Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski rpg

peder zickler

Öne çıkan mesajlar

Wispy said:

Aaah M&M 6 aah.
Daha ingilizce yok o zamanlar, bir elimde sözlük oyuna girdik. Tam sudan çıkmış balık misali leyla leyla dolanmıştım 1 hafta ortalıkta. Goblinlerden, Follower of Baalardan tokat ye. Free Haven diye bir yer duymuştum oraya gitmek için 3 hafta uğraştım sdfg.

Toplam 6 ayda falan bitirmiştim oyunu herhalde. Dragonsand'de artifact avı, castle darkmoor'da sinirden tırnak yemeler. O konsül görevleri...

BU İŞTE

Elimizde tek jump scroll ile endless winterı bitirmek için dağ sırasını ortasına atlamaya çalışmak, gazı fazla verip dağın öbür tarafına atlamak akabinda enerji drakeler tarafından tecavüze uğramak, kriegspire da gezerken dağdan minatour inmesi, tek decurserın curse yemesi, GHARIKS FUCKING FORGE da townportalcının insanity yemesi, archer görevini yapmadan kulelerden fireball yiyip ölmek, paladin questi için ejder keserken mass distortion resistlemeyene kadar load yapmak, partiye full ok verip masterlayıp a ya basıp koşturmak, piramitte bir oda dolusu genie ile başetmeye çalışmak, dark magic masterlamak için şehirde armageddon yok yani anlatmakla bitmez MM6 maceraları
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Lloyd's Beacon'ın ilk ne işe yaradığını anladığım zaman sevinçten çığlık atmıştım ya. Zrilyon tane utility, buff, damage büyüsü vardı, hepsi birbirinden değişik, çoğunu daha önce hiç başka bir oyunda görmemişiz

Bolu depremi sırasında oynadığımı hatırlıyorum. Annem bağırıyor koş Ömer masanın altına gir diye, ben oyunu save etmeye uğraşıyorum elektrik falan giderse save'im kaybolmasın diye.

Offf off
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Geçen sene yüklemeyi denedim vistada sağ ok tuşuna bir kere basınca 3 kere etrafında dönüyordu ekran, bir de grafikler albenisini yitirmiş, o yüzden sildim :(

MM7 ve 8i de oynadım, hiç biri aynı tadı vermemişti malesef.

Turn rate'i smooth yapınca gayet rahat oynanıyor, geçen haftalarda oynadım baya. Bir de Mok's Patch var, bug fix'lerin yanı sıra caps lock ile auto run seçeneği de ekliyor.

Edit: Bir de MM8'i ben de sevmemiştim ama MM7 çok iyi. Oynadıkça daha da seviyor insan MM7'yi. MM6 havası var aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

7yi de 8i de oynamıştım ama çok sarmamıştı beni.
Birinde kristal kule vardı içine girmen falan gerekiyordu. Diğerini hatırlamıyorum pek.
Bir de promote işini çeşitlendirmişlerdi, magein lich falan oluyordu
7'deydi sanırım, oyun içinde oyun vardı rakibin kulesini yıkmaya çalışıyordun neydi adı
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

7yi de 8i de oynamıştım ama çok sarmamıştı beni.
Birinde kristal kule vardı içine girmen falan gerekiyordu. Diğerini hatırlamıyorum pek.
Bir de promote işini çeşitlendirmişlerdi, magein lich falan oluyordu
7'deydi sanırım, oyun içinde oyun vardı rakibin kulesini yıkmaya çalışıyordun neydi adı

kristal kule 8 de. promotion ikisindede vardı ama 7 de taraf seçebiliyodun. promotion larda ona göre değişiyordu.

o tavernlerde oynadığın kuleli kart oyunu arcomage di. sonradan onu online ve paralı yapmaya çalıştılar. e tutmadı haliyle :/.
Sosyal ağlarda paylaş

6 çok hardcoredu ya. O medusaların adasında bir temple vardı hani içinde gold dragon olan. Bir koridorda gizli bir kapı vardı böyle dönerken duvara tıklayıp açıyordunuz içinden Q diye bir tip çıkıyordu 10000 hp li. Her tur finger of death atıyordu elinde blaster vardı öldürünce bir horn veriyordu tıkladığınız yaratığın hp sini görebiliyordunuz

Bir piramit vardı ki dillere destan. Adamlar oyuncular burayı nasıl geçer diye düşünmemişler sanki kürekle yaratık atmışlar içeriye. Varn lar vardı bi shrapmetal bi dragonbreath yerdi adam gibi. öldürene kadar canımız çıkardı

Tuzaklar acımasızdı. castle kriegspireda basmaman gereken bir yere basardın tavandan bir düzine minatour king inerdi DIEEE diye bağırıp finger of death atan. Bir gong questi vardıki efsane. Bomboş odaya girerdin odanın sonunda gonga tıkladığın gibi oda ağzına kadar iskelet spawn ederdi ah ah

yeniden yükliycem galiba. bir kere bitirdiğim tek MM oyunu 6
Sosyal ağlarda paylaş

gelmiş geçmiş en efsane 1-2 menü müziğinden biri, koymadan edemedim. play'e basınca insanın yüzüne epikkk çarpıyor.

genel olarak iwd müzikleri zaten hollywood aaa+++ kalitesinde.

ha bir de kılık değiştirmiş kötü adamların üzerine parti lideri paladini yürütüp de "selam beyler naber" diyen adama karşı verebileceğim tek cevabın "[detect evil] şimdi buldun belanı [enter combat]" olduğunu gördüğüm an da unutulmaz bir gaming hatıramdır.
Sosyal ağlarda paylaş

of abi NET hatırlıyorum ya 2 sene önce falandı ilk oynuyorum icewindi evdeyim sıcaık çay gibi bişi vardı önümde dışarda ya kar vardı yada buz gibi soğuktu böyle kıştı bunu oynuyordum hiç derdim tasam yoktu evde kapkaranlık tektim falan böyle mükemmel saatlerimden biridir duygulandım
Sosyal ağlarda paylaş

"peder zickler" said:

Oynadıklarımı sayim : Baldur's Gate 1-2 , Planescape Torment , Arcanum ,Vampire Bloodlines ,Vampire Masquerade , Fallout 1-2 , Kotor 1-2 şimdilik aklıma bunlar geliyor kalmış mı oynamadığım eski klasiklerden şöyle sarıcak kurgusu olan rpg ?

adam "kurgu" demiş ve en iyi rp ve hikayeye sahip oyunları saymış, siz icewind dale ve might and magic yazmışsınız.
oldu olacak dungeon siege deseymişsiz.

Eski klasik değil ama yenilerden The Witcher var.
Onun dışında Kotor 1-2 sevdiysen mass effect'e bak.
Fable'ın da kurgusu iyiydi, Morrowind lite gibi bir yapısı var.
Eskilerden Septerra Core var idi, sadece başını oynadım ama senaryosu çok övülüyordu, ona da bakabilirsin.
Bir de Quest For Glory V: Dragon Fire geliyor aklıma, ama kurgusu, içeriği felan nasıldı çok net hatırlayamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...