Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mass Effect

arcane

Öne çıkan mesajlar

Azmodai said:
ya, ayni yeni mgs gibi interactive movie gibi bisi mass effect. B movieden de daha saglam senaryosu var kanimca.

Ben hastasiyim arkadas, boklamayin guzelim oyunumu sdfg. Genre olarak ta rpg sayilir cunku stat mat alip skille veriyorsun. Action / Adventure oyunu aslinda ama iste level atlama olunca otomatik rpg'ye giriyor.

ne tartistiniz yahu.

metal gear solid ile mass efecti aynı cümle de kullanmak bir çok ülke de hapis cezası alşsdlaşsj

rpg mevzusunun cidden stat ve karekter geliştirmeye indirgememek lasım. ciddi ciddi mühim olan diyaloglar/kararlar ve sonuçlar değil mi abi? yani biz masaüstü oynarken de çok nadirdir dm'in bize level atlattırdığı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

frodo, luke, revan, shepard, chosen one ya da vault dweller olup sauron, palpatine, malak, saren, the master ya da horrigan'ı illa ki öldürdüğümüz her oyun benim gözümde çok fazla birbirinden ayrılmıyor, hepsi belli bir hikayeyi ve belli bir rolü oynatıyor.

Ben de bunun aksini idda ediyorum. Luke ve shepardın aslında birbirinden bi farkı yok çünkü ikisinde de sana biçilen belli bi rolü oynuyorsun. Ve biz o rolün içeriğini (karakter klişeleri) btype movie diye eleştiriyoruz. Ama bi vault dweller, bi chosen one, bi crash survivor ne biliyim nameless one yada exile olduğun zaman karakter bağlamında çok fazla seçeneğin var. İyi-kötü-umarsız diye sınırlı ama aslında hiç bi fark yaratmayan Mass Effect seçenekleri değil de, karakterin bi kişilik oluşturmasını sağlayan, hikayeyle birlikte şekillenip ona göre önüne sunulan seçeneklerin var. Deionarradan özür diliyor musun, malachor V de yaptıklarını haklı buluyor musun, köle ticaretine girişiyor musun vb. seçenekler karakterinden bağımsız lak diye önüne atılmıyor. RPGleri RPG yapan da bu işte.
Sosyal ağlarda paylaş

hepsi aynı skalanın üstünde farklı yerlerde diyorum ben de, mass effect skalanın öbür ucunda olabilir ama dışında değil tümden.

karakter klişelerinin alası var en meşhur, en çok övülen rpg'lerin çoğunda ki bana da mass effect'in cazip gelmesinin başlıca sebeplerinden birisi bu pirinç pilavını tekrardan yedirmeye çalışmaması. başroldeki karakterin 'seçilmiş kişi' olunmayan fazla 'adamakıllı rpg' sayılabileceğini sanmıyorum. öyle sağda solda sayılı bazı ancak.

ama kimisi de bıkmamış demek ki, bu zevk meselesi işte. kimisi buna b-movie der, kimisi öbüründen baymıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu yükledim bunu, grafikleri ne varsa açtım ama grafikler hiçte Screenshotlardaki gibi değil. Görüntüler karıncalı, grafikler köşeli, grafiklerde (özelliklerde diyaloglarda) bazı gölgeler sapıtıyor kare kare hareket ediyor, AA ayarı yok? İşin kötüsü MassEfectConfig.exe de çalışmıyor sadece oyun içinden grafik ayarı yapabiliyorum.

Ekran kartı fln HD 4850 IceQ4 yani hiçbir problem olmamalı diye bekliyorum.

Ne yapmak lazım ki buna şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra ...
Norak iyi ki up'lamışsın, oyun çıktığında bilg'in sistemi yetmediği için almamıştım ama aklımdaydı bayadır, bugün bişiler oynasam derken gördüm topic'i aklıma geldi aldım :). İndirdim 1.02 patch'ini de ohh mis. Başarılı oyunmuş walla takdir ettim yapımcıları :)

Ps. İlk defa 16:9 16:10 ekran arasında bu kadar fark olduğunu gördüm. Daha önce 16:9 ekranda oynarken hiç fark olmazken Mass Effect'i 16:10' da oynamazsam bi garip oluyor grafikler
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Dün gece tekrar başladım bu sefer PC'de oynuyorum da, 2 saattir save edemiyorum "can't save right now" diyor.ç Hani combatta tamam anlarım da citadel'e geldim, geziyorum etrafı bişeyler öğreniyorum ama can't save diyor. Gittim citadel toplantısını yaptım belki sonra izin verir diye yine vermedi. E işim gücüm var ya da uyumam lazım oyunu kapatamıyorum. Bug mıdır bu nedir help pls :D

Oyunun ilk yarım saatinden sonra save edemedim =(
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
bittiiii bittiiii oh be :D sonunda bitirdim dün gece :D çok daha güzel bi son beklerdim yalnız.

saren intihar etti sandım , ulan dedim charm işe yaradı falan , sonra "im sovereign" diye çıktı mahlukat.

konseyi sallamadım sovereigne yüklendim , anderson da yeni konseyin başına geçti. oh mis :D

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

2 çıkmadan bitireyim dedim baya sardı ama ashley ve kaidan arasında seçim yaptığım yerde problem oldu, landing area koşup kızı kurtardık ama öylece kaldım,Ashley nuke ile uğraşıyor, ben ise hiç bırsey yapamıyorum sadece asansore gıden yer acık ama asansor bıle calısmıyor :S :P bug oldu herhalde YADA uykusuzluktan göremiyorum ne yapıcağımı ( zayıf ihtimal ) eski save baya geride (halpx).

Birşey mi ıskalıyorum bug mı yoksa load mu diyorsunuz : )
Sosyal ağlarda paylaş

yav dragon ageden sonra bunun başına oturdum şimdi, şebek gibi kaldım abi alışamadım :D party memberlarını kontrol edemiyoruz değil mi? sadece space e basılı tutup o an naapmaları gerektiğini söylüyoruz?

soora efendime söliim space e basılı tutmak işkence gibin.

bir de silahın ısınması zaman içinde geçiyor mu? çok acaip geldi oyun nedense, kafam döndü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...