Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Peki nook ve kindle almamin ne farki var farkli yerlerden farkli formatlarda mi kitap aliyorum ? Birini alinca ne kaybediyorum ? Nedanko nook baticak diyince ben killandim kindle`a yaklastim biraz daha ondan soruyorum.Bir de bu kindle turkiyedeyken content vermiyorsa ben sadece amerikadayken mi kullanabilicem aleti adam gibi ?
Sosyal ağlarda paylaş

sitedeki adres bilgimi ve posta kodunu amerika giriyorum sorun olmuyor. Şirkette almaya çalıştığımda sıkıntı olmuştu sanırım statik ip den dolayı olabilir. orada da proxy yazıp almıştım 2 dk da. yani her türlü alınıyor. ayrıca amazondan alabileceğin her kitap nette bulunuyor. baktın alamıyorsun indir at içine. sonuçta cihazı kullanamama gibi bir durum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sawer said:

Yeni nook efsane olmuş gibi duruyor ama belli olmaz.

1- Dokunmatik o kadar iyi olucak mı?
2- Kadın herhangi bir işlem yaptığı anda 1 salisede işlem gerçekleşiyo ama gerçekte böyle olucak mı?

orası yalandır. dokunmatiği saliselik bile olsa e-ink te sayfalar o kadar hızlı değişmiyor. o yüzden yalan gibi. kullanıcı videoları düşer 11-12 haziran gibi. o zaman onları izleyip göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

neyse en azından çalışan sistem durmaz :) şu an kitap okuyabiliyoruz, uzun süre de okuyabiliriz :)

np :)

bende yurtdisindan aldim, yani garanti bizler icin pek sorun degil, ama firmware guncellemesi olacak mi? sirket iyi destekleyecek mi? bunlar yine onemli.

gerci alicilar sirf nook icin talipler sirkete, orasi bi arti nokta. Ama alicilarin hic deneyimi yok bu sektorde, o kotu. baticak mi satilcak mi belli degil daha, ikisindne biri olucak muhtemelen ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bence ebook dükkanı kapanmaz satıldığı durumda. Kindle'e geçmek çok zor geliyor bana. Hem B&N Library'de 100'e yakın ürünüm var, hem de Nook dışında sürekli kullandığım (Baen, Waterstones, Idefix, Fictionwise, Smashwords) dükkanlar için ePub istiyorum.

B&N ile gidebildiğim kadar giderim ben. Hiç bir şey değilse daha önce de hep söylediğim gibi ePub olduğu için giderim. B&N'nin dükkanın değişeceğini ya da epey kötü bir duruma düşeceğini sanmıyorum ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Nook epub olduğu için iyi. Kindle ile Amazon'a bağımlı olursunuz. Bu nedenle Nook diyorum ben batma haberleri olsa da. E-book dükkanının bir şekilde yaşamaya devam edeceğini düşünüyorum ama asıl olay bu:

Kullanılabilir dükkanlar;

Kindle = Sadece Amazon ve Audible
Nook = Amazon ve Audible dışında herşey

Tabii, DRM kırmak ve convert etmek yoluyla hepsinden aldığını hepsinde kullanabilirsin ana ePub'den Kindle'a çeviri bazen kötü olabilirken tersi genelde başarılı. ePub'un daha çok şey desteklemesinden oluyor bu ki bunların en başında da embedded fontlar var.

Kindle'in Audible desteği çok çekici ama. Android kullanıyorum Audible için ama Kindle üzerinden dinlemek de hoş olur tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

orjinal için zaten amazonun kütüphane en genişi.Türkçe için idefix fln şimdilik yalan zaten. e-book bizde yaygınlaşana kadar 3-4 nesil değişir aletler. =)

orjinal olmayanlarda ise mobi, prc fln yaygın baya. pdf'yi de düzgün açıyor. epub'ı çok aramıyorum.

bence iki cihazda da kitap sıkıntısı çekilmez. alışkanlık meselesi biraz. benim kindle almamın nedeni tamamen tuşlu klavyesi. diğer özelliklerini pek umrumda değil. ekranı ha yarım saniyede yenilemiş ha bir saniyede. video oynatacak fps lere ulaşmadığı sürece fark yaratmaz pek. ama 2-3 nesil sonrasında iki taraftanda çok sağlam yenilikler gelecek gibi. çok tuttu bu teknoloji.
Sosyal ağlarda paylaş

Kindle'dan ciddi anlamda memnunum ben, cuma günü geçti elime kardeşimle birer kitap bitirdik o günden beri. Alışma süresi yok gibi, pdf portlarını başarılı buldum, ebatlar çok iyi, klavyesi rahat kullanılıyor. Audible'ı denemedim henüz ama güzel bir teknoloji o da.

Bir de bilmiyorum nook'ta var mı ama beraberinde gelen sözlükle beraber kitap okurken imleci yön tuşlarıyla istediğiniz kelimeye götürdüğünüzde kelimenin sözlük karşılığını görüyorsunuz küçük bir satırda. Ben çok beğendim, eskiden arada bilmediğim ya da tahmin edemediğim bir kelime olduğunda sözlük açmak ızdırap oluyordu, şimdi okuma keyfini kaçırmadan 5sn'de anlamını öğrenebiliyorum.

Son olarak annem; "ilkokuldaki çocuklara neden bunlardan vermiyorlar, liseyi bitirene kadar kitaplarını e-book'tan okurlar" dedi. Ki annem teknolojiyi hayatın her alanına sokmamızdan rahatsız olan birisidir. O bile tuttu aleti.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dokunmatikten nefret ediyorum, Nook'un o küçük dokunmatik ekranı itici geldi bana. Bir de kindle 3 vs. nook videosu vardı bir tane. Kindle 3 bayağı cazip geldi.

Bu arada marvel çizgi romanları falan bulabilir miyim acaba? Bilgisayarda arşivim var ama hem renkli hem bayağı acayip bir formatta; calibre çevirmiyor sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...