Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Retri Paladin Patch 3.1.1a

tinu

Öne çıkan mesajlar

cok haklısın rot.. tamamen katılıyorum dediklerine..

bir class ile oynamayanların o class hakkında QQ yapması gayet doğal çünkü karşılaştığı class yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışır ve senin oynadığın karakter hakkında bilgi sahibi ise o zaman zaten 1-0 yenik başlıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Torondor said:
ağlamana gerek kalmadı judgament damage nerflendi zaten.. stun reflectlemediysen o da senin kabiliyetsizliğnden olabilir warriorlar çokta güzel başarıyor onu sadece cooldown'u takip etmen gerekir duel atttığım warriorların %70i denk getirdi açıkcası.. MS oynuyorsan arkana healer aldığında retri paladini yenebiliyorsun bu arada..

benimde 80 warriorum var 80 dkm var çok rahat retri paladinleri alabiliyorum.. lvl 70 zamanıda warriorum ile alabiliodum paladinleri olay sadece rakibini iyi tanırsan yapacaklarını iyi ayarlıyosun ve alabiliyorsun sadece "ZOMG STUN" diyip klavye mouse bırakmaman yeterli..

nasıl kitelandığım ise slow yok bizde hocu hamstring spam ile yakınımızda tutamıyoruz insanları piller kite ile çokta güzel kitelanabilen bi karakter paladin..

retri paladin oynasan stun misslediğinde neler olur anlardın oyüzde senin görmemen gayet normal..sende kösede sadece miss yazıcak.. mesela rogue cloak of shadows açtıgı zaman yada dk anti magic shell yada icebound fortidude açınca stun misslyor yada immun oluyor..

warrior oynuyormuşsun iyi güzel buff geldi size fakat wotlkta çok kötüydü haliniz... eskiden duelde dalga geçiyordum resmen şimdi çok zorlayan warriorlar çıkıyor karşıma.. özellikle arenada 2v2 rogue ile yapıyorum healer olmadığı için ms warrior can yakıyor açıkcası.. oynayan oynuyor valla.. sende sorun olabilir
bana dediysen ben warrior değil resto druid oynuyorum. bir warrior'dan castı olmayan stunı reflectlemesini bekliyosan cloak açmış rogue missliyo ya da ibf açmış dk immune çekiyo diye söylenme bu cd leri harcamasını bekle de at ve pvp hit ini caple.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
bir de world fragon sololiyabilsem hicbir sikayetim kalmiycak su oyunla ilgili :D

anca azuregos a yetebiliyorum salak debufflar yuzunden
NERF EMERALD DRAGONS FEFESE

sen böyle yazınca aklıma geldi , bende su an itibariyle bi deneyim dedim onyxia yı sololadım 60g verdi, e pide epicler işte her hafta yaparım ben bunu iyi oldu.. ama gelde blizz e kufur etme 40 kişi kestiğimiz boss u hemde onyxıa yi tek başıma kestim retri paladinimle.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:
Syn bi sus allasen bi sus... 4 ay şurda rahat ettik diye bikbik ötüyosunuz... Konuşma paladini 3,5+ yıldır oynuyorum... biz 3 yıl retri nedir bilemedik, ama halen aramızda benim oldupu gibi retriyi ısrarla oynayarak saygı duyanlar var. Official forumlarda gidip guide yazıp sonr aher classı eleştirebilecek düzeyde olduğunu düşünen adamlar gibi davranmayın pls. Cidden son raddeye getiriyosunuz adamı, yok ret ağlamasın bilmemne... Bi site bulun, retin tarihin araştırın sonra gelin...

sen kendince haklı olabilirsin ama tüm 13 yaş civarı cocuklar ve o beyin yaşındaki insanların hepsi paladin kastı ve o halleriyle cok bibok yapiolarmis gibi geziyolar, objektif bakın olaylara , "biz çok cektik zamanında " gibi seyler cok sacma.
Sosyal ağlarda paylaş

Lastguard said:
Rotweiler said:
Syn bi sus allasen bi sus... 4 ay şurda rahat ettik diye bikbik ötüyosunuz... Konuşma paladini 3,5+ yıldır oynuyorum... biz 3 yıl retri nedir bilemedik, ama halen aramızda benim oldupu gibi retriyi ısrarla oynayarak saygı duyanlar var. Official forumlarda gidip guide yazıp sonr aher classı eleştirebilecek düzeyde olduğunu düşünen adamlar gibi davranmayın pls. Cidden son raddeye getiriyosunuz adamı, yok ret ağlamasın bilmemne... Bi site bulun, retin tarihin araştırın sonra gelin...

sen kendince haklı olabilirsin ama tüm 13 yaş civarı cocuklar ve o beyin yaşındaki insanların hepsi paladin kastı ve o halleriyle cok bibok yapiolarmis gibi geziyolar, objektif bakın olaylara , "biz çok cektik zamanında " gibi seyler cok sacma.

Sana bi sonraki mesajlarımıda okumayı tavsiye ederim. Mesela;

Rotweiler said:

O çileli 3.5 senemizde bile bi kere bile retriye inancımı kaybetmedim... Ben Buff geldi diye pala kasıp sağda solda mal mal alakasız item/enchantlarla gezinenlerden değilim...

Bunlar ayırd edilsin. Her class gibi, bizimde retri olmaya gönül koyanlarımız var.

gibi. Objektif bakmayı tavsiyeden önce, dikkatli bakmayı öneriyorum ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla ilgili yeni açıklamalar geldi!

said:
Paladin mechanics
We're not talking about combo points here. But we keep running into problems with say Judgement, Divine Storm, Crusader Strike, and now (until recently) Exorcism and perhaps even Hammer of Wrath all being unrelated. You can use one per global cooldown leading to just a ton of damage without there being much an opponent can really do. There is no poison or disease to cleanse. There isn't a self buff someone can remove. They often don't even have time to respond because the attacks are coming right on top of each other. Yes the abilities all have cooldowns, but that's small consolation to someone who may be in triple digit health by the time you unload.

Furthermore, it's not like there is much skill involved to that rotation ("GC SEZ RETS R FACEROLLERZ"). You hit the buttons and damage happens. Sure you can come up with other situations where a player just hits their buttons and unloads a lot, but in a lot of cases they do have other considerations to deal with. Warriors have to watch Overpower opportunities. Enhancement shamans want to follow up Stormstrike with Nature damage. Frost mages want the Frost Nova (or whatever) before the Ice Lance.

To some extent, Holy paladins even have the same issues. Simple does not have to mean boring. Having few buttons doesn't have to mean having few options.

Again, we've come a long way with paladins. Their aren't horribly broken. No class is. They just need a little more tweaking.

said:
Changes to Paladin mechanics
I started with "That's a fair point" because the OP mentioned that paladins have more to contend with than just maximizing damage. They do have heals, bubbles, cleansing and similar mechanics going on. That is why I said we can't take something as complex as a rogue's combat system and shoehorn it in for Ret.

But we can (and most likely will) change up the basic Seal, Judge, DS, CS, Exorcism buttons so that they can't all be brought to bear at once AND to make pushing those buttons a little more interesting from the paladin's point of view.

The model of "I bring burst" is not a good one for the game. You can counter stuns and bubbles and heals and even people running away from you. You can't counter someone unloading five digits of damage within just a few GCDs. That makes the combat shallow and frustrating. We're not convinced that is all Rets are about (because they do have heals, bubbles, cleansing and similar mechanics), but if we think the damage mechanics are too easy to counter, then we will compensate in other ways.

This isn't anything you will see get hotfixed in next week. I am more trying to explain our thought process so that the Exorcism change makes a little more sense in context.
Sosyal ağlarda paylaş

pve için bilemiyorum ama pvp için retri damage burst damage hala inanılmaz.

bugün arena'da retrinin biriyle 1v1 savaşıyoduk. tree of life olarak reju ve 3 stack lifebloom vardı ustumde, adam lifebloom'un patlamasını bekledi, patlar patlamaz bir stack lifebloom koydum kendime, reju ve 1 stack lifebloom var iken, HoJ yedim wings le beraber, 100% hp den sıfıra indirdi stundayken.

20k+ hp, 850+ resilience, 12k+ armor...
Sosyal ağlarda paylaş

Saçmalık nuke var retride. Tam türk pvpci işi ama, çektim bastım vurdum öldü oo kralmış bu ağalar.

Freedomı da basarım koşarım eserim. zilyon tane yeni buff olduğu için üstünde spealsteal spamlersin bir tür kalkmaz sen %50 hp/manadan olmuşsundur tek artın artık holy spellerinin daha az threat yaratması ve attack powerdır, ahah.

Dertsiz tasasız pvp yapan classlara ezelden uyuzum. Eskiden locklar böyleydi hoppa koydum dotları koşuyorum bitince haber uçurun yenileyeyim. Fear'ım çok skilldir bide benim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ice barrier ne kadar absorbluyor, ne kadar cooldownı var yazsana şuraya. Sonra gel senin burst skillerinin cooldownlarını yaz.
Eğer gear'ın mavi altı değilse tek burst'te ice barrier + mana shield kıramıyorsan bırak bence bu oyunu pixel harcama Dalaran'da.
Sosyal ağlarda paylaş

Mage olan sensin sne yazacaksın. Ben vurduğumdaki deneyimlerimi söylüyorum...

Ben yazıyım büyük bi zevkle. Judgementim 8 saniye. Crusader strike 6 saniye. Divine storm 10.

Şöyle bişey düşünürsek; Sİz mesela Blinke sahipsiniz. Benim sizi 8 yard harici vurmam imkansız. Kaç yarda blinkliyor? 20 yard...

Icy veins açıyosunuz. Zaten İce alnce atıyosunuz üzerimizdeki critiniz olmuş bilmemkaç... Ha biz burst yapmıyomuyuz? evet... Ama bu kadar kısa cooldownlarda cyccle denen bişey var. Arenada iyi paladin oynuyosan işin burstle bitmiyor malesef... Hybird olmanın verdiği defansiflik mutlaka rahatsızlık verici.

Neyse, konuya dönersek, Spellsteal(freedom gg, Righteous fury gg, self buff gg.) Kısaca burstü burst yapan herşey gg. Blink var. İki tane absorb var ki blinkiniz absorbu tekrar açmanız için size süre tanıyor. Üstüne bide Iceblock var süre tanıyan... Sonra... Cold snap var...

Şimdi burda dürüstçe konuş... Kitelayamıyormu diyosun sen palayı? Ben Absorbu indiriyorum çünkü... İndiriyorum ama Blink var, o gitse Nova var. Freedom atsam spellsteal var... EN son çarem... 700 resiliencea attığınız 7k ice lance critini(ki b gördüğüm en yükseği, genelde 5 6 arası değişiyor) Divine Shield ile geçiştirmek kalıyor... Öyle olunca, mage nerde? Ohooo kaçmış gitmiş ebesinin körüne... Stunlarsın blink, repentancelarsın Iceblock....

Şimdi benim sana sorum şu, ben uzun süredir oynuyorum ve tek çaresiz hissettiğim class frost Mage, çünkü iyi oynuyorlar... Sen kitelayamıyormusun da o cooldownları bahane edip cycle hep 3 skill üstüne dönüyor sandığın burstde yatıyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

Çok kolpa bir theorycraft yapmışsın çok afedersin.

Blink, iceblock, bunlar sizin stun ve incapacitate effectlerinize harcanmak -zorunda- olan skiller.

7k icelance direk yazış. Frostbolt pvp'de zaten 6k vuruyor max, ayakların yere bassın. Vursa vursa en çok 4k vurur.

Icebarrier cooldown'ı talentlarla 24 saniye. sen buraya 6-8-10 yazıyorsun çokabsorbluyor dediğin 5k absorblayan, 24 sn cs'si olan skillden yakınmak. Düz swinginize absorb çekiyor hemen emoya baglıyorsunuz.

Heyo judgement heyo divine storm benim canım ice barrier demeden yarılanıyor, daha bugün 2 saat aralıksız duel yaptım paladin arkadaşımla. Gearı sadece full hatefuldu. Bunun full Furious halini görmeyi çok istiyorum.

İşin en komik kısmı tartışma paladin'in burstü, mage'in absorbuyla dönüyor. Bir kul çıkıp sormuyor, ulan mage nasıl damage veriyor paladin'e? BoF bile stun kaldırır olmuş zaten.

Spellsteal yapılmaz paladin'e. O TBC'de kaldı. Ona ne mana yeter, nede sizin pasif dispel resistanceınız müsade eder. Zilyon tane küçük buff girdiği için artık araya eskisi gibi spellsteal at novayı bas devri bitti. O yüzden hiç BoF'siz kalıp kite yiyormuşsunuz gibi yapmayın. Kite yiyorsanız o baya başarısız bir paladindir.

Paladin deepfreeze'e trinketını basar koşar, nova bof'den yemez, haydi bof 5-6 buff arasından ilkinde geldi, resistanceları geçti geldi, dispelleyin yahu chill efekti. yani hiiiiç olmadı lolbubble var zaten. Bizim iceblock sadece anlık shock efektlerden kurtarır, otur heal bası da yoktur.

Paladin gibi burstü olan bir classa karşı icy veins açılıp casta başlanırsa olacak 2-3 swing ölü magedir.

bir tane shatter combo yiyorsan gameplayinde ara suçu.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:
Eskiden locklar böyleydi hoppa koydum dotları koşuyorum bitince haber uçurun yenileyeyim. Fear'ım çok skilldir bide benim.

TBC'nin ilk dönemleri aklıma geldi çok iyi ifade etmişsin durum aynen öyleydi.

Şuanda paladinlerin ağlamasının manası ne ? Çok mu zor ''benim classım burst dmgi yüksek, dengesizlik abidesi, oynamak için yetenek gereksiniminin en az olduğu classlardan biridir'' demek ? Değil, olmamalı çünkü tablo ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben default olayı yazdım. Atmışsın felan demişsinde, olayı çirkin bi tartışmaya döndürüyosun dikkat et.

Ben ne diyorum? "Freedom stun siler olmuş" diyosun. Cahil olan sensin, Freedom stunı talentle verirsen siler. Sen shatter comboyu paladin freedom kullanmadan yapıyosan o senin abideliğin. herşeyin bi yöntemi var. Trinket, yok işte chill dispelden felan abhsetişsin. Sen spellsteala mana yetmez diyosunda, herbiri 3k+ mana olan benim bürstlerimin arasında bide cleanse içinmi mana ayıracam 5k+ olan mana poolumdan allasen? Mantıklı ol rica ediyorum. Ayrıca KOLPA nın önde gideni geri durmayanı senin olduğunu varsayıyorum çünkü full Hateful bi pala AÇIK duel alanında seni bu kadar zorluyorsa, sen aynaya bak, ben değil. Ben daha gelmem bu tartışmaya, benim için bitmiştir dfg.

Çünkü işleri kişiselleştirip, mekanikten dışarı çıktın. Daha da kabalaşacağını varsayıp, üstelememin gereği yok. Ben senin mekaniğini anlamaya çalışıyorum... "AFEDERSİN" diyerek olmuyor o işler. kkbbtnx sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Mekanikten bahsetmişsin.

-Crusader Strike : 8% of Base mana

-Divine Storm : 12% of Base mana

-Judgement : 5% of Base mana (cast ettiğinde zaten %25 base mana dolduruyor)

-Repentance :9% of Base mana

-Hammer of Justice :%3 of Base mana

-Cleanse : 6% of Base mana

-Divine Plea : You gain 25% of your total mana over 15 sec, but the amount healed by your Flash of Light, Holy Light, and Holy Shock spells is reduced by 50%.

Ben anlamıyorum sizin mana nasıl bitiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...