Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Retri Paladin Patch 3.1.1a

tinu

Öne çıkan mesajlar

Invulon said:

tinu said:

[img=http://img26.imageshack.us/img26/395/palay.th.jpg]

Üstümde t9 set var , buff olarak bom ve trinket ı actım, ap ve hit e bakarmısınız, raid buffıyla ne hale gelir bu merak ediyorum.

recountun yüklüymüş söyle 2-3 dk o dummy üzerinde dps yaparmısın nedense gözükmüyor ne kadar dps yaptıgın
ondan sonra kıyaslama yapılır

deneyim şimdi recount çalışmadı, tekrar yükleyim şimdi, bu arada, warlock dehşet olmuş, isle a girdim de herifler bi koyuyo üstüne bi dot tamam yatıyosun direk..
Sosyal ağlarda paylaş

Hemen kıyas yapalim istersen

Sen Full Tier 9 + T9 Vendorundan aldıgın trinket falan fistan 3584 dps yapıyorsun. bunları toplamanın ne kadar sürücegini bahsetmiyim bile

ben sana şimdi kendi az önce yaptıgım heroic dummy resmini koyiiyim 2 parça T8.5 ve eş değer bi silah ve daha kötü trinket yüzük ve neckle

gearın yarısıda naxx 25 karışık

4036 dps hala nerf yok diyorsanız ben ne diyim yani

Sosyal ağlarda paylaş

@Invulon
İyide her iki testide aynı kişi yapmadıktan sonra bu hiçbirşey ifade etmezki.

Daha dünkü geyiğine naxx 25 raiddinde, guild runa son adam olarak dışardan fasulyeden katılıp, bosslarda üstü üste geri kaldıktan sonra gaza gelen bir mage arkadaş. Flask yemek falan diye kendini ciddi bufflayıp, üstelik yüzük ve trinket olarak benden iyi itemli olup diğer itemlerimiz birbirinin fotokopisi iken genede benim flasksız yemeksiz halime hem de 500 dps geçildi.

Ki ben guildin diğer mage'lerine böyle fark atamıyorum asla. Yani kişiden kişiye büyük değişiklik gösterir o olay. Senin PTR'ye girip kendin test edip bilgilendirmen lazım bizi.

Not: Bu yazı paladine nerf gelmedi yazısı değildir..
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

@Invulon
İyide her iki testide aynı kişi yapmadıktan sonra bu hiçbirşey ifade etmezki.

Daha dünkü geyiğine naxx 25 raiddinde, guild runa son adam olarak dışardan fasulyeden katılıp, bosslarda üstü üste geri kaldıktan sonra gaza gelen bir mage arkadaş. Flask yemek falan diye kendini ciddi bufflayıp, üstelik yüzük ve trinket olarak benden iyi itemli olup diğer itemlerimiz birbirinin fotokopisi iken genede benim flasksız yemeksiz halime hem de 500 dps geçildi.

Ki ben guildin diğer mage'lerine böyle fark atamıyorum asla. Yani kişiden kişiye büyük değişiklik gösterir o olay. Senin PTR'ye girip kendin test edip bilgilendirmen lazım bizi.

Not: Bu yazı paladine nerf gelmedi yazısı değildir..

abi mage o

magelerin dps stili skill refleks ve classla ilgili bilgi ister

kotu gearli bir oyuncunun iyi gearliya bariz fark atabilicegi bir class mage proc izle zamanlama yap CD lari dogru kullan vesaire

ret paladinde ise oynama sekli whack a mole direk

hangi skillin CD u biterse basiyorsun izlemek zorund aoldugun bir proc veya zamanlama yapicagin CD filan yok

hangi skill CD da degilse bas, ayni gear ve ayni onceliklerle oyniyan iki ret paladinin arasinda dagalr kadar skill olsun dps deki fark RNG den ibarettir biri daha cok critler digeri daha az

spec desen su haliyle dps talentlarini verdikten sonra hicbirsekilde dps e yatiramiycagin 10 talent point kaliyor elinde, butun ret specleri ayni herhangi bir esneklik veya fark yok

gear desen str abanmak disinda bir olayi yok retin ole degisik statlarla deneme yapip dps arttirabilicegin bir olayi yok diger classlar gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Paladinlerde FCFS sistemi vardır. First come First serve,
yani hangi cooldown ilk gelirse dps i hangisinin daha yüksekse ona göre düşünerek vurursunuz abilityleri

dedigin dogru kendim yapmam lazım aynı şekilde kıyas icin girip 2 sinde 1:30 dk lık yaptım hammer of wrath kullandıgımdan dolayı 1:30 dk dan fazla dayanmıyor mana pool

4500 dps e kadar SoB la cıkabiliyorum
4100 dps ilk 4300 dps ikincede cıktım vengence üzerimde full enchant gemler ve tier 9 olarak bu itemları toplamak kolay olmicak arkadaşlar aynı gearla ben size söyliyim tahmin ettigim yapıcagım dps 4k civarina düşücek.

biz burda 5-10 dps daha fazla yapalım diye hardmode yapıyoruz kasıyoruz ediyoruz gidipte nerdeyse 500 dps gidiyor arada. bence az bir rakam degil ki bu PvE kısmı

Arena da kullanırdık SoB yüksek dps den dolayı CC yi önemsemeden e şimdi Corruption la vuramamki stacklanıcakda ben o sırada target değiştirmicem yada ona geri dönücem zor bunlar command a kalıyor yanı olay o da yetersiz.

burst dmgi azaltıyorlar bunun yerine telafi edicek yeni birşey eklemeleri lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Invulon said:

Hemen kıyas yapalim istersen

Sen Full Tier 9 + T9 Vendorundan aldıgın trinket falan fistan 3584 dps yapıyorsun. bunları toplamanın ne kadar sürücegini bahsetmiyim bile

ben sana şimdi kendi az önce yaptıgım heroic dummy resmini koyiiyim 2 parça T8.5 ve eş değer bi silah ve daha kötü trinket yüzük ve neckle

gearın yarısıda naxx 25 karışık

4036 dps hala nerf yok diyorsanız ben ne diyim yani

şu an bende t8 itemlarımla martyr ile 4k dps e çıkıyorum fakat, mana çok çabuk bitiyor, burst damage veriyorsun 4k da sabit kalamıyorsun mana da azaldıkça dps in düşmeye başlıyor, fakat ptr de 3500 dps yapmama rağmen mana çok daha uzun dayanıyor ve dps de düşme yaşamıyorsun hatta combat uzadıkca 3500 de biraz daha yükselmeye başlıyor, yani tüm combat a yaymışlar dps vermeni, açıkcası pve için konuşuyorum bence nerf felan yok aksine dps i tum combat a yayarak daha düzgün ve dengeli dps vermesini sağlamışlar paladini.

He dakıka olarak evet 1.5 dakika felan sürüyor su an fakat ptr de 3dk rahat dps vermişimdir ve 3500 dps den aşağıya düşmedi hatta yükseldi bile, sen şu an martyr ile 3dk dummylere vuramazsın 4k dps ini koruyarak imkansız ama ptr de yapıyorsun..
Sosyal ağlarda paylaş

@Viktor

O kadar vahim mi ya pala dps'i, uzak kalmışım ben o zaman. Tamam eskiden arada çay molası verirdi palalar ama değişmiştir artık diye düşünüyordum.

@Invulon

Zaten deneme yaptıysan lafım yokta, bu stacklanan skill mantığı genelde PvE'de baya ciddi buffdır. Ben noteları okuyunca bununda buff olduğu izlenmine kapılmıştım. Senin nerf demen baya tuhafıma gitti, ondan "kendin dene" diye üsteledim.

Ama harbiden bu hali ile nerfse (ki PvP'de hiç kullanılmayacak bir yetenek olduğu için rahat rahat bufflanabilir) blizz bence hesap hatası yapmıştır, patch çıkmadan düzeltirler.

bu tıpkı mage'lerin molten armor olayına benzemiş. İlk açıklandığında o kadar saçma bir skilldi ki, %5 crit aldığım bir büyüden %4 bile alamaz oluyordum. Anlamsız bir şekilde spirit stacklamaya zorluyordu bizi. Ama sonra patch çıkmadan bir ayar yaptılar şimdi resmen molten armora tapıyor mageler(%12 crit alıyorum şaka maka moltenden). Üstelir T9'da iyice buff olmuş bu konu, yanlış hesap yapmıyorsam %19-20 falan crit gelebilir o self bufftan :D.

O sebeple PvP'ye hiçbir katkısı olmayan bir skilli kesin bufflarlar, hemde ağır bufflarlar. 5 stack %33 olan ekstra hasarı %75 yaparlar al sana miss gibi buff. Bence biraz daha ağlayın officalda :), ağlamayana meme yok biliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...