktı o. Birisi de çıkıp uyarmamış.

Oyun sabitlensin istiyorsan senaryolar var onlara bakabilirsin.

Screwyim civanım 5 policy seçtikten sonra (giriş policysiyle birlikte 6) anarşiye geçmiyorsun, birbiriyle çelişen policyler seçersen (mesela din ve bilim) anarşi patlıyor. Biraz planlı gidersen policy saving olmadan bile sıfır anarşiyle oyunu bitirmek mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bi de barbarlar. o ne bea her 2 turn de bir yeni barbar mekanı cıkıyo. bi de yıl 1900 lerde inatla sehir kurmadıgım yerlerde barbar cıkmaya devam ediyodu.

neyse erken saldırgan politika izliyim diyorum o da cok yorucu oluyo. aldım cengiz han ımı akıyım dedim yaptım atlıları kosturuyorum ulan heryerden barbar cıkıyo 2 sehir almam arasında barbar yıkmaya gitmekten yoruldum. bi de diger ulkeler fazla tepkili tamam mutsuz oluosun da sana ne birader bırak 2 dk city state topluycam kendime.

policy saving i actım artık zaten oynarken. bi de cirkinlik olsun diye rank save i de actım askerlere. saklıyorum heal i ferah ferah olurda cok beklemedigim seyler olursa diye.

mod oneriniz var mı. ben legion i indirdim bi stack of doom seviyorum. space turn u indirdim. bi kac tane de unite degisikligi yapan sey indirdim. ne biliyim archerlar rank atlayınca heallenmiyo falan.

22 ırk ın oldugu seyi indirdim ama zaten cok ırk gormedigimden daha kullanmıyorum. soyle religion olan bi mod olsa cok guzel olcak da dinli buldugum mod kotu cıktı. ben budizim olmadan yapamıyorum lazım din!

espionage cok koymadı kullanmıyodum zaten sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de basladim oynamaya. 'yeniden basliyim' diye girismistim de, bi farkettim ki ben 5'i hic oynamamisim sanirim. 4 oynamisim heralde.

gercekten bazi seylerin olmamasi rahatsiz etti. ama yine de sardi gayet. tabi yemedi yuksek zorluktao ynamak. chieftain da oynadim, 2030 yilinda ben uzaya cikarken medeniyetlerin biri industrial era'ya geciyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
city state olayı ınanılmaz iyi.
yönetim sistemi+civil bonuslar olsa coooook ıyı olurmus, ama culture'dan gelen tree olayıda sahane.
stacklenmiyen üniteler mükemmel,
yenı sehir savunma/saldırı sistemi bi baska güzel.

en ilginci genelde güzel oyunlar cıkıyo, öle bayık bi senaryto yasanmıyo pek, city stateler saolsun.

coooook güzel özellikler katmıslar oyuna, amma velakin, bi sürü sahane özelliğide cıkarmıslar.

expensionla biraz costursalar adam gibi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Oyun combat, management filan genel olarak daha iyi bence ama ai çok kötü. Diplomasi imkansız neredeyse, aramın çok iyi olduğu br adam bile seni kandırdım diye nanik çekip birden savas açıyor. cuma gelecek exp'de onu düzeltmişlerdir diye umuyorum.

beyond the sword oynuyorum hala sırf o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

budunculuk eklenmis din olarak expansiona, ALLEAAH degil GOKTENGRIIIII diye bagirabilicez artik, atsizcilar cok sevdi expansioni

atilla reyiz ile avrupayi titretme zamanidir
http://img2.blogcu.com/images/b/u/d/buduncuhareket/z_harfi.gif http://img2.blogcu.com/images/b/u/d/buduncuhareket/z_harfi.gif http://img2.blogcu.com/images/b/u/d/buduncuhareket/z_harfi.gif
Sosyal ağlarda paylaş

10. başlayışımda tam devam ettim çözdüm olayı. osmanlıda türkçe ilahi çalıyo baya süper müzikler falan.

330 turn sonra malın biri barış imzaliyim diye dünyayı istiyodu benden. refuse ediyodum paso. bi an yanmdakiyle konuşurken istek tekrar geldi accept dedim soğudum oyundan sdfds neyim varsa aldı. svaş da açamaıyosun tabi tekar. bidaha bşalıcam sanırım. mal gibi zaten science önem vermemiştim. millet uzaya çıkcak ben hala demirle taşla oynaşıyodum dfgd
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...