Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Transferler 2008-2009

fizban

Öne çıkan mesajlar

Hehe, iyice CM'ye döktük yani işi :) Teker teker saymayayım da zaten bunları "iyi" olarak değerlendirmesem ardada gördüğüm şeyler olarak saymazdım. Minimum 7 ortalama 7-8 vererek git işte kendi düşüncene göre. Ha, Kazım için aynı notlamayı yaparsak ama oyun okuma, oyun kaderi değiştirme, çalım ve liderlik başta olmak üzere çoğuna 3-4ün üzerinde vermem ama :) Dripling, hız ve kaleye yönelme falan gibi ayrı ama daha "vasıfsız" özellikleri var onun bana göre

Apex'in yazısı çok güzel, ona tamamen katılıyorum. Sergen'den bu yana gelmiş en iyi "beyin" oyuncu Arda. Bir Emre vardı ama onu geride bıraktı. Genç yaşı ve gelişime açık olması da cabası.
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu said:
Rewendor said:
2 sezondur görüyoruz zaten, 3-4 maç daha görmüşüz görmemişiz farkeder mi?

aga 2 sezondur ne görüyorsun arda da ya ? Allah için merak ediyorum.

Arda'yı geçtim Galatasaray'da ne görüyorsun ?

Konuşmak istemiyorum ama kendim tutamıyorum :) o seni bişi göremedigin Arda gibi FB'de kaç futbolcu var bir düşün acaba kedi uzanamadıgı cigere ... :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aga ne beyin oyuncusu ya, Arda'nın yarattığı bir tehlike yok ya.

adamın 2 golü var, bunlardan 1'i çarptı girdi, tamam topu güzel sakladı eywallah, fena'da vurmadı ama çarpmasaydı girmezdi. 2.si zaten onun beyniyle alakalı bir şey değil, adam'ın geldiği yer kanat, kanattan geliyor boşta kalan topa vuruyor. Burdaki beyin gücü o ortayı yapan adamda.

Arda'nın attığı güzel bir pas var mı ?

Pasları veren adam belli yani gollerde ki 3 asistle oynadı eleman.

liderlik ve arda ? 3-4 sene sonra belki, şu an bi liderliği yok ortada.

Yetenek ve Teknik var eywallah katılıyorum, bu yüzden beğeniyorum zaten, ayrıca gelişmeye açık bir oyuncu grafiğinde şu an ona da tamam.

Çalım Kabiliyeti ? Eh işte, ama adamın attığı ya 2 ya 3 çalım var şu 2 maçta ki kazım 1 maçta attı 4-5 tane. Neyse buna da eywallah diyelim.

Arda'nın yapacağı 2 şey var abi, 1'i vurur girer, 2.si çok iyi yerlere pas atar. Adam yapısı gereği yapabilecekleri bunlar yani. Ya assist adamı ya gol adamı. Gol adamı orta sahadan olmaz olanı da işte lig boyunca 7 gol atar ( 3 tanesi de zaten hangi maçta biliyoruz ).

2 gol de Turnuva da attı eywallah helal olsun dedik, hepimiz sevdik.

Ama bu kadar abartılacak bir şeyi yok arda'nın. Şu milli takım'da biraz daha sivrilen bir adam işte.

E şimdi arda zaten asist yapamıyor, yani süper yerlere pas atamıyor ki pas yüzdesi de belli. E 2 gol attı işte kral oldu çıktı.

Defans da yapamıyor, yani tek yönlü bir orta saha oyuncusu.

Arda'yı değerlendirdiğinde verebileceğin puan 10 üzerinden 6dır. Ha daha iyi oynar daha da gelişirse eywallah.

Ha ama Arda kullanıldığı alanda başarılı mı? Evet. Ona diyecek bir lafımız yok.

Arda'yı beğeniyor muyum ? Evet. Buna da diyecek bir şey yok.

Arda iyi bir futbolcu mu ? Evet.

Arda takımımda oynasın ister miyim ? İsterim.

Şu an Fenerbahçe'nin Arda gibi bir oyuncuya ihtiyacı var mı ? Yok.

Beyin gücü diyebileceğin adam Alex midir Arda mı ?

Alex.
Sosyal ağlarda paylaş

Alex nerden çıktı ki şimdi? Alex'e laf atmadım ki ben? Zaten Alex'in beyin gücü olduğunu inkar edemez kimse. FB bütün taktiğini Alex üzerine oynuyor istemese de beyin olurdu yani

Arda'ya gelince, adam içeri çok güzel orta kesiyor, ligde yaptığı asistler ve içeri kesmeleri var bir kere kafadan.

Bir de sadece gollere bakmışsın sen, sadece 2 golü söyledin tehlike yaratamıyo şunu yapamıyo diye.

2 golle kral yapmadık ki Arda'yı. 2 senedir bahsediyoruz bundan. 3-4 sene sonra değil şimdiden pas dağıtıp insanlara gideceği yeri göstermeye başladı Arda liderlik konusunda. Dikkat et, ne zaman oyun sıkışsa topu Arda'ya atıyor takım.

Çalımlarını izlemedin galiba hiç? Tamam kazım da 2-3 defa denedi bir maçta yaptı da, ama Arda bunu "hep" yapıyor, arada öyle fark var.

Tek yönlü evet, ama zaten tek yönlü olması yeterli bence Arda gibi oynayan bir oyuncunun. 2 yönlü de oynasaydı 2 sene sonra Gerrard olurdu zaten :)

Ha bir de ben FB'nin Arda'ya ihtiyacı var demedim. Zaten Alex var, Emre'yi de aldı. gerek yok Arda'ya. Ama FB Arda'yı alsa söke söke ilk 11 oynatır, ideal 11'ine koyar dedim. Kazım oynuyor muı devamlı ilk 11? Hayır.
Sosyal ağlarda paylaş

Adama beyin gücü dediniz, Beyin gücünün ne olduğunu gösterme amaçla Alex dedim.
Yoksa arda ile alex'i kıyaslamıyorum zaten. Yani beyin gücü teriminin culk diye oturacağı yakından tanıdığımız bir oyuncu örneği olarak verdim alexi.

Arda da oynayamaz sağ kanat olsa, sol kanat olduğu için şans bulabilir fenerbahçe kadrosunda ki problemli bir alan sol kanat fenerbahçe'de.

Sırf sol kanat problemi yüzünden zaten kazım oynadı sağda, ha naaptı zico deividi çekti sola di mi ?

Arda oynadığı mevkii açısından şanslı. Sol kanat bulmak zor bu devirde. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de, Arda iyi güzel orta kesiyor da, dediğin gibi ligde kesiyor. Adam milli maçlarda neden kesemiyor ? Ya da şampiyonlar liginde ?

Arda hiç sıfıra inebildi mi ? Şöyle sağlam bir defans karşısında ?

Yavaş kalıyor arda.

Arda'nın yapabileceği'nin en iyisi işte pas verip gol atabilmek. Ki onu da görüyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

arda man utd veya arsenale giderse kadroda yer bulamaz, çok şanslı olması lazım..

Artı, mant utd ve arsenal ingiltere ? arda ?

erir gider be bu adam orda. :D

Neyse, ama bir dünya benzetme yapıldı arda için ve herkes uçtu yani.. Alakası yok. Kazım da Arda kadar iyi. Eşitler sadece farklı yetenekleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...