Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Retri Paladin Patch 3.1.1a

tinu

Öne çıkan mesajlar

Baronthetable said:
Mekanikten bahsetmişsin.

-Crusader Strike : 8% of Base mana

-Divine Storm : 12% of Base mana

-Judgement : 5% of Base mana (cast ettiğinde zaten %25 base mana dolduruyor)

-Repentance :9% of Base mana

-Hammer of Justice :%3 of Base mana

-Cleanse : 6% of Base mana

-Divine Plea : You gain 25% of your total mana over 15 sec, but the amount healed by your Flash of Light, Holy Light, and Holy Shock spells is reduced by 50%.

Ben anlamıyorum sizin mana nasıl bitiyor.

2 divine plea arasında en az 2 kez burst yapabildiğini farz edersek totalde %1 lik falan bi mana kaybı oluyo sanırsam divine plea yı yenilemezsen zaten mana problemi oluyo yada arka arkaya hızlıca burst yaparsan ve genelde manayı manyak gibi bitiren en has büyü consecration (yanlş yazmadıysam) judgement tan gelen şey hikaye kalıyo resmen ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:
Syn said:
Torondor said:
syn hiç paladin oynadın mı hayatında? büyük ihtimalle dk oynuyosun bu kadar ağladığına göre.. paladinin bi stun'u var o da magic zaten miss'leme resistletme reflectletme hatta curelanma sansı var ne slow ne ınterrupt skilimiz var.. kitelayabilirsin rahatca yada warlock isen fear lock'a bagla..

oda arkadasım rogue onunla 2v2 yapmaya calısıoruz.. yani hiç oynamadıysan dışarda bglerde arenada gördügün paladin değil paladin.. herkese wing açıp instant stun ona stun buna stun 40sn cooldown var o stunda..

1-)Warrior oynuyorum, spell reflect macrom var ve HoJ reflectlemedim şimdiye kadar.
2-)Hand of Freedom diye birşey var, acaba nasıl kitelanıyorsun, söyle de bilelim.
3-)Undead warriorum, Fear hatta death coil'in beni misslediğini gördüm ama HoJ'in misslediğini ilk defa senden duyuyorum da neyse.
4-)DK olsam gelipte burda paladinin muhabbetini yapmam, zaten OP sınıf.

Ben de S5'te 2v2, 3v3 yapmaya çalıştım, 2v2'de Retri Paladin yanında kim olursa olsun rahatlıkla yeniyordu, zaten benim anlamadığım judgment'ın neden o kadar fazla vurduğu.

Syn, senin monomon düz sadece kendi classına hükmeden biri olduğunu burda kanıtlamış oldun.

HoJ misslemiyormu? Sor etrafına... resistlemiyormu? Birdaha sor...
Reflectmi yapmıyorsun? O senin sorunun... O senin classına hakim olup olmaman. Bizi ilgilendirmez... Macronda varmış bak...

Judgement neden fazla vuruyor? Ne vursaydı peki size dmg? Crusader strike mı? Divine storm mu?

Bu ikiside expansionlarla gelmiş skiller... Vanilla WoW a dönersek, senin mantığınla biz sadece auto-attackla vurmamız lazım. Yani JUDGEMENT, bak adından belli... Sana göre oynasak, bunun oyundan kalkması lazım o halde? :)

Ben bi rogue a kickini kaldır trainerdan diyemiyorsam, sende judgementi esirgeyememelisin... Bunlar sonradan gelen skiller değil. Bunlar zaten classın main abilityleri. Burda ancak sonradan getirilen değişiklikleri tartışabilirsin bence.

pardonda instant bir büyü olan o stunlama şeysini adam nasıl reflect edecek? gökten vahiymi iniyor adama paladin stun atıyor diye? doğru şeyleri tartışın bence böyle fantazilere girmeyin warrior hoj u reflect edecekmiş töbe töbe :)
Sosyal ağlarda paylaş

bence tartışmak yersiz, bakış açıları ve skill capler çok farklı haliyle insanlar anlaşamiyo, 3 tuşa basarken zorlanan insanlar zannederki herkes kendisi gibidir ve her class aynı kolaylıkla oynanır. ama skill capi yüksek bi adam potansiyel "opness"i farkeder, farketmesine farkederde anlatamaz, çünkü karşısındaki zaten muhtemelen o potansiyelini kullanamayan bir low skilled playerdir ve "ama ben hep ölüyorm??" mantığıyla hareket eder,sizdede bunlar şunlar var der ve o abilitylerle öldürüyorlar beni der.. ve tartışma uzar gider.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Reasoning behind the Exorcism nerf?
I say "we think" and "we feel" a lot because there is no machine that you plug data into that returns which abilities or specs are OP or not. There are humans making these decisions and I freely admit that it is largely a subjective call. That doesn't mean we make decisions randomly or without evidence, but it does mean that you aren't always going to be able to "prove" that X is overpowered or Y is underpowered. It's all pretty relative and subject to the way that the designers want the game to work.

We don't generally provide numbers to justify our claims because we are the ones empowered to make the changes. This is not the same thing as the data not existing. We do ask players for numbers when they make claims that we should change something. When you are asking us to change our minds, you have to offer some evidence why we should.

All of this is really begging the point though because we have answered pretty clearly why we nerfed Exorcism. It sounds like you just don't like those answers. (Which is fine, because as I admitted, it's subjective.)

Many players would disagree with you that Retribution is underpowered at the moment, and a lot of players would argue that the spec needs more nerfs. When a lot of players disagree with something that you offer as blindingly obvious, you should at least stop to ask yourself why it is not blindingly obvious to them. Sure they could just hate your spec and want to see you fail. That is one explanation. It isn't always the only explanation.

patch öncesi son açıklama ne diyorlar kısaca bi özetlerimisiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

offf rogue topigine bittim ama

-blizz! su paladinlerin auralari thorns filan adami stunlockda tutsamda dual wield hizli vurdugum icin cok damage aliyorum FFS!

-haklisiniz bu bir sorun fixliycez

harbi yuh
cidden yuh
insanda buff isterken yuz olur dicemde blizzardin utanamdan roguelarin su anki en ufak pvp sorununa el atmasi ayri bir yuh
Sosyal ağlarda paylaş

oktayca said:

pardonda instant bir büyü olan o stunlama şeysini adam nasıl reflect edecek? gökten vahiymi iniyor adama paladin stun atıyor diye? doğru şeyleri tartışın bence böyle fantazilere girmeyin warrior hoj u reflect edecekmiş töbe töbe :)

herkes yapıyor demiyorum zaten yapabilem yapıyor yetenek işi hocam bende de var warrior cooldown takip edersen yüksek şansla reflect yapabiliyorsun.. ben 2-3 kez başarabildim zor hakketten ama imkansız değil.. ha yapamıyorum dersen o senin sorunun.. 2.2k ratingde olan warrior arkadaslar ile ne zaman duel atsam ilk stuna trinket basıyor direk ki gayet normal yapılması gereken birşey diğer stuna genelde denk getiriyor adamlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Stunı gayette reflect ediyolar. Classtimer diye bişey var... Rakibini iyi tanıyıp oynayan insanlar var. Dreamworldde yaşamayı bırakın. Yok vahiy iniyo bilmemne. Her "ota" addon indirmeyi bilir insanımız. Kullanırda, ama itirafa gelince hep değişir işler. Ayar vermeye çalışmayın o yüzden bu konuda. Artık herşey takip edilebilir durumda.

Judgement %25 mana felan dolduruyo demişler. BÜTÜN PALA TAKIMLARI ARKASINDA HEALERLE OYNUYO DİMİ? HA? Bi holy light kaç mana? Bi tanesi arenada yeterlimi? yoksa ikinciyimi cast ediyosunuz? Divine plea cart curt... Dispelden bahsedeniniz olmamış hiç? hani? Yüksek ratingde kaçta kaç oranında takımlarda priest var?

Lütfen bi mantıklı olun. Saçma sapan base theorylerle gelmeyin bana. DPS cycledan oluşmuyor paladin PvP si sadece. Hybird olmanın ve 2DPS OYNADIĞIN ZAMAN defansif olmanın gerektirdiklerinden bi önceki mesajlarımda zaten bahsettim. İşinize gelen kısımları copy paste etmeden önce, benim na amaçla ne yazdığımı okuyun.

Ha bu tartışma uzarmı? Uzar... Çünkü bikaç önceki mesajda bi arkadaşında yazdığı gibi, oynayış var oynayış var. Ellerinden öpüyorum bu saptaman için...
Sosyal ağlarda paylaş

olay L2P den ibaret zaten yeteneği olan kesebiliyor her classı mal gibi spam yapıp saldıran bakar öle.. shaman grounding totem atmışsa yere mal gibi koşa koşa gidip stun atarsan kaybedersin maçı.. o yüzden ben önce taunt atıyorum grounding gidiyo sona stun :P aynısı warrior içinde geçerli 100 gibi damage ile reflect ve grounding piç edilebiliyor.. ben rog ile oynuyorum taş çatlasın 2 holy light atabiliyorum arenada o yüzden bizi maçlar güzel oluyor 30sn içinde aldık aldık yok kayebediyoruz healer olan takıma karşı..
insanların paladinde cooldown olmamasını düşünmesi ne kadar hoş.. gcd de yok bizde ona stun buna stun dolaşıoruz zaten

edik:typo
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
offf rogue topigine bittim ama

-blizz! su paladinlerin auralari thorns filan adami stunlockda tutsamda dual wield hizli vurdugum icin cok damage aliyorum FFS!

-haklisiniz bu bir sorun fixliycez

harbi yuh
cidden yuh
insanda buff isterken yuz olur dicemde blizzardin utanamdan roguelarin su anki en ufak pvp sorununa el atmasi ayri bir yuh

1v1 için thorns op

ama arena için thorns nerflense de bişey değişmez. hiçbir iyi rogue da zaten druid-warrior setupına karşı warrioru tunnel vision yapmak dururken druide saldırmaz. warriorun ustundeki thorns da 100 falan vuruyo en fazla 0 spell powerdan ötürü.

eğer diğer thread de bi arkadaşın dediği gibi thorns WCIII deki gibi damage yuzdesi olarak hasar verirse 2hander kullan sınıflara karşı druidin işine gelir.

hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

su anda 100 attak yapıp 100k dmg veren bir class (bakınız rogue) thorns karsında acı cekiyor.
su anda 50 attack yapıp 100k dmg eren bir class (fury warrior)thorns karşısında daha az acı cekiyor.

%deli yaparsan warriorda rogueda aynı dmg'ı almış olucak, ikisinide aynı etkiliycek. ayrıca %deli oldugunda birde ustune sp ile scale olması zor olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...