Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crysis 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

animasyon dublajında cok iyiyiz. sinemada gosterime girmis olan filmlerde de basarı var. ama tv'de izledigimiz 100 filmden 90'ında basrol oyuncusunu aynı adam seslendiriyor. ve bazı filmlerde dublaj cok cok cok kotu olabiliyor. gecenlerde denk geldim mesela, fuck'ı allah kahretsin diye cevirmis. hani kahretsini anladık da allah kahretsin diyen bir polisi ilk defa gordum filmde.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bişi var

said:
1- TÜRKÇE ALTYAZILI FİLM DÖNEMİNDEN SONRA DUBLAJLI FİLM DÖNEMİNİN GELMESİ HİKAYESİNİ ARAŞTIRINIZ !

2- TÜRKİYE CUMHURİYETLERDEKİ TÜRK DİZİLERİNİN TAMAMININ TÜRKÇE DUBLAJLI YAYINLANMA GİRİŞİMİ VE SONUCUNU ARAŞTIRINIZ !

3- DUBLAJ VE ATLYAZI GİBİ HİZMETLERİN MEVCUT SANAT ÜRÜNLERİNDE GETİRİ VE GÖTÜRÜ KISMINI ÜRÜNÜ TÜKETİRKEN GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUNUZ
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

animasyon dublajında cok iyiyiz. sinemada gosterime girmis olan filmlerde de basarı var. ama tv'de izledigimiz 100 filmden 90'ında basrol oyuncusunu aynı adam seslendiriyor. ve bazı filmlerde dublaj cok cok cok kotu olabiliyor. gecenlerde denk geldim mesela, fuck'ı allah kahretsin diye cevirmis. hani kahretsini anladık da allah kahretsin diyen bir polisi ilk defa gordum filmde.

Filmlerde de açık ara en iyisiyiz dublaj konusunda. "Kahretsin" ile "Allah kahretsin" arasında çok fark var. Dublaj simültane tercüme şeklinde yapılmaz tabiki. İzleyecek olan toplumun konuşma diline göre yapılır. Sen etrafında oow kahretsin! diyen gördün mü? Türk toplumunun günlük konuşmaları arasında her zaman bir allahın adını ağza alma olayı vardır. Gayette güzel çevirilmiş. Aksine kahretsin çok daha yapmacık dururdu.

Ayrıca sanırım videoda

söyleyip duriyrum diyor ve "özgürlük ateşi çok ateş almış" gibi bir şey mi söylüyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Ne demek demo diyosun. Demoda grafik ayarları değişmez mi? Benim dediklerimin demo ve full arasında ne farkları olabilir?

Grafik seçenekleri yok ya, var mı böyle olay. Oynayamıyorum bu yüzden ben. Config dosyası mı kasıcaz şimdi? Resmen PC dünyasıyla dalga geçiyor adamlar artık.

http://i.imgur.com/kwZEE.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Demo versiyonunda grafik olayının değişmemesi gibi bir olay bir kaç kere daha benim gözüme çarpmıştı, yanılıyor olabilirim ama sanmıyorum pek. Bir kere bu kadar yüksek sistem gereken oyun yapıyorlar, grafik ayarı koymazlarsa çok fazla müşteri kaybederler, bunu da bizim sokaktaki bakkal bile düşünür merak etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ama demo çıkarıyorsun Crysis 2 gibi sistem sömüren bir oyuna ama detayları değiştirtmiyorsun. Ben oynayamıyorum üstüne PC'min içine sıçtı afedersin. Oyuna girdim, çıkamadım... Çıkınca memory'yi yemesinden ötürü windows'ta bişey yapamadım. Deli etti 2 dakkada oyun.

Zaten auto aim on/off bitirmiştir PC olayını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...