Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-book Reader ?

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

http://www.indirimplus.com/32051-amazon-kindle-3-wifi

şu siteyi hiç bilmiyorum ama habire reklamları karşıma çıkıyor. almak isteyenler bir araştırabilir. taksitli fln seçenekleri var. 305 liraya. tabi önceki fiyat olarak çok yüksek çekip millete cazip getirmeye çalışmışlar biraz. =)
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyede kindle dx sipariş edebileceğim bir yer yok mu ?

kindle'da manga okuma konusunda biraz sıkıntı çekermişiz ( youtube videosu öyle didiydi ) ama dx'i de hiç bir yerde bulamadım.

amerikadan aracı firmalarla getirme riskini de boş yere almak istemiyorum. gümrükte fln sorun çıkarsa kötü olur. riskli iş yani.
Sosyal ağlarda paylaş

normal nook aldım, süper.
nefis bişeymiş lan bu ebook readerlar geç kalmışım.
önceden ne gereksiz bişey diye düşünürdüm.

kılıfım yok yalnız çizilir heralde bu ekran, gittigidiyor dışında satan biryer var mıdır ankarada falan acaba elden alabileceğimiz. zor görünüyo gerçi. ggden sipariş vercez sanırım bitek.

bide bu okuduğumuz kitapları falan nette not alabileceğimiz tarzda, library yapabileceğimiz tarzda bir site var mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

Kindle 3g aldım. Neden 3G diye sormayın. Cihaz küçük gelir diye düşünmüştüm ama ekranı falan gayet uygun bence.

Amerika amazon hesabı aldım. Adresi amerika gösterip bu hesaba register ettim kindle'ı. VPN'le amerikaya bağlandım classiclerden 15-20 tane indirdim hemen.

Soracağım bir kaç kritik şey var yalnız.

- Bu cihazın içinde default simcard var herhalde. Wireless'ın olmadığı yerde Edge'den giriyor, halbuki ben türkiye'de kapalı zannediyordum internet bağlantısı. Ayrı ayrı 3g'yi veya wireless'ı kapatmak gibi bir opsiyon da yok. Bu internet ücreti amazonun sebil hizmeti değil herhalde götüme girmesin roaming tarifesinden binlerce dolar ?

- Amazon'un benim türkiye'den bağlandığımı anlayıp hop arkadaş dememesi için ne yapmam/yapmamam lazım ? VPN'le bağlanıp bilgisayara indiriyorum kitapları. Oradan USB'yle atıyorum. Kindle'dan kindlestore'a girmediğim sürece bir problem yok mu ? Wirelesstan mesela rahat rahat browse edebilir miyim ?
Sosyal ağlarda paylaş

yok yaw pahalı bi şeye ihtiyaç yok, aletin ışıklı süslü paklı pahalı bana hayat dersleri falan veren, yemek yapan bulaşık yıkayan bişi olmasına gerek yok kitap okumak için hepi topu yane :p ben 100$ lik sony mle storeundan kitap da alıyorum herhangi bi adres fakeing yapmadan, elimdeki "diğer" kitapları da okuyorum gayet güzel :)

ha bide screen protector şart ekran için zaten 4-5$ a 2li paketle falan satıyorlar, ben ebayden aldığım için readerları satan adam bunları da satıyordu yanında.

hatta yanına bide slikon cover.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Kindle 3g aldım. Neden 3G diye sormayın. Cihaz küçük gelir diye düşünmüştüm ama ekranı falan gayet uygun bence.

Amerika amazon hesabı aldım. Adresi amerika gösterip bu hesaba register ettim kindle'ı. VPN'le amerikaya bağlandım classiclerden 15-20 tane indirdim hemen.

Soracağım bir kaç kritik şey var yalnız.

- Bu cihazın içinde default simcard var herhalde. Wireless'ın olmadığı yerde Edge'den giriyor, halbuki ben türkiye'de kapalı zannediyordum internet bağlantısı. Ayrı ayrı 3g'yi veya wireless'ı kapatmak gibi bir opsiyon da yok. Bu internet ücreti amazonun sebil hizmeti değil herhalde götüme girmesin roaming tarifesinden binlerce dolar ?

- Amazon'un benim türkiye'den bağlandığımı anlayıp hop arkadaş dememesi için ne yapmam/yapmamam lazım ? VPN'le bağlanıp bilgisayara indiriyorum kitapları. Oradan USB'yle atıyorum. Kindle'dan kindlestore'a girmediğim sürece bir problem yok mu ? Wirelesstan mesela rahat rahat browse edebilir miyim ?

3gyi amerikadayken amazon karsiliyor ama turkiyede acik olmasi gercekten enteresanmis bence direk kendilerine danis 3gyi enable disable nasil edebilirim sarjimi yemesin ben pcden atiyorum kitaplari gibi bi yalan at yokla bence.
Sosyal ağlarda paylaş

İçinde gelen users manual de yazmışlar: kindle store ve experimental web browser için international kullanımlar ücretsizdir yazıyor.

DH'de yazmış birileri amazonun vodafone'la anlaşması varmış, vodafone olan dünyanın heryerinde internet bağlantısı ücretsizmiş.

İkinci sorum kaldı yalnız havada. VPN dışında almam gereken önlemler neler ? Kindle'dan internete girersem kindle store haricinde not in US GTFO der mi. Çünkü VPN'le bağlansam bile wirelessa etki etmiyor bu modemin ipsini alacağından.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...