Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Frostmane Paticik Gaming Guild

Eternal

Öne çıkan mesajlar

( hayır isim Paticik gaming olmıcak =P sadece konu başlığı )

Bu konu için yeni bir topic açılması gerektiğini düşündüm.

Şimdi malum guild V.A'deki oyuncular level almaya devam ediyor.
Yaklaşık 3 hafta önce Arcane ile guild hakkında detaylı olmasada yüzeysel olarak bazı konuları konuştuk.
V.K'den ayrılmamın sebebi PvE yapmayı amaç edinmemdi.Şuan PvE Progress'i iyi bir guildde ( Ad Aeternum ) bulunuyorum.
Ama bunun benim için şuan bir önemi yok.Guild'deki konumum şuan için guild'i bırakıp gidemememe sebep değil.Yani daha açık bir şekilde konuşmak gerekirse guild'de ne Core memberım ne de Veteran.Şu önümüzdeki 1-2 hafta için ; İstediğim her an adamlara
" Uzun süredir tanıdığım arkadaşlarımla oynamaya devam etmek istiyorum,herşey için tesekkür ederim. " deme hakkım var.

İşin Eternal tarafını geçip herkesi ilgilendiren tarafına geldiğimizde ;

V.K'deki oyuncular lütfen bu topic'i takip etsin ve şuan yazıcaklarımı/yazıcaklarımızı dikkatle incelesin.

Arcane ile konuşmamız sonucu guild'de PvE yapmak isteyen arkadaşların seçilip yeni bir guild altında toplanmasının mantıklı olucağını düşündük.
O zaman guilddeki 70 sayısı az olduğu için bu planı biraz daha bekletmek gerekiyordu.Ama şimdi burdan takip ediyorum baya bir oyuncu sınıra ulaşmış baya bir oyuncuda +65 olmuş level almaya son hızıyla devam ediyor.

V.K'de

- PvE yapmak isteyen arkadaşlar kimlerdir ?,

Cidden bu işe zaman ayırabilecek arkadaşlar varsa , bu işe gönül koyucak " ben PvE adamıyım " diyen arkadaşlar bu topic altında kendini belli etsin.

Ciddi bir oluşum yapmayı düşünüyorsak guild sayfası , dkp , ventrilo gibi tüm olaylarıda kullanıcaz.

Şuan için " Level 70 " arkadaşlar bu topic altında kendilerini belli ederse 2 hafta içinde herşeyi toparlayıp Karazhan ile olaya giriş yaparız.

Şuan Guild Oluşumu hakkında konuşuyoruz.
Daha sonraki konular guild oluşturulduktan sonra düzenlenecek haliyle. ( officer seçimleri , Class Leader , websayfası , ventrilo , Dkp v.b )

Sonuç olarak ;

güzel bir oluşum olur,pve yaparız.Aynı zamanda geyik yaparız, muhabbet ederiz bunlar olmıcak değil tabikide.
PvP,PvP,PvP bir yere kadar diyorum.
Şu PvE'deki birlik,bütünlük,action'u bir yakalarsak bidaha PvP nin P sini bile yazmazsınız =P

Bu konuyu 1-2 hafta içinde açıklığa kavuşturalım arkadaşlar.Ben bir girişimci olarak 2 hafta sonra Ad Aeternum'a "sorry guys i gotta go" diyemeyebilirim yani.

ps : Guildmaster falan olmam.Ben sadece girişimciyim.. =)
Sosyal ağlarda paylaş

Kişisel tecrübelerimden yola çıkiim: PvE muhabbeti başlarsa, bu guildin havası söner.

Şimdi bir geyik söz konusu, isteyen instance'a giriyor, isteyen BG kasıyor, hop bir Arena team kuruluyor veya düşük arkadaşlara boost / quest yardımı yapılıyor, vs. vs.

Kora kor oynayan fazla kişi yok. Kimisinin işi, kimisinin başka serverda maini, kimisinin ise ayıracak zamanı çok değil.

Eğer bu guildden 70'ler ayrılırsa, düşük levelli arkadaşlar bir nevi level alma muhabbettinden bayıp, çekip gidebilirler.

Bence, ne yapılacaksa şu anki guildde yapılsın, öyle exclusive bir PvE guildini ayrıca kurmak gereksiz gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimseyi ayıralım falan demiyorum.
Bikere guild ismi zaten o şekilde kalmamalı =)
Alttan gelenler 70 olana kadar sınıra ulaşmış arkadaşlarla yeni bir guild tagı altında toplanılır,bu guild'e web sayfası,dkp,ventrilo temin edilir PvE guildi olur boş zamanlarda premade pvp yapılır,diger arkadaşlarda 70 olunca bu guild'e invite edilir.
PvE ciler şuraya PvP ciler buraya demiyorum.
Alt guild olarak kalsın V.K,bişeyler yapıcaksak burda yazalım belli olsun diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Kişisel tecrübelerimden yola çıkiim: PvE muhabbeti başlarsa, bu guildin havası söner.

Şimdi bir geyik söz konusu, isteyen instance'a giriyor, isteyen BG kasıyor, hop bir Arena team kuruluyor veya düşük arkadaşlara boost / quest yardımı yapılıyor, vs. vs.

Kora kor oynayan fazla kişi yok. Kimisinin işi, kimisinin başka serverda maini, kimisinin ise ayıracak zamanı çok değil.

Eğer bu guildden 70'ler ayrılırsa, düşük levelli arkadaşlar bir nevi level alma muhabbettinden bayıp, çekip gidebilirler.

Bence, ne yapılacaksa şu anki guildde yapılsın, öyle exclusive bir PvE guildini ayrıca kurmak gereksiz gibi.

Yahu ayrı guildlerde olunca birbirine yardım edemiyomusun ? =)
Herkes elbet bigün sınıra dayanıcak.O zaman biz napıyoruz,ne yapıcaz demek yerine şimdiden bişeyleri kurup,oluşturmak hem zamandan kazanç olur hem de oyundan daha çok keyif almayı sağlar diye düşünüyorum.
Neyse ben takip ediyorum burayı =)
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca şu ana kadar GÜLTTE gördüğüm hava daha çok casualsal bir hava sanki :)

Yani Karazhan ve Zul'Aman tamam ama iş SSC ve ötesine gelmeye başladığında (ki bu 25man demek oluyor) biraz yalana bağlar gibi.

Sanmıyorum ki çoğu kişi gerekli olan potları, flaskları, repair için gerekli goldu kassın etsin :p
Sosyal ağlarda paylaş

VAY AK adı çok benimsendi lan, ben çok benimsedim mesela. Hiç değişmesine gerek yok. Ayrıca alt gültü üst gültü gibi kavramlara hepten kapalıyım, muhabbeti soğutur.

Benim de bi pve yapasım var ama ventti şuydu buydu işi ciddileştirmek için biraz daha vakte ihtiyaç var. Önce bi 2 grup kz yapmaya başlayalım, gerisi gelir zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendimden örnek vereyim, guilddeki en azından bir grup insanla aynı durumdayımdır.

Ben şu anda Frostmane'de wow a tekrar başladıysam, arkadaşlarım da burada oynadığı içindir. Muhabbet edebildiğim, eğlendiğim için oynuyorum kısacası Wow'u. Hatta abartayım (bunu o bir grup insandan ayrı olarak söylüyorum ehaha) 70'e karakter kasmamın sebebi de herkes 70 olduğunda yalnız kalacak olmamdır.

Hangi noktaya geleceğimi tahmin ediyorsunuzdur herhalde: Burada 2 tane guild oluşumu demek, zaten şu anda 25 (hadi artacak olsa 30) online kişinin iki guilde bölünmesi demek. Birbiriyle çok iyi muhabbeti olan insanların dağılması demek, guildin havasının bozulması demek. Casual oynayan çok fazla oyuncu var ve böyle bir bölünme onları da oyundan soğutur, iki gültün toplam online sayısı yarıya falan iner.

Ben kesinlikle böyle devam etmesini destekliyorum, pvp - pve yi bu şekilde götürebiliriz bence gayet.

Ayrıca GÜLT adı da güzeldi ya=)
Sosyal ağlarda paylaş

En kötü ihtimal rank verilebilir hardcore pvecilere ama zaten amacı dünyanın en iyi guildi olmak olmayan bir guildin "relax" olması çok normal bence.

VAYAK, VAYAKcikler diye boşu boşuna başka serverlardan toplanmak için gelen insanları bida ayırmaya gerek yok bence. Ki yukarda da söylenmiş daha bi kara raidi yapsın pveciler, vay ak gratz diyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi olayin basindan beri icinde olan (GULTUN ismini bile ben buldum lan, degistirtmem sdf) bikac sey diyim.

Ilk olarak ben PvE insaniyim ve end game content gormek gercekten istiyorum. Ama bu olaya mesafeli yaklasmamin bi sebebi var: eskiden baya hardcore bi oyuncuydum, baya iyi bir guildde haftada 5 ila 6 gun raid yapiyordum ve hayatimin icine etmek bir yana, olay oyundan cikip memuriyete donmustu.

Su an VAY AK'da o kadar egleniyorum ki anlatamam, rahat bi sekilde oynuyoruz, instanceimizi yapiyoruz vs. Ornegin boostsuz level kasan oldu mu hic aramizda? Herkes eglencesine oynuyor su an. Ve gelip de su dakkada dkp vs sokarsak isin icine, bu hava kaybolacak ne yazik ki.

Bir kere niyetleri gormek icin daha 1 aya yakin var, zaten aceleye gerek yok WOTLK geliyor. 1 ay sonra anlariz kim kalici kim gidici, 70'ten sonra ne yaptigi onemli adamin. Soyle bi gercek var cidden iyi oyuncu guilddeki herkes cunku herkes eski arkadas muhabbetine gelen eski oyuncular genelde, sirf wow icin degil genel gaming bazinda yani. Zaten bi sekilde dkpdir raiddir olayina gecicez istedigimiz her seyi gorebilmek icin. Ama benim onerim Karazhan raidlerini casual bi sekilde ("Lan aksam karazhan yapalim") seklinde yapalim. Devami elbet bizim gibi les oyuncular icin bile daha fazla plan program gerektirecek.

Yani isin ozeti, ben isin pro seviyeye binmesine karsiyim, binerse de buyuk ihtimalle icinde yer almam birakirim oynamayi. Hardcore oynayacak olsam eski gnome warrior altim ile Khadgar's Rage'e girerim, tekrar birlesiyomus donuyo tum eski arkadaslar oradaki. Ama WoW'u pic ettim TBC'yi de etmek istemiyorum. Siz de yapmayin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Guild adı çok şık.

Guildi ayırmayalım nitekim muhabbet için toplandık.

PVE yapmak isteyenlere bir tag veririz hallolur herşey.

Karazhan Farm Status / VAY AK yazıcak wow-eu forumlarında düşünsenize.. Sırf bunun için progress kasılır.

Bakalım levellar alınsın ufak ufak denemelere başlarız, PvE uğraşmak isteyenler, istemeyenler aynı çatı altında gideriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...