Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bioware Baldur's Gate 3 ü Duyurdu

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Di mi?
Bir de hikaye devam etmeli ya. Eften püften hikaye ile gelirlerse savaş çıkarırım. Online party leri saymadan bile rahat bir 250-300 saat oynamışımdır BG 2 yi. Aaaah ah.[signature][hline][b]Penthesilea
I feel peace within as your soul meets a new world
A world where you may step up to a higher learning
Take my hand and walk down the path of forgiveness
Sosyal ağlarda paylaş

ben kafadan daha fazla oynamışımdır. ama üzülerek söylemeliyim ki aralıksız üstüste 3 kere soa + tob bitirdikten sonra 4. oynayışımda (şimdi) sıkılmaya başladım ciddi anlamda.

sıkmaz sıkmaz diyodum sıktı sonunda eheh. ama doğru yani aynı senaryoyu her şekilde bitirdim zaten, daha zorlamak iyi olmaz. ama en çok oynadığım single player oyundur kesinlikle bg2.

nwn'nin normalinin hikayesi kadar tiksindiğim bişey olmamıştı. neymiş oyunun başından 4 hayvan kaçmış (ya da neydi onu bile hatırlamıyorum) bulup getircekmişiz. binadan çıkıyosun şehrin 4 bölümü. her bölümden 1 tanesini buluyorsunuz, böyle rezillik olmaz ya.. hadi motor güzel, senaryo, dm hedeleri sayesinde güzel dedik. expansion pack'leri güzelmiş duyduğum kadarıyla oynamadım.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

Hata yapmışsın o zaman. Tam tersine, Hordes of the Underdark da da senaryo konuşturmuşlar bence.
Ama yine de bir son of Bhaal olayı arama yani :)[signature][hline][b]Penthesilea
Sosyal ağlarda paylaş

ehe hata yapmak değil, onu çalıştırcak bilgisayarım yoktu, şimdi de yok sayılır. oynayamadım daha doğrusu.

asıl ters gelen ben tob'u beğenmedim. bg2'yi tob olmadan defalarca bitirmiştim yine. tob ise tamamen lineer. nerdeyse hiç yan quest yok (belki 1-2 tane yanlış bilmiyosam). git şu bhaal bebesini öldür, git şimdi onu öldür, hop şimdi git kalp al adama götür, hoppaaa git öbürünü öldür... 50 tane adam gelir her biri 2 vuruşta ölür 15'er bin xp verir.. bi bakmışın tanrı olmuşsun.

tob'da watchers keep ve bitişte NPC senaryo sonları olmasa yüzüne bakmam. banane level 40 olmuş 20 olmuş. hatta ben düşük level d&d oyunlarını daha çok seviyorum. bg1, bg2 ve torment dışındakiler tam çöp.. planescape torment oynayamadım bi ona yanarım, bulamıyorum da cd'lerini.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 13 Haziran 2004 14:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun başında dexterity yüksekse bir dialog sırasında tutup karşıdakinin boynunu kopartma opsiyonu vardı da,
"oha felan olmuştum yaniiee"[signature][hline]XaGoN, 14 Şubat 2003 17:35 tarihinde demiş ki:
Hala GeoCities yasiyor ona hayret ediyorum
Dralnu, 08 Haziran 2004 12:20 tarihinde demiş ki:
marduk gelicek hepimizi s.kecek
Sosyal ağlarda paylaş

Torment ve Fallout gerçekten BG tadındaki nadir RPG lerden. Mirage haklısın bu arada, ToB ana oyun kadar serbestlik tanımıyor.

Bu arada Fallout 3 de yalan oldu iyi mi :([signature][hline][b]Penthesilea
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Kendercik, 13 Haziran 2004 17:09 tarihinde demiş ki:
said:
Penthesilea, 13 Haziran 2004 15:53 tarihinde demiş ki:Bu arada Fallout 3 de yalan oldu iyi mi :(

Fallout 3 çıktı da konsollara çıktı, ve maalesef aksiyon oyunu olarak çıktı.

Fallout 3 iptal edildi.[signature][hline][b]Penthesilea, MSN = [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 13 Haziran 2004 15:53 tarihinde demiş ki:
Torment ve Fallout gerçekten BG tadındaki nadir RPG lerden.

fallout bg'lerden önce çıktığında o bg tadında olamaz, bg onun tadında olabilir. bu dediğin "doom serious sam tadını verebilen nadir oyunlardan" ya da "battle realms wc3 kopyası" demek gibi oldu. :)

ekleme:

kendercik o çıkan oyunun ismi fallout: brotherhood of steel ve ne fallout 3 ile ne de fallout tactics ile alakası var..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price. That is why the bounty killers appeared.

[Bu mesaj Sam tarafından 13 Haziran 2004 21:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 yıl sonra ...
Yeni konu açmak yerine bunu uplıyorum çünkü hala dedikodu. Ama atari Baldur's Gate in haklarını almış. Büyük ihtimalle BG3 geliyor. Bu defa işin içinde bioware yok gibi, ama olabilir de. Gizem dolu aylar bizi bekliyor :P

said:
A third instalment in the Baldur's Gate series is tipped to be in development, without original creator BioWare.

Although it won't be ready for at least another year, we've heard the RPG sequel is coming along at an as-yet-unnamed developer and Neverwinter Nights 2 house Atari - which recently released a series compilation on PC-DVD - is said to be handling the publishing duties.

The acclaimed RPG series hasn't seen a proper release since 2001's Baldur's Gate II: Throne of Bhaal, and has been the subject of constant rumour and speculation since.

A third game was even said to be in development at on-off Baldur's expansion dev Black Isle Studios, which has now been closed.

Original members of Black Isle have since founded Obsidian Entertainment, which helmed a sequel to BioWare's Neverwinter Nights.

Obsidian is a possibility then but the developer behind the third Baldur's Gate is still a mystery to us, although we've heard it's a studio more than capable of making a fantastic looking production. Speculate away.

When contacted Atari said it had no comment to make except that Baldur's Gate is "one of the properties Atari has rights to".
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=197448

Codexten VD baldur trademarkını araştırmış, şu çıkıyor ortaya

said:
Word Mark BALDUR'S GATE
Goods and Services IC 009. US 021 023 026 036 038. G & S: Computer game software. FIRST USE: 19980100. FIRST USE IN COMMERCE: 19981200

Filing Date June 29, 2007
Registration Date May 27, 2008
Owner (REGISTRANT) BioWare Corp. CORPORATION CANADA 4445 Calgary Trail, Suite 200 Edmonton, Alberta T6H 5R7 CANADA
Type of Mark TRADEMARK. SERVICE MARK
Register PRINCIPAL
Live/Dead Indicator LIVE

Kime yaptırdıkları belli değil, bi ihtimal obsidian. Ama fantastik grafik diyor pek obsidian değil o. Bioware bile yapıyor olabilir, bekleyelim görelim.
Sosyal ağlarda paylaş

grafiksel tad olarak fallout tactics yada temple of elemental evil gayet yeterliydi bence.

oyun olarak baldurs gate ve icewind dale serisinin yeri bundan sonra dolmaz kolayına. yapamayacaklarından değil, iş insanla yapılır, insanda yapmak isterse yapar. yani yapmak istemeyeceklerinden yapamazlar.

çünkü oyunlar artık deli bütçelerle çıkıyor, adamlarda bu paranın karşılığını daha çok almak daha büyük kitlelere ulaşmak istiyorlar. ya konsollara yada online oyunlara kayıyorlar bu yüzden. yada sims gibi çok daha geniş kitlelere hitap edecek oyunlar peşinden koşuyorlar.

devir iyice tüketim devri oldu zaten diğer taraftan. sıkı reklam yapıp güzel görselleri olan içi boş oyunları kakalamaya çalışıp duruyorlar. eskisi gibi fazla seçenekte yok. konu saptı farkındayım eski oyunlar aklıma gelince tutamıyorum kendimi :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bir oyun vardı biz tanrının elini oynuyordukya, BG3'ü o oyunun devamı ile gibi yapsınlar. Zaten RPG'mi kaldı piyasada bol bol'da kan koyarlar strateji modunda oynarız.

Not: (dungeon keeper değil, Black and white'da değil, pre bilmemne idi oyunun adı, böyle dünyayı çevirerek faklı yerlerine zumluyorduk, ordaki elemanlara emirler veriyorduk.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...