Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Watchmen (2009)

Sylian

Öne çıkan mesajlar

burtonesk said:
yeni öğrendim, senaristi david hayter imiş ve alan moore senaryoyu kendisi yazsa bu kadar güzel olamayacağını belirtmiş. tam destek verse de yine de bu bir çizgiroman falan filan demiş. ilk önce aronofsky çekeceğimiş ama olmamış vs. aronofsky daha güzel yapardı kanımca.

Alan Moore'a senaryo yazması teklif edildiğinde kabul etmemiş. AYrıca asla bu filmi seyretmeyeceğine dair açıklamasıda vardı. Pek desteklemiyor yani filmi.

IMDB Trivia said:
When asked in an interview with ReelzChannel.com about original 'Watchmen' writer Alan Moore's dismissal of his movie, Snyder was quoted as saying "Worst case scenario - Alan puts the movie on his DVD player on a cold Sunday in London and watches and says, 'Yeah, that doesn't suck too bad.'" When this was brought up with Moore himself in a later interview in the British Tripwire comics fanzine, the writer commented "That's the worst case scenario? I think he's underestimated what the worst case scenario would be... that's never going to happen in my DVD player in 'London' [Moore very famously lives in Northampton]. I'm never going to watch this fucking thing."

Birde film test screeninlgerde 2saat 45 dakika sürüyormuş :)
Sosyal ağlarda paylaş

evet alan moore zaten desteklemiyor fix=P bana sevgilim böyle böyle demişti de wikipediaya baktım şöyle yazıyor:
said:
According to Moore, David Hayter's script "was as close as [he] could imagine anyone getting to Watchmen." However, Moore added, "I shan't be going to see it. My book is a comic book. Not a movie, not a novel. A comic book. It's been made in a certain way, and designed to be read a certain way: in an armchair, nice and cozy next to a fire, with a steaming cup of coffee."
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Xaenin said:
David Hayter 10 parmak 10 marifet, iyi yapar her şekilde bence. Bir de MGS filminde oynatsalar, Snake'in sesi elaleme gitmese. Filmine de noldu onun belli değil de neyse.

film olmayacak. olmamalı zaten çünkü şöyle bir hesap yaparsak filmiden alacağımız hazzı düşünelim iyi bir olursa. yada rezillik olursa hayal kırıklığını düşünelim. hayal kırıklığı olmasındansa hiç olmasın daha iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:
dasaaa said:
elinde bunun çizgi romanı olan var mı? bizde satılıyor mu?

satılmıyorsa alıp bi okuyayım yaw.. basılı okunması gereken şeyler ekrandan okunmuyor, olmuyor. tat alınmıyor hiç..

arka bahçe filmin çıkmasına yakın çıkartır muhtemelen.

arka bahçe bir kaç sene önce galiba çevirmeye nyietlenmişti. Hatta reklamnını koymuşlardı ama yalan oldu sonra galiba. Arka bahçe'den başka şeylerde pek çıkmıyor artıkın.
Sosyal ağlarda paylaş

ağır bir dille yazıldığı,kolay anlaşılır birşey olmadığını söylerlerdi hep o yüzden indirip okumaya cesaret edememiştim hiç :) dün gece indirdim başlayacağım bir ara ya çok merak ettim şu çizgi romanın tamamını

ilk sayısının türkçesi vardı arkadaşta netten indirmişti,onları okumuştum gerçi de,tamamı ayrı bir zevk olur,anladığım kadarıyla
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yok, zor değil dil, ama içinde Rorschach diye bir karakter var (ve ilk sayı onun sayısı diyebiliriz) ve bu karakterimiz eski ve az kullanılır kelimeler kullanmayı seviyor. Ama zor bir dil değil kesinlikle, bazen sözlük gerektiriyor sadece (benim için o da gerekmedi ama bazı arkadaşlarım her sayfa sözlüğe bakıyorum diyordu), yapısını çözemeyeceğin cümle çıkmaz. İşte ilk sayfalar Rorschach ile geçtiği için çoğu insan zormuş bu diyip kapatıyor kitabı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...