Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Watchmen (2009)

Sylian

Öne çıkan mesajlar

Çizgi Romanını şimdi bitirdim. Sonu gerçekten harikaydı. Ama çizgi-romanı okuduktan sonra filmden umudumu kestim diyebilirim. Güzel bir uyarlama çıkartılması biraz zor gözüküyor. Kendi içinde güzel bir filim olacak belki ama, çizgi-roman ile karşılaştırıldığında sönük kalabilir. Neyse çıktığında bakacaz artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Rokstanski said:
ssj4songoku , alan mooreu şaşırtıcak kadar çizgiromana sadık kalındı gibi laflar dolanıyor sinema sitelerinde.

Onları bende duydum. Hatta Screen-Play(David Hayter yazmış) için gelmiş geçmiş en sadık çizgi-roman uyarlaması filan diyorlardı. Ama çizgi-roman'ı okuduktan sonra insan umudunu kaybediyor. Bazı Marvel veya DC çizgi romanları gibi değil. Çok farklı bir stili var. Ayrıca epey dolu, sadece sayfa olarak değil, çok fazla komuşma ve açıklama filan var. Bu kadarla da kalmıyor, kısa novel'ler da var içinde. Ne kadar sadık bir uyarlama olacak çok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar sadık kalınırsa kalınsın Watchmen için iyi bir uyarlama değil,ancak iyi veya çok iyi bir film yapılabilir.Aynı şeyi V For Vendetta için de diyorlardı gerçi ama o iyi sayılabilecek bir uyarlama çıktı,ama kesinlikle çok iyi değildi çünkü çizgi romanı kat kat daha iyiydi.Aynı şekilde Sin City'de mesela çok iyi film olmasına rağmen çizgi romanındaki o hava çok çok farklıydı.

En kalıplaşmış örneği de vereyim bitireyim :) LOTR'un filmi de çok kötü bir uyarlamaydı ama filmler olağanüstüydü asdfsd

Watchmen'i merakla bekliyorum çünkü Zack Snyder'a güveniyorum.3 sanat okulu bitirmiş bir adam ve herşeyden çok önceki iki filmiyle gelecekte bizi daha çok heyecanlandıracağını sezmiştik.İyi bir film,hatta çok iyi olabilir fakat uyarlama konusuna gelirsek,iih sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bu uyarlama filmlerinin hepsinde 'iyi uyarlanmamış' neeh olmez' gibi laflar söyleniyorda bunların yapılabilmesi bile güzel birşeydir bence. 87 yapımı bir çizgi roman watchmen bu zamana kadar beklenmesinin bir nedeni vardır heralde.

en son dark knight'a bakın. böyle bir joker var mı hiç? yok. fakat ne kadar beğenildi. yani biraz ayrı tutmak lazım. çok güzel bir film geliyor diye bakıyorum ben. ha ne kadar sağdık kalınır ne olur bilinmez fakat yorum farkı diye birşey var.

yine hellboy mesela. çizgi romanla çok alakası yok okuyan eden bilir fakat filmleri eğlencelidir
Sosyal ağlarda paylaş

darkrider said:
Aynı şekilde Sin City'de mesela çok iyi film olmasına rağmen çizgi romanındaki o hava çok çok farklıydı.

birebir aynıydı bence.

GERGE said:
Ben hala iyi olacağına inanmıyorum. İçinden bir sürü bölümü kesip atmışlar, Alan Moore'da desteklemiyor, DVD'ime bile sokmam diyor zaten.

Moore hiçbişeyi desteklemiyor ki :P adam direk sinemayı sevimiyorum demişti.

Rokstanski said:
alan mooreu şaşırtıcak kadar çizgiromana sadık kalındı gibi laflar dolanıyor sinema sitelerinde.

Moore un cevabı çok sert oluyor bu tür iddialara.
Sosyal ağlarda paylaş

uyarlama olarak çok iyiydi ona birşey diyemem,sonuçta yaratıcısı 2. yönetmen olarak projede yer almış bir filmden bahsediyoruz.Fakat ne bileyim çizgi romandaki o havayı alamadım bir türlü.Filmin havası da çok farklıydı onu da belirteyim :) Benim favori listemde bayağı üstlerde yer alır onu da belirteyim,

edit:

Moore'un desteklememesinin tek sebebi bunların çizgi roman olarak yazılmış olması ve böyle kalmasının gerektiği düşüncesi,bunlar ne film ne roman ne de başka birşey demişti :) haklı da aslında ama çok takıntılı bu konuda.DVD playerıma sokmam asla bu filmleri diyor.Gerçi V For Vendetta için biraz iyi demişti filmden bayağı sonra sadfasdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Comic-con 2008 trailer
http://www.traileraddict.com/trailer/watchmen/comic-con-footage

Bayağı bir yei görüntü var filmden. Zaten her traielrda farklı sahneleri gösteriolar. Film çıkmadan filmin yarısını gördük. Fakat trailer'ların nerdeyse hiç birinde adam gibi konuyu anlatmıyor. Hep çizgi romanı okumuş kişilere yönelik çıkarıyorlar trailerları.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
cizgi romani okumus kisilere yonelik cikmiyor bence.

butun sahneler (filmin genelide ogle) bir takim karizmatik anlar sahneler uuuuugggg lar vouuvvvv lar.

Evet de hani çizgi romanı okuyanlar için o sahneler daha bi anlamlı. Nerede geçtiğini falan biliyoruz ama hikayeyi bilmeyenler için çok anlamsız bir şey. Biraz daha senaryodan bahsetseler hafiften daha iyi olur bence :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...