Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AOC Patladı mı?

EzerGecer

Öne çıkan mesajlar

Dacop said:
lead developer ile cyb0rmu yaptın nerden biliyorsun patchlerin hazır oldugunu?

hiç bir patchleri hazır degil.. adamlar yeni exp pack için çalışıyoruz dedilerya (age of conan: the other half)

Ya sonuçta karamsar olmak yada olmamak sizin elinizde sizi ikna etmek içinde uğraşamıyacam . Sadece forumları takip etmenizi dilerim.

http://forums-eu.ageofconan.com/showthread.php?t=83420

bir örnek
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır, Blizzard böyle birşey yapmadı.

Monotonlaşan oyuna yenilikler getirmek (arena vs.) ya da bug düzeltmek bir MMO için doğal şeyler. Benim bahsettiğim oyunu oyun yapan şeylerin bile oldukça eksik olması ve bazı akıl almaz büyüklükte buglar olması. Bunları düzeltmeden oyun çıkarıp, bir de açılış yapıp insanları parayla oynatmak resmen saygısızlık.

Diyorum ya, "PvP oyunu" diye lanse ediyorsunuz ama bir bounty hunter, bir PK olaylarını bile yazmadan oyunu piyasaya sürüyorsunuz sonra, neresi tamam peki bu oyunun o zaman? "WotLK ve WAR çıkmadı ilk biz çıkarmalıyız, oyunumuzda yürünüyor, combat da tamam, de haydin o zaman sürelim de alan kefaller çıkar elbet, beta testten de kar ederiz" deniyor resmen.

(Her Blizzard oyununda olduğu gibi WoW bug konusunda da oldukça iyiydi o da ayrı bir konu. AoC'da halihazırda WoW'un final betasına göre bile 5-10 kat bug vardır heralde.)
Sosyal ağlarda paylaş

draedan said:
s@lince said:
zira aoc warhammera göre daha az "patlak" bir oyun olacak.

aoc un ilk ayindaki bug lar :

* stat lari hicbirinin calismamasi ( bir rpg oyununun temel tasi nedir ? )
her oyunun temel tası farklıdır hatta bazı oyunlarda temel tası olarak gorulen seyler hıc kullanılmayabılır. aocta statlar pve ye yonelık ufak tefek ekstralar kazandırır. dırek dmg yada defans alacaksan yıllarca kasıp ıtemle almaya calısmaz gıder pazardan satın alır oynarsın ustelık lvl 40 tan ıtıbaren yapabılırsın. nıe omrumuzu dungeonlarda curutelımkı. ıste rahat rahat oynuyoz. ne kotu sey yapmıs adamlar.

* lvl 40 kusurden sonra content in bitmesi, 80 e kadar devamli olmasa bile grind in cok olmasi. Bu bahsettigim grind, everquest grind i degil, orada en azindan gidilecek yerler belliydi 2-3 lvl boyunca bir dungeon a girer, hem item hem mob eglenerek ama ayni yerde saatlerce keserdin. Burada ise kesecek mob bulunamadigi zamanlar oldu, 4-5 lvl ustu kesmek zorunda kalanlar vardi.
everquestın grındınden nefret ettıgım kadar baska bısı yoktu ufacık harıtalar bulunamayan moblar. alınamayan xp ler. herhalde eq2 nın cıktıktan 3 yıl sonakı halınden bahsedıyosun yoksa cıktıgında aaa %0,02 verıyo bu mob dııp saatlerce aynı mobu farmladıgımızı ama bı turlu lvl alamadıgımız ben gayet hatırlıyorum. ılk cıktıgında ne ne kadar dmg vuracagı ne statların ne verecegı nede bırak yemeklerın sana % bılmemnelık regen verecegını dahı yazmazdı. ben 80 ı sıngle kastım hıcde zorlanmadım her on lvl ın son 2 lvlında questlerı bıtırdıgın ıcın 2 lvllık grınd soz konusu olabılmekle beraber hıc de senın dedıgın gıbı degıldı. kalıkı oyunda kendınden yuksek lvl mob kesmek daha fazla xp verdıgınden hepımız onu yapıyoduk

* dungeon larin neredeyse hepsi bug li idi. Boss'lar ya cok gucsuz, ya mal mal bakiyordu, item dusurmeyenler coktu. Dunyanin bir ucundan agro lanmis mob lar gelirdi.
hepsı degıstı evet boslar bencede guscsuz sayılır ama raıd boslar saglam. oyunda 2 ayrrı agro var buırısı tauntla calısyor bırı hate lvlla hate lvl senı dunanın obur ucunda dahı populer yapabılır. oyun bılgısı sart.

* Crafting.. hic calisti mi ? gemcutter larin bug i client crash yaptirdi. Haftalarca gathering de ot toplayamadik.
hala sorunlar ve gelısmeye ıhtıyacı var ama craftıng calısyor.

* Sehirler.. o kadar para, emek karsiliginda yapildi, ama bazen bina cikmadi, resource lar cope gitti.
degıstı calısyorlar keeplerde dahıl

* Lag, spike, oyundan dusmeler saymiyorum, bu bir genel ilk cikan mmo sorunu, eksiksiz bizi sasirtmadi oyun.
oynadıgım tum oyunlarda bu vardı helekı eq2 swg gıbı grafıkal agırlıkları olan oyunlarda 1 kac sene sıonra dahıo vardı kı soe nın alt yapısını ve sermayesını goz onunde bulundurdugumuzda daha netlesır durum bence. wow u solemıcem bıle blızz endı cebını doldurmaktan playera hıc bısı yapmaz.
* Female dps - animasyon sorunu.
duzeldı
* Mount larin , normal kosu hizinda olmasi.
hemen duzeltılmıstıı zaten

Yukardakilerin cogu, en basit bug lar. Bug bile degil, resmen yapilmamis, hazir olmadan, denenmeden cikmis kisimlar.

Bende aoc oynamak istiyorum, yuksek lvl lara geldim biraktim duzelene kadar.

War beta oynuyorum, yukardaki EN BASIT bug larin hicbiri yok, bu yuzden patlama konusunda AOC un yanina baska bir oyun yaklasamaz ( bug larin en temel seyler oldugunu dusunursek )

buna yorum farkı demek lazım sanırım war betayla ılgılı dusunceler cok ama cok farklı.
onemlı olan sevdıgın yada sevebılecegın oyunu oynamak.
bıde en onemlısı neyse onuda solemıyım kendın bulursun artık
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bence de yorum farkı, bu oyunda 80 olduktan sonra eğer dungeona gidelim dediğinizde grubu kuran, epic kesh yapan,gerekirse başka gruplarla birleşip raid yapan, FOD'da gold grind,Poitainde epic item grind gibi abuse edilecek mevzuları sizlerle paylaşan bir Guild Masterınız varsa oyunda content yok diyemezsiniz..
Sosyal ağlarda paylaş

kasanlar kasıyor oynayanlar oynuyor sevenler seviyor kimse benim sevdiğimi sevmek zevk aldığımdan zevk almak zorunda değil ben ne çıksa oynuyorum öyle bir göçebe hayatım var funcom işin içine etti ancak aoc un çıkışı okadarda kötü değildi en azından adamlar risk alıp yeni birşey yaptılar çakma wow yapmadılar ki pvp patch i temmuz başında gelseydi oyun efsane olurdu.

warhammerda gelicek oturucaz oynuyacaz görücez, aoc da content eksik aslında değil ama eksik :D, wow çıktığında ubrs tek raid mekanıydı düşünün 15 kişi ki bu oyuna laf eden adamların çoğu hayatında 15 kişilik ubrs görmemiştir dün mmo oynamaya başlayıp bugün ahkam kesenlere acıyorum.

war da çok farklı olmayacak oyun zaten kuşa döndü şehirler gitti classlar gitti craft aklıma geldikçe gülüyorum.O kadar beta leak bir tane pve content yok onlarda safi pvp kasmışlar ama insanları kesicekmi belli değil

boşverin bunları isteyen istediğini oynasın ben son birkaç senedir almadığım keyfi geçen akşam arkadaşlarla oturup risk oynarken aldım
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
kasanlar kasıyor oynayanlar oynuyor sevenler seviyor kimse benim sevdiğimi sevmek zevk aldığımdan zevk almak zorunda değil ...

... boşverin bunları isteyen istediğini oynasın ...

Bu mantıkla bir yere varılmaz, zevk meselesi olduğu ortada. Kimse de kimseye oyna veya oynama demiyor zaten.

Yakında biri de çıkar "siz hayatınızda böyle oyun yaptınız mı da eleştiriyosunuz" der, iyice limon sıkılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bi arkadasim 1.5 senedir wow oynuyor. Aoc cikarken Birak su wow'u dinazor oldu dedik. Israr ettik gelmedi mutluyum dedi. Iyiki de gelmemis diyorum simdi. Benimle baslayan 2 arkadasta birakti. Yeni arkadaslar edindim tabi su an. 80'leri biraktik alt karakter kasiyoruz zaman gecsin diye.
Kusana kadar epik Khes'te farmladik. Fotd'de boss ta kestik, potainde epik dusuren deamon'lari da farmladik, nerflenene kadar epik kheste cyclone, totem le tek basima boss da kestim vs... Bunlarin hepsi mmorpg'de en sevmeyerek yaptigim sonsuz gring, grind isleri.
AOC Vaad ettiklerinin hemen hicbirini yerine getirmedi. Kirli politikacilar gibi yalan ustune yalan.
Oyun cikmadan o kadar reklamini yaptiklari Siege savaslari mesela saldim cayira mevlam kayira. Tartismaya degmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

wow çıktığında ubrs tek raid mekanıydı düşünün 15 kişi ki bu oyuna laf eden adamların çoğu hayatında 15 kişilik ubrs görmemiştir dün mmo oynamaya başlayıp bugün ahkam kesenlere acıyorum.

Çıta yükseldikçe insanların daha düzgün, daha bütün ve daha dolu bir oyun istemesi(evet release'de) mantıksız mı sence?
Aoc'dan seneler sonra çıkan bir oyunun release'ini taa gidip wow'un release'i ile mi kıyaslayacaksın? Zaman geçiyo , teknoloji gelişiyor bir sürü oyun çıkıyor, batıyor ve bunların hiç birinden de ders çıkarmayan bir firmanın işi apaçık ortada. Seneler öncesinde ki wow 'un release'i de böyleydi mantığı bana biraz acınası geliyor asıl.Daha iyi iş çıkarmadıkları için eleştirmek te çok daha mantıklı geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten hiçbir zaman yeni çıkmış bir MMO'da hata olmamasını beklemedim, beklemem de. Beni delirten ve ilk ay sonunda hesabımı kapatmama neden olan firmanın vurdum duymazlığı oldu. World of Warcraft da, Star Wars Galaxies de bug kaynıyordu ancak kolayca çözülebilecek bir çok hata hemen düzeltiliyor. Ticketlarıma en geç 1 saat içinde cevap veriliyordu...

- Oyunda basitçe düzeltilebilecek binlerce minor glitch varken, yapımcıların bir ayda yaptıkları en büyük yenilik Chat yazılarının renklerini değiştirmeleri ve level atlama sesi eklemeleri oldu.

- Guild sistemi her bakımdan sorunluydu. Bir guild leader olarak attığım hiçbir petition cevaplandırılmadı. Öyle ki bir noktadan sonra uyanık kalarak sabahın 3.30'undaki sunucunun resetlenmesinde girip ticket atıp ilk sırayı alıyordum. Ki bu durumda bile ticket'ım o gün içinde cevaplandırılmıyordu. Bir noktada yanlışlıkla çıktığım (Ünlü Leave butonu evet) guildim 1 hafta boyunca guild leadersız kalmak zorunda kaldı.

- Sırf bu oyun için gidip yeni bir kasa topladım. Nitekim AoC 38xx serisi kartlarda oluşan bir sorun yüzünden en düşük ayar ve çözünürlüklerde bile 15-20 fps'den yukarı performans alamadım.Bu sorun için hiçbir çözüm önerilmediği gibi Funcom yetkileri açılan konulara cevap bile vermediler Hesaplayın bugün pc oyuncularının yüzde kaçı 38xx? serisi kartları kullanıyordur. %5? %8? Bu firmanın oyuncularının %5'ini umursamadıklarını gösteriyor.

-Onca sorun yaşamama rağmen forum üyeliğim ancak 3 haftada açılabildi. Açıldığında ise funcom'un hiçbir mesaja cevap verip ilgilenmediğini görerek yıkıldım.

-Oyunda level 40+ üzeri içerik neredeyse yok gibi, level 50'nin üstüne çıkmadım ama sanırım o noktadan sonra da pek değişen bir şey yokmuş. Bu da bana oyunun tamamen beta oyuncularını tatmin ederek kamoyu oluşturmak üzerine planladığını düşündürüyor ki bunda oldukça başarılı oldular.

İşte benim gibi bir conan hayranını bile oyunu bırakmaya yönelten nedenler bunlar oldu... An itibari ile kullanıcı sayılarının 50.000'in altına düştüğü düşünülüyor. Zaman zaman sunuculardaki kullanıcı sayısı 200'e kadar düşebiliyor. Yapımcılar kullanıcılarını umursamamaya devam edip içerik ve teknik destek konusundaki aksaklıkları umursamaya devam ederlersede yakın zamanda bu sayının artacağından şüpheliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Dr.eamon said:
Ben zaten hiçbir zaman yeni çıkmış bir MMO'da hata olmamasını beklemedim, beklemem de. Beni delirten ve ilk ay sonunda hesabımı kapatmama neden olan firmanın vurdum duymazlığı oldu. World of Warcraft da, Star Wars Galaxies de bug kaynıyordu ancak kolayca çözülebilecek bir çok hata hemen düzeltiliyor. Ticketlarıma en geç 1 saat içinde cevap veriliyordu...

- Oyunda basitçe düzeltilebilecek binlerce minor glitch varken, yapımcıların bir ayda yaptıkları en büyük yenilik Chat yazılarının renklerini değiştirmeleri ve level atlama sesi eklemeleri oldu.

oyunda bir çok şey düzeltildi hemde 1.ayında abartma

- Guild sistemi her bakımdan sorunluydu. Bir guild leader olarak attığım hiçbir petition cevaplandırılmadı. Öyle ki bir noktadan sonra uyanık kalarak sabahın 3.30'undaki sunucunun resetlenmesinde girip ticket atıp ilk sırayı alıyordum. Ki bu durumda bile ticket'ım o gün içinde cevaplandırılmıyordu. Bir noktada yanlışlıkla çıktığım (Ünlü Leave butonu evet) guildim 1 hafta boyunca guild leadersız kalmak zorunda kaldı.

petitionların cevaplanması konusunda eskisinden iyiler.hertürlü önerimizi cevaplıyorlar 10 kere denedim.hertür şeyi sordum cevaplanıyor.

- Sırf bu oyun için gidip yeni bir kasa topladım. Nitekim AoC 38xx serisi kartlarda oluşan bir sorun yüzünden en düşük ayar ve çözünürlüklerde bile 15-20 fps'den yukarı performans alamadım.Bu sorun için hiçbir çözüm önerilmediği gibi Funcom yetkileri açılan konulara cevap bile vermediler Hesaplayın bugün pc oyuncularının yüzde kaçı 38xx? serisi kartları kullanıyordur. %5? %8? Bu firmanın oyuncularının %5'ini umursamadıklarını gösteriyor.

8800 gt var herşey full 30 fps alıyorum abartmışsın yine.arkadaşımın 280 gtx i var oda 50 alıyor.düzeldi demiyorum tabiki bazı yerlerde düşüyor.ama bu okadar feci demek değil.

-Onca sorun yaşamama rağmen forum üyeliğim ancak 3 haftada açılabildi. Açıldığında ise funcom'un hiçbir mesaja cevap verip ilgilenmediğini görerek yıkıldım.

forum üyeliğini herhalde hemen açan bir ben varım.20 mayısta oyuna başladım forum üyeliğimi hemen açtım allah allah.ben sanırım şanslıyım.

-Oyunda level 40+ üzeri içerik neredeyse yok gibi, level 50'nin üstüne çıkmadım ama sanırım o noktadan sonra da pek değişen bir şey yokmuş. Bu da bana oyunun tamamen beta oyuncularını tatmin ederek kamoyu oluşturmak üzerine planladığını düşündürüyor ki bunda oldukça başarılı oldular.

40 üzerinde içerik yok mu? allah aşıkına yaw.görev yok de anlarımda eiglophian, thunder river, atzel, keshetta var.daha ne istiyorsun? beta oyuncusu tatminimi ?

İşte benim gibi bir conan hayranını bile oyunu bırakmaya yönelten nedenler bunlar oldu... An itibari ile kullanıcı sayılarının 50.000'in altına düştüğü düşünülüyor. Zaman zaman sunuculardaki kullanıcı sayısı 200'e kadar düşebiliyor. Yapımcılar kullanıcılarını umursamamaya devam edip içerik ve teknik destek konusundaki aksaklıkları umursamaya devam ederlersede yakın zamanda bu sayının artacağından şüpheliyim.

kullanıcı sayısı düştü bitti serverları kapıyorlar.wowa dönüyoz hepimiz heyyooo

5 tane başlık açıldı hala oyunu eleştire eleştire bıkmadınız.bravo size.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes kafasına ve keyfine göre bir şeyler yazıyor. Bütün yazılanları nasıl doğru olarak kabul edip, buna göre karar veriyorsunuz ki? Ne kadar para verip, bırakmış veya oyundan istediğini -istediğini bulamamış diyorum, herkesin beklentileri farklı sonuçta- bulamamış adam varsa karalamaya başlamış yine, hayır ben demiyorum ki eleştiri yapılmasın ama eleştirinin de bir adabı vardır, bol keseden atarak, bokunu çıkartıp, yalan yanlış şeyler yazmanın manası yok.

4 post önceki yazıyı ben oyunu almadan önce okusam zannederdim ki bu oyuna para verilmez, adamlar sadece güzel beta yapmışlar, o betayla insanların gözlerini boyayıp pre-orderları takıp oyunu serverda açıp bırakıp gittiler. Ben ne zaman petition yapsam 2-3 saat içinde yanıt geliyor. Tek düzeltilen şey nasıl chat window ve level atladığında ses efektidir ya? İnsaf bir açın patch notlarını okuyun, madem okumuyosunuz, konuyla ilgili yorum yapmayın. Content eksikliği her mmorpgnin başında vardır, böyle de olmuştur.. Bunun aşılması zaman alır, herhangi bir mmorpg oyununa bakın.. Releaseden sonra gaza gelip hardcore kasan insanlar 1 haftada top levela ulaşıp BU MUYDU LAN tarzı başlıklar açar flame üstüne flame yaparlar. Bu gayet klassik ve beklendik bir olaydır. Yıllar geçti, standartlar arttı falan diyorsunuz da hangi oyunda blizzardın tayfası -veya blizzardın deneyimi- var ki blizzardın yaptığından daha iyi şeyler bekliyorsunuz.. Yıllraca wow oynayıp, yeni oyunlara EN AZ wow kadar iyi olsun diye başlarsanız üzgünüm ama sizin beklentilerini karşılayacak bir oyun UZUUUUN bir süre piyasaya çıkmıycak. O adamlar bu olayın gurusu gibi bir şey olmuş, yaptıkları işte çok iyiler ve kullanıcı sayıları belli sonuçta. WoW u bırakıp başka oyuna geçen insanların 90% ı WoW 5 para etmez oyun diyip geçmiyorlar, yıllarca WoW oynayıp, WoW dan sıkıp geçiyorlar. Arada çok fark var. Zaten WoW'a 5 para etmez, uyduruk diyen adam benim gözümde mmorpgden anlamıyordur.

Eğer WoW'la AoC arasında seçim yapıcaksanız ben olsam AoC'u seçerdim, nedeni AoC un WoW'dan daha iyi olması değil -ki yaklaşamaz bie birkaç yıl boyunca- AoC'un daha taze ve yeni bir oyun olması olur. Genç nüfüsü fazla yani.. Guild fırsatları, oyunu öğrenme ortamı bir bakıma herkes newbie oyunda sonuçta 2 aylık bir oyun. Ama WoW'a bakarsanız çoğunluk 4. 5. altını kasıyor, gearlar çekilmiş bütün sağlam guildler 2-3 yıllık core memberlarını dizmiş. Yani eğer seçiminiz AoC olucaksa, WoW la karşılaştırmıycaksınız. Eğer WoW la karşılaştırırım ben alcağım her ürünü diyorsanız, kesinlikle WoW alın çünkü piyasada daha iyi bir ürün yok ve uzun sürede olmıycaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

feiticiera said:
Mighty_THoR said:

wow çıktığında ubrs tek raid mekanıydı düşünün 15 kişi ki bu oyuna laf eden adamların çoğu hayatında 15 kişilik ubrs görmemiştir dün mmo oynamaya başlayıp bugün ahkam kesenlere acıyorum.

Çıta yükseldikçe insanların daha düzgün, daha bütün ve daha dolu bir oyun istemesi(evet release'de) mantıksız mı sence?
Aoc'dan seneler sonra çıkan bir oyunun release'ini taa gidip wow'un release'i ile mi kıyaslayacaksın? Zaman geçiyo , teknoloji gelişiyor bir sürü oyun çıkıyor, batıyor ve bunların hiç birinden de ders çıkarmayan bir firmanın işi apaçık ortada. Seneler öncesinde ki wow 'un release'i de böyleydi mantığı bana biraz acınası geliyor asıl.Daha iyi iş çıkarmadıkları için eleştirmek te çok daha mantıklı geliyor.

çıtanın yükselmesi gibi bir durum yok hala 99 daki yerinde duruyor bugüne kadar sorunsuz oyun çıkmadı bugünden sonrada çıkmayacak hatta sistemler komplike hale geldikçe daha çok sorun çıkacak

asıl 4 senelik bir oyunun haliyle yeni çıkmış bir oyunun halini karşılaştırmak abes
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:

Warcraft'ı Age of Conan'dan önce oynayıp bıraktım ve tekrar başlamaya inan bana hiç niyetli değilim. Benim anlayamadığım nokta yapılan negatif yorumlara nasıl bu kadar önyargılı yaklaşabildiğin. Ne Blizzard Ne EA ne de Funcom için çalışıyorum ve herkes gibi bir oyuncuyum. Age of conan'dan çok büyük beklentilerim vardı ve ne yazık ki hiçbiri gerçek olamadı. Fikirlerin ve görüşlerin özgürce konuşulduğu forumlarda hayalkırıklığımı paylaşmaktan daha doğal ne olabilir ki?

Gelelim cevaplarına;

1. Oyunun ilk ayında iyileştirmeler yapılmasına rağmen buglar sayıca hala çok fazlaydı ve pek çok glitch ve exploit mevcuttu. 1. Aydan sonra ne durumda olduklarına bilemeyeceğim ancak Funcom'un açtığı known issues kısmıyla patch notlarını okuyarak durumu daha iyi anlayabilirsin.

2. 3800 serisi ATI kartlarına özel olan bir sorunu nasıl 8800gt ile cevaplayabildin bunu tam olarak anlayamadım. Tech Support bölümünde "ATI 3800" olarak aratırsan karta spesifik olan sorunu anlarsın.

3. Forum üyeliği olayı ise tamamen gerçektir. Sende ne kadar zamanda açıldığı konusunda bilgi/ilgi sahibi değilim ama bende durum bu. Zaten forumların üyelere özel olmaktan halka açılmasının tek nedeni üyeliklerin gecikmesiydi.

4. Evet beta tatmini istiyorum. Eğer ki Level 1-40 arasında yaşadığın deneyim ile level 40-70 arasında oyundan aldığın zevki bir tutuyorsan, kesinlikle duruma objektif bakamıyorsun demektir. Bir noktadan sonra sürekli Villa görevlerini tekrarlamak gerekiyordu.

5. Kullanıcı sayısının düşmesi ise bilinen bir gerçek ve bir MMORPG için çok büyük bir sorun bu. Ve evet pek çok kişi sadece oyuncu sayısının az olması yüzünden bile başka bir oyuna yönelebilir. Zaten Age of Conan'ın resmi forumlarına bakarsan bu konudaki yakınmalarına bolca denk gelebilirsin.

Umarım ilerideki cevapların daha önce olduğu kadar önyargılı olmaz. AOC patladı mı isimli bir konuya oyunu bırakma nedenlerimi yazmamdan dolayı eleştirilmem ne yazık ki son derece anlamsız...
Sosyal ağlarda paylaş

Dr.eamon said:
odiflame said:

Warcraft'ı Age of Conan'dan önce oynayıp bıraktım ve tekrar başlamaya inan bana hiç niyetli değilim. Benim anlayamadığım nokta yapılan negatif yorumlara nasıl bu kadar önyargılı yaklaşabildiğin. Ne Blizzard Ne EA ne de Funcom için çalışıyorum ve herkes gibi bir oyuncuyum. Age of conan'dan çok büyük beklentilerim vardı ve ne yazık ki hiçbiri gerçek olamadı. Fikirlerin ve görüşlerin özgürce konuşulduğu forumlarda hayalkırıklığımı paylaşmaktan daha doğal ne olabilir ki?

Gelelim cevaplarına;

1. Oyunun ilk ayında iyileştirmeler yapılmasına rağmen buglar sayıca hala çok fazlaydı ve pek çok glitch ve exploit mevcuttu. 1. Aydan sonra ne durumda olduklarına bilemeyeceğim ancak Funcom'un açtığı known issues kısmıyla patch notlarını okuyarak durumu daha iyi anlayabilirsin.

patch notlarını iyi okumuyordum(!) evet beni yakaladın.1 ay sonra ne durumda olduğunu bilemeyeceksen benim okumadığım(!)notları okursan daha iyi anlarsın herhalde

2. 3800 serisi ATI kartlarına özel olan bir sorunu nasıl 8800gt ile cevaplayabildin bunu tam olarak anlayamadım. Tech Support bölümünde "ATI 3800" olarak aratırsan karta spesifik olan sorunu anlarsın.

kartlarde fps alamıyor fps alamıyorum.diyen sensin değil mi? ati kartı olanlara düzeltmenin yapıldığını yine patchlerden okuyabilirdin.fakat şu da var sen lvl 40 da bırakmıştın değil mi

3. Forum üyeliği olayı ise tamamen gerçektir. Sende ne kadar zamanda açıldığı konusunda bilgi/ilgi sahibi değilim ama bende durum bu. Zaten forumların üyelere özel olmaktan halka açılmasının tek nedeni üyeliklerin gecikmesiydi.

ben foruma üyeliğim açıldı diyorum.sen başına gelen spesifik olaydan dolayı oyunun geneline ahkam kesiyorsun.senin yorumuna bakan bir kişi foruma üyeliği bile sorunlu problemi ile karşı karşıya kalacaktır.

4. Evet beta tatmini istiyorum. Eğer ki Level 1-40 arasında yaşadığın deneyim ile level 40-70 arasında oyundan aldığın zevki bir tutuyorsan, kesinlikle duruma objektif bakamıyorsun demektir. Bir noktadan sonra sürekli Villa görevlerini tekrarlamak gerekiyordu.

level 80 charım var toplam 2 defa villa yapmışımdır.sanırı objektif bakmamak senin sorunun olabilir.foruma giremedim diye bütün forum sorun lafını ben demiyorum.

5. Kullanıcı sayısının düşmesi ise bilinen bir gerçek ve bir MMORPG için çok büyük bir sorun bu. Ve evet pek çok kişi sadece oyuncu sayısının az olması yüzünden bile başka bir oyuna yönelebilir. Zaten Age of Conan'ın resmi forumlarına bakarsan bu konudaki yakınmalarına bolca denk gelebilirsin.

evet oyunda oyuncu sayısı düşüyor.iyiki düşsün oyun kapansın en güzeli olsun.warhammer veya wow a geçelim.

Umarım ilerideki cevapların daha önce olduğu kadar önyargılı olmaz. AOC patladı mı isimli bir konuya oyunu bırakma nedenlerimi yazmamdan dolayı eleştirilmem ne yazık ki son derece anlamsız...

önyargılı gibi ithamlarda bulunmanda enteresan olmuş.güzel arkadaşımızın eleştirileri bu bir zahmet bunları okuyun oyuna gelecek olanlarda gelmesin.dr.eamonda rahat etsin bizde rahat edelim.
Sosyal ağlarda paylaş

lvl 50ye 60a kadar oynayıpta content yok quest yok demek çok komik geliyor bana,ben lvl 80 ı göreli ay oldu geçti sadece 77den 80 e grind yapmak zorunda kaldım oda işlerimden dolayı kısa süreli oyun acmam ve uzun soluklu dungeon ve raid questlerine zaman ayıramamam oldu bunu haftalar önce bi başlıktata yazmıştım, arkadaşlar oynadığınız oyun 4 senelik bir mmo değil ne yazıkki; yanı bir chain questi gözden kacırırrsanız sizi bekleyen ve lvl almanızı sağlıyacak 10 tane daha chain quest yok bunuda daha ilk aylarında olan bir mmo dan beklemek biraz fazla iyimserlik olur,bakın gene yazıyorum lvl 77 e kadar her villa questini 1 kere yaparak her bölgedeki wantedleri 1 er kere yaparak geldim grind yapmak en nefret ettiğim şeydi ve gerçekten çok istediğim bir şey yok ise sonunda hayyatta yapmam (herhalde tek grinlerimi wow da iki karakterime 1er netherdrake almak için yaptım o grindleme sezonuda bana 10 yıl yeter hehe) neyse sonra işlerimin çok oyuğun olması ve genelde akşamları şantiye basında olmam dolayı gruplara girmeyip khes. te wanted questlerini yaptım 78den 80 cıkmak ıcın ki o sırada quest log um full du bol bol sarı turuncu ve kırmızı questler vardı yapabileceğim,yani sistemli olarak bölgeleri gezerseniz lvl için bol bol quest var belki wow daki gibi cok yok ama 4 senelik üzürine expansionlar çıkmıs bır oyunun içeriğini daha yarım yaşını doldurmamış bir youndan beklemeyin.

Hardware konusundada herhalde ben çok şanslıyım şimdiye kdar çok ender younlarla ilgili sorunlarım oluyor,şuan 3870 kullanıyorum fakat bir sorun yaşamadım ,biliyorumki bu ekran kartı daha iyi performans vermeli ama son girdiğimde 1280*1024 de her şey full detayda [(bloom kapalı shadow kapalı) ortalama 35-45 arasında oynuyordum sadece koridorlu raid lerde spell animasyonlarını sadece gurubum olarak ayarlamıştım (ortalık çok karışıyor çünkü :) )]

patchlerin yetersiz olduğu sadece ses,quest isimleri,chat renkleri düzeltiyor demek tam bir insafsızlık lütfen benim ismimle aratırsanız (genelde patch notlarını ben yazdım hehe) sayfalarca uzunlukta patch notlarını görürsünüz;ki yazmayıpta düzeltikleri çok şey oldu.

Konu başlığına gelince AOC patlamadı ama insanların beklentileri manasızca ve hayalgüçü sınırlayıcı anlamda yüksekti ,insanlar tam oturmuş herşeyin bol olduğu senelik mmo lardan gelmişlerdi , ve yeni doğan bir bebeğin mızmızlanmasına arada bir altına yapmasına,bazende sinirden uykusuz bırakmasına dayanamadılar ve şikayet başladı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...