Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AOC Patladı mı?

EzerGecer

Öne çıkan mesajlar

AQ dengesiz bir raid zonedu zaten, ayrıca çıktığında bozuktu blizzardda kabul etti sonra normale döndü

wowda üstüne mekan gelen her yer çok ciddi kolaylaşıyor biranda ayağa düşürüyorlar

sunwell in durumu ayrı blizzard artık bazı tehlike çanları gördü add onların oyunu çok kolaylaştırdığını koydukları content in çok seri tüketildiğini artık elaleme madara edicek adam kalmadığını gördüler zaten açıklamayıda yaptılar add on lar bizim oyunu tasarlarken hesaba katmadığımız kadar oyunu kolaylaştırıyor bu yüzden sunwell den itibaren add onların takviyesini işlevsiz kılacak fightlar tasarlamaya başlıyacaz diye
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
@Kevinromeo
@Sam

Yani diyorsunuzki MC zamında oyuna ilk eklendiğinde sunwell kadar zordu sonradan nereflendi. Geçiniz efendim, daha MC bitirmemiş bizler gidip 25 kişi kesiyorduk onixiyayı. Blizzard eklediği instanceları giderek zorlaştırıyor. Standart taktikleri bu.

MC oyuna ilk eklendiğinde mavilerle içeri girince zorlandığınızın 10 katı kadarını Full AQ40 itemler ile naxxa girince zorlanıyordunuz. Benim televizyon seyrederek MC temizlediğimde üzerimde tek T1 yoktu. gayette 40 kişi içinde sallana sallana dps yapan 20 kişi olmasına rağmende çatır çatır iniyordu bosslar. Sonra aynı kadro zamanı gelipte AQ40 kapısından girince gördük anyayı konyayı.

Sam said:
bizim de 1,5 yıl önce ay boyunca takıldığımız nerflenmemiş grull'u eşşek gibi eşyalarla 5-10 kişi yapıyorlar şimdi ona bakılırsa, cidden çok kötü bir örnek olmuş.
.

Dahası bu saşmanında saçması bir örnek olmuş. Konuştuğumuz oyunun çıkalı aylar olmuş Sen WoW'a Exp ile gelen bossu örenek gösteriyorsun

Abi siz allahmışsınız o zaman helal olsun. Demek ragnarosu t1 olmadan yeşil eşyalarla kestin, hem de tvde çarkıfelek izleyerek.

Ben de enayi gibi fire resistance potion kasıp duruyordum zamanında. Pek safmışım.
Sosyal ağlarda paylaş

AQ ve NAX örnekleri çok yersiz olmuş. Blizzard'ın çıkardığı dungeonlardaki keskin değişiklikleri görmek gerekiyor tabii ki. Bunu görmek için oyunu iyi bilmek gerekiyor. AQ ile çok şey değişti raidingte. O yüzden aslında kötü olan ve tek bildikleri 2 en fazla 3 tankla yapılan rotation ve single target heal'dan ibaret olan raiding mantığını değiştirdi blizzard. O yüzden patladı herkez. İyi guildlarda oynayanlar bilir nasıl AQ ve Nax'ta kaymak gibi raid yapıldığını sadece sonlara doğru bir kastırma olduğunu. Sen zaten sallanarak raid yaptığın için AQ ve Nax'ta zorlanmışsın :)
Blizzard her zaman çıkardığı dungeonları sonradan nerfledi. Bunuda tabe herkez bilmez :p
Yeşillerle ve resistance olmadan MC yaptım demek çok feci herhalde TBC sonrası yaptın lol!
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
2 tankın resist olayını hallet ragna iniyor. benim mage'im de 1-2 mc, 1-2 zg itemi vardı yani begining epixler ve dungeon rarelerı ki guildin en gearlı magelerinden idim.

* 100+ civarı FR yine vardır farm statüsünden önce istersen şöyle bir kurcala geçmişi ? ( bu arada sen revo'da ki masq'san onlar farmdayken bile FR giyiyorlardı lol!)
* Mage yukarı uçtuğunda blinkle geri dönüyordu ya da havada ice block...O yüzden mage avantajlıydı ragna'da :)
Sosyal ağlarda paylaş

yeşil gear ve fire res siz , first kill ragnaros? walla zor , yaptıysanız helal olsun :P

dps + survivality lazım olan bi bosstu ilk çıktığında ragnaros hehe

full crap gear haliyle elbetteki gayet zordu yani , ha siz 6 ay full MC farmlayıp 6.ayda ragnaros first kill yaptıysanız ztn farketmemişsindir zorluğunu :p raidin yarısı full epiclenir o sürede sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Blizzard gittikçe daha zor yapıyor olabilir zindanları.

Ama bunu unutmayın ki işin zorlaşmasının asıl sebebi guild içindeki ilişkinin ve koordinasyonun artmasıdır.

Eskiden insanlar onyxia'da çatlakların arasında durmasını beceremezken bugün pug raidlerde düzgün bir şekilde maggy kesilebiliyor.

Temel sorun, insanların oyunu daha iyi kavraması ve takım oyunu denen nanenin iyice zihinlere yerleşmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

Abi siz allahmışsınız o zaman helal olsun. Demek ragnarosu t1 olmadan yeşil eşyalarla kestin, hem de tvde çarkıfelek izleyerek.

Ben de enayi gibi fire resistance potion kasıp duruyordum zamanında. Pek safmışım.

Allah allah hiç T1 olmaması demek yeşil gear ve 0 fire res demekmi oluyor. Siz yeşillerden T1'leremi atladınız?

Evet ragnarosu 5-6 kesişimizde artık bariz farm oturmuşken mage'imde hala 1 tane T1 yokru. Full mavi-ZG-craft-Tier 0.5 karışık bir gearım vardı. Ve ragnarostada 150-200 civarı bir fire resist ile takılırdım gene 0 MC itemsiz.

Yani nasılda abartmayı seviyorsunuz. T1 yok o zaman full yeşil ragna kesmişler. Yok biz çıplak kesiyorduk.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
pekaziz said:

Allah allah hiç T1 olmaması demek yeşil gear ve 0 fire res demekmi oluyor. Siz yeşillerden T1'leremi atladınız?

Evet ragnarosu 5-6 kesişimizde artık bariz farm oturmuşken mage'imde hala 1 tane T1 yokru. Full mavi-ZG-craft-Tier 0.5 karışık bir gearım vardı. Ve ragnarostada 150-200 civarı bir fire resist ile takılırdım gene 0 MC itemsiz.

Yani nasılda abartmayı seviyorsunuz. T1 yok o zaman full yeşil ragna kesmişler. Yok biz çıplak kesiyorduk.

0.5 dedin benim için bu konuşma bitti çünkü 1 sene sonunda t1 ler 0.5 olarak adlandırıldı oyun ilk çıktığında dungeon setleri t1 di bu demek oluyorki oyun almış başını gitmiş sonra git mc ye boss kes

buarada gende tatmin olmadım zira mc nin mekaniğinde 365 fire ressist siz tank yaşıyamaz melee belki hayatta kalır
Sosyal ağlarda paylaş

Dungeon setleri hiçbir zaman T1 falan olmadı, T1 MC'den düşen sete verilem isimdir. O.5 ise 5 kişi ile elde edebileceğin bir settir. Dahası ben "World First yaptık" mı dedim herhangi bir yerde. "Ragnarosu farma aldığımızda üstümde 1 tane T1 yoktu" cümlesinden ne kadarda çok tuhaf anlam çıkarıyorsunuz ya. Gayet basit bir cümle aslında. Alamak niye bu derece zor sizin için.

Mage olarak üstümde 150-200 fire resist olması ile tankın resisitinin ne alakası var? Ya gerçekten aynı dili konuşmuyormuyuz yoksa okumadan yazmak sizin için bir alışkanlıkmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Kevinromeo said:
Masquerade said:
2 tankın resist olayını hallet ragna iniyor. benim mage'im de 1-2 mc, 1-2 zg itemi vardı yani begining epixler ve dungeon rarelerı ki guildin en gearlı magelerinden idim.

* 100+ civarı FR yine vardır farm statüsünden önce istersen şöyle bir kurcala geçmişi ? ( bu arada sen revo'da ki masq'san onlar farmdayken bile FR giyiyorlardı lol!)
* Mage yukarı uçtuğunda blinkle geri dönüyordu ya da havada ice block...O yüzden mage avantajlıydı ragna'da :)

yok revoda oynamadım, fire resistde üzerimde 150 falan oluyordu tahminen bufflarla.

ama evet mage avantajlı idi, x2 ice block, blink, fire ward, ice barrier hede hödö.
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:
aoc patladı, infilak sonucunda etrafa saçılan parçaların vücudun muhtelif yerlerine isabet etmesi ile wow tartışmalarına geri dönüldü.ambulanslar olay yerine sevk edildi.tedavinin sonucunda iyileçme olacağını sanıyoruz.

:=)))))))))
Benim içimdende böyle şeyler yazmak geçiyor güncelde gördükçe.
Bırakan bıraktı oynuyan devam ediyor.Gördüğüm kadarıyla oyunda şuanda kötüye giden hiç birşey yok tek sorun patchlerin yavaş gelmesi.

Bu oyunda gelecek kesinlikle var (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Çok çalışkan bir kadroya sahipler. Oyunda /petition mesaj şeklinde yöneticilerden anında yardım alınabiliniyor ve kullanıcıların bahsettiği bir çok sorun şuan düzelmiş durumda, düzeltmeye de devam ediyorlar. Kadroları ilgisiz olsaydı evet uraşmaya deymezdi ama bu kadar ilgilendiklerini görünce düzelticeklerine de inanmak olağan.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Dungeon setleri hiçbir zaman T1 falan olmadı, T1 MC'den düşen sete verilem isimdir. O.5 ise 5 kişi ile elde edebileceğin bir settir. Dahası ben "World First yaptık" mı dedim herhangi bir yerde. "Ragnarosu farma aldığımızda üstümde 1 tane T1 yoktu" cümlesinden ne kadarda çok tuhaf anlam çıkarıyorsunuz ya. Gayet basit bir cümle aslında. Alamak niye bu derece zor sizin için.

Mage olarak üstümde 150-200 fire resist olması ile tankın resisitinin ne alakası var? Ya gerçekten aynı dili konuşmuyormuyuz yoksa okumadan yazmak sizin için bir alışkanlıkmı?

Konuyu dallandırmaya gerek yok. Blizzard dungeonları çıktığında kolay olmuyor. Daha sonradan ufak ufak nerfleniyor ve bir sonra ki dungeounda blizzardın itemization salaklığı yüzünden hemen overgear olundugu ve bir önceki nerflendiği için bir önceki dungeon rahatlıyor. Ve farkındaysan Mage klassından bahsediyorsun zaten. Oyunda hiç birşeyi iplemeden frostbolt spamdan başka birşey yapmayan bir class. Tabii ki TV izlersin :)
Eğer MC ile Nax kıyası yaparsan çok zor diyebilirsin ama neye göre çok zor ? Oyunu bilen adamlardan oluşan bir guild için kesinlikle çok zor değil. Challenge denir ona :) Ve blizzardın yaptığı değişiklikler var raidingte. Eğer guildin bunlara göre kadrosunu yeniliyemezse tabiiki zor olur ve patlarsın :)
Çok ufak bir örnek : Raid setuplar daha özenle seçilir hale geldi mesela...
Ve onyxia meseleside horde vs ally dir :) Ally ile onyxia veya bazı MC/BWL bosslarını kesmek fear ward dolayısıyla ezmodedur.
Ally miydin ? :)
Olaya diğer tarafından da bakılırsa bütün bosslar için hemen addon çıkardı. Raidsetup raidleader iyi olduktan ve kıyafetlerin boktan olmadıkça o addonlara bakıp boss kesmek çok rahat eğer bunu kastedersen :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...