Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anime/Manga siteleri

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• 10 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Yahu Demonoid kapandığından beri çizgi roman indirebileceğim bir kaynak bulamıyorum.

Genllikle Le Grand Duc (Red kit'in ki değil, havacılıkla ilgili olan), Transmetropolitan vs. gibi batı orjinli çizgiromanları arıyorum.

Hatta en basitinden Marvel, Dark Horse gibi yayınevleininkilere dahi ulaşmak mümkün olmayabiliyor.

Tavsiye edilebilecek, çizgi roman üzerine bir torrent sitesi var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 5 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
benim bir derdim var galiba. seitokai yakuindomo izleyeyim dedim, ilk sezonunu izlememiştim. neyse, baktım horriblesubs yok. 720p uygun boyutlu bir sub buldum. elysium iyi gibi de hatırlamıştım. bir baktım 5. bölümde sıçış olmuş görüntü falan renklenerek kayıyor.

ayako indirdim. onun dili de fazla basit ve "açıklayamayıcı" geldi. şimdi deadfish indirdim. güzel gibi. sanırım deadfish olarak arşivleyeceğim.

uzun lafın kısası hangi sublar iyidir hangileri kötüdür. var mı böyle deneyimler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
http://www.nyaa.se/?page=search&cats=0_0&filter=0&term=%5BHorribleSubs%5D+Seitokai+Yakuindomo+S2

Crunchyroll acik ara en iyi firma. Ceviri isinde de epey iyiler. Horrible ama garip bir sekilde kalite olarak daha kotu CR'den goruntu konusunda. Sanirim CR kendi oynaticilarina optimize calistigi ve Horrible o stream'i duz indirip mkv'nin icine attigi icin.

Eger CR'ye para vermeyeceksen (Hola ile cok rahat kullanabilirsin ki kullanmasan da bu sezondan verdikleri 50 anime simulcast'inin 28 tanesi Turk IP'si ile izlenebiliyor. US'a kapali bir animemiz bile var) tavsiyem altyaziyi CR'den alip raw encode eden gruplardan birini bulman, yoksa Horrible indirmen. Horrible'in bir avantaji da bir script uzerinden calismalari, yani anime CR'den ciktiktan yarim saat sonra filan dusuyor.

Onceden sunu yazmistim, bu sezona uyarladim:

Ben CR çevirilerinin en iyisi olduğunu düşünüyorum, kıyaslayında özellikle ortaya çıkıyor. Lokalizasyon var, evet; ama bu çeviriyi kötü yapmaz, tarz ve alışkanlık meselesi sadece. Lokalizasyon olayında bence iyi bir dengeleri var. bazı serilerde aşırıya kaçıyorlar ama giderek o olay da azalıyor, genelde çok küçüklere hitap eden ya da Naruto gibi aşırı popüler şeylerde yapıyorlar artık onu; zaten sadece anime izleyicisinin izleyeceği 1 ya da 2 sezonluk şeylerde o kadar kötü olmuyor. vidyoyu ve çeviri metnini bir hafta - on gün önce alıyorlar, prof çevirmenler kulaktan anlamaya kasmadan çeviriyor. Diğer grupların bunu geçmesi pek olası değil yani. Ama CR bu sezon mesela şimdilik 50 simulcast yapıyor, arada bazen fail oluyor ama çok az oluyor artık. 3-4 yıl önceki performanslarıyla eleştirmemek lazım, çok geliştirdiler kendilerini.

Horrible'de OP/ED'nin genelde olmamasinin nedeni de Japonya'da Anime'nin ve OP/ED'nin telif hakkinin ayri ayri olmasi. Bazen yapiyorlar ama genelde fazla masraf filan diyip bulasmiyorlar.

Su konuda uzun uzun tartismistik CR vs. all konusunu Dei ile: http://forum.paticik.com/read.php?10,6357201,6357394 O zamandan bu yana gecen yaklasik 2 yilda CR cok daha gelistirdi kendini, hatta gecen yeni ortak aldi 100m$'a.
Sosyal ağlarda paylaş

okudum şimdi de, benim sorum genelde tercih ettiğim subı bulamazsam hangilerini tercih etmeliyim gibiydi. stream izlemek istemiyorum.

böyle sublara puan verilen; şu anime için horible 5 yıldız, blbalba 4.3 yıldız gibi birşey var mı.

anidb en iyi yer sanırım bunun için.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...