Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher 2 : Assassins of Kings

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

DoGMeaT said:

ya ben bunun ilkini hiç beğenmemiştim

böle,saat başı çöküodu,bide diyaloglar ,combat sistemi fln cok acmamıstı,ne bilim sarmamıstı

bunu beğenirmiyimki

bende ilk oyunu açtım, ilk şehre geldiğimde baymıştım oyundan bir de 2-3 crash yedim sildim direk. Ama 2 gayet iyi, dene bence beğenirsin, crash fln da yok mis gibi akıyor oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi oyunu oynamadan yorum yapma hayvanlığında bulunucam, garip gelen birşey var.

Video'larını izliyorum herşey gayet güzel, adamımız pek cool, kasıntı yürümeler, rüzgar effekti, oynaşan çalı çırpı, atmosfer vs herşey güzel. Taa ki önüne birkaç adam çıkıyor kahramınımız başlıyor yuvarlanmaya(!)

Böyle karizma bir tipin yerlerde yuvarlanması bana çok gülünç geldi. Hayır AI'de gerizekalı öyle takla atarken koysa tekmeyi top gibi havalanıcak, resmen attığı taklaları sayamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tamam combat kötü de o kadar da zor değil abartmayın. Kamerayı azıcık döndürürseniz görüyosunuz kim nerde, ona göre sallanın yuvarlanın, zaten düşmanlar çok ağır hareket ettikleri için ayağa kalkınca patır kütür girişebiliyorsunuz.

Bi de combata takılmayın bu kadar, sonuçta oyun bi rpg. Senaryo ve dialoglar önemli, onlar da Alpha Protocol'le yarışacak kadar iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Ya bi arkadaşım hediye etti "olm çok şey kaçırıosun" dedi.
Meh dedim yeni jenerasyon oyun değil mi, olsa olsa dao gibi olur felan.
Yükledim
Açtım, açtığımda cuma akşam 10 falandı, bi ara eve'e baktım 3-4 saat onun dışında
pazar gecesine kadar kalkamadım başından ve şu anda aklımda oyun var.

bişi yazmak istemiorm, bu bölümüde spoyler vardır die okumıcam ama
baldurs gateler,diablolar,nfsler,vampire the masquareade ler, jedi knightlar, flight simulatorler, zartlar zurtlar dahil
hayatımda oynadığım en güzel oyun lan bu.
OHA ADAMLAR NE YAPMIŞ.

Hikaye süper işlenmiş biçimde gidio
oynanabilirlik mütiş
müzikler falan sorunsuz
biraz jedi vari ama genede süper
karakter süper
diyaloglar süper
zorluk seviesi süper
herşeyi kulalndırması etkileşim vs süper
SÜPER LAN.
OHA ilk oyunda böle miydi bunun?

evet önceki sayfayı okudum, dodge a laf atanlar olmuş.
bilader, adamımız akıllı, adam monster slayer, kafası çalışıo ve çevik. Karşında öküz gibi şey var kaçıcan tabi!
Kaçmayıpta labadaluabada böle süper zırhlı dandun dalan bişi olsaydı barbar olurdu wiççır diil.

bu arada, laptopta oynuorm hiç kasmıo göçmüo ( GOG versionu ama, belki değişiktir bilemiore)
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdik, combatla alakalı şunları diyeyim.
Oyun zor, aslında zor değil de gerçekçi diyelim. Oyunda ki herhangi yanyana duran 2 düşman, sizden bir adım önde ( haliyle ).
Birine saydırırken diğer pat arkadan backstableyebiliyor falan, dikkatli olmak, onları ayırmak lazım.
Avcıyız biz, canavar avcısı. Yaratıklarla kapışmadan önce varsa bulabiliosanız kitablarını okuyun, orda ufak hintler var çok işe yarayan,
bazılarının zayıf noktaları, nasıl tip silah kullanılacağı falan yazar.
3'er tane öldürdükten sonra yaratık hakkında bilgi sahibi olmaya başlıosunuz.
Oyun biraz zor olduğu için ( hard baya zorluyor beni, arada mediuma geçiyorum ).Potion için beyler. Bilmediğiniz her fighttan önce pot çekin,
adamımız süperman değil, biraz güçlü biraz poisona dayanıklı ama çoğunlukla akıllı.
Trap kullanın, mesela 5 erli grupla geliolar, gördünüz dalmayın hemen öle,5'e 1 sonuçta, kralı olsan tokatlarlar. onları ayırmak, önceden kurduğunu traplere
çekmek,trap eden sign da var mesela, çok işe yarıyor. Bombalar, çok işe yarıyor.
O yüzden, var olan ekipmandan maximum faydalanmak lazım, boru deil monster bunlar =).

Ayrıca, madalyon titrediğinde bişi var demektir Z ye basıverin, hatta sık sık basın ki loottur, herbdür bunları toplayın.
Canavarlara silver swordla girioruz bunu unutmamak lazım.
Silahımız hızlıysa, adam vuramadan biz sokuzlayabiliourzu bişiler, sağ sol yaparken atak vermekte farklı ataklar veriyor.

Stunlanmış bi adamı 1 vuruşta alabiliyoruz, stun eden bomba, AARD gibi şeyler o yüzden çok işe yarıyorlar.

Düşman 2 kişi olsa bile, öle labadalubada girmemek lazım, quen de bi yere kadar koruyor, backstab yiyince %200 yiyoruz çünkü.

Trapleri falan kullanınca fightlar süper oluyor zaten, yaratık avcısıyız resmen ve bu çok zevkli lan.
Sosyal ağlarda paylaş

uber:

normal:

ilk ss'de 25 fps

ikinci 60

hem oynarken hem simdi bakarken hic bi fark goremiyorum

ayrica oyunda cok bug var ve bazi questleri yapmak imkansiz eger matlari alchemy'de yanlislikla kullandiysaniz

mesela act 3de recipe veriyor mage'in biri sword icin, gereken matlarin biri sadece act1'de kestigimiz engrega queen zimbirtisi

yine act 3de oyunun en iyi kilicini aliyoruz ama onu anca 10 dakka falan kullanabiliyoruz

combat okuz gibi zor oyunu ilk kez oynayanlar icin

hard seviyede arkadan 2 darbeyle yatiyoruz

potion mekanikleri rezalet, her zaman meditation moduna giremiyoruz bu yuzden pot icmemiz gereken yerde icemiyoruz

az once 1.5 gb'lik savegame sildim, saveler neden bu kadar yer tutuyor

oyunun sonunda hic bir sey olmuyor

bildigin 3uncu oyunu bekleyin denmis

crafting cok yavan

item slot sayisi cok az

recipe cok az

loot sistemi berbat

bi de en uyuz oldugum sey elalemin evine girip ulu orta gold, cloth falanalmak, cekmeceleri karistirmak ve kimsenin gikini cikarmamasi

2 kere bitirdim ama lol

cok rezil oyun ama ayni zamanda baya iyi

Sosyal ağlarda paylaş

ben combatı cok sevdim,zor olsun zaten kolay oyun oynamaktan sıkıldım.witcher'da ilk 1 saatte fallout:nv'De bütün oyunda ölmediğim kadar öldüm.

şimdi bu witcher2'yi cok beğendim ben.acaba diyorum yükleyip 1'i de mi oynasam,bitirsem,öyle devam etsem

hiçte hoşuma gitmemişti1'in ilk 30 dakkası,ne yapsam acaba
Sosyal ağlarda paylaş

abi combatin neresini begendiniz

alchemist olarak oynamadim ama

swordsman: block'a basili tut, counterla kes, blocklamazsan 2 saniyede yatiyosun

mage:QUEN sign spamla aoe AARD, IGNI easy mode kes, QUEN kullanmazsan 2 saniyede yatiyosun

adrenaline sistemi cok bayat

doldur bari, warriorsan 3-5 kisiye instant at

mage isen zamani yavaslat, arkadan kes

combatin zorlugu, akil gerektirmesi degil, ozgurluk vermemesi
Sosyal ağlarda paylaş

abi hardda falan denedin mi oynamayı?

benim sevdiğim olay, herhangi "2" moba saldırdıgında diğeirnin arkadan falan vurmaya çalışması. Süper abi, salak deiller yani.

Sonra bide trapler süper keyifli
potlarıda seve seve kullanıosun, yani ben potlar motlar olmadan yapamıorm.
1vs1 kolay evet genellikle, özellikle doğru silah ve taktik kullanıosan.

ben block kullanmıorm genelde, vigor gidiyor çünkü.

tabi o saydıkların çok ileri seviye şeyler sanırım, henüz bende hiçbiri yok =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...