Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Crimson Horde. Darkfall Icin Official Paticik Guildi.

Azmodai

Öne çıkan mesajlar

Azmodai said:
bilmiyoruz. Ama skill based ve sandbox dediklerine gore yoktur. Bilemeyiz cikana kadar. Daha irklarin ozelliklerini bilmiyoruz.

yukarda yazdığım gibi var yine kısıtlama az da olsa. yani dwarf olup full mage gidemiyosun, daha doğrusu gidiyosun ama efficient olmuyo çünkü en güçlü büyülere sahip olamıyosun. ama dwarf warrior olup kendine 3-5 heal, fireball (fireball skill'lerde çok üst seviyeyse olmaz tabi) atabilirsin mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:
Azmodai said:
bilmiyoruz. Ama skill based ve sandbox dediklerine gore yoktur. Bilemeyiz cikana kadar. Daha irklarin ozelliklerini bilmiyoruz.

yukarda yazdığım gibi var yine kısıtlama az da olsa. yani dwarf olup full mage gidemiyosun, daha doğrusu gidiyosun ama efficient olmuyo çünkü en güçlü büyülere sahip olamıyosun. ama dwarf warrior olup kendine 3-5 heal, fireball (fireball skill'lerde çok üst seviyeyse olmaz tabi) atabilirsin mesela.

Betadamıydın?
Sosyal ağlarda paylaş

Rp kısmını ben bi ara okuduydum hyperion kingi krallık kurcez topragımızı geliştiricez orcları kesicez bilmemne geyiğini ondan dedim yoksa hyperion hakkında pek bişi bilmiyorum 1k+ adamları olmasından ve klasik human dwarf elf alliance ından olmalarından başka yanlış anlaşılmasın :)
Sosyal ağlarda paylaş

Alliance'in basindaki 3-4 kisi ve officerlarin bir kaci disinda hardcore rp kasan yok. Kasanlar da egleniyor iste, bizi baglamiyor onlarin ne yaptigi. Hyperionun kendi core bolgesinde yer alacagiz biz crimson olarak ve oradan takilacaz. Bakalim oyunda neler olacak gorelim :D
Sosyal ağlarda paylaş

@Azmodai

Hocam benim bildiğim Hyperion a Bağlı Clanlar var işte Wessex Falan birde onlara bağlı Vassalımtrak Clanlar var
Vasalımtraklığı bıraktık bağımsız olduk demiştin.

Hyperion'un Core Tayfası sanırım Terrae Regis benim bildiğim. İşte krallığın ana merkezi başkenti hükümeti vs her ne ise ama Wessexten farklı bir oluşum çoğu üyesi ordan olsada .

Şimdi biz Wessex gibi apayrı bir klan mı olucaz yoksa Terrae Regis denen Hyperionun Merkez Klanınamı gireceğiz?
Sosyal ağlarda paylaş

Narbonzar said:
@Azmodai

Hocam benim bildiğim Hyperion a Bağlı Clanlar var işte Wessex Falan birde onlara bağlı Vassalımtrak Clanlar var
Vasalımtraklığı bıraktık bağımsız olduk demiştin.

Hyperion'un Core Tayfası sanırım Terrae Regis benim bildiğim. İşte krallığın ana merkezi başkenti hükümeti vs her ne ise ama Wessexten farklı bir oluşum çoğu üyesi ordan olsada .

Şimdi biz Wessex gibi apayrı bir klan mı olucaz yoksa Terrae Regis denen Hyperionun Merkez Klanınamı gireceğiz?

oncellikle clan yapisini ve kingdomu arastirdigin icin sevindim. Cogu kisinin daha haberi yok bunlardan :D

Ben bundan once sayimizin belli olmamasi sebebiyle ve oyuna inanmadigimiz icin daha onceden konusurken Duke'la Wessex'e bagli bir fief / Vassal (subclan) olabilecegimizi soylemistim ve oyle anlasmistik. Acik konusmam gerekirse en fazla 20-25 kisi bekliyordum ilgi gosterecek. Sayimiz 50'yi gecince ve daha da artacagini gorunce bu anlasmanin bize yaramayacagini belirttim kendisine, malum en buyuk 3. clan biziz su an uye sayisi olarak. (Wessex - Sota sonra biz), ama yine de tam launch olana kadar kendi gucumuzu de bilemedigim icin net bisi soylemedim kendisine. Fazla oldugumuzu, iyi oldugumuzu ve olgun adamlardan olsutugumuzu belirttim, kendi capimizda uo dan beri oynadigimizi belirttim ve Terra Regis'e gecmek istedim. Biz su an Terra Regise Ait bir Sublcan konumundayiz cunku oyunda clanstone durumu nasil olacak bilemiyorum. Su anda rastgele de toprak dagitmak istemiyorlar hakli olarak, o yuzden oyun live olunca girecez bi bakacaz duruma. Biz sayimizi gorecegiz, sehir kurmak icin ne lazimmis onlara bakacagiz ve ona gore bize ya hemen clanstone verilecek, ya da yer yoksa simdilik Terra Regisin topraginda yasayip ileride alacagimiz ilk clanstone'a cokecegiz (tabi bizim de ne kadar aktif oldugumuza bagli bu).

Umarim sorunu yanitlayabilmisimdir. Su anda Alliance'in merkezi olacak olan SOL sehrinin topraklarina dahiliz ve buradaki tek subclan biziz, sonradan baska subclan gelse de biz en guclu 3. grup olarak gorunuyoruz ve duruma bakacagiz.

Amacimiz oyundan tam zevk almak ve herseyi tatmak. Sehir kurmaksa onu da yapalim, pve ise onu da yapalim, pvp ise onu da yapmak istiyorum, eminim sizin icin de oyledir.

@ Cengizhan, cengiz orc veya mahrim olmak istiyorsan maalesef Hyperionda yer alamiyorsun, kural kuraldir ve ayrim yok kimse icin.
Sosyal ağlarda paylaş

tek sorun organizasyon. türkler kendi kendilerine takılmayı severler, hele hele freeshard uo oynamışlar, "loot var lan gelin" demediğin sürece wessexte yazanlar gibi yok rangerler 3 saat günde mine korur, yok soldierler günde 2 saat drill yaparlar...

bunlar çok bize : )

hoş, görücez formation olayının ne kadar işe yaradığını. eğer cidden önemliyse formation bir süre sonra herhangi bir alliance içinde kalan türk sayısının 15 ile kısıtlandığını, geri kalanının toplanıp caravan raid ettiğini görücez bence : )

o yüzden emin konuşmaman iyi olmuş. gelip bize drill yapçan sayın moğol derse de get diyebilir çoğu kişi.

ama uo tayfasını arkaya bağlayabilirsek rahat 200 kişi olur guild diye düşünmekteyim, cimrilik yapılmadığı sürece : )
Sosyal ağlarda paylaş

Çok bilgim yok ancak uzun bir postta Anvil Society liderinindi sanırım dediğine göre Hyperion içinde her clan kendi kendini yönetir mantığı vardı yani size kimsenin şu kadar saat guardlık yapcen şu kadar dakka koyun kesecen gibi bir emir verememesi lazım. Hyperion alliance ının sizi bağladığı nokta dış politikalar diye biliyorum ama detayı azmo şimdi söyler :P
Sosyal ağlarda paylaş

şu yazacaklarımı aslında oyun çıkınca yazacaktım ama bekleyemedim şimdi yazayım dedim.

ilk olarak şu ünlü ve kime ait olduğu bilinmeyen anonim lafı söyleyeyim

"bir türk 100 çinliye bedeldir ama 100 tane türk yan yana gelse 1 çinli etmez"

buradaki çinliyi bşka bir şeyle değiştirebilirsiniz. Herneyse ne demek istediğimi anladınız. siz ne kadar kendinize güenseniz de bu oyun piyasaya odğru dürüst çıkarsa etrafınızdaki insanlarda sizin peşinizden oyuna gelecekler (örnek diğer mmo oyunları) Siz ne kadar clana ve clanın kurallarına bağlılığınızı korusanızda kesin çatlaklar oluşacak iç kavgalar olacak.

Oyunda full loot var ve combat sistemi friendly fire durumuna epeyce açık. Ki bizim gibi agrasif ve en ufak durumda kavga çıkaran topluluklar için çok tehlikeli bu durum. Bir de online oyuncu kitlemizin büyük çoğunluğu wow ve knight tan başka oyun bilmediğine göre bu tarz bir oyun oynarlarsa sudan çıkmış balığa dönebilirler. (çounlua göre konuşuyorum)

Bir örnek vermmem gerekirse:

1. ve 2. kişi diyelim Bunlar daha önce uo oynamış kişiler olsunlar ve birbirlerini tanıyor olsunlar paticik deki oluşum altında karakter yarattılar, klana son derece bağlılar ve herkese destek olmaya çalışyıorlar. sonra 1 in ve 2 nin arkadaşları oyuna dahil oluyor bu elemanların ortak özellikleri de bu tür bir oyunu dah önce oynamamış olmaları. Bu elemanlar 1 ve 2 nin arkadaşları oldukları için klana giriyorlar. Belli bir süre sonra olaylar başlıyor.

1 in arkadaşları ile 2 nin arkadaşları saçma sapan bir sebepten birbirlerine giriyorlar ya da alliance daki başka bir guild in elemanları ile birbirlerine giriyorlar sonra oyun mekaniğini yeterince çözdüklerini iddaa edip clandan ayrılıp kendi liderlikleri altında yeni bir klan oluşturma çabasına giriyorlar. 1 in arkadaşları 1 e " bırak onları bizim klan a gel diyorlar 2 nin kiler de aynı şeyi diyor.

Sonuç tamamen dağılmış bir paticik organizasyonu ve tonla ufak tefek türk raid partileri.

Tamam son derece kötümser bir tablo çizdim ama 70% olacak olaylar bunlar. değil 200 kişi 2000 kişi de olabiliriz aslında ama kesin bölünmeler yaşanacak.

o yüzden önerim her önüne geleni klana almamak. Açık açık kurallarımız koyalım ve buna uyamayacak olan kişi babanın oğlu bile olsa bunun içinde olmasın. (kurallar derken çok katı kurallar değil ama en azından alliance içinde bizi rezil etmesinler)

Neyse bunlar için hala daha erken ama ne biliyim içimden geldi :P
Sosyal ağlarda paylaş

yaw tabi kavga olur simdi dusunun soyle olsaydi
lider gelince herkez otur cak kimse konusmicak ve saatlerce oyle kipirdamadan yoga falan yapsak dogal olarak kavga etcek vakit kalmicakti (japon still) asdasfasf
valla organizyasyon isine gelicek olursak her uyeye kendini kanitlayanakadar trial member demek bence oldukca dogru ve atiyorum 20 gun kendini kaniylayamassa kick ...
neyse yaw bunlari yuksek kurul toplantisinda konusurusunuz :) ama once yonetici kadrosunu secmek gerek ceo direktor yan direktor, orta hakem, yan hakem diplomat halkla iliskiler bakanligi ,odalar birligi ...
herkez gorevini yaparsa ortamda kaos cikmaz demi
Sosyal ağlarda paylaş

girdikten sonra kurallara uymak değil. guild'a alınma kuralları olmalı asıl bence.

mesela atıyorum 3 senedir pati'ye üye olanlar otomatik alınabiliyor olmalı
bu pati üyelerinin max 2 veya 3'er tanıdığı alınmalı. tanıdıkların tanıdıkları alınmamalı. sadece 3 yıllık üyelerin 2-3 tanıdığı alınmalı
belki yaş sınırı getirilebilir ama bunu kontrol etmek zor olur

vs gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi, D@rkwish gibi pis casuslarin oldugu mekanda her ne kadar ic islerimizi konusmak istemesem de... ( :P ) sizin sorularinizi yanitlayayim hemen.

1- Kesin konusmadim, Hyperion genel olarak insanlar acisindan kankaci mekan olsa da, kalabalik ve bize guvenli bir baslangic saglayacak olsa da kendisiyle hem fikir olmadigim bir cok konu var... Cok heycanlilar ve simdiden generaller, kanunlar, kurallar, counciller, chamberlainler, papalar, piskoposlar her haltlari belli. Benim bile daha oyun baslamadan 3 tane 'madalyam' var hyperionda ustun hizmetten dolayi falan ama geyik bunlarin hepsi.

Siz de deneyimlisiniz az cok, bu kasis planlar hep ama hep patlar live olunca. Simdiden knightlar var sunlar var, feodal yapi var falan filan ama hic biri kalmayacak launchta o yuzden korkmaniza gerek yok :P

Neden ayri bir şehir olmadık?
Kesin konusmamamin nedeni simdiden ben kac kisi oldugumuzu bilemem, forumlarda 100 kisi gozukuyoruz ve herkes kankalar da gelecek falan diyor ve sayi kac olacak bilemeyiz. Bunlarin yarisi oynamayada bilir, sayi 20 de olabilir. Bunun disinda ben dahil bir cogumuz gunde max 2-3 saat ayirabilecegiz oyuna (artik buyuduk, herkesin isi gucu var) belki o kadar bile degil... simdiden bagimsiz sehir olacaz sorumlulugunu almak istemedim cunku eger oyun tahmin ettigim gibi cikarsa, o sehiri kurmak icin binlerce odun modun farmlamamiz gerekebilir, o da bizi kasar. Bi baslayalim oyuna, kac kisiyiz neyiz gorelim, sonra yavas yavas yapariz. Ilk gunden sehir kurup 3 hafta sonra yikilmaktansa yavas yavas yaparim daha iyi.

Neden Wessex subclanden Hyperion Subclanine gectik?
Cunku Wessex cok kastiriyor. Simdiden ise yaramayacak hayalleri var ve ben o gerginlik oldugu zaman orada olmak istemiyorum. Kimse kimseye gunde min 2 saat sunu bunu yap diyemiyor guildde, ama drilldi, trainingdi bunlarin hepsini yapacaklar. Bir kac tane drill sergeant falan da var simdiden, ben bunlarla muhattap olmak istemiyorum. Biz 15-16 yasinda cocuk degiliz, hepimiz essek kadar adamlariz, bu saatten sonra da ben sahsen hic gerilemem yok sen surda yuru burda yuru diye.

Biz kendimizden sorumlu olalim istedim, drill mrill yalan, dovuse dovuse alisilir, eger formasyon ise yararsa da (ki hiiiic inanmiyorum) bir sekilde kendimiz antreman yapariz kafamiza gore. Onun disinda da ben istiyorum ki biz kafamiza gore ufak birlikler olusturup akina gidelim, yol keselim, dusman sehire dadanip crafterlarini oldurelim falan filan... oturup ta saatlerce politika yapmakla ugrasmak istemiyorum ortada bisi yokken... oyun gercekten bunlara degerse daha sonra yapariz nasolsa.

Ee neticede durumumuz ne?
Biz oyunun en buyuk alliance'ina uyeyiz su an. Cok fazla dusmanimiz da olacak bunun icin ve bol bol oldurulecek hedef. Crafter olmak isteyen arkadaslara sehir sinirlari ve korumasi dahilinde resource saglama imkani var ve bunu degerlendirmek istedik, ama bunu yaparken de kendimizi disardan adamlarla muhattap etmeden yapalim istedim.

Her geleni aliyoruz clan'a? Kavga dovus hede hodo?
Bundan korkmayin. Bir suru kavga dovus senaryosu var. WoW oynarken 20 kisiydik, cok samimi adamlardik (ben, arcane, sam, popeye, athea, hellhound, abso vs. vs. ) ve ona ragmen kavga dovus olurdu. Onemli olan bunlari atlatabilmek ve herkesin bir sure sonra barisip devam edebilmesi.

Guildin kurallari olacaktir mutlaka. Bunlara uymayanlari da uyarmak gerekecek ve maalesef herkes kanka olunca da cok zor oluyor bu, farkindayim. O yuzden bastan anlayis gostermenizi rica edecegim, her ne kadar powerplay yapip gunde 20 saat kastirmak istemiyorsak ta, kastigimiz sure icinde de oyuna pozitif etki etmek istiyoruz. WoW gibi zorunlu raid saati olmasa da, oynadigimiz sure icinde de belli basli kurallara uymak gerekecek.

Üye alımı falan nasıl?
Uye alimini su ana kadar pati ici oldugu icin rahat tuttuk, zamanla on sayfa yapmaya calisacagiz, php bilgisi olan birileri yardim ederse bir basvuru formu yapacagiz. Uzun vadede amac yabanci da almak guilde, her zaman icin yabanci turk karisik guildler hosuma gitmistir, guzel ortam oluyor, insan degisik milletten arkadas edinince oyun gucu degisiyor falan, guzel seyler bunlar.

Guild Kurallarini yayinlariz yakinda, uymayanlar da guildden ayrilmak isterlerse ayrilirlar, cok kati olmayacak ama zaten merak etmeyin, boyle baslarsak herkesin belli "birlikleri" olacak... kisaca herkes 10luk, 20lik kankaci gruplari olarak takilacak, ve amac ta bu. O ekip dusmana baskin yapabilir, denize acilip teror estirir vs.

Guilde girince yapmamiz sart olan seyler olacak mi
Guilde girdiginiz zaman sizin iki tane direkt sorumlulugunuz oluyor.

1- Guild tax olacak, otomatik bir sistem bu zaten, 15-20% falan olur en fazla ve faydasi size olacaktir, guilde olacaktir.

2- Sehrimiz saldiriya ugrayinca o an online olan herkesten acil olarak savunma cagirisi yapilinca gelmek zorunlu olacak. Ve eger buyuk bir guild saldirisi da olacaksa, online olan askerlerin hepsinin katilmasi rica edilecek.

Bunlarin disinda ama bir suru dusmanimiz olacak, hedef olacak, karsit irk olacak, istedigimiz gibi ufak ufak ayrilip teror estirebilecegiz, dagda maden cikarabilecegiz veya oturup sohbet edip geyik yapabilecegiz. RP zorunlulugu yoktur, ama yapmak isteyen varsa da Hyperionda cok rpci var, onlara da katilabilirsiniz.

Baska soru varsa buyrun.
Sosyal ağlarda paylaş

benimde birkac sorum olcakti orc yasakmis ya mahirim odami yasak ila tangali elf acmamizmi gerek ? (tangayla baska rp yapilir)
bide bu tax meselesi sadece pve den gelen lere olcak demi yoksa marketing e falanda sıcrıcakmi eyer sıcrarsa hepimizi tuketir o vergi. kdv den yuksek o 18% di :)
teamspeak mi kullanilcak ventrilo mu (ventriloyu hic sevmem)?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...