Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

connecting...

Kenu

Öne çıkan mesajlar

blizzard bazı ülkelerin bir kısım iplerininin yoğun serverlara girişini manuel olarak engelliyor.Bir söylentiye göre ise durum çok daha vahim.

TTnette çok iyi arkadaşları olan bir wowcu gidip bazı testler yapmış ve bazı serverlara girmeye çalışırken siz girmeye çalıştığınızda pcnizin önce amerikadaki bir DNS ye bağlanmaya çalıştığı ve bu sırada 86000ms gibi bir rakamla karşılaşıp connectingde takıldığı söylenmiş.Bunun blizzard tarafından kasten yapıldığı söyleniyor.Zira blizzardın avrupa ülkelerinde 3.000.000 civarı oyuncusu varken bu polonya türkiye gibi ülkelerde 10.000 civarında.Bu nedenle biz engelleniyoruz onlar giriyor.Bu DNS sunucularını açıklayan arkadaş da blizzardın gizli bilgilerini açığa vurmaktan(muhtemelen bazı gizli serverlar) banlanmış durumda.Anlayacağınız sorun yakında çözülmeyecek çünkü büyük ihtimalle yaratılmış, ''yapay'' bir sorun var karşımızda.
Sosyal ağlarda paylaş

Forumlarda blizzardın ne anası kalmış ne avradı ^^

Bu kez açık ve net şekilde belli sorun ttnet ile alakalı değil. Blizzardın ne yaptığı açığa çıkmış durumda. İspat edilirse AB Tüketici Haklarında bulunan birçok maddeden ötürü başları yanar. TTNET bünyesinde tanıdığı olan birileri bunun belgelenmesinde bizlere yardımcı olursa bu belgelerle başvuru yapabiliriz. Ha eğer blizzardın gerçekten haberi yoksa o halde telia ya da blizzardın diğer servis sağlayıcı partnerlerinden biri yüksek performans için bağlantı grafiklerine bakıp belli aralıklarla doğu avrupa ülkelerine blokaj uyguluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazen banada oluyor velhasıl sorun bende mi yoksa blizzard da mı anlayamadım.
Şöyleki 2 pc var bağlantıyı zoom x4 modemle alıyorlar(bir usb ve ethernet), burdaki yazılar baslamadan önce hiç bir sorun yasamamıstım, ama simdi bazen pc lerden biri (herhangi biri) oyuna bağlanırken diğeri connecting de takılıyor.
Ipconfig/renew yada ipconfig/flushdns yapıp oyuna yeniden girdiğimde 70% sorun ortadan kalkıyor ama bazen defalarca yenilemem gerekiyor oldukça uyuz..
Ayrıca 130-190 olan ping de 250-330 seviyesinde bi haftadır, izmitten bağlanıyorum ve sorun ne kadar genel merak ediyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Tanık olduğum başka bir olay da, mesela YF ile bağlandığımd aldığım "News Feed" ekranı ile, YF'siz bağlandığımda aldığım "News Feed" ekranı farklı oluyor.

Mesela salı akşamı "maintenance" haberini YF ile almazken, YF'siz bağlandığımda alıyordum.

Anlamadım açıkçası farkı.
Sosyal ağlarda paylaş

YF ile hiçbir sorunla karşılaşmadan istediğim realme girebiliyorum, latency sorunuda yok. YF olmadığı zaman mesela Grim Batol ve Moonglade'e giremiyorum, connecting kısmında takılıyor. YF açmadan Sylvanas'a girmeyi denedim, sorun olmadı ama latency 350 civarlarında bu seferde. Bu arada İstanbul'dayım 1024 adsl var ve yf basic paket kullanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Tanık olduğum başka bir olay da, mesela YF ile bağlandığımd aldığım "News Feed" ekranı ile, YF'siz bağlandığımda aldığım "News Feed" ekranı farklı oluyor.

Mesela salı akşamı "maintenance" haberini YF ile almazken, YF'siz bağlandığımda alıyordum.

Anlamadım açıkçası farkı.

Bu banada oldu. Ben yf kullanmıyorum. Ip değiştirdiğim vakit olmuştu. Mesela 88 85 81 78 ile başlayan iplerden 85 ve 78 ile bağlı olduğum zaman (bağlantı iyi oluyor bu ikisinde) o mesaj olmuyordu. Diğerlerindeyse bakımla ilgili mesaj oluyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Kenu said:
YF dediğiniz program ile lag olmadan raid ya da bg yapılabiliyor mu? bazı arkadaşlar raidde çok lag oluyo diyolardı eğer öyle ise gereksiz bi program benim için.

wow hayatım pvp ve raidden ibaret olduğundan.

YF nin basic paketi ile (256kbit) , BT ve AV de 150 latency i gecmiyorum.YFsiz giremiyorum zaten :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...