Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

güzel mi

Glatheros

Öne çıkan mesajlar

Viktor senin dediğini bende derim be kardeşim beyenmeyen oynamasın mantığı bu kadar basitmi bu olay hadi bu sorunları ess geçtim hala beklenilen 2 saatlik sıralara ne diyorsunuz bana şidmi wow bu vardı yok şundada bu vardı demeyim varmı bir gelişme bu konuda 2 tane açılan server ve beleş transfer ilemi bu sorunu çözecekler millet toplanmış zaten 3-4 servera burdan başka bir servera zaten geçmeyide pek düşünen yok dahada kalabalıklaşma var.

Ayrıca tank ne olduğu biliriz öyle çok dps beklemekte garip kaçarda bu oyunda aşırı güçlü olmuş mage sınıfı tank kasmak bu oyunda heleki pvp az çok düşünlüyorsa bence hiç bulaşılmamalı sadece temp. ilerde çok yararı olur gibi ondaki bazı özel skiller cidden çok yaralı özellikle yanına çekme skil grup pvp çok işe yarıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya nasıl saçma ve komik eleştiriler yapıyosunuz bazen anlamıyorum.

yok tankım dps yapamıyorum bu ne biçim oyun
yok lvl 24'te 350k'lık quest var
yok mage sınıfı çok güçlü
vs vs

bi kere şu oyunda classına bok atan adam, classını ne istediğini bilmeden açmıştır. zira oyunda roller gayet clear cut, hybrid sınıfı yok ve herkes görevini gayet güzel yapıyor. istediğini bilen bi adam görmedim ki classını sevmesin. tank tanklığını bilecek, dps dpsliğini.

lvl 24'te de gayet bol quest var. her lvlda en az lvlın yarısı kadar quest oluyor. bazen daha fazla. açın aionarmory'den mapten takip edin questlerinizi. sağda solda quest olur görmemişsinizdir. lvl24'te sadece lava cave'e 2 kez girsen lvl atlarsın questlerle beraber.

mage sınıfı da güçlü demek biraz komik, iyi ya da kötüye vurulan dmg kıstasıyla bakarsanız komik olursunuz. kore'de oyun 1 senedir var, gidin bakın abyss ranklerde kimler en iyi. assasinler, templarlar, clericler. çok nadir mage class var. lvl30'da spiritmasterın üstüne koşup ölen her templar ağlıycaksa işimiz var.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ölünce lootlanabildiğin bir oyun olsa ona da ağlarsınız ölünce eşyalarım gidiyor böyle oyun mu olur diye. Dps dps yapıyor diye ağlıyor insanlar, tanklar da damage veremiyorum diye ağlıyor, demek ki genel olarak hiç bir oyunun mekaniğinden haberiniz yok gerçekten.

Sıra olayı da her yeni açılan mmo'da olur, azıcık mantıklı düşünün, adamlar ilk aydan daha ne kadar kişi bırakacak belli bile değilken, kapasite yükseltmek için hayvan gibi yatırım mı yapsınlar, yoksa 2. ayı bekleyip sayı biraz daha sabitlenince zarara uğratmayacak bir yöntem belirleyerek cap mi yükseltsinler. Adamlar sadece "oyun" çıkardıkları için tek dertlerinin sizin paşa gönlünüzün keyfi olduğunu sanıyorsunuz ama orada sizin işlettiğiniz ya da babanızın annenizin çalıştığı gibi bir şirketi zarara sokmadan ayakta tutmaya çalışıyorlar bir yandan da. Herkesin her istediği olsaydı, adamlar daha ilk aydan çılgın yatırımlarla keyfinizi yapsaydı, 1 ay sonra oyunu ilk ay oynayan popülasyonun %10'u bile oyunu bıraksa adamlar zarara giriyorlar.

Bazı arkadaşların kafalarının HİÇ çalışmadığına inanmak istemiyorum ama arada hakikaten zor oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunun cevabı bu, ilk aydan sonra düzene girecek muhtemelen.

Xaenin said:

adamlar ilk aydan daha ne kadar kişi bırakacak belli bile değilken, kapasite yükseltmek için hayvan gibi yatırım mı yapsınlar, yoksa 2. ayı bekleyip sayı biraz daha sabitlenince zarara uğratmayacak bir yöntem belirleyerek cap mi yükseltsinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

bunu yeni gormusum kaede. cevap vereyim ben genel fantasy mmolara benzer dedim, ornekleyelim istersen.

tas akgit makas / healer tank dps bunun uzerine kurulu oyun zaten %50 si bence benzer oluyor. statslar ve skiller cok benzer wowda yoksa eq da onda yoksa aoc de onda yoksa warhammerda yoksa baskasinda bilinen seyler. trade skiller klasik zaten. malzeme toparlama desen oda bilinen ve yapilmis bir sey. degisik olan ucma var ve bence super cok keyif aliyorum.

campaign questler eq serilerinde vanguard da vb var zaten isimleri epic quest vs seklinde gecer.

guild sistemi ve guildlerin level atlamasi puan toparlamasi falan eq2 den basliyor.

kisaca demek istedigim fantasy tabanli bir oyun aion herseyin en iyisini toparlamis biraz suslemis ve vermis zaten adamlarda 10. jenarasyonuz demiyorlar. wowun eq ya yaptigini simdi onlar wow a ve digerlerine yapiyor ve bence de oldukca basarili.

grind haric :)

Şurda yazdıklarının "AGA BU FERAPE SETTİNGİ ÇOK SAÇMA HEPSİ BÜZÜKLERİN EFENDİSİNDEN ÇALMIŞ"tan hiç bir farkı yok
Sosyal ağlarda paylaş

Her oyunun beğenilen özelliklerini almak o oyunu çalıntı yapmaz, başarılı yapar çoğu zaman. Kanuni'nin aksini söylediğini söylemiyorum da, bunu burdan çorlamışlar, kılıç kullanma olayını ordan ütmüşler kafalarına girenlere bu şarkım.
Sosyal ağlarda paylaş

templar grupta enfes keyifli, zaten dogasi geregi bu olmak zorunda.

kaede tarzin cevap vermeyi gerektirmiyor. haklisin diyelim gecelim. aion her yonuyle yepyeni bir oyun.

xaenin kesinlikle katiliyorum. sonucta her araba benzerdir fakat kullanilan malzeme teknoloji kalite arada fark yaratir aion da bence oyle ust duzey bir oyun.

mighty yaladim.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle oyun herkese hitap etmiyor,oyun uzak doğuda zaten büyük başarı elde etti ve genel istek üzerine avrupa ve amerikaya açıldı.Oyunda herşey zor itema ulaşmak zor para zor lvl zor.

Bug yok,karakterler arası dengesizlik yok,itemlar arası uçurum yok herşey derli toplu,lag yurdumda bir sorun olmadığı sürece yok.

sıra problemi var onunda ay sonundan sonra kalıcağını düşünmüyorum,birde gm sorunu var aslında hiçbir zaman bir gm e ihtiyacın olmuyor ama spam yapanı olası botu vs report etmek için bulamıyorsun amerika saatlerine göre çalışıyorlar,avrupa için işe alımlar bitmiş eğitimleri sürüyormuş diye açıklama yaptılar.
Sosyal ağlarda paylaş

mightye katiliyorum. GM gercekten yok gibi petition atiyorum her seferinde su saatlerde calisiyoruz yaniti geliyor. etrafta az da olsa bot bulunuyor ama rahatsiz etmiyor fazlaca.

oyunun omrunun son cikan mmolar arasinda en uzun olacak olani oldugunu dusunuyorum. oyun zor oldugu icin yuksek levele gelecek olan insanlarin oyunu hemen birakacaklarini dusunmuyorum.

denemeni tavsiye edebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunun ömrü baya uzun olur gibime geliyor, beğeneni kolay kolay bırakmaz yani. Ama tabii herkes level cape ulaşınca bir müddet sonra bazı yenilikler yapmaları gerekebilir onu bilemeyeceğim, daha göremedim çünkü oraları doğal olarak. Pek araştırmıyorum da nedir ne değildir diye, kendim görmek istiyorum. Ama kesinlikle başlanmaya değer bir oyun FİSTAN NABER YA GELSENE OLM OYUNA BAYA İYİ BAK BİZ GORGOS'A GEÇTİK FALAN ÇOK EĞLENCEZ.

Öptüm hadi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yorumlara bakıyorum biraz fazla fan mesajları var bende sıra konusunda çok dert çekiyorum 1-2 ay beklemek sonra düzelir demekle geçiştirilecek olaylar değil ciddi anlamda işten geliyorum oyuna gireceğim ve 2 saat bekle zaten oynıyacağım 2-3 saat onuda sırada geçiriyorum oyun diğer bakımdan idare eder asmo-elyo arası kapışmalar diğer ırkın haritalarına yapılan baskın ve abyss cidden çok eğlenceli class arasındaki güç dengesi beni pek ilgilendirmiyor zaten hep mage kastım ve bu böyle gidecek bot sorunu pek yok sadece general mesaj gold reklamalrını durmadan görmek beni baya sıkmaya başaldı bir grup arıyorum attığım mesajı daha göremeden 20 tane gold satan botların mesajları arasında kayboluyor bu sırada gm uyuyor heralde bu kadar herşeyi paraya bağlayan bir oyundada bu tür sorunların çıkamsı normalde gm buna neden hala engel olmadıklarını anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Asil EVE'deki cozumu getirseler bence gayet ortadan kaldirir gold spammerlari.. En azindan general, ve LFG channeldan. EVE'e en son girdigimde soyle bir olay vardi, veteran funboi'lara chat ekranlarinda modluk vermisler, bunlar zaten hayati olmayip gunde 12389012 saat oynayan insanlar oldugu icin ilk spamdan sonra direk gold spammeri banliyor chatten.

Kalici bir cozum olmasa da su an ki durum icin cok etkili olurdu bence.. Hem beles bir cozum :p
Sosyal ağlarda paylaş

KorsanKing said:

Yorumlara bakıyorum biraz fazla fan mesajları var bende sıra konusunda çok dert çekiyorum 1-2 ay beklemek sonra düzelir demekle geçiştirilecek olaylar değil ciddi anlamda işten geliyorum oyuna gireceğim ve 2 saat bekle zaten oynıyacağım 2-3 saat onuda sırada geçiriyorum oyun diğer bakımdan idare eder asmo-elyo arası kapışmalar diğer ırkın haritalarına yapılan baskın ve abyss cidden çok eğlenceli class arasındaki güç dengesi beni pek ilgilendirmiyor zaten hep mage kastım ve bu böyle gidecek bot sorunu pek yok sadece general mesaj gold reklamalrını durmadan görmek beni baya sıkmaya başaldı bir grup arıyorum attığım mesajı daha göremeden 20 tane gold satan botların mesajları arasında kayboluyor bu sırada gm uyuyor heralde bu kadar herşeyi paraya bağlayan bir oyundada bu tür sorunların çıkamsı normalde gm buna neden hala engel olmadıklarını anlamıyorum.

Adamlar sıra olayını çözeceklerini söylemişler zaten. Ancak server kapasitelerini de 1-2 ay içerisinde arttırırlar. Tabi kaç kişinin hala oynaıdıgıyla doğru orantılı olarak.

Gold traderlar içinde yeni bi chat sekmesi oluşturabilirsin. Oluşturdugun sekmede hangi yazıları görmek istiyorsun onları seçmen gerekiyor. Ben sadece legion, private falan fıstık seçtim. Gayet rahatım
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Bu oyunun ömrü baya uzun olur gibime geliyor, beğeneni kolay kolay bırakmaz yani. Ama tabii herkes level cape ulaşınca bir müddet sonra bazı yenilikler yapmaları gerekebilir onu bilemeyeceğim, daha göremedim çünkü oraları doğal olarak. Pek araştırmıyorum da nedir ne değildir diye, kendim görmek istiyorum. Ama kesinlikle başlanmaya değer bir oyun FİSTAN NABER YA GELSENE OLM OYUNA BAYA İYİ BAK BİZ GORGOS'A GEÇTİK FALAN ÇOK EĞLENCEZ.

Öptüm hadi.

alayım oyunu bari
ama size belli olmaz 15 gün sonra satışı koyarsınız diye korkuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Asil EVE'deki cozumu getirseler bence gayet ortadan kaldirir gold spammerlari.. En azindan general, ve LFG channeldan. EVE'e en son girdigimde soyle bir olay vardi, veteran funboi'lara chat ekranlarinda modluk vermisler, bunlar zaten hayati olmayip gunde 12389012 saat oynayan insanlar oldugu icin ilk spamdan sonra direk gold spammeri banliyor chatten.

Kalici bir cozum olmasa da su an ki durum icin cok etkili olurdu bence.. Hem beles bir cozum :p

cok basit birsey var aslında ban check ...

abuse edilebilirde, kendi Db ne bir counter koyarsın aynı adamı 1 dakika icinde 50 den fazla adam banlarsa o adamı banla gibi ufak bisi eklersin, yazılımın bakar X kisisini 60 kisi banladı aynı anda hop ver banı der, banlanan adam %99 goldseller dır, eger isi gucu olmayan 60 adam toplanıp pislik yapmaya calısmıyor ise,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...