Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V

tunch

Öne çıkan mesajlar

Unit Stackingin gitmesi çok iyi olmuş, tileların kare değil altıgen olması da keza güzel bence. Kültür ve şehirlerin genişlemesi mantığını sevdim, keşke ai bi sonraki tile ı seçerken daha akıllı davranabilse. Tabi satın alma koymuşlar money sink heh. Policyler olmamış, religion-corporation olayı 4'e göre daha iyi işlenebilirdi ama onun yerine dengesiz bi policy ağacı koymuşlar.

Yalnız bence en başarısız nokta teknoloji ağacı. Bildiğin streamline olmuş, hiç bi taktiksel yanı yok. Tamam über mantıklı olmasına gerek yok ama teknoloji ağacından çok teknoloji çizgisi gibi ilerliyor. Anca rönesansa, ortaçağa geçmek için falan bi iki atlıyorsunuz, onun haricinde çok monoton.

Rise of Mankind da güzel ama artık kabak tadı vermişti, bide civ5 sanki biraz daha zor geldi bana 4e göre.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

City State var bi de ya günümüzde. Monaco var vatikan var :P

Estonya, Letonya, Litvanya, Slovenya, Kıbrıs, İsrail, Bulgaristan, Gürcistan falan bunlar city state sayılır; 1 adam gibi city kadar nüfusları yok. Lüksemburg, Nikaragua, Dominik, Nepal, Bhutan, Honduras, Kuveyt, Haiti, Bahreyn, Katar, Lübnan, Hong Kong, Singapur, Brunei bütün Pasifik ve karayip devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri falan baya bir sayılır yani. Şehir devleti ve şehir devleti kıvamında yerler.
Sosyal ağlarda paylaş

oyundaki şehir devletleri:

Militaristic: Almaty, Belgrade, Budapest, Dublin, Edinburgh, Genoa, Hanoi, Ragusa, Sidon, Tyre

Cultured: Bucharest, Brussels, Florence, Geneva, Lhasa, Monaco, Kuala Lumpur, Seoul, Vienna, Warsaw

Maritime: Cape Town, Copenhagen, Helsinki, Oslo, Rio de Janeiro, Singapore, Stockholm, Venice
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
civ5'in başarılı olduğu yerler var bence grafikleri bana çok hoş geliyor müzikler baya iyi unitlerin stacklenmemesi 6gen olayı city stateler güzel fikirler ama bi expansionla dinleri vs ekleseler UN'i geilştirseler tam olcak zaten patchlerle diğer devletlerle yaşadığın + - olaylarıda göstermeyi eklemişler sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

birde birşey sorucam bendenmi kaynaklı bilmiyorum (yani çektiğim oyundanmı) oyun yavaş geliyor , directx9 da bile öyle oluyor. directx 11 dede oynuyorum ama oyunu açarken bariz 3-4 dak. bekliyorum.

Mesela oyun başında intro'yu geçemiyorum her start'ta tıklıyorum 20 saniye sonra geçiyo intro'Yu sizdede öylemi ? çektiğim dl sorunlumu diye şüpelenmeye başladım.

* bu mutluluk mevzusuna alışamadım her şehir birbirinden ayrıydı şimdi tek
*saglık yada temizlik her neyse öyle bir etken vardı şimdi oda kalkmış ve resource'ları etkisiz daha etkisiz hale getirmişler buda can sıkıcı bence
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

birde birşey sorucam bendenmi kaynaklı bilmiyorum (yani çektiğim oyundanmı) oyun yavaş geliyor , directx9 da bile öyle oluyor. directx 11 dede oynuyorum ama oyunu açarken bariz 3-4 dak. bekliyorum.

Mesela oyun başında intro'yu geçemiyorum her start'ta tıklıyorum 20 saniye sonra geçiyo intro'Yu sizdede öylemi ? çektiğim dl sorunlumu diye şüpelenmeye başladım.

* bu mutluluk mevzusuna alışamadım her şehir birbirinden ayrıydı şimdi tek
*saglık yada temizlik her neyse öyle bir etken vardı şimdi oda kalkmış ve resource'ları etkisiz daha etkisiz hale getirmişler buda can sıkıcı bence

introyu sil direk gene bekletiyor ama o sinir bozucu herif çıkmıyor dede
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
bende Civ 4 Rise of Mankind: A New Dawn oynuyorum deli gibi. Çok güzel şeyler koymuşlar. Ama hala immortal'ı yenemiyorum millet başlıyor oyuna samurai ile 2 şehir'le ben başlıyorum mağara adamıyla.

Onu geçtim asıl önemli olan kurduğum 2. 3. vs... şehirlerde direk halk senden nefret ediyor -5 mutlulukla başlıyorsun ve population 2 oldumu mutsuzluk başlıyor direk gelişemiyorsun. Şansın varsa mutluluk veren resource bulursun peh...

Konunun içine sıctıktan sonra sorumu sorayim Patch note varmı Kaede
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Oyunu oynamaya başladım normal hali fazla sarmadı eskiler daha güzeldi. Modları denemek istiyorum ama bir türlü çalıştıramadım oyunu skidrow torrentinden indirdim; default directory e kuruyorum (C:Program FilesSid Meier's Civilization V) modlar BelgelerimMy GamesSid Meier's Civilization 5MODS içinde extract halde duruyorlar ama bir türlü çalışmıyor. Modu internetten dowlad ediyorum install diyorum ama ekranda bir türlü gözükmüyor sorun konusunda yardımcı olabilecek var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu çözer sorununu: http://store.steampowered.com/app/8930/?snr=1_4_4__13

Yeri gelmişken, konuyu da değiştirmek için, expansion'ın ne zaman çıkacağı hakkında bir geldi geldi mi?

Şu Wonders DLC'yi alsam diyorum bir de, deneyen var mı? Değer mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun icin eski oyunlar icin cikan tarzda bir expansion cikacagini zannetmiyorum. Buyuk ihtimalle butun eklentiler kucuk DLCler halinde olacak. Simdiye kadarki DLClerde yeni milletler ve senaryolar olarak cok sey eklendi, ama henuz din veya casusluk gibi tamamen yeni oyun mekanikleri iceren bir DLC cikmadi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Oyunu sadece savaş kısmı çak daha iyi diye (bence) oynuyorum. Geri kalan her şeyle Civ IV daha iyi ama. Ama hatırlıyorum ki Civ IV'de ilk çıktığında böyleydi, expansionlarlar güzelleşmişti. Buna da kesin öyle şeyler lazım. DLC de olur yani, çıkarsınlar ama bir şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...