Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) (Sadece dizi, kitap konuşmak yasak!) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

SuSaNoO said:

evet... kitabı okumaya karar verdim.. böyle olmayacak.

yalnız kitabı okuyanlara sormak istiyorum -kitap spoileri sormuyorum- kitabı okuduktan sonra her şeyi bilerek diziyi izlerken yine çok zevk alıyo musunuz?

Evet.

Bir de dizi ne kadar kitaba sadik olursa olsun bazi seyleri okuyanlar daha iyi anliyor sanirim. Basit bir ornek vereyim. Gecen bolumde Jaime'in dovus performansini goren kimi kisiler sasirdi. Sanirim o ana dek pek iyi bir savasci oldugu izlenimini vermemis. Halbuki kitapta onun kralliktaki en iyi kilic kullanan adamlardan biri oldugunu en bastan itibaren biliyoruz. Bu onemli bir sey degil tabii, ama boyle bir suru ayrinti var.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

SuSaNoO said:

evet... kitabı okumaya karar verdim.. böyle olmayacak.

yalnız kitabı okuyanlara sormak istiyorum -kitap spoileri sormuyorum- kitabı okuduktan sonra her şeyi bilerek diziyi izlerken yine çok zevk alıyo musunuz?

Evet.

Bir de dizi ne kadar kitaba sadik olursa olsun bazi seyleri okuyanlar daha iyi anliyor sanirim. Basit bir ornek vereyim. Gecen bolumde Jaime'in dovus performansini goren kimi kisiler sasirdi. Sanirim o ana dek pek iyi bir savasci oldugu izlenimini vermemis. Halbuki kitapta onun kralliktaki en iyi kilic kullanan adamlardan biri oldugunu en bastan itibaren biliyoruz. Bu onemli bir sey degil tabii, ama boyle bir suru ayrinti var.
bende bunu diyecektim... daha var böyle bikaç şey...
Sosyal ağlarda paylaş

kitapta diyalog olarak geçmeyen, karakterlerin düşüncelerinde anlatılan geçmişteki olayları fln dizide yeni sahneler uydurarak veriyorlar. iyi olmuş o taktik. önemli şeyleri bir şekilde anlatmış oluyorlar.

ilk kitap, bütün starklar + tyrion + daenerys gözünden anlatılıyor.

yani tyrell-renly, kral-cersei, littlefinger-varys konuşmaları gibi ortada yukarıdaki karakterlerden en az birinin olmadığı sahnelerin zaten kitapta işlenmesi imkansız. ama oralarda yönetmen kurgu hatası yapmaz inş. =)
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

720p stream çok kasmıyor mu yahu? benim yutup 360'larda bile kasıyor. gerçi dns var, otomatik alınca daha iyiymiş diyorlar da otomatik alsam da çok farketmedi bende.

al bi private tracker'dan acc rahat et bence. netin iyiyse maksimum 10 dakikada iniyor 720p...

yoo, 2mbit bağlantı ile hiç buffering yapmadan seyrediyorum her hafta.
Sosyal ağlarda paylaş

bundan böyle spoiler yapmayanların adını bir yere yazmaya başlayacağım, kaç kere söyledim //gerge

eyrie'ye gidis kötü olmus orda ki combat daha kalabalıkdı,bir de catelyn gece karanlıgında bir izcinin yardımıyla o eyrie'nin dar ucurumlu yollarına cıkıyordu orayı atlamıslar...su winterfell'de ki esir greyjoy lu adamın sex sahnesi yokdu kitapda extradan eklemişler...

Sosyal ağlarda paylaş

spo

öyle çok sahne var, işte turnuva kısmı, yolda saldırıya uğradıkları kısım, kuleye çıkılan kısım, aryanın ejderha kafataslarıyla olan kısım olsun vb kitaptakinin anca özeti olcak şekilde, yoksa çok daha detaylı herşey, ama herşeyide koyarlarsa bölüm başı 4 saat olur tabi oda var.

ama kitabı okumak lazım her türlü, çünkü şu preview haliyle diziden aldığınız zevk 10 sa kitapla beraber 100 olcaktır :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Abi, eski sayfalara bakarsan görürsün, son bölüm bile olsa bölümde olan şeyler birebir konuşulduğunda spoiler tagı kullanılacak. Tüm dizi ve manga tartışmalarında böyle. Zaten dizide olanları spoilersız yazsaydık spoiler tagına gerek kalmazdı. Herkes son bölüme kadar izlemiş değil, bazıları çeviri bekliyor, bazılarının sınavı var, bazıları yeni başlamış diziye...

Spoiler tagının amacı yani yayımlanmış bölüm bile olsa insanları spoilerdan korumak, zaten kitap yoksa bile burada olduğu gibi sadece yayımlanan bölümlerden spoiler verilebilir, değil mi?

Kitaptan spoiler yok burada ayrıca, görünce siliyorum.

Edurus, üstelik kitaptan da bahsetmişsin, önemli olmadığı için uyarmakla yetiniyorum, burada kitap+dizi konuşmaları: http://forum.paticik.com/read.php?11,5558041

Biraz sert gibi gelebilirim ama bu bölümün raison d'être diziler ve filmler sadece, spoiler küfür gibi oluyor izleyiciye tag olmayınca.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...