Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Transferler 2008-2009

fizban

Öne çıkan mesajlar

su anda alabilecegimiz herhangi bir kalecinin aykut'tan daha iyi performans sergileyemeyeceginden adım gibi eminim. dünyanın bütün büyük kulüperi kendi kalecilerini yetiştiriyor nerdeyse.

real madrid gibi bir takımın kalesi casillas'a kaç yaşındayken emanet edildi? şimdi burda kaçımız real madrid'in yedek kalecisinin ismini biliyodur?
barcelona'da da aynı sey valdes icin gecerli.

real madrid, barcelona gibi takımların yanında galatasaray'ın bu konuda sabredememesi cok komik geliyor bana. ne yapsın peki aykut, ikinci lige mi gitsin pişmek için, dayamış merdiveni 30'una. biraz daha sabretsek uzun yıllar kalemizi emanet edecegimiz yerli bi oyuncumuz olur. en mantıklısı da budur zaten. her 3-4 senede bir kaleci mi alınır takıma. yerlestir birini uzun sure dusunme işte o derdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Luinir said:
Galatasaray'ın şu an kaleci-stoper-sağ bek-sağ açık-forvet ihtiyacı var.

Kaleci: Orkun sezona iyi başladı ama kalede hiç güven vermiyordu. Formu gittikçe düşmeye başladı, sonunda Kasımpaşa maçında taraftar ile gerginlik yaşayınca yedek kulübesi yolu göründü Orkun'a. Aykut geçtikten sonra Sivas maçı hariç gayet iyiydi. Refleksleri bence muhteşem ama yan toplardaki zaafı çok büyük, defansla iletişimi zayıf ve maalesef tecrübe eksiği büyük. Kale gibi bir yerde de bir kalecinin tecrübe kazanmasına sabretmek kolay değildir. Hele ki Galatasaray gibi yıllardan beri hep çok iyi kalecilere sahip olan bir takım da hiç değildir. Mutlaka bir kaleci alınmalıdır, hatta mümkünse kariyerli ve tecrübeli olmalıdır. Yaşı da 35 e kadar olabilir bana göre, yani 30-35 yaş arası olabilir.

Sağ bek: Uğur'da Konyaspor maçındaki talihsiz sakatlığına kadar çok iyi performans gösterdi. Kayserispor'da kendini çok geliştirdiği belli, orada da sürekli forma şansı buluyordu zaten. Uğur sakatlandıktan sonra, sezonun geri kalan maçlarında kanat organizasyonlarda özellikle sağ tarafta ciddi anlamda sıkıntı çekmeye başladık. Sabri defansif-ofansif Uğur'dan daha kötü bir oyuncu. Her zaman söylediğim gibi tek artısı Sabri'nin çok hızlı olması. Yeri gelmişken söyleyeyim, Uğur'un biraz daha hızlanması yararına olacaktır. Sabri zaten tamamen gazla oynayan bir oyuncu. Fiorentina, Milan, 1-2 SeriA takımı daha izlemeye gelmişti. Hazır bu kadar talibi varken 2-3 milyon euroa kakalayalım birilerine. Mümkünse de alt yapıdan, kirada olan oyuncularımızdan birini Uğur'un arkasına koyalım veya Süper Lig'deki Anadolu takımlarından gelecek vaad eden yedek bir sağ bek alalım, almamız gerekiyor.

Stoper: Emre-Servet ikilisi Song'un yokluğunu hiç aratmadı. Servet kendini inanılmaz geliştirdi, Emre'de bu kadar kısa sürede çok çabuk uyum sağladı. İkisi de milli takıma çağrıldı, özellikle 2.yarıdaki çok iyi performanslarıyla. Yanlız Song'un gitmesi ve Bouzid'in tırt oyuncu çıkması nedeniyle 2 stoper ihtiyacı doğdu. Birini Emre Aşık'ı geri alarak halledebiliriz, hatta sanırım onu geri aldık bile. Bir de tecrübeli, yabancı bir stoper almamız lazım. Emre-Servet-Yabancı stoper 3 lüsünden hangi 2 si formayı giymeyi hak ederse, 3.kulübede bekler. Emre Aşık'da sakatlıklar ve cezalıların can sıktığı durumda oynayabilir.

Sağ açık: Barış Özbek genellikle oynadı bu bölgede ama asıl yeri orası değil. Artı olarak sezon başlarında Barış'ı çok tutmuştum, ama giderek daha düzleşen bir oyuncu profili oluşturdu gözümde. Bana göre Linderoth ve M.Topal'ın arkasında yedek bekleyecek bir oyuncu şu anda. Sağ kanatta Aydın Yılmaz ile 5 yıllık sözleşme imzaladık. Geçen devre İstanbul B.B de kiralık olarak oynamıştı. Bize karşı oynadığı maçta da çok iyi durumda gözüktü. Zaten Aydın'ın yetenekleri belli, taraftar-yönetim herkes ona güveniyor, beklentiler çok. En az Arda kadar yetenekli, belki ondan yetenekli ama en büyük sıkıntısı çok sık sakatlanması. İnşallah çok sıkıntı açmaz bu Aydın'a kariyerinde. Onun dışında takımın ağabeyi :) Hasan Şaş var. Giderek yaşlansa da her sezon patlama potansiyeli olan bir oyuncu. Misal 2002 Dünya Kupası, 2005-2006 sezonu şampiyonluğu. Zaten takımın 2.kaptanı, takımda mutlaka kalmalı, kalacak da. Son olarak buraya kesinlikle yabancı bir adam lazım. Dediğim gibi Aydın daha çok genç ve tek başına orayı götüremez, ayrıca sakatlanma riski de var. Hasan Şaş'da çok belirsiz oyuncu olduğu için, burada düzenli oynayacak bir yabancı şart. Bir sürü seçenek de var açıkçası ama Euro 2008'de en çok beğendiğim oyunculardan biri olan Sionko alınırsa çok sevinirim. Portekiz ve İsviçre maçlarında özellikle çok iyiydi. Ayrıca Kopenhag'da oynuyor ve 31 yaşında. Yaşlı olduğu gerekçesiyle çok fazla talibi olmayabilir, en azından bu oyuncu için bastırmamız lazım bence. En kötü 2-3 sene bu düzeyde oynayabilir.

Forvet: Nonda, Ümit kalmalı. Serkan Çalık var. Necati sanırım geri dönmeyecek, Hakan'da bıraktı. Bu durumda bir tane çok kaliteli forvet şart oldu. Gündemde Kiessling, Elmander isimleri dolaşıyor çok. Kiessling'i pek beğenmedim ama Elmander tam bizim ihtiyacımız olan bir oyuncu ama alamayacağımıza adım gibi eminim. :) Almamız gereken oyuncunun tek santrafor oynayabilecek biri olması lazım, Hakan Şükür tarzı yani.. Çünkü Skibbe'nin 4-2-3-1 formatını kullandığı söyleniliyor. Özellikle üst düzey maçlarda bu şekilde oynayacağından mutlaka lazım. Süper Lig'de tırt Anadolu takımlarına zaten 2 forvet çıkarır. :)
Sosyal ağlarda paylaş

leş falan değil, gayet iyi kaleci. barcelona'nın kalesinde ne zamandır, boru değil. bu zaman içinde, ispanya ve şampiyonlar ligi şampiyonlukları da var ayrıca.

ben fikrimi söyledim, bizim kalecilerimize güvenmemiz lazım ki uzun süre aynı adama emanet edebilelim takımı. yoksa boyle 3-4 senede bir issakson gibi vasat kalecileri almak için zaman ve para kaybı yasamayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
leş falan değil, gayet iyi kaleci. barcelona'nın kalesinde ne zamandır, boru değil. bu zaman içinde, ispanya ve şampiyonlar ligi şampiyonlukları da var ayrıca.

ben fikrimi söyledim, bizim kalecilerimize güvenmemiz lazım ki uzun süre aynı adama emanet edebilelim takımı. yoksa boyle 3-4 senede bir issakson gibi vasat kalecileri almak için zaman ve para kaybı yasamayalım.

İspanya'nın 3. kalecisi olarak bile kadroya çağrılmaması yeterince açıklıyor bence Valzdez'in halini :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...