Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Veterinerler

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

• 5 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
izmir bornovada acil veterinere ihtiyacım var benim.bi kaç gün önce hayvanlara pire ilacı sıktım.hem kendim zehirlendim hem kedilerin 2si çok kötü durumda şu an.götürdüğüm veteriner zerre anlamıyormuş veterinerlikten onu anladım.bi tanesinin ayağı şişti, neden şişti diyorum, şişmiş işte diye cevap veriyor bana.bugun de annem götürmüş yine aynı yere, bu hayvanlar ölücek diyip geri göndermiş anneme.

uzun lafın kısası çok acil veterinere ihtiyacım var
Sosyal ağlarda paylaş

-Veterinerin adı
Bener Sözen

-Veterinerin bulunduğu şehir ve adres bilgisi
Birlik mahallesi 435. cadde 65/B Çankaya / ANKARA

-Veterinerin açik olduğu saat dilimleri
7 gün 24 saat

-Veteriner hakkinda olumlu/olumsuz görüşleriniz
son derece bilgili ve profesyoneldir. Paticikten geliyorum diyin yardımcı olur

-Veterinerin ücretlendirmesi
Ankara veteriner hekimler odası asgari fiyat tarifesi üzerinden Herşey gayet uygun

-Veterinerde bulunabilecek olanak ve hizmetler
Tüm cerrahi operasyonlar (göz operasyonları,kısırlaştırma, kırık operasyonları, tüm yumuşak doku operasyonları vs.)
Aşılama hatta Evde aşılama vebakım
Mama ve aksesuar satışı
Şampuan,kemik, tarak, vitamin, mineral, kedi kumu, küreği, oyuncak, ne ararsan vs.
Pansiyon
Danışmanlık ve Koruyucu hekimlik
Acil 7/24
Röntgen
Laboratuvar,
Kulak, Göz, Deri muayenesi,
Sosyal ağlarda paylaş

minikedicik said:

-Veterinerin adı
Bener Sözen

7 gün 24 saat

Ankara veteriner hekimler odası asgari fiyat tarifesi üzerinden Herşey gayet uygun

Tüm cerrahi operasyonlar (göz operasyonları,kısırlaştırma, kırık operasyonları, tüm yumuşak doku operasyonları vs.)
Mama ve aksesuar satışı
Şampuan,kemik, tarak, vitamin, mineral, kedi kumu, küreği, oyuncak, ne ararsan vs.
Pansiyon
Acil 7/24
Röntgen
Laboratuvar,
teşekürler bener
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Esnaf said:

minikedicik said:

-Veterinerin adı
Bener Sözen

7 gün 24 saat

Mama ve aksesuar satışı
Pansiyon
Acil 7/24
Röntgen
Laboratuvar,
teşekürler bener

Vet Medicine Veteriner Kliniği Cinnah caddesi No:43'e taşındı bilginize!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Veterinerin adı: Nuhun gemisi

Adres: Fatih Sultan Mehmet Cad. No:80-E Çamkıran-Bayraklı/İZMİR (Bayraklı yazmasına bakmayın. Bornova'da Mustafa Kemal İÖ'yü geçince sağda hemen.)

Tel: (0232) 347 0616

Kendi izlenimlerim: Özkanlar Migros'un arkasındaki "sosyalleşme grubumuzun" tavsiyesi ile gittik. Eski veterinerimiz tarafından şoka uğradıktan sonra bize gerçekten çok yardımı dokundu.(BKZ. Alttaki mesaj!) Köpek traşı, doğumu, çok zorda kalınması durumunda bir kaç günlüğüne bakılması, tahlil röntgen möntgen falan bayaa yapıyorlar.

Ücretlendirmesi: Bornova'da daha önce gittiğimiz 2 veterinerden de daha ucuza aşıları yaptılar. Diğer konularda bir fikrim yok ancak aynı veterinere gittiğimizi bildiğim diğer pek çok hayvan sahibi fiyatların çok uygun olduğunu da söylediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdii gelelim diğer mevzuya. Karalama kampanyası yapmak istemem ama paylaşmazsam içimde kalacaktı.

Bornova Öz-Vet veteriner kliniği. Köpeğimi sokaktan aldım ve aldıktan sonra doğal olarak peşin peşin iç dış parazit aşılarını vurdurmak için en yakında olduğundan gittim. Haftaya gelin diğer aşıların takvimini verelim dediler. Bir sonraki hafta gittim. Bir kağıdı karnenin üstüne zımbalamışlardı.
Karma1, karma2, Kuduz1, kuduz2, öksürük1, öksürük2, korona1, korona2.. şu anda hatırlayamadığım 3 isim daha vardı. 1ve2. aşılarıyla beraber tabii. Köpeğimizi sosyalleştirmek için gittiğimiz parkta köpek barınağında çalışan bir veteriner varmış. Karnenin üstündeki yazıları görünce kallavi bir oha çekti. Yazılan aşılardan biri bataklıklarda diğeri ise Türkiye'de Güneydoğu Anadolu'da görünen bir hastalıkmış. 3. ise yavru köpeklere vurulması gereken bir aşıymış. Bizim köpek 3 yaşında halbuki. Şok olduk resmen. Hayvana gereğinden fazla aşı vurdurmayın sakın dedi.

Zamanla aynı yerde tarihi üzerinize afiyet 4 ay geçmiş yavru köpek destek sütü satıldığını, 2 farklı kişinin (birisi eski ev arkadaşım) köpeklerinin kan tahlili yapıldıktan 24 sonra öldüklerini öğrenince iyice tırstım. Belki gerçekten zamanı geldikleri için öldüler. Olabilir. Ancak insan yine de çekiniyor. Tavsiye etmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankarada Önereceğim veteriner kliniği ise

Güven Veteriner Kliniği
Dikmen cad. 333 / B
http://www.guvenvet.com/
0 312 483 30 31

Bu kliniği kesinlikle öneririm gerçek hayvan sevgisi olan, maddi çıkarlar doğrultusunda hareket etmeyen ve sıcakkanlı, deneyimli insanlar var. Oğlum 3 ameliyat geçirdi ve bize maddi olarak büyük yardımda bulundular. Üstelik çok bilgili ve tecrübeliler..

Tüm Cerrahi ve Ortopedik Operasyonlar

İnhalasyon (GAZ) Anestezi

Aşı Uygulamaları

Parazit Tedavisi

Check-up

Teşhis ve Tedavi

Röntgen

Ultrason

Ağız ve Diş Sağlığı

Gaita Analizi

İdrar Analizi

Kan Analizi

Yoğun Bakım

Pet Malzemeleri

Pet Kuaför
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Veterinerin Adı :
Akın Ziya Önal

Veterinerin Bulunduğu Şehir ve Adres bilgileri :

İzmit(merkez) , Kocaeli Kadıköy mah. Atatürk bulvarı No:61 İzmit/KOCAELİ

Veterinerin Açık Olduğu Saatler : 08.00 - 20.00

Veterinerin Ücretlendirilmesi : Özel Kurum

Veterinerde Bulunan Olanak Ve Hizmetler :

Hayvan Bakımı
Pet kuaförlüğü
Ultrason
Ameliyathane
Kedi Köpek Mamaları
Kedi Köpek Şampuanları
Kedi Köpek Vitaminleri

Websitesi : pasteurveterinerlik.com.tr
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Önereceğim veteriner kliniği ise

Güven Veteriner Kliniği
Dikmen cad. 333 / B
http://www.guvenvet.com/
0 312 483 30 31

Bu kliniği kesinlikle öneririm gerçek hayvan sevgisi olan, maddi çıkarlar doğrultusunda hareket etmeyen ve sıcakkanlı, deneyimli insanlar var. Oğlum 3 ameliyat geçirdi ve bize maddi olarak büyük yardımda bulundular. Üstelik çok bilgili ve tecrübeliler..

Bizim kedilerimize de kendileri bakıyor çok memnunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
istanbul'da avcılar cıvarında veteriner ihtiyacı olanlar için:

Avcılar Veteriner Kliniği, Ersin Gümüş.
Ambarlı mh. plaj yolu sk. No:6 Avcılar İSTANBUL / Türkiye
Tel : 02126954410

neden tavsiye ediyorum kısaca bahsedeyim: konuyu takip edenler bilirler, hamur ve çamur ismini verdiğimiz, 1 haftalıkken bulduğumuz 2 kedi yavrusuyla biz "bunlar artık ev kedisidir ve bizde kalacaklar" diyene kadar, yani 2 ay boyunca ücretsiz ilgilendi ersin bey. hayvan sevgisi konusunda kendisine güveniyorum. başka söze de gerek yok.

bir veteriner hekimin sağlayacağı her türlü hizmeti sunuyor. bu bölgede ihtiyacı olan olursa önce kendisiyle görüşmesini tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Aceace said:

Şimdii gelelim diğer mevzuya. Karalama kampanyası yapmak istemem ama paylaşmazsam içimde kalacaktı.

Bornova Öz-Vet veteriner kliniği. Köpeğimi sokaktan aldım ve aldıktan sonra doğal olarak peşin peşin iç dış parazit aşılarını vurdurmak için en yakında olduğundan gittim. Haftaya gelin diğer aşıların takvimini verelim dediler. Bir sonraki hafta gittim. Bir kağıdı karnenin üstüne zımbalamışlardı.
Karma1, karma2, Kuduz1, kuduz2, öksürük1, öksürük2, korona1, korona2.. şu anda hatırlayamadığım 3 isim daha vardı. 1ve2. aşılarıyla beraber tabii. Köpeğimizi sosyalleştirmek için gittiğimiz parkta köpek barınağında çalışan bir veteriner varmış. Karnenin üstündeki yazıları görünce kallavi bir oha çekti. Yazılan aşılardan biri bataklıklarda diğeri ise Türkiye'de Güneydoğu Anadolu'da görünen bir hastalıkmış. 3. ise yavru köpeklere vurulması gereken bir aşıymış. Bizim köpek 3 yaşında halbuki. Şok olduk resmen. Hayvana gereğinden fazla aşı vurdurmayın sakın dedi.

Zamanla aynı yerde tarihi üzerinize afiyet 4 ay geçmiş yavru köpek destek sütü satıldığını, 2 farklı kişinin (birisi eski ev arkadaşım) köpeklerinin kan tahlili yapıldıktan 24 sonra öldüklerini öğrenince iyice tırstım. Belki gerçekten zamanı geldikleri için öldüler. Olabilir. Ancak insan yine de çekiniyor. Tavsiye etmiyorum.

süt kısmını bilmem de yukarıda yazdığın aşıların tamamını yeni yavru köpeklere yapıyolar abi. bi kısım insan karşı çıkıyor bunların bi kısmnın gerekli olmadığını söylerken bi kısmıda gerekli deniyor. dolayısıyla yukarıdaki kısım doğru gibi.

bizde karma1-2 corona1-2 kennel cough1-2 kuduz 1-2 bide bişi daha yaptırmıştık oğlana. araştırdığım veterinerlerin hepsi yapıyor, para tuzağı desen olabilir bilemiyorum ama bir kısmıda doğru bulmuyor bu kadar aşıyı.

işin şöyle bi vicdanı boyutu var, sen duyarsın birilerinden gerek yok derler atıyorum corona için, sora yaptırmazsın bi bakarsın hayvan corona virüsü kapmış, Allah korusun gitmiş. Sora vicdan azabıda çekmek var işin ucunda niye yaptırmadım diye.

bozuk süt kısmına bişi diyemem. zaten istanbuldayım ben bahsettiğin veterineride bilmiyorumda aşı kısmı genel uygulanan prosedür
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
-Veterinerin adi: Hospetall

-Veterinerin bulundugu sehir ve adres bilgisi: Istanbul, kosuyolu. ceviz agacinin biraz uzerinde

-Veterinerin acik oldugu saat dilimleri (Or: 9:30-17:00 veya 24 saat)7/24 acik degil ancak 7/24 acil durum mudahale sozleri var.

-Veteriner hakkinda olumlu/olumsuz gorusleriniz:

İç Hastalıkları Uzmanı ve Doğum&Jinekoloji Uzmanı sahipleri. ayrica onlar disinda surekli orada bulunan veteriner ve asistanlar var. 7/24 acik degil ancak 7/24 acil durum mudahale sozleri var.

-Veterinerin ucretlendirmesi: Baska gittigim veteriner yok. o nedenle kiyaslayamiyorum. ancak lokasyon ve uzman doktor farki olabilir.

-Veterinerde bulunabilecek olanak ve hizmetler:
aşılama, tedavi, pet shop, pansiyon, kuaför, banyo, mama satışı, yatar hasta, röntgen, parazit mücadelesi, Ultrason, EKG, EKO, Endoskopi, tüm kan ve hormon analizleri, mikrochip, yoğun bakım, Radyo cerrahi, Diş taşı temizliği, her türlü yumuşak doku ve ortopedi operasyonları, kısırlaştırma, jinekolojik operasyonlar, sezaryan, egzotik hayvan muayenesi ve psikolojik muayene. Ayrıca acil müdahale aracı ile eve servis ve ambulans hizmetleri.

Web Sitesi: http://www.hospetall.com/
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Karalama kampanyası veteriner:
http://www.modaveterinerklinigi.com
Moda veteriner kliniği, kadıköyden modaya çıkarken tam köşede hafif sosyetik bir adam işletiyor.

Gelelim probleme; adam para için hayvanınızı öldürmeyi göze alıyor. Yakın arkadaşımızın kedisi hapşırıyor diye götürdük oo bu kedi ciğerleri iflas etmiş halde falan dedi burada kalması lazım vs diye bıraktırdı kedi 2. Gün vefat etti. Kurtaramadık vs çekti,

Bizim oğlanı da kısırlaştırmaya götürdük 1 gün kalması lazım dedi zorla ikna ettik sadece 7-8 saat kalabilir sabah bırakırız akşam alırız diye. Neyse kısırlaştırdı ama hayvan narkozdan vücud direnci düşünce muhtemelen veterinerde hastalık kaptı hapşırıyor grip falan gibi götürdük ciğerleri kontrol etmeye aşı vs yaparken sıkınca hayvanın nefesi kesiliyor diye küvezde kalması konusunda ısrarcı oldu veteriner
4 gün süreyle hemde her gün gittik uyuyor bilmemne diye geçiştirme derdindeydi hep 3. Gün gittiğimde bizden izinsiz hayvana kortizon verdiğini söyledi tabii sinirlendik vs. 3. Gün de aldık kedimizi zorla

Kedimiz çok zayıflamış ve çılgın gibi tüy döküyordu kortizon yemiş canlı şişer zayıflamaz ilginç bi durum tabii

Ayrıca hapşırığı vs. 1 gıdım geçmemişti doktorun iddiası bu hastalık genetik ve doğuştan olabilirmişmiş sonradan çıkabilir vs diye salladı.

E tabii bu sırada kedisi ölen arkadaşımıza otomatik mesaj göndermiş kayıtlı kedinizin aşısı geldi diye o da ekşi sözlüğe bunu yazmış sağolun babında . Aynı günün akşamı adam arkadaşı arayıp küfür tehditler savurmuş sil onu bilmemne ne kıymetli hayvanın varmış diye kızcağızda tabii şok olmuş eşime anlatınca öğrendim bende. Bunların hepsini yazdım ekşi sözlüğe ve anında silindi gg sebebi ile sonrasında 2 kez editli ve yeni yazmama rağmen silindi ciddi itibarını pek seven hayvan katili bir yer gitmeyin göndermeyin.

Bahsetmiş olduğum tedavi için 2013 başında 2.000 tl civarı para aldı toplamds
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
-Veterinerin adi:
Resul

-Veterinerin bulundugu sehir ve adres bilgisi:
Barbaros Hayrettin Sokak, Küçükyalı, Maltepe İstanbul

-Veterinerin acik oldugu saat dilimleri:
10:00-20:00

-Veteriner hakkinda olumlu/olumsuz gorusleriniz
İlgili ve yardımcı oluyor. Eğer oraya götürmeden de çözülebilecek bir konuysa kendisi söylüyor, getirmeyin şunu yapın, sonucuna göre aksiyon alırız diye.

-Veterinerin ucretlendirmesi
Normal. Çok ucuz da değil pahalı da değil. Kazıklamıyorlar ama.

-Veterinerde bulunabilecek olanak ve hizmetler:
Gerekirse hayvan orada kalabiliyor, pansiyon misali. İhtiyaç olduğunda eve de gelebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
Agustos ayinda Kedim 5.kattan dustu, duserkn 1. Kattaki pencerenin mermerine de kicini csrpmis, ordan yere dusmustu.yerden kaldirdigimda poposundnan ve pipisinden kan geliyordu. saat Gece 1 de oldugu icin apar topar saskinbakkaldaki anatolia ya goturduk. 3 gun kaldi, serum agri kesici vs uygulandi. Sonunda durumu cok kotu,kalcasi damadagin olmus. tuvaletini yapamayabilir ve ameliyat cok riskli, yasasa bile sakat kalabilir, asla esiisi gibi olmaz dediler. uyutmayi teklif ettiler. Bu 3 gun suresince kadikoy bahariyede dr Aytac bey in adini duymustum cevremden. Anatolia dan cikardim (3 gun icin 850 tl aldilar) ve Aytac beye goturdum. Rontgen muayene derken, o da durumun gercekte riskli ve sakat kalma tehlikesinin oldugunu, ama kesinlikle uyutmayi en son samada dusunmek gerekir, yapilabilecek cok sey var dedi.
Acil ameliyat yapmak istedi, ama Toprak in kan degerleri kotu oldugu icin beklemek gerekiyor dedi. 1 hafta serum tedavisi sonucunda hala kan degerleri istenilen seviyeye gelmedi. Fakat Aytac bey artik ameliyata almak zorundayimz, cunku kalca kirik haliyle duzelmeden kaynamaya baslamis dedi. Herseye hazirlikli olarak ameliyata soktuk. Saatler suren belirsizligin ardidan, ameliyat basarili gecti. Fakat arka ayaklarini bir daha kullanamayabilir, zaman gosterecek siz fizik tedavi uygulayacaksiniz dedi. 2 3 ay altini bezledik. Bu surecte yuruyemiyor sadece surunuyordu. Bir ayaginda reflexler ve hafif hareketler gozlemlemeye basladik, ama oburu tamamen hissizdi. Resmen ayagi ölmüstü. Fizik tedaviye devam ederken Aytac beyin tavsiyesiyle kortizona basladik. Giderek iyilesti Toprak, ve biz onu sakat olarak da kabullenmisken, aylar sonra duzelmeye basladi. Su an tamamen iyilesmis durumda, yururken yanlis kaynayan kalcadan dolayi hafif kiritmasi var :) baska hic biseyi yok. Ortaligi birbirine katiyor golden cinsi kopegimiz Mira yla oyunlar oynuyor. Uzun omurleri olsun...
Sosyal ağlarda paylaş

Mixx said:

yururken yanlis kaynayan kalcadan dolayi hafif kiritmasi var :) baska hic biseyi yok.

Abi o kırıtma değil siz yanlış anlamışsınız. Kedinin "ulan 5. kattan düştüm ölmedim" diye götü kalkmış. :D

Çoook geçmiş olsun. Mutlu ve uzun ömrü olsun hepinizin beraber.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok zor zamanlardi bizim icin de.
Topragin bize nasil geldigini de anlatayim.

Esimle evlenmeden once esimin evinde 2 kedi vardi. Erkek tekir Cemcir ve disi ankara kedisi Cimcime. Cemcirle inanilmaz bir bag kurmustuk. Kendini cok iyi ifade eden bi kediydi. Veterinerler boyle kedilere "bilge kedi" dermis.o da oyleydi. Cok seviyorduk, fakat bir gun camda sineklik olmasina ragmen dustu. Ve oldu. Tam bir yikimdi bizim icin, gunlerce uzulduk. Hala daha esim arada hatirlad ve aglar 2 sene gecti nerdeyse. Cemcir oldukten bikac gun sonra Cimcime de bi gariplik farkettik. Sonradan anladik ki cimcime hamileydi. Cemciri kaybettikten 1 hafta sonra cimcimenin hamile oldugunu anladik. Mucize gibiydi. Evlenmeden 1 hafta once cimcime dogurdu. 5 yavrusu oldu, biri dogumda öldü, 3 sarman 1 siyah beyaz cikti. Cok bekledik bi tekir ama olmadi :)

Emzirme suresi bitince Hepsini sahiplendirdik, anneyi de kayinvalideye verdik. Yarulardan davranislari Cemcir'e en cok benzeyenini aldik. Adini da Toprak koyduk. Toprak in bizim icin normal bir kediden cok daha fazlasi olmasi bundan dolayidir.

Aradan bir kac ay gecti, sonrasinda parayla satilan, sonra istenmeyip iade edilmek istenen, satan kisi geri almayinca sokagi boylayacak olan bir golden retriever a evimizi actik. Aslinda sahiplendirene kadar bizde kalacakti, fakat cok isindik, toprakla da anlastilar. Ve onu da sahiplendik.adi Mira ydi. Adini biliyor ve duyunca kuyruk salliyordu. Biz de degistirmedik.

Topragin dusmesinde ben kendimi cok sucladim.
Kucagima gelmek istedi. Lol oynuyodum. Kucagima ziplayinca ittim onu. Ve mutfaga gitti. Balkon kapisi aralikmis. Ordan gecip korkuluklarda yururken bir sinegin pesinden dustu diye dusunuyoruz.
Ben oyunuma devam ederken, bir suredir Topragin ben rahatsiz etmedigini farkettim ve onu aradim. Bulamadim...
"TOPRAK NERDESIN OGLUM !" Diye caresizce seslenirken benim de esimin de aklina o ugursuz olasilik geliyordu. Ben her "Toprak nerde" diyisimde, Mira mutfagin balkonuna gidiyordu. Bize isaret ettigi seyi anladik. O gormustu dustugunu. Ben yuregim agzimda, esim aglayarak balkona ciktik.
Ve baktik.
Yatiyordu yerde, 5. Kattan minicik ve hareketsizdi. Asagi inerken tamam dedim buraya kadarmis. Bir daha kedi yok... ölüsünü almay gittim. Yanina indigimde hareketsizdi ama ona dokununca goz goze geldik.yasiyordu, agliyordu. Dokununca gozlerini kisiyordu. Huzud buluyordu resmen ama kaldirica bagirdi. Arabaya koyup hemen goturduk. Ama yoldayken basi asagi dusuyordu. Adini soyledikce bize bakiyor, sonra gozlerini kisip tekrar basini dusuruyordu...

Onceki yazimda bundan sonrasini anlatmistim. Bu da olayin oncesi ve nasil gelistigi.
Fotograflarini da ekleyecegim ama bu baslik dogru yer olmayabilir. Aslinda yazmaya baslarken veteriner Aytac bey i tavsiye etmek icin baslamistim fakat herseyi yazmisim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...