Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Youtube' a Nasıl Girilir?

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Forumda aradım ama güncel bir şeyler bulamadım.
Benim bildigim sadece ktunnel gibi sitelerden girilebildigi idi. Ben de hep öyle bağlanıyordum.
Geecenlerde iş yerinden açıldı mı acaba diye denedim küt açıldı.
Takıldım. Akşam eve geldim yok. Dedim gene kapanmış. Sonra bugun gene aynı bilgisayardan denedim baktım yine açık. Kendi bilgisayarıma geldim "mahkeme kararıyla kapalı". Önce diğer bilgisayara ayar yapıldı herhalde diye düşündüm aradım ayar bulamadım internette. Sonra başka bir makina daha denedim onda da açılıyor.
Kısacası iş yerinden xp yüklü makinalar youtube'ye cart diye giriyor. Bir tanesini ben kurdum zaten windowsunu vs. ayar felan da yapılmadı. Tek fark xp yüklü olanlar domain üzerinden çalışıyor. Vistaların Home editionları desteklemediği için domain altında çalışmıyor. Bu yüzden mi dicem ne alaka diyorum.
Neden XP yüklü bilgisayarlar sorunsuz girerken Vistalar bağlanmaz. Hai onu geçtim ben bilgisayarım ile youtube' ye nasıl gircem.
Sonuçta bir yolu varmış benim bilmediğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki de ne ayarı değiştiriyor o program
Host dosyasına ekleme yapıyorsa eğer bilgim o çalışmıyor, çalışsa da şimdi youtube' yi açan bilgisayarın host dosyasına baktım editleme de yok.
Nasıl açar bu youtube'yi. Bizim bazı bilgisayarlar RTE' nin networkune mi bağlı acaba.
O seyredebiliyormuş. Bizim elemanlar da izliyor.
:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
hosts dosyasına da şunu ekle:

208.117.236.69 youtube.com
208.117.236.69 www.youtube.com

Dosya nerede mi?

%SystemRoot%system32driversetc

Eğer burada değilse Registry'den şuraya bakarak yerini öğrenebilirsin:

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesTcpipParametersDataBasePath

Unix'lerde (MacOS, Linux, BSD) şu dosya:

/etc/hosts