Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

güzel mi

Glatheros

Öne çıkan mesajlar

beyler RPG bu
wow gibi RPG ogeleri olan action game degil

tabiki level kasma olucak
NCsoft ada tesekkur ediyorum wow u taklit etmeyip oyunu endgame den ibaret yapmadigi icin

low lvl pvp ve low lvl content cok zevkli, oyunu wow gibi brian once vl50 oliyim diye degil tadini cikara cikara oynayin

endgame lvlcap den sonra oyuncuyu oyunda tutmak icin konulan briseydi, surekli "zaman yok kasamiyoruzz" diye agliyan casuallar sagolsun wow call of duty ye donucek yakinda
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

beyler RPG bu
wow gibi RPG ogeleri olan action game degil

tabiki level kasma olucak
NCsoft ada tesekkur ediyorum wow u taklit etmeyip oyunu endgame den ibaret yapmadigi icin

low lvl pvp ve low lvl content cok zevkli, oyunu wow gibi brian once vl50 oliyim diye degil tadini cikara cikara oynayin

endgame lvlcap den sonra oyuncuyu oyunda tutmak icin konulan briseydi, surekli "zaman yok kasamiyoruzz" diye agliyan casuallar sagolsun wow call of duty ye donucek yakinda

zamanla bu oyunda da olur endgame.
4 sene öncesinde millet lvl30 olup 1 ay takılırdı. Şimdi bu hale geldi anca. Daha oyuna bakmadım ama rpgnin olayı bu. End game i görmek istiyor oyuncu.
Sosyal ağlarda paylaş

endgame i gormek ister tamam

ama 1 haftada edngame i goriyim var birkac ay sursun goriyim var

wow vanillada bunun gibiydi, hele 45-55 arasi aglatiyordu direk adam gibi quest olmadigindan

23 olucam gayette memnunun questlerden filan, wowdan cokta farkli dgeil git item topla onu topla bunu topla questleri

gene bir onceki zone dan cikmam lvl22 yi buldum tum questleri bitirdim diye, gene campaign questler cok iyi adam ibi hikaye anlatiyor karakterinle ilgili, RPG oyniyormus gibi takip ediyorsun bir sonraki adimda ne ortaya cikicak diye
Sosyal ağlarda paylaş

ya viktor burda sana katilmiyorum. oyunun zor olmasi baska karmasik olmasi baska komplex olmasi baska. aion bence burada ayriliyor, yukardakilerin hic birisini yerine getirmiyor bence.

karmasik degil komplex degil zor degil.

oyun inanilmaz grind. sikayet ettigim tek noktasi bu oyunun. wow ilk ciktiginda bunun 10 da biri gibi kolaydi xp alimi.

mightynin verdigi rakamlara inaniyorum ve kesinlikle dogru , yani bir oyunu zorlastirmak demek matematik olarak kastirmak demek degil.

epic kanat 12 milyon!! kinah, 39-40 arasi normal insan icin 6 gun !!!

simdi burada olayi karmasiklastirip komplex hale getirse ve biz bir seyler cozsek eyvallah diycem ama degil, git questi bitir sonra 20 saat grind yap. bunun hic bir yerinde yenilik ya da ornek alinacak bir ozellik yok.

mob kesiyorsun sonucta yani hic bir degisim yok sakincasi da yok benim icin. ama bunun odulu az biraz daha mantik cercevesinde fazla olsa idi benim gozum korkmaz ve acaba demezdim ilersi icin..

soyle diyebilirim, ornegimiz wow oldugu icin, wow 5 km kosu idi tadindan yenmiyordu ilk zamanlarinda, aion da bir kosu hatta ayni ama 100000 km lik bir kosu. ve kostugun yerde maalesef her an degisik alanlar degil kafesdeki hamsterin kostugu cember. don allah don kes allah kes ama 100000 km..

hayirlisi. buna ragmen her gun 12 saat oyundayim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Epic kanat konusunda da ben sana katılmıyorum.

Vanilla WoW'da da Epic mount almak, benzer bir şekilde zordu, ancak Krol falan bulanlar kısa bir sürede alıyordu.

Uzuuuuuuuun bir süre kimse 60 olduğunda direk gidip epic mountu alamamıştı.

AION'un farklılığı da bu, uzunca grind var.
Diğer oyunlardan ciddi şekilde farklı ama en azından şu an için çok sıkıcı değil.

Mesela 17 ile 18 arasında takıldım şu anda, questlere devam edebilmem için bir süre grindlemem gerekiyor. Sıkıcı gibi gelse de, guild muhabbetiyle falan bir şekilde bitiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konu hakkında başka bir yerde başlık açmıştım bundan dolayı özür diler başlıgın silinmesini ve konunun burdan devam etmesini rica ederim .MMORPG dünyasının iki kralı var bunlardan biri world of warcraft namı deger wow, digeri lineage2 yani namı deger L2 bu saatten sonra bu ikisinden mmo dünyasının tahtını ne aion alabilir nede başka bir mmo, öyle bir ayın yapmalılarki wow un tüm sistemi meslekler dahil dungeonlar dahil ve L2 nin kanlı ortamı ,siegeleri,subb class ve craft olayı tek bir oyunda birleşmeli ben lineage2 den daha güzel bir pvp mantıgına sahip mmo görmedim bu benim acizane fikrim idda ediyorum aion da age of conan ve digerleri gibi patlayacak çünkü grafik bakımından ne kadar güzel olursa olsun oynanış wow'un ve lineage2 nin tırnağı olamaz aionu müthiş grafiklere boğmuşlar fakat unutmayalımki fazla grafik teferruatı mmo yu boğar ve bozar saygılarımla.
Sosyal ağlarda paylaş

sakaryali said:

Bu konu hakkında başka bir yerde başlık açmıştım bundan dolayı özür diler başlıgın silinmesini ve konunun burdan devam etmesini rica ederim .MMORPG dünyasının iki kralı var bunlardan biri world of warcraft namı deger wow, digeri lineage2 yani namı deger L2 bu saatten sonra bu ikisinden mmo dünyasının tahtını ne aion alabilir nede başka bir mmo, öyle bir ayın yapmalılarki wow un tüm sistemi meslekler dahil dungeonlar dahil ve L2 nin kanlı ortamı ,siegeleri,subb class ve craft olayı tek bir oyunda birleşmeli ben lineage2 den daha güzel bir pvp mantıgına sahip mmo görmedim bu benim acizane fikrim idda ediyorum aion da age of conan ve digerleri gibi patlayacak çünkü grafik bakımından ne kadar güzel olursa olsun oynanış wow'un ve lineage2 nin tırnağı olamaz aionu müthiş grafiklere boğmuşlar fakat unutmayalımki fazla grafik teferruatı mmo yu boğar ve bozar saygılarımla.

selam dost
biraz arastirsayip yazsaydin oyunu oynasaydin super olucakmis

oyunu yapan zaten lineage i yapan firma lol, lineage in iyi olan herseyi ile wow un iyi olan herseyini birlestirmisler bu cikmis iste

age of conanlada alakasi yok, oyunu oynamadigin burdan belli
age of conanda ayni makine ile orta seviye ayarlarla resmen agliyordum, wowda shadowlari ve distance i full acamadigim ayni makinede aion butun settingler en tepete 50-60 fps ile oynuyorum

iyi grafik yapmak degil o grafigi optimize edebilmek marifet, adamalr bunu basarmis kac senelik makinalarda wow gibi cillop calisiyor

gang sen craft kasmadigin icin takilmissin bu arada, crafttan XP iyi geliyor ben gather + bir skill 99 a kasarken ekstra 1 level aldim sanirim

bu arada oyunda level kasmaktan baska grind yok, level cap e ulasinca kasicak bri honor/rank kaliyor
kanat deseniz wowda TBC ciktiginda 5k epic flying icinde millet kiyameti kopardi 1 haftada zor kasiliyordu

gene wowda butun leveling nerflerinden once vanillada kasmis bir adam oalrak soyliyim level hizi vanilla ile neredeyse ayni tek farki level kasarken wow un aksine oyalanicak cok sey var

gene grind konusunda kalsik balik hafizasina bagliyorum, vanilladaki AD, cenerion, zandalar, thorium brotherhood grindlerini ne cabuk unutuyorsunuz
MC de ragnorosu acmak icin haftalarca rep grindlemek gereken zamanlari filan

o yuzden sacmalamaya gerek yok

problem wow da su an level kasmak cok kolay ondan aldaniyorsunuz lol

2 kere nerflediler level kasmak icin gereken XP yi simdi gene nerflicekler, yok oyle 1 haftada max level a cikmak
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni sen git biraz başka şeylere bak bırak grindi insanda bir zombileşme yaratıyor :D

grind sevmiyorum
çin işi oyun sevmiyorum
anime tarzı krakter silah vs hiç sevmiyorum

ama oyunun çok güzel bir yanı seninle benim aramda fark yaratıyor.

mesela lvl 27 de 3 key questi geliyor Fire Temple a girebilmek için o questi bitirip key i alman lazım. 7 saat 3 instance 250k soul heal masrafı,acı,göz yaşı, kavga ,dövüş sonunda key i aldık.

gidip grind yapsaydım orada aldığımın en az 5 katı xp alırdım ama bukadar badireye rağmen her anından keyif aldım çünkü günün sounda elimde elle tutulur birşey var ve ona sahip olmak beni yanımdaki adamdan farklı kılıyor.

oyunda aslında tamamen time sink olan ama yapılması fark yaratan bir ton şey var vitality gather kasmam lazım aether gather kasmam lazım biraz para bulup craftı geliştirmem lazım,mesela 4000 dp toplayıp lvl 30 armor questini yapmak bile başlı başına iş.

şimdi otursam bir liste yapsam bütün hafta lvl almadan beni uğraştıracak kadar iş birikti,açıkcası end game i zerre umursamıyorum gidilecek yere değil yolculuğa bakmaya çalışıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Şunun levelingine "bawww grind" diyen arkadaşları ragnaroka havale ediyorum. Endgamede yapıcak bi dünya şey olmasına rağmen vanilla levelcapine ulaşmak 3 ay alırdı

ki bu sadece vanilla classları. Yeni classlar gelince eskisine reset atıp aynı xp nin 3 katını kasıyorsunuz. xp de aiondaki gibi ölünce parayla geri alınmıyor, net 1% xp kaybediyorsunuz

aaaaah ah nerde bi 0.1% skill için bir saat kasmak, nerde lvl98-99 için kusursuz 90 saat parti ile kasmak nerde aion
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw sizin lvllar ne bilmiyorum grindten filan aglamıssınız amma velakin, benim lvlım 35 bi sonraki lvl icin 16m kasılması lazım, epic questler,abyss rvr,instance falan ugrasıyorsun bi yandan da craft flan fisman derken cok kolay olmasa bile alınıyor.Her mobdan 18-20k alıyorum.gozunuz korkmasın şen şakrak bir ventiniz ve arkidisleriniz varsa,lvllar kolay..
Herkeze kola gelsin..

Raistlin
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

mesela lvl 27 de 3 key questi geliyor Fire Temple a girebilmek için o questi bitirip key i alman lazım. 7 saat 3 instance 250k soul heal masrafı,acı,göz yaşı, kavga ,dövüş sonunda key i aldık.

7 Saat mi naptınız ya :). İlk partim wind odasında dağılmıştı da ikinci partiyle 1-2 saat civarı bir sürede bitti. Ofgh 31 Sorcu bırakıp Templar kasıyorum birisi dur desin bana böhü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...