Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patch 3.0.8 PTR Notes

Nessarien

Öne çıkan mesajlar

Valla şuanda gayette güzel toplanıyor, niye yeni talent gelince birden toplanamıyor oluyorlar?

Arcane Meditation (Rank 3) + Mage Armor + Glyph of Mage Armor = temiz temiz %80 mana regen olarak kullanıyorum ben hiç sorunsuz. Buna yeni talentide eklersen yeni değer toplanarak %110 olur. Ancak oyun mekanikleri %100'ü geçmesine müsade etmediği için o %100 olur emin olun.

Eskiden level 60 olduğumuz zamanlarda Darkmoon Card: Blue Dragon ilk oyuna eklendiğinde mage armor + Aura of the Blue Dragon %130 casting mana regen sağlıyordu. Sonra bunun saçmalığı farkedilince düzeltildi. Yani o düzeltme olmasa bunların hepside gayet %110 çalışırdı.

Edit: hatta birde kaynak koyayımda tam olsun :D

[quote=wowwiki]
Mana regeneration
Multiple ratios do stack, but can never exceed 100%.
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard'ın son duyurduğu, aşağıya alıntı yaptığım 2 değişiklik ile http://www.wowhead.com/?talent=of0Vck0cZ0E0bRhfuVubGst bu build %15 farkla lider duruma yükseldi. Torment the Weak'den gelen %12 fireball buffı, üstüne %30 mana regen şaka gibi birşey.

said:

Talents
Fire
* Pyromaniac now Increases chance to critically hit by 1/2/3% and allows 10/20/30% of your mana regeneration to continue while casting..
* Hot Streak now also affects Living Bomb.

Arcane
* Torment the Weak now affects Arcane Blast as well and does bonus damage to targets afflicted by any kind of slowing effect (e.g. Thunder Clap).
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Titan's grip'e gelen değişiklik bir buff değil yalnız. Sadece yapılacak değişikliğin ilk kısmı. Sonra 2. kısmı gelince burda nerf çığlıkları atmayın lütfen.

Titan's grip'in miss penaltısı çok rahat bir şekilde aşılıyordu ve hit caple birlikte çok dengesiz dps'ler çıkıyordu. Sonuçta hit kasmak hem beyaz hem sarı vuruşları bufflayınca illaki her mantıklı warrior kasabiliyordu.

Bu sebeple Titan's grip'e direk engellenemez bir %X kadar hasar penaltısı koymaya karar verdiler. Çünkü önemli olan praya bir sabit penaltı koyabilmek. Hit penaltısı sabit değildi çünkü, gayette bypas ediliyordu.

Ediliyordu yahu, 361 rating'e eristiginde zaten yellow hit cap'e ulasmis oluyordun TG haliyle, simdi biraz daha asagi cekmis oldular, daha cok AP ve crit stackleyebilecegiz gorunuse gore.

Ikinci kismi bilmiyorum tabi, bakalim ne yapacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Blizzard'ın son duyurduğu, aşağıya alıntı yaptığım 2 değişiklik ile http://www.wowhead.com/?talent=of0Vck0cZ0E0bRhfuVubGst bu build %15 farkla lider duruma yükseldi. Torment the Weak'den gelen %12 fireball buffı, üstüne %30 mana regen şaka gibi birşey.

said:

Talents
Fire
* Pyromaniac now Increases chance to critically hit by 1/2/3% and allows 10/20/30% of your mana regeneration to continue while casting..
* Hot Streak now also affects Living Bomb.

Arcane
* Torment the Weak now affects Arcane Blast as well and does bonus damage to targets afflicted by any kind of slowing effect (e.g. Thunder Clap).

Snared olmadan o %12 bir işe yaramıyor =p Mis gibi frostfire buid var %100 frost crits vs, ben hala iddia ediyorum %20 daha fazla regen için deymez =)
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi hiçbir oyun yapımcısı, tasarımcısı neyse bu kadar gerizekalı olamaz, bunlar kasıtlı olarak birine buff birine nerf birine buff 2 ay sonra nerf her classla oynuyorlar oyun hamuru gibi, bir insanın bir oyunun dengesini bunca senedir tutturamamsı için gerizekalının başkanı olması gerekir, ben bunu kasıtlı olarak yaptıklarını düşünüyorum buff&nerf game.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Snared olmadan o %12 bir işe yaramıyor =p Mis gibi frostfire buid var %100 frost crits vs, ben hala iddia ediyorum %20 daha fazla regen için deymez =)

Zaten olay o, eskiden bosslara snare olmadığı için anlamsız olan bu talent artık yukardada alıntı yaptığım gibi tüm tankların kullandığı Thunder Clap, Judgements of the Just, Infected Wounds gibi skillerin hepsinden etkilenecek. Eee bunlarından bossun üstünden hiç eksik olmadığını düşünürsek, bu direk fireball'a %12 buff demek oluyor.

Edit: Üstünede Spell Impact'den %6 bonus alınca sırf arcaneden %3 crit, 1.06x1.12= %18,7 bonus damage alacak fireball.

Edit2: İmla
Sosyal ağlarda paylaş

COH değişimini abartmayın lütfen sahip olduğumuz tek spell coh değil bizi bunu kullanmaya iten blizzard olsada wotlk ile beraber oldukça etkili hale geldiğini görmeyen yoktur. Ben 1m healing yaparken 250-300k healing yapan 3 shamanı depresif hale sokuyordum bu normal mi ? Çok açık ve net; hayır normal değil. Pek bir özelliği kalmadığı düşüncesiyle holyden keyif alamayıp disc oynamaya başladım. Bu seçimi yapmamda en büyük etken bu oldu açıkçası :)

Coh için uygulanan 6sn cd yerinde bir değişiklik encounterlar buna göre değişime uğrayacaktır.(bkz malygos) Raidler için daha fazla shaman gereksinimi duyulacağını sanmıyorum o yüzden spot endişesi içine girmeyin.

Eğerki priestler çok kötü bir duruma düşerse (mevcut encounterlar için bunu söylemek zor ama yeni gelecek encounterların yapısı ne gerektirir bunu görmek gerek) blizzard zaten gerekli düzenlemeyi yapar. Bunuda coh üzerinde oynayarak değil talentler üzerinde bir değişime giderek daha efektif bir spell ile çözer ya da raidi etkileyen oldukça faydalı bir ya da birkaç aura ile bu sorun çözülür.

İzleyip görelim bakalım neler olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:
Circle of Healing nerfi 2 aydır gündemde olan birşey zaten ya cd gelicekti yada arcane blast gibi kullandikca manası artıcaktı bi nerf gelicekti illa zaten adamlar ona görede combatlarda aoe heal gerekmicek dediler malygosuda nerfleyebilceklerini sölemişlerdi

Eyvallah nerflesinlerde, instant olan bi olayı nerfleyip 1 sn cd koyarsın, 2 sn cd koyarsın hatta 3 sn cd koyarsın, eyvallah der anlarım. Ama instant ı 6 sn cd ile nerfleyince ohaa diyo tabi insan. Çoğu priest talentlerinde değişikliğe gidecektir bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien said:
COH değişimini abartmayın lütfen sahip olduğumuz tek spell coh değil bizi bunu kullanmaya iten blizzard olsada wotlk ile beraber oldukça etkili hale geldiğini görmeyen yoktur. Ben 1m healing yaparken 250-300k healing yapan 3 shamanı depresif hale sokuyordum bu normal mi ?

Artık elinden COH u alınca 1m yerine 500k lar görmeye başlayacaksın. COH spamı bırakınca bu sefer greater heal spamları gelmeye başlayacak gibime geliyor. O da cast edene kadar diğer healerlardan target heal edileceği için birçoğu overheal olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Boci said:
Nessarien said:
COH değişimini abartmayın lütfen sahip olduğumuz tek spell coh değil bizi bunu kullanmaya iten blizzard olsada wotlk ile beraber oldukça etkili hale geldiğini görmeyen yoktur. Ben 1m healing yaparken 250-300k healing yapan 3 shamanı depresif hale sokuyordum bu normal mi ?

Artık elinden COH u alınca 1m yerine 500k lar görmeye başlayacaksın. COH spamı bırakınca bu sefer greater heal spamları gelmeye başlayacak gibime geliyor. O da cast edene kadar diğer healerlardan target heal edileceği için birçoğu overheal olacak.

Pardon ama pek içi dolu bir yorum olmadı bu. Ortaya priest mekaniklerinin işlevini göze alarak yorumda bulunmak daha faydalı bir tartışma ortaya çıkartır.

Priest birçok alternatife sahip bir classdır. Karakter üzerinde değişime gidip crit ve haste stackleyip coh cd aktifken flash heal ile mana kullanımını düşürüp gelen critlerle artan haste ile oldukça hızlı şekilde healing görev paylaşımı sonucu kendine düşen grup ya da grupları rahatlıkla ayakta tutabilir. Coh gibi kolay olmaz orası kesin ama imkansızda değil. Zaten böyle olması bir classı zevkli kılar hoplayıp zıplayıp 1 tuşa basmak değil.

Bunun yanı sıra discipline priest olarak oldukça iyi main tank healer olunabilir yeni değişimden memnun olmayanlar böyle bir tercih yapabilirler.

Daha önce vurguladığım gibi eğer bu değişiklik shamanları oldukça ön plana çıkartır ve priestleri köreltirse buna coh üzerinde bir değişim yaparak değil yeni talent/spell düzenlemeleriyle çözüm getirilir. Yaşanacak bir soruna, bir olumsuzluğa kulaklarını kapatmazlar tıpkı şuandaki yaptıkları gibi bir çözüm getirirler.

6 sn cd en iyi çözümdü demiyorum yanlış anlaşılmasın fakat bir çözüm ben Ghostcrawler'ın yerinde olsam önerilere biraz kulak verir holy talent ağacında radikal değişimler yapardım. Eğerki bu değişiklik sonrası buna ihtiyaç duyulursa zaten tembel tembel yatıp bu durumu izlemez gerekeni yaparlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien said:
Pardon ama pek içi dolu bir yorum olmadı bu. Ortaya priest mekaniklerinin işlevini göze alarak yorumda bulunmak daha faydalı bir tartışma ortaya çıkartır.

Dur senin için biraz içini doldurayım.

Priestlerin en çok kullanıdığı özellik midir COH : Evet (genel olarak böyle.)
Priestlerin heal meter da üst sıralarda yer almalarını sağlayan ilk özellik midir COH : Evet
Raid leaderlerin, raidlerindeki priestlerde COH özellikleri olmalarını isterler mi: Evet

Sen COH u devamlı kullanmayan bir oyuncu olabilirsin. Ama hepimiz şunu kabul ediyoruz ki Blizzard bizi COH spamlamaya mecbur bıraktı. Ve arkasından da bu özelliğe 6 sn cd eklediyse adama sormazlar mı sen ne ayaksın diye :)

Birde şunu anlamıyorum, Flash Heal spamlamak sorun diilde COH spamlamak mı sorun? COH spamlayınca bot oluyosunda Flash Heal spamlayınca mı olmuyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

Boş argümanlarla geliyorsun kusura bakma. İçi boş dedim hala boş pek dolu değil. Ben birşeyleri spamlamak gibi bir daraltmaya gitmedim çeşitlilik olması gerek dedim. Ufak bilgiler dahilinde açıkladım ama iki kelime seçip ona odaklanıp cümlelerimi kendi anlayışın doğrultusunda değerlendiriyorsun ki aslı böyle değil.

Qq konusuna gelince evet bencede offical forumlar qq için çok daha iyi biryer.
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien said:
Boş argümanlarla geliyorsun kusura bakma. İçi boş dedim hala boş pek dolu değil. Ben birşeyleri spamlamak gibi bir daraltmaya gitmedim çeşitlilik olması gerek dedim. Ufak bilgiler dahilinde açıkladım ama iki kelime seçip ona odaklanıp cümlelerimi kendi anlayışın doğrultusunda değerlendiriyorsun ki aslı böyle değil.

Qq konusuna gelince evet bencede offical forumlar qq için çok daha iyi biryer.

İçindekileri bu kadar kusmaya gerek yok. Çok genel bir ifade kullandım orada. Forumlarda millet aylayıp zırlıyordu coh gitti öldük bittik diye.

Öl arkadaş, ben elli tane büyük kullanıyorum, gıdım gıdım heal atıyorum raide. 5 kere tek tuşa bas, hop herkes fullensin. Yok öyle yağma.

Dandik coh yüzünden priestlere allah gözüyle bakıyor millet, bize de (druid, shaman vs.) dötüyle gülüyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...