Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uğur Dündar...

Revell

Öne çıkan mesajlar

Sufi said:
liboş, şerefsiz, yalaka, uşak, satılmış, sorosçu, hain, yobaz, gerizekalı vs gibi lafları dilinden eksik etmeyen herbir terbiyeden nasibini almamış pati.

Ee sayın başbakanımıza neden hakaret ediyorsun acaba?

Kendisi pati olmasada saydığın kategoriye girmekte,fahri pati.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kan davası ne de kişilerin yaptırıma uğramasıyla bağlantısız bir şeyden bahsediyorum. bu "berserk" hal ve tavırların insanları bütün hayatlarında hep hezimete uğratmasının ne kadar tirajikomik olduğunu anlatmaya çalışıyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
artık görüyoruz herkesin gerçek rengini. eskiden "tugaylardan bir kişi eksilse birşey olmaz, nasılsa sayıyla eziyoruz, ses çıkarmayın yörüngeye uçana" düşüncesi hakimdi. artık cesaret kazanmışlar, açıkça savunuyorlar küfredeni.

o mesaj BÜTÜN GÜN boyunca durdu, horizon dışında kimse de çıkıp "kardeşim burada böyle konuşulmaz, adabına dikkat et" demedi çıkıp da. üstüne SAYFALARCA daha tartışma oldu. merak ediyorum acaba ben ünleme basmasam biri çıkıp basacak mıydı, çoğu zaman basmıyorum ve öyle kalıyor mesaj çünkü. mesaj silinip, gereği yapılınca bir anda ayağa kalktınız. nefr o mesajı çıkarıp koysa, özür dileyecek misiniz? yüzünüz kızaracak mı?

pek sanmıyorum, çünkü "her yol mübah".

hani nerede o küfredenin açıkça savunulduğu mesajlar yav, aynı topağı okumuyoruz sanırım?!
ha aynı lafın eden meşhur birinin açıkça savunulduğunu burada görmüştük zamanında, o ayrı mesele.

ha şikayet eden de sensin demek, dün akşamki mesajımda sirden bahsetmiştim, o mesajımı sam olarak değiştirip tekrardan yazayım, sirden de özür dilerim bu arada.

eh garibim çiftçiyi koruyacak bi admin yoktu tabi, sir sam hukukun adaletin kıymetini bilsin, patinin bi şikayet fasilitesi var. çiftçi şikayet etse üste bir de dayak yer.
Sosyal ağlarda paylaş

Olaya siz biz açısından bakarsak ,kişisel olarak katılmasamda sg-1 haklı,birileri küfür ettiğinde,evet abi adam haklı deniyordu burda,şimdi gelip kimse savunmadığı halde birde savunanlar falan yazman ironik olmuş,sanırım kahve içmeden konuya giriş yaptın :)
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız şu "her yol mübah" lafı da iyi oturmuş samin içine.

başka "her yol mübah"çılar görmek istersen sabah, star, zaman, y.şafak, kanal7, samanyolu vs tavsiye ederim.

hatta sabah gazetesi rakip belediye başkanı ile ilgili olumsuz haber ısmarlanıp bedava dağıtılıyor bazı şehirlerde.

"her yol mübah"çıların hepsinden kurtulmak dileğiyle, sağlık ve esenlikle...
Sosyal ağlarda paylaş

fedaykin? horace? birisi nüfusuna güvenerek RL'de seyrettiği gösteriyle ilgili can yücel modda takıldı ve ceza alınca "bir daha da gelmem" dedi ama ara ara geldi gene, öbürü "forumun geldiği hal nedeniyle gemileri yakma maksadıyla açtım, hoşçakalın" dedi ve bir daha hiç gelmedi.

ve evet horace'ı çileden çıkaran da aynı bugün gördüğümüz tavırlardı, o nedenle hala hak veriyorum. çünkü sizin deyişinizle "göte göt demişti". öte yandan fedaykin bilakis forumun bu yöne doğru gitmesinde aktif rol almıştır kendi sayısız provokatif, sınırları zorlayıp, zaman zaman aşan, ama yönetici dostluğu sayesinde ceza almadığı mesajıyla. nüfusunu kaybedince en alakasız bir konuda limitini doldurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

''Ananı da al git'' ifadesi küfür değil, yalnızca karşı tarafa kızgınlık belirten, ve asla bir başbakanın ağzına yakışmayan argo bir ifade. Bir ülkenin başbakanı, refah-huzurundan sorumlu olduğu bir ülkenin vatandaşı ile olan iletişiminde, bu tür bir ifade kullandığında, tabii ki eleştirilir. Ama küfür olmayan bu tür argo, ya da ya da kaba ifadeler, paticik bölümlerinin hemen hemen tümünde kullanılıyor olmasıne karşın, çoğunlukla o bölümden ban nedeni olmayabilmektedir.

Ayrıca bana göre, bu tür argo, ya da kaba ifadelerden çok daha kötü olan bir şey olagelmektedir paticikte: Özellikle kişiselde, paticikte fazla çevresi olmayan, çok eski olmayan bazı üyelere, daha eski ve daha çok çevresi olmanın getirdiği avantaj ve cesaretle açıkça saldırıldığı, alay edildiği, ezilip, küçük düşürülmeye çalışıldığı, tek bir mod ya da adminin, sayfalarca süren bu eğlence! sırasında ortaya çıkıp tek laf etmediği en az 9-10 konuya tanık oldum. Ben bu tür konulara bu kadar çok rastladıysam, idarecilerin hiç rastlamaması olanaksızdı, bu nedenle işe yaramayacağını düşünerek şikayete yeltenmedim.

Eğer üyelerin birbirini incitmesi konusuna bir hasasiyet söz konusu ise, bunun gerçekten gerektiğinde, paticikin her bölümünde ve her üyeye karşı eşit miktarda gösterilmesi dileğiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar; ne düşündüğünüzü bilemiyorum. açıkçası, bu kadar gerginken, gerçekten insanları anlamazken, foruma girip de bu konularda fikir açıklamayı uygun da görmüyorum.

blackchaos la futbol konusunda çok tartışmışlığım vardır. ama iyi adamdır, severim. fakat herkes, yaptıklarının bedelini öder. varsın siz bize faşist diyin, fetocu diyin, farketmez. o küfürü gören kimseler zaten savunmuyolar blackchaos u.

siz istediğiniz kadar bize fetocu adminler, faşist modlar falan diyin, ama yargısız infazın da bir sınırı var :)
Sosyal ağlarda paylaş

Uğur Dündar'ın isminin davada geçmesinden şikayetçi olan patilere soruyorum: yargı söylediğiniz gibi işleseydi yargıda şeffaflık ilkesine ne olacaktı? Öyleyse birilerinin şerefine, namusuna leke sürülecek gerekçesiyle yargı uygun gördüğü delilleri halka sunacak, uygun görmediklerini sunmayacaktı. Böyle bir yargı mı istiyorsunuz ülkenizde? Halkın yargı sürecini takip edemediği, kapalı kapılar ardında dava süreçleri midir doğru yolu?
Davayı ilgilendiren bir delilin içinde Uğur Dündar'ın ismi geçiyor. Bu deliller de yargının şeffaf olması için halka sunulmak zorunda. Uğur Dündar'ın canlı televizyonda duygusal patlamaları sizi etkiliyor olabilir, ancak yargının bunu göz önüne alıp kendi şeffaflığından vazgeçmesini istemiyorsunuz herhalde?
Yarın öbür gün bir davada R.T.E'nin adı geçse ve yargı "ismi sarsılır" gerekçesiyle bunu gizlese nasıl hissedersiniz? Aynı tutkuyla savunacak mısınız şu anda savunduklarınızı?
Sosyal ağlarda paylaş

savunmayacakları kesin, zaten ikiyüzlülük had safhada forumda demiştim. durumuna göre insan hakları savunucusu veya "kurunun yanında yaş da yanar" diyebiliyorlar aynı insanlar : )

ama uğur dündar yazacağına, XYZ insan yazabilirdi. yani uğur dündarın ismini bilmemiz dava açısından bir işe yaradığını düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin yargının şeffaf olmasına itirazı yok.Ama Türkiyede ve dünyada kişilik hakkı denen bişey var.Bunun teminatı da hukuktur.
Bu yazılanlar davada delil niteliği taşımadığı halde konan şeyler.Soruyorum uğur dündar suçlu mu?değil.Tanık mı ? o da değil.Suçtan zarar gören olabilir şu haliyle sadece.
Nasıl bazı tanıkları gizli tanık yapabiliyorsa ki bence pek duruma uygun değil.Çünkü yargıya güvenin nerdeyse sıfıra indiği ve bağımsızlığının tehlikede olduğu ve bağımsızlığı ile ilgili hiçbir iyi adım atılmazken şu iktidar zamanında kötüye gidiş olduğunu bütün saygın,aklı başında ve usta hukukçular kabul ediyor.Eğer ben çok meşur kaçakçılık davasında hiç ilgisi olmasığı halde sizlerden birinin adını lekelemek ve sırf medyaya malzeme olması için erkeklerle ilişkisi var.En sevdiği film de hamam filmiymiş konuşmasını iddanameye sokarsam bu kişilik hakkına savcılar tarafından saldırılmasıdır.
Şimdi bu savcıları kime şikayet edeceksin.Soruşturma izni bile vermeyen bu hükümetin tetikçiliğini yapan savcıları aynı hükümetin bakanlarına mı şikayet edeceksin.Yargıdaki böyle boşlukların kapanması lazım.Bunları savunmak kimseye bişey kazandırmaz.Adil, eşit hukuk hepimize lazım.Hukuk yoksa demokrasi bildiğin laftadır sadece polis devleti olmuşuz demektir.Böyle saçmalıklar devam ederse Türkiye daha kişilik haklarını bile koruyamıyorsa daha çok AİHM ceza öder.
Sosyal ağlarda paylaş

Uğur Dündar'ın kişilik hakkı ihlâl edilmiş olabilir, ancak yargı tarafından değil, İlhami Yangın tarafından edilmiş olabilir.
İlhami Yangın'ın, Uğur Dündar'ın kişilik haklarını ihlal etmesi, Uğur Dündar hakkında doğruluğunu ispatlamamış olduğu, saldırı niteliği taşıyan sözler sarfetmesi sebebiyle olabilir.
Yargı, bu sözleri doğrulayan ya da reddeden bir konum almamıştır kendine. Sadece davada geçen deliller arasında, İlhami Yangın'ın, Uğur Dündar'ın kişilik haklarını ihlâl ettiği iddiaların içinde bulunduğu bir belgeyi delil olarak kullanmıştır.
Ki aslında okuduğum kısımdan başka yerde ismi geçmiyorsa, Uğur Dündar'ın şerefine, namusuna yöneltilmiş bir şey de yok ortada. Karısının Brezilya'ya gitmesi diyor ancak, Brezilya'da futbol turnuvasına katılmaktan tut uyuşturucu kaçakçılığına kadar bir çok şey yapıyor olabilir. Bunlar iyi şeyler olabilir, kötü şeyler olabilir, tam olarak hakaret kısmını da açıklayabilirse biri sevinirim?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...