Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mantar Üretimi [Tuto]

calimero

Öne çıkan mesajlar

• 7 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
sen varken u....u'ya ne gerek var.. bıngılbıngıl oh ;D kişisel algı seviyende mantığa bağlamaya çalıştığın yorumunla beni doğal olarak yükselkttin ;D senin hakkında konuştukça kendimi daha da mutlu hissediyorum. bence herkes bıngıldaka arasıra takılmalı.. hem legal , hem bedava hemde bıngıl bıngıl ;D
Sosyal ağlarda paylaş

araya gereksizce girip ilgi toplayan sensin. sende benim gibi biliyorsun. benimle gereksiz yere muhatap olmasaydın, ilgi toplarken hem suçu bana atıp hemde sonra benim bu gereksiz mesajı atmam gibi bir durum olmayacaktı. ;D

Dünyayı değiştirmek istiyorsan önce kendini değiştir bıngılcık ;D (bu mesajı atarken farkettim içimdeki sessizliğin yerini özümdeki halim kaplıyor ;D )
Sosyal ağlarda paylaş

Ya merak ediyorum, mantar var mantar var , bu gıda mıda falan adamları artık kim ilgileniyosa , ben mantar yetiştirdim bunu istanbulda birine gönderiyorum kargoyla , arada sağlık bakanlığı falan mı giricek araya da benim gönderdiğim mantarın uyuşturucu mu yoksa normal gıda olanı mı olduğunu anlayacak? Hani dhl/aras/mng falan gönderdim diyelim , kim bilebilir ki arada ki farkı?

Aklıma geldi şimdi.

Ayrıca şaka yaptım lan alt tarafı ondan tartışma çıkartmanıza gerek yokmuş , bildiğin şaka .
Sosyal ağlarda paylaş

lojistikten anlamıyorum
ama
o mantarın ne tür olduğunu anlayacak adam sayısı çok fazla değildir, o yüzden kimse senden sertifikalı üretici olmadığın sürece mantar almaz

mantar toprakta yetişmiyor bildiğin gibi:
öğütülmüş pirinç
vermic.
gazete
saman
tezek

vs. her mantarın türüne önce o karışım mantar sporeları tarafından kullanılıyor, sonra iğne ucu şeklinde mantarlar büyüyor (photoshopda scale edermiş gibi)

genelde beyaz dışında herhangi bir renk enfeksiyonu vs ifade ediyor bu kültürlerde (terminolojim zayıf mantar konusu botanik gibi hop öğrenilecek bir şey değil)

en önemli nokta sterilizasyon, çok kolay başka bakteriler ele geçiriyor ortamı falan

özet geçtim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...