Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kutuplaşmıyoruz, yumruklaşıyoruz (a.k.a. münferit olay canım)

fedaykin

Öne çıkan mesajlar

Üniversite kapısında ‘türban’ yumruklaşması

Üniversitelerde türban çatlağı ile tırmanan gerginlik, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne kızını türbanıyla sokmak isteyen din görevlisi baba İdris Gökçek ile güvenlik görevlilerinin yumruklu- tekmeli kavgasına kadar vardı. İlahiyat Fakültesi öğrencisi Şule Gökçek türbanını çıkarıp peruk takarak derse girerken, dudağı patlayan babası İdris Gökçek ve kavga ettiği güvenlik görevlileri karşılıklı şikayetçi oldu.

Anayasa değişikliğinin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın rektörlere gönderdiği ‘Türbanlı öğrencileri üniversitelere alın’ talimatı üzerine 9 YÖK üyesi karşı bir bildiri yayınlayıp ‘Bu emre uymak suçtur’ açıklamasında bulunması, hem üniversiteleri hem de öğrencileri ikiye böldü. Birçok üniversitede olduğu gibi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü, YÖK Kanunu'nun ek 17'nci maddesinde düzenleme yapılmadan türbanlı öğrencilerin derslere girişine izin vermeyeceğini dün senato kararı ile duyurdu.

KIZINI TÜRBANLI SOKMAK İSTEDİ

Samsun Müftülüğü'nde memur olan İdris Gökçek, bu sabah Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi birinci sınıf öğrencisi kızı 21 yaşındaki Şule Gökçek'le birlikte üniversiteye geldi. Türbanıyla içeri girmek isteyen öğrenci Şule Gökçek'ı kapıdaki güvenlik görevlileri izin vermedi.

Müftülükte görevli İdris Gökçek müdahale ederek, Anayasa değişikliği yapıldığını ve YÖK Başkanı'nın ‘Türbanlıları üniversitelere alın’ talimatı verdiğini söyleyerek, kızı Şule'nin türbanıyla üniversiteye gireceğini, engel çıkarılmamasını söyledi. Rektörlüğün, eski uygulamanın devam etmesi yönünde talimatı bulunduğunu söyleyen güvenlik görevlileri izin vermeyince İdris Gökçek, ısrar etti.

YUMRUKLU- TEKMELİ KAVGA

Güvenlik görevlileri ile kızının türbanla üniversiteye girmesi için direten İdris Gökçek arasındaki tartışma kavgaya dönüştü. Yumruk ve tekmeyle birbirine giren tarafları müdahale eden polis ayırdı.

Yumruklaşma sırasında dudağı patlayan İdris Gökçek, tedavi için otomobiline binip Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne gitti. Burada yapılan müdahalenin ardından Gökçek, güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu. Güvenlik görevlileri de İdris Gökçek'ten şikayetçi oldu. Taraflar, yakındaki Atakum Polis Merkezi’ne giderek ifade verdi.

“BAŞKA ÜNİVERSİTELER ALIYOR”

İdris Gökçek ifadesinde, bazı üniversitelerde türbanlı öğrencilerin girişine izin verildiğini söyleyerek, “Başka üniversitelere türbanlı öğrenciler giriyor. Kızımın da türbanla derse girmesini istedim. Ancak görevliler buna izin vermedi. Beni dövdüler. Şikayetçiyim” dedi.

Güvenlik görevlileri ise kendilerine verilen emri uyguladıklarını, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne türbanla girilemediğini söyledi.

Tekmeli yumruklu kavgadan sonra türbanıyla içeri giremeyeceğini anlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Şule Gökçek, yanında getirdiği peruğu takarak okula girebildi. Şule Gökçek, “Neden türbanla derse giremiyoruz bunu anlamış değiliz. Başka birşey söylemek istemiyorum” diye konuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

Durduk yere kavga çıkmamıştır yani bugüne kadar hergün babası mı getirip götürmüşte bugün olay çıkmış?
PRovakate kokan bir davranış ama olay ne olursa olsun bir babayı yanında çoçukları varken hırpalamak en büyük yanlış. Haftaya nasılsa bi değişiklik yaparlar isteyen istediği gibi girer universitelere.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir milli eğitim bakanımız var ki, "Bakanım 4 yıldır atama bekliyorum" diyen öğretmen adayına sen provokatörsün deyip salondan attırıyor.

21 yaşında eşşek kadar çocuğu elinden tutup okula götürüp birde zorla içeriye sokmak provokasyon değil. ?
Sosyal ağlarda paylaş

Vodan said:
Öyle bir milli eğitim bakanımız var ki, "Bakanım 4 yıldır atama bekliyorum" diyen öğretmen adayına sen provokatörsün deyip salondan attırıyor.

21 yaşında eşşek kadar çocuğu elinden tutup okula götürüp birde zorla içeriye sokmak provokasyon değil. ?

ogretmen adayinda hata

sen nasil milletin secip oraya egtirdigi bakanin kararini sorgularsin veya elestirirsin

sanami kalmis koskoca bakana soru sormak ne anlarsin sen koskoca milletin vekili bakani o

gel fasizm gel bili bili bili (DJ Ad0lF remix)i armagan ediyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Yok efendim ne alaka, neden kendi bindiğim dalı kesmiş olayım. Sayın RTE ülkede kutuplaşma yok, herşey tıkırında diyip durmuyor mu? Durum artık kutuplaşmadan çıkıp fiziksel şiddet boyutuna gelmek üzere. Yakında üniversite içinde çatışma haberleri gelirse hiç şaşırmamak gerekir.

Şimdi bu vatandaşın durumuna gelirsek, adamın bence niyeti belli. Kızının bu şekilde alınmayacağını bildiğinden "bak ben nasıl babalar gibi sokarım, RTE'de arkamda zaten" diyerek kapıya gitmiş, işler beklediği gibi gelişmeyince de çıngar çıkartmıştır. Yoksa kapıda duran bekçilerin "bakın bu türbanlı birisinin babası hadi şunu bir dövelim" dediğini hiç sanmıyorum.

Kısaca zorla kızını içeri sokmaya çalışmış ama başaramamıştır. Allah bilir kızının çıkışna kadar da kapıda bekleyip, kapıdan çıktığı an türbanını geri takıp takmadığını da kontrol etmiştir zat-ı muhteremleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Benzer bir olay geçenlerde Kanal D muhabirinin başına geldi. Adamlar çekiyor, okul içinden 3 tane tip çıkıyor, bööle dayı havalarında, bildiğiniz sahneler işte.

İtekliyor, vuruyor, tehdit ediyor, söyledikleri ise daha enteresan "Türbanlı girecek koçççççumm" gibilerinden muhabbetler.

Kanal D muhabiri okul kapısının hemen dışında, güvenlik görevlisi geliyor okulun içinden, arada demir parmaklık benzeri birşey var:

Muhabir: Çekim yapamıyoruz, ilgilenir misiniz?
Görevli: O alan bizim bölgemiz değil, hiçbirşey yapmayız.

Sonrasında dayımız geliyor, güvenlik görevlisinin sırtını sıvazlıyor "Hadi sen git, ben hallederim" hesabı. Görevli gidiyor. Dayı yine tehdit "Sizi keserim, burası bizden sorulur" muhabbetleri.

Bu olay (sözde) yasa çıktığının 2. gününde oluyor...
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi, fetoyla metoyla felan.. Birakin bu işleri yaw.
Secildiler geldiler. Mecbur yonetileceksin. Diger insanlar zamaninda istemedikleri partiler tarafindan yonetildiler. Kimi haklari alindi. Şimdi tersi oluyor. 15 sene sonra belki bunun da tersi olur felan. Siyasette-Politika'da olur boyle şeyler..

Ama acikcasi turban olayi'nin serbest olmasi taraftariyim. Ayrimciliga girdigi için, benim için turban basortusu yasmak felan farketmez arkadas. :D
Sosyal ağlarda paylaş

Adiemus said:
Umarım yeşilci yobazlar o güvenlik görevlisine bir zarar vermez.

21 yaşındaki kızı kolundan tutup okula götürmek de kadının mal olarak görüldüğüne ayrı bir örnek. Ülkeyi de bu kafalar yönetiyor ne yazık ki.

İşte bunu anlayamıyor liboşlar bu forumda. 21 yaşında ki kız başında ki türbandan ve yetiştirilme tarzından dolayı resmen 12 yaşında gibi davranıyor. Türban'ın ve o zihniyetin sonucudur bu. Bunada "yok öyle değil" diyemezler.

numberten'de cumhurbaşkanı onaylayınca herşeyin biteceğini sanıyor. İnanılmaz zihniyet örneklerinden biri.

/add numberten to the blacklist
Sosyal ağlarda paylaş

Vakit gazetesinde bu konuda bir haber çıktı mı diye merak ediyordum.Kesin laikler masum babayı dövdü tarzında bir haber çıkar diye düşündüm.Haklı çıktım.Adamlara şöyle yansımış:
Babaya ‘azgın azınlık’ dayağı
Kızının başörtüsüyle okula alınmamasına itiraz eden ve arabasıyla kızını kampuse girerek fakülte önüne bırakan İdris Gökçek, güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradı.

Bu tür olayları 'taraflı' ve 'kasıtlı' şekilde yansıtmaya çalışınca işte böyle saçmalıklar ortaya çıkıyor.Sadece bu olay değil başka olaylarda da bu forumdaki çoğu insanın bakış açısı Vakit gazetesindeki yobazlar gibi dar.Bir taraf 'azgın azınlık' diyor,diğer taraf 'şeriatçı' diyor.Gerçek şu ki,iki tarafta birbirinden yobaz.
Sosyal ağlarda paylaş

fedaykin said:
Yok efendim ne alaka, neden kendi bindiğim dalı kesmiş olayım. Sayın RTE ülkede kutuplaşma yok, herşey tıkırında diyip durmuyor mu? Durum artık kutuplaşmadan çıkıp fiziksel şiddet boyutuna gelmek üzere. Yakında üniversite içinde çatışma haberleri gelirse hiç şaşırmamak gerekir.

Kısaca zorla kızını içeri sokmaya çalışmış ama başaramamıştır. Allah bilir kızının çıkışna kadar da kapıda bekleyip, kapıdan çıktığı an türbanını geri takıp takmadığını da kontrol etmiştir zat-ı muhteremleri.

bre fanatik, kutuplaşmaı yaratan türban karşıtlarımı?
türbanlıları okula almayan yasaklaanlarmı?

BIRAK GIRSIN OKULA TURBANLI BAKALIM KUTUPLAŞMA OLUCAKMI?
YASAKLARSAN TABI OLUR KUTUPLAŞMA.

Kısaca türbanlıyı zorla içeri sokmamaya çalışmış güvenlik görevlisi olamazmı?

birak artik fanatikligi aş bunları.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...